Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

Gulde

Vcelku hezká pohádka, krásná příroda, krásné ženy (dobře, už mlčím). Ale nějak jsem Dykovi nebyl schopen věřit ty jeho "pracovní výkony" při sekání trávy, kování, apod... přišlo mi, že bylo snad až patrný, že to jaktěživ nedržel v ruce. Ale to už tady řeším drobnosti. Jen že mne to nějak trklo hned jak jsem to viděl. ()

Jaroslaf

V pohádce je Násilí. Nahota. Sex. Navrch čarokrásná česká příroda! Prosímvás -  která česká pohádka tuto svatou čtveřici má?! ()

Zeek

Tak nevím, jestli to měla být pohádka pro děti nebo ne. Jestli ano, tak mě být 8 let, tak se strachy pos..., ale dnešní děti jsou na obojí nejspíš zvyklé. Na začátku mě tři zakleté princezny svým vzhledem připomínali spíše lehké dívky než princezny, málokterý chlap by jim asi odolal. Nemluvě o brzy následující hanbaté scéně(nahá Annička). První půlka téhle pohádky měla velice zvláštní dějový spád, který mě moc nesedl, ale druhá půlka pohádky včetně závěru už se blížila klasice a byla podle mě velmi povedená, i když chvílemi velmi drsná. Abych to shrnul, taková průměrná pohádka pro dospělé po 22 hodině, ale tomu se dneska asi říká "Moderní pohádka". Moje hodnocení: 55% ()

Pidzey

Dyk je přeci jen mnohem lepší zpěvák než herec. Tahle pohádka podle mě měla potenciál, stačilo by víc zafinancovat, propracovat scénář a postavám dát větší hloubku, pak by to mohla být jedna z nejlepších pohádek. ()

pend

Oficiální text podrobně vylíčil prvních pět minut této televizní pohádky, která je na naše poměry trochu drsnější - kde jinde uvidíte oživovat tři mrtvoly. Vlastně to až na kouzelné pírko pohádka nebyla... ()

Narciska

Je to ten typ naturalistické pohádky, která kromě mizerného scénáře zanechává dojem jistého perverzního patosu, který do pohádek přeci nepatří. Škoda, jinak byla pohádka hezky udělaná. ()

Bozvav

Když jde o pohádku v režii pana Jiřího Strachy, vždy je kvalita zaručena. Nejinak je to v tomto případě. I když tato patří mezi slabší kousky, pořád má co nabídnout. Krásné přírodní scenérie, skvělé herectví pana Jiřího Dvořáka a v neposlední řadě poutaví příběh na který se hezky kouká. Pravda, scénář příběh do jisté míry zazdil, scéna se třemi sexuálně neukojenými děvenkami se taky do pohádky úplně nehodí (za fakt, že jsem to malé dceři musela půl hodiny okecávat strhávám jednu hvězdu) a že Vojta Dyk hrát neumí, na to už jsem si zvykla. Je to fešák s dobrým hlasem, budiž mu to jalové hraní odpuštěno. Za mě 80%. ()

Mallinali

Prý nevýrazná pohádka. Nahá holka v rybníce, několikrát naznačené štrejchnutí včetně nemanželského, nemálo násilí a smrti, holka rozšmelcovaná o skálu, Dvořákův stylový zvrhlík a monstrózní Bokova hudba. Já jí jen tak z hlavy nedostanu. Tři životy velmi připomínají původní pohádky, určené spíše pro dospělé, jak je lidé znali ještě před národním obrozením. ()

zdeny99

Tři životy jsou pěknou pohádkou. O to více překvapí, že je to pouze televizní film a ne film určený do kin. Má přímý a především plynulý děj. Tempo se díky akčnímu ději drží od začátku až do konce. Nejvíce mě překvapil sám o sobě Vojtěch Dyk, který se mi snad v žádném filmu nelíbil, ale tady coby vojenský zběh byl skvělý. Po boku půvabné Lucie Bugalové zářil. Mladičký Filip Cíl na svůj věk hrál také dobře a stejně se tak dá říct o krutém Jiřím Dvořákovi v roli generála vojska. Krutější byl už jen Štěpnička, ten fakt hrál hajzla posedlého penězi. Pírko se třemi životy je originální, Němcová k tomu vytvořila geniální literární předlohu. A když se k tomu přidá skvělá kamera a výprava, jsou Tři životy milým pohádkovým překvapením. [4462. hodnocení, 196. komentář, 55%] ()

Eluin

Tak, nebylo to zlé, ale pořád to má určité příznaky takové té české "laciné tvorby". Ta závěrečná scéna s bleskem jakoby vypadla z pera Eda Wooda:-). Jinak souhlasím s Rousse, že to bylo trochu moc svůdně odvážné.. ()

hazaba

Přiznejme si to - pohádky typu Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna či Princezna se zlatou hvězdou na čele, se netočí a už asi nenatočí. Proto buďme rádi za pohádky, podobné této, ve které, ač hlavními hrdiny nejsou ani princ, ani princezna, se objevuje krásná krajina, pěkná dívka, fešný mladík, lehce odpudivý záporák, alespoň nějaký příběh a dobro zvítězí nad zlem. No, není to jedna z nejpodařenějších, ale aspoň něco. Jo, a mile mě překvapila Gabriela Vránová v roli kořenářky :-), i když tam měla jen malilinkatý štěk. ()

Rannveig odpad!

KDE JSOU TY ČASY... kdy princezny cudně, jen tak zlehounka, políbily hrdinu na tvář... místo aby si to s ním hned rozdaly za prvním keřem...?!?!?!?! (Bože můj, a já v tom hrál křoví...!!!! - jako vážně, komparsista, kterému hrdina ukáže, jak na to správně s bajonetem) Jiří Strach je rozhodně o mnoho lepší herec než režisér... škoda... ()

Kolssteyn

Ani půvabné exteriéry nezaplašily dojem pohádek z 80tých let. Od J.Stracha bych čekal něco víc, ale role dobromyslného biřice v podání O.Vlacha se mi samozřejmě líbila. :) ()

Heroine

Tak jo, řekněme to otevřeně. Tři hvězdičky za naprosto dokonale obsazeného Vojtěcha Dyka, který se svým ksichtíkem jako by z pohádky vypadl. Ale jinak! Například, jak je mé oblíbené, obsazení ženské hlavní role, tedy krásné Aničky, je něco NEPŘEKOUSNUTELNÉHO! Herečka Molnárová je něco tak neskonale šeredného, že snad bych radši do té role obsadila Jirku Mádla, než ji. A potom scéna kdy Aničce zčernaly vlasy, a měla je zcela hnědé, to jenom završila. ()

Anduril odpad!

Tak toto bola najhoršia rozprávka ktorú som tento rok videl. Už od začiatku (tri zakliate krásky a traja zbehovia) to bol krok do poriadneho lajna. A keby to ešte nestačilo (vojenský chlípnik a kúzelný prášok, zábery na nahú Aničku) si v ňom každý divák ešte aj musel zatancovať. Tento inovantívny prístup sa tvorcom vôbec nepodaril. Som fest smutný, že takáto "rozprávka" vôbec vznikla. Prosím, prosím, prosím nikdy v živote ju svojím deťom nepustite. A ak si ju nepozriete ani vy, o nič neprídete. ()

kerkulka

Stihla jsem si u toho hezky upravit a nalakovat nehty. 2x. Vzhledem k tomu, že s čerstvě nalakovanými nehty se toho moc dělat nedá, jsem se opravdu pekelně nudila k takové smrti, že by mi snad ani to zlaté pírko nepomohlo... ()

Rathalos

Celkom pekna ceska filmova rozpravka so sympatickym hereckym obsadenim,ktora sice nepatri k spicke v tomto zanri,ale na pobavenie to uplne stacilo a hlavne vo vianocnom obdobi...:-) ()