Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Isobell

Proslunena barevna Barcelona, plna osobite architektury Antonia Gaudiho, spanelske kytarove variace v parcich, podmaniva music plna chuti do zivota a touhy vyrazit nekam do sveta, byt u toho, zajimavy a sexy Javier Bardem... tomu nelze odolat... "Sam Gaudi pro hotel navrhl vytah, jako klec pro kondora..." Te guiero Barcelona! Te guiero ;) ()

sona123

Woodyho Allena a S. Johansson miluji, takže jinak než za 4 hvězdičky nemůžu, no po tomhle zážitku přidávám i Penelope, tak excelentní výkon jsem už pěkně dlouho neviděla. Byť prostoru nebylo příliš, to byl opravdu koncert! Jinak to bylo allenovské, stylem, který volí v poslední době. Asi to nebyla až taková pecka, teď úplně s hrůzou přemýšlím, jak to dopadlo, a to jsem to viděla včera! Tož, konec se úplně nepovedl. Ale jinak to bylo hrozně příjemné, španělské a pohodové. ()

Jorge-Z

Krásné ženy, víno, okouzlující Barcelona, která je mimochodem podle mě ještě krásnější než Paříž a kdo nebyl v tom okouzlujícím městě tak nemůže vědět, a Javier Bardem. Penélope Cruz zahrála tak, jak já si představuji temperamentní a žárlivou španělku. Ty její scény a rychlou španělštinu fakt žeru nejvíce. Javier Bardem? Bohém každým coulem, jehož životní styl by se mi zamlouval. A Scarlett? To bych bral všemi deseti. Woody Allen vytvořil výborný snímek, který dokáže člověka přenést do Barcelony a uý nikdy ho nepustí zpět. A je-li někomu milostný trojúhelník malý, Allen nabízí rovnou čtyřúhelník. ()

vi.cky

Úžasný film. Woody Allen znovu nesklamal. Film mal veľmi pútavý a temperamentný dej a tá navyše tá španielska atmosféra... ()

dehlie

almodovárský woody allen. krásne mesto, rozmanité postavy, krásne a talentované herečky, výborný a charizmatický javier bardem. len škoda, že s ním vicky nezostala. ()

gocatgo

Prosluněná a dráždivá letní dovolená, i když dokud se neobjeví Cruz, tak také dosti nudná. Jenže Penelope nám vše obrátí vzhůru nohama, její temperamentní a ozbrojená bejvalka cupuje veškeré emocionální výlevy dua Hall - Johansson na kusy a dává do filmu mraky toho pověstného španělského temperamentu. Barcelona je opravdu nádherná ale Allen kupodivu selhává na tom, co bylo vždy jeho devízou - dialogy. ()

lareinna

Zvláštny film, ktorý na prvý pohľad vyzerá romanticky, ale romantiku si predstavujem trochu inak. Dobrý herecký výkon Penelope v úlohe emocionálne a psychicky rozorvanej manželky, ktorá má zvláštne potreby a požiadavky na to, aby mohla normálne žiť a fungovať so svojím mužom (aj keď bývalým :-) A na druhej strane Cristina, ktorej tiež vôbec nevadí deliť sa o muža s inou ženou..zrejme to majú niektoré ženy v sebe zakódované ešte z čias, keď háremy boli v móde...:-) ()

Eruntano

Nechápu, proč Allen propadl tak hloupému a povrchnímu kýči. Obsah filmu odpovídá mírně podprůměrné televizní reklamě, stejně jako propracovanost postav, z nudy se utápějících v povrchních citových vzplanutích. Největší podraz je ovšem to, že se děj maskuje do filmařské zručnosti a charaktery do velkých keců a gest týkajících se umění atd. Kdyby to byla parodie, dávalo by to smysl. V téhle podobě je to zvrácenost. ()

Phorbo

Jeden z mála Allenových filmů, které dávají smysl. Ne jako u mnoha filmů, kde každá věta nějak nenavazuje na předchozí děj a musíte se domýšlet vlastně, o co tomu Woodymu šlo. Toť někdy prostě problém u něj, ale tady ne. Příběh dvou měsícu ve španělsku dvou kamarádek a jednoho charismatického hispánce je jako vytržený ze života. Vickiina věrnost nedovolí, ale stejně se podvolí, Cristinina rebelie dovolí, a potom to máte. Vlastně je to jenom o Bardemově charismatu, kterým přelstil dvě američanky. Když se do toho ale vloží Maria elena tak to aspoň něco začne kazit. Opět to změní děj a Cristina i Vicky pak jenom zmateně odjíždějí. Prostě vystřižené dva měsíce z dvou obyčejných klasických životů přeměněné na vášeň, kterou asi ve Španělsku sdílejí všichni... ()

Matt Raider

Užíval jsem si tento film naplno a řeknu vám, že dlouho sem neviděl tak skvěle promyšlený romantický příběh. Ještě se k tomu přidává fakt, že tři hlavní herečky hrajou opravdu hezké dámy a hrajou svojí roli, upřímně, fantasticky. V první polovině si mě získala Cristina, v druhé půlce Vicky a Marie je neskutečně doplňovala. Přesto.. jako by mi tam něco chybělo, ale v tom je právě to kouzlo ne? (+85%) ()

Jaro_slav

Měl jsem chuť vyspat se s Juanem Antoniem a násadou od lopaty análně znásilnit Douga. Možná, že Woody tohle zamýšlel, takže jsem mu to sežral i s navijákem. Ty nezajímavý ženský jsou tam beztak jen do počtu - Vicky je wannabeuvědomělá budoucí mamina, Christina umělecky fotí s nataženejma rukama nějakym ultrazůmem (jako důsledek barvy vlasů nejspíš) a Maria Elena je tam jen proto, aby tam byla Penelopa. Alfička Spider a letadlo v bouři jsou body navíc. Soundtrack funguje skvěle v autě na dálnici. Poctivá čtyřhvězda s minibarem. ()

Ollie235

Moje filmová setkání s Allenem dopadají tak půl na půl. Něco sedne, něco mine. Něco baví, něco nudí. Tohle ale jednoznačně sedlo a bavilo. A to především díky poutavému stylu vyprávění, výbornému obsazení a příjemné atmosféře. Co mě poměrně překvapilo byla téměř naprostá absence vtipu, ale vůbec to nevadilo. Celou stopáží jsem příjemně proplouval (po příchodu Penélope Cruz se celý zážitek ještě umocnil), až vše nakonec vygradovalo v očekávanou a povedenou pointu. Nakonec spokojenost, jako u mála z Allenových filmů. ()

Marys

Neviem, či už mám nejaký komplex z Woodyho Allena, ale akosi ma tie jeho filmy nepriťahujú. Určite to malo niečo do seba, nebol to zlý film, no jednoducho ma nudil. Nenadchol. Napriek skvelému hereckému obsadeniu o pár týždňov absolútne zabudnem, o čom bol. Možno, keby tam bol nejaký futbal zakomponovaný (smiech). ()

fredisek

Como lo sabía, como lo sabía, como lo sabía! Konečně jsem to viděl a konečně můžu říct, že jsem to věděl, že to bude skvělý film! Nezajímá mě, nakolik je Allen v Evropě turistou (ostatně on bude turistou kdekoli mimo Manhattan), Vicky Cristina Barcelona je pak totiž zábavným průvodcem po Barceloně, dává na hromadu všechny ty stereotypy známé o Španělech a konečně i Španělsku. Penélope Cruz jako hysterická exmanželka a Javier Bardem jako macho ibérico, no proč ne, hlavně když to funguje. ()

Oralfabet

Herecky velice uspokojivé, Woody navíc zase jednou dost úspěšné těží z prostředí. Jinak ale lehké zklamání, hlavně po tom, co jsem viděl Půlnoc v Paříži, což je v mých očích film unikátní, tohle je prostě příjemný, relativně zajímavý, nijak zvlášť vtipný či zapamatovatelný kousek ve Woodyho filmografii. Po dlouhém rozvažování to ale asi vyjde na pěkných 7/10 ()

werus

Uf, jak tohle zhodnotit.. Woody Allen se vrátil, aby nám ukázal, co všechno ještě o mezilidských vztazích nevíme. A to já si od něj vždycky ráda vyslechnu :). Film je to z těch zvláštnějších, což taky není na škodu, já osobně si myslím, že u Woodyho čím ulítlejší, tím lepší. Allen si tentokrát na výlet do Ovieda vzal perfektní ansámbl (a to Scarlett hodně nemám ráda,ale do filmu se fakt hodila) mezi nímž o stoprocent vyčnívá úžasná Penelope. A s těmihle čtyřmi rozjel příběh milostného dvoj/troj/čtyřúhelníků, přidal pár vtípků a spoustu vína a.. A to je vlastně všechno. Ale úplně to stačí. A že ve filmu není děj? Ale kdepak, tam ho je, vždyť se tam dokonce i střílí :). Navíc je to všechno natlačené do přiměřené stopáže, tak že vám to uteče, ani nevíte jak. Hudba, herci, prostředí, vypravěč - všechno to do sebe moc pěkně zapadá a úplně vás to naláká, zabalit si kufr a vydat se směrem Španělsko. V kině při závěrečných titulcích jsem si říkala, že to je pětihvězdičkový film, po lehkém "vystřízlivění" dávám 4. Ale S Vicky Cristinou do Barcelony klidně zas :) ! Plus je na tom filmu ohromné, že ho tvořil člověk kterému je 73 let - jeho vnímání "lásky" je opravdu moderní. ()

Pawlisman

Pro mně osobně teda dost zklamání. Podle zdejšího hodnocení jsem si docela sliboval... Ale slabůstka. Humoru co by ze sa nehet vešlo, romantika taky žádná, tedy jaké jsou přednosti? Slušná muzika, ale jinak unylost a šeď. Ke konci se stav trochu zlepší s nástupem vynikající Penélope, ale konec zase spadne do prázdna. Myslím, že trošku ztráta času.. 7/10 ()

laserr

Film o rzůných podobách vášně, lásky a vztahu, jehož odkaz však vyznívá zcela naprádno a divák vychází naprosto neovlivněn, stejně jako se nezmění po prádzninách v Barceloně Vicky ani Cristina. A možná to byl i záměr. Celkově je to takový lehký, odpočinkový film, ale s jednou oprvadu skvělou předností: Maria Elena. Tato impulzivní žena, geniálně ztvárněná Penélopé Cruz, pozvedávala film o několik úrovní výš kdykoliv byla na scéně a právě ona vytáhla Vicky Cristina Barcelona z 3* na 4*. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti