Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

wege

Ty Woodyho evropské filmy jsou jiné než ty předtím, ale pořád to je prostě on. Tady taky, první půlkou to bylo u mě na plný počet, pak jsem ho snad prokoukl o co mu jde a šlo to u mě trochu dolů. Nicméně Woody umí krásně využívat atmosféru místa, umí ty konverzace a styl vyprávění jako nikdo. Zároveň rozumí ženské kráse a umí ji v podání všech tří hereček rozehrát naplno. Příjemně se na to dívá, příjemně to plyne, zároveň se v tom najde i to poselství do života. ()

Burrows

Woody se trefil do mýho gusta. Zasadil příběh do prosluněnného Španělska, vybral výtečné herce, vytvořil k nim rozmanité charaktery (horkokrevnost, temperamentnost, volnomyšlenkářství, inteligenci), chytře propletl pár lidských osudů, nezapoměl na vypravěče a vznikl velmi příjemný, dalo by se i říci jeden z nejzdařilejších filmů konce roku 2008. Ale musím dát jen čtyři (podotýkám čtyři silné) hvězdičky, protože mi scházely zvlášť silné momenty, které bych se vryly do paměti. Bravo! ()

MarkHoppus

Perfektní film se skvělým obsazením. Bardem mě velice překvapil svým výkonem a Penélope jako jeho bejvalka taky neměla chybu. ()

pride

Po prvom pozretí priemer. No teraz po rokoch ma nejakým spôsobom napadlo ísť do toho ešte raz a krása!!! ()

nicolarsen

U Allena mám jediný problém. Dialogy jsou někdy tak dokonalé, že působí nevěrohodně, resp. uměle. Bardem potešil. Scarlett mě tu trošku nudila. I přes pár výtek nadprůměrná zábava. 80% ()

Mr.Roman

Nemôžem sa nabažiť "nového" Woodyho Allena, pretože okrem Sólokapra natočil, počiatkom Match Pointu, samé chuťovky. Po tomto filme by som najradšej okamžite vyrazil do Barcelony, začal tam maľovať a baliť turistky :D Drobnú chybičku by som snáď videl len v Allenovej "Venuši" Scarlett, ktorej som už v jeho réžii tak trocha prejedený, hoci je to moja najobľúbenejšia herečka (kvôli svojej kráse, herectvu ťažko.. ;). ()

LuNaj

Nebyl to špatný film, během jeho sledování jsem se ani moc nenudil, ale po skončení jsem měl pocit jakoby vnitřní roztříštěnosti- co nám ksakru chtěl básník říci? Woodyho můžu, ale od VCB jsem čekal podstatně více, než jsme nakonec dostal.. Zajímavé slepence vztahů, které v důsledku působí až chatoicky. Přičítám 1* za Penélope a Scarlett. ()

Maxmilian

jsem velice zklamaný. ve filmu se začalo něco dít až dlouho za polovinou. Do té doby to byl jen suchý výklad života v Barcelóně. Kde ani naplno nebylo ukázáno, co je v Barcelóně za krásu. Pámátky tam skoro nešli vidět, i když hlavní hrdinka studovala Katalánsko. Dále se pozastavuji nad oceněním Penélope Cruz. Oscara si dle mého nezasloužila, ve filmu se objevila poprvé až v 51. minutě. Je to sice za vedlejší roli, ale i tak, 2 žárlivé scény, 2 žhavé polibky. To přece není na oscara. Abych vše objasnil: 1.* za hudbu, která byla výborná, skvělá, prostě super, 2.* ani nevím za co, snad za to, že jsem se dodíval až do konce. Možná je to styl Woodyho Allena, ale tentokrát mi to nesedlo. ()

Meery

Úžasne prepletený príbeh lásky, vášne, citov, myšlienok... fascinoval ma... pačila sa mi forma rozpravača... nezainteresovaného.. vševediaceho.. stručného... vážne skvelý príbeh a úžasná Penelope Cruz.. Oscar v správnych rukách:) a zostal vo mne prijemny pocit... a nedočkavosť.. kedy bude leto?? ()

Dragonessa

Tu roli Juana Antonia si Mistr Allen určitě psal sám sobě na tělo... ale potom realisticky zhodnotil šance, které by jeho další majstrštyk měl u ženského publika a obsadil Bardema... :-)))) ()

nula87

Omamná prázdninová "foursome" pod žhavým španělským sluncem a pod pevnou Woodyho taktovkou. Allen pořád umí vyprávět příběhy o vztazích a i když tentokrát jsou více povrchní než v jeho předchozích filmech, je to opět výborný zážitek. 85% ()

han.ci

Taky se neubráním srovnání s Match Pointem, který se mi moc líbil, ale tohle mě zklamalo. Sice to bylo opět o vztazích, nevěře, atd, ale nemám ráda Španělsko, nemám ráda kecy vypravěče ve filmu a nemám ráda filmy, ve kterých se celkem nic neděje. Hudba, potažmo ta jedna písnička, která tam hrála byla sice chytlavá, ale proč pořád dokola? Nicméně koukat se na to dalo, opět mě potěšila Scarlett. ()

LaMadame

Milostné psaníčko po jehož shlédnutí zatoužíte podívat se do Barcelony. Úžasné hudební podkreslení (na soundtracku jsem ujížděla ještě dřív, než jsem film viděla). Až na to, že jsem Scarlett nevěřila blonďatou hřívu a milostné vzplanutí s tou rozkošnou španělkou Penelope. Jinak úžasné, uvolněné, prosycené horkým těžkým vzduchem, večery u vína a kytarou hrající tak lehce, jako proplujete tímto příběhem. ()

V.N.

Ze začátku jsem měl chvílemi pocit že je to celý hozený až někam k červený knihovně,dokonce mi dabing vypravěče dost připomínal erotické série typu "Vášnivé známosti". Pak se ale naprosto nenásilně z příběhu vyklubal dnes již klasický Allenův partnerský mnohoúhelník, podmalovaný tradičně chytře zvolenou hudbou a podpořený zajímavým výběrem herců. Woody Allen zde sám sebe sice nepřekonal ale i tak se jedná o velice příjemný film. ()

hackstolle

Nevim proc, ale pripadne mi, ze zeny hodnoti vesmes za tri a muzi vesmes za 4 *. Ja nebudu vyjimka. 80%, uz kvuli mnou velmi oblibene Scarlett. Jinac to pro me predstavuje jeden z filmu, ktery si od Woodyho cenim. A neni jich mnoho. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti