Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

rass

Výborné! Mistr vztahových dramat Woody Allen vytvořil jeden ze svých nejlepších kousků. Film má skvělou atmosféru, všechno do sebe pěkně zapadá – krásná kamera, hudba, fotogenická Barcelona, dialogy, tempo příběhu, perfektní obsazení. Všechny hlavní postavy jsou uvěřitelné, přesně zahrané. J.Bardem, S.Johansson a R.Hall na jedničku, excelentní P.Cruz na jedničku s hvězdičkou – Oscar zcela po zásluze. ()

honza.g

WA v 21.století slábne, ale jeho tvorba nemůže spadnout do průměru nebo dokonce pod něj, na to je příliš zkušený a geniální. Tohle dílko nadchne jen málokoho, ale upoutat může, třeba jen mistrně stvárněnými archetyy (mladí hledači místa na světě, umělci, kteří by spíš zemřeli, než by jakkoli omezili svou svobodu). ()

Rajca

Po "Matchpointe" ďalší skvelý Woodyho počin. Vynikajúce obsadenie, vtipné dialógy, výborná kadencia deja, proste celé mňamka na nedeľné odpoludnie :) ()

BigJohn02

Film o jednom prasákovi, dvou pipinách z Ameriky a jedné hysterické krávě, která se chová a vypadá jak Romka z Chánova, ve kterém se, jak už to tak v poslední době u Woodyho bývá, vcelku nic neděje. Ale je to vcelku příjemné, Barcelona je krásná a docela mě to bavilo. Nebýt tohoto filmu, asi nikdo by si nevšiml, že nějaká Rebecca Hall existuje, takže to, jak se teď chová k Woodymu, je nechutné. Nevděčná kráva... ()

caj2014

Film na ktorom je "všetko" okrem samotného filmu. Allen si plní svoje úchylné "sny". Bez toho obsadenia absolútny prepadák. ()

Sejkorka

Milostný trojúhelník. Nebo čtverec ? Oscar pro Penélope Cruz na Marii Elen. Přesvědčivý Juan Antonio, budoucí manžel PC Javier Bardem (Oscar VR -Tahle země není pro starý). Přemýšlivá Vicky (Rebecca Hall - nominace na Golden globe za tuto roli. Free Cristina (Scarlett Johansson, 6 x nominace na AA/GG). Woodyho Allena jsem dříve nemusel, možná mě odrazoval jako herec. Poslední dobou vyhledávám jeho (spíše novější) filmy, kde nehraje. Jsou skvělé. A ještě mám pár, které jsem dosud neviděl. Už se ne ně těším.....PODRUHÉ 6-1-24 filmů od WA mám na kontě aktuálně 37, mnohé z nich vícekrát. Včetně tohoto, kterému jsem zvýšil rating na 5* a zařadil do TOP. Ještě více mi to celé sedlo a ještě více jsem záviděl Juanovi Antoniovi ty dvě, vlastně tři kočky. ()

FildasCZ

Odpad tomu dát nemohu, protože bych tomu křivdil, ale víc, jak hvězdu tomu nedám. Je to klasický románek šílených Španělů a Američanky, která hledá sebe sama a dostane se, tak do rukou šíleného umělce, kterému nevadí souloužit manželku a pak i Američanku.  Čekal jsem drama, ale je to spíš romantický film pro náctileté holky. ()

MoBuList

Jestli se chcete naladit na léto nebo španělské prostředí, film je výborná volba. Je to taková nadčasová oddechovka, po které máte chuť se sebrat a odjet někam za sluncem a nejlépe se stát hippíkem. Scénář výborný, herecké výkony kvalitní a především se je na co koukat. Ať už Scarlett, Penélope nebo krasavec Bardem! Neubráníte se prostě myšlence, že takovéhle léto by jste chtěli zažít taky. Woody Allen příjemně překvapil, ne všechny jeho filmy jsou pro mě koukatelné nebo vůbec pochopitelné ale tenhle se stal mojí stálicí. Shlédnuto více než 5x, takže zasloužených 5 hvězdiček. ()

dew

Hvězdička jen za Penelope a španělské vizuály, jinak přihlouplé, nudné, otravné ... vypravěč tomu dal jen korunu... nechápu.... Proč mě ten Woody tak strašně moc nebaví? ()

Nag0

Idea ľúbostného trojuholníka je všeobecne známa, avšak v tomto prípade je obávam sa potrebné na opísanie komplexnosti romanticko-sexuálnych eskapád hlavných predstaviteľov skočiť do o niečo hlbších geometrických vôd. Neortodoxné vykreslenie vzťahovej dynamiky a kompozície aktérov diváka dosť expresne posúva od klasického ľúbostného polygónu s tromi vrcholmi najskôr k navýšeniu týchto vrcholov na štyri, a teda k transformácií na o niečo pikantnejší tetragón, pričom postupom deja a nástupom nového hispánskeho vrcholu, nás tento privádza v synchronizácií s ostatnými vrcholmi k pentagonickému vyvrcholeniu tejto občas nie príliš dobre zahranej ságy, hlavne teda vo sférach amerického osadenstva. Ak by sme dokázali pridať dostatočný čas k tejto postupnej geometrickej transformácií, som si istý, že pri nastolenom tempe by bol ľúbostný euklidovský priestor čoskoro vyčerpaný, a nám by neostávalo nič iné, len sa posunúť od pána Allena k niečomu tvarovo menej exotickému, a tvárovo viac konzistentnému. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti