Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

Unrealik

Do podprůměru sráží tento film hlavně způsob natočení, konkrétně hrozná (klipovitá) kamera. Hudba by mohla být záživnější. A konec je jak z nějakého úplně jiného filmu. Jinak ale bylo fajn, že se film nebál místy brutality a Seagal měl občas vtipné hlášky. ()

soukyd33

Kamera: Katastrofa. Jasně je vidět, že Steven Seagal v soubojích moc není, a má zástup. 👎 Akční honička za pošahaným vrahem. Herecké výkony špatné. Nedoporučuji. Hvězdiček 2 ()

Ankroth

Kód smrti je obsahově zajímavý počin a při jeho sledování jsem se nenudil, naopak se docela bavil a v některých situací byl i napjatý. Navíc se tu Steven snaží hrát a kupodivu mu to docela jde. I přes jeho stáří a otylý stav z něj stále vyzařuje charisma akčního hrdiny a to je jedině dobře. Kvality filmu sráží podivná kamera - 90% času je naprosto perfektní a působí dobrým dojmem. Problém ale přijde u akčních momentů, zejména u bojů na blízko. Vidíte jen samé ruce, nohy, Seagalův nateklý xicht, ruce, nohy, nůž, Seagalův nateklý xicht, ruce, nůž a mrtvolu. Navíc se obraz divně kouše a někdy se snímky ukazují několikrát za sebou, inu rejža byl asi sjetej. Všechno ostatní je ale solidní nadprůměr. Klobouk dolů, Stevene. Přeci jen člověk raději vidí akčního hrdinu v akčních filmech, než v trapných rodinných komediích jako u ostatních rádoby akčních herců. ()

Masinfira

Jak rád bych dal 5 hvězdiček... bohužel nemohu, protože (jak zde již bylo popsáno) kameraman se střihačem (nebyl-li to náhodou střihač ovcí) si předtím řádně zahulili nebo nedovedu prostě pochopit, co dělali... každopádně při vzpomínkách na dětství (které jsem stále tajně doufal, že budou mít nějaký hlubší smysl) jsem ocenil zajímavý způsob střihu. Při akčních scénách (Seagalova doména) jsem si ťukal na čelo. Celkově se mi nelíbil už jen konec a na mě trochu moc brutality a krve (skoro mi to chvílema připomínalo horor) Každopádně film mohu doporučit. ()

Awesomer

Skvělé bluesové pasáže, při kterých moje uši plesají. Nicméně to nemění nic na faktu, že je to neskutečně hloupý film... Naprosto ujetý bojový scény, kde jsou všichni patrně titanoví roboti, protože tolik toho nevydrží ani Rocky za všechny díly dohromady... Steve, to zase jednou byla slabota. Aktuálních 45 procent je naprosto adekvátních. ()

Sandai

Já měl kdysi jeho filmy rád. Ale to co předvádí poslední roky je hrůza. Tento film není výjimka, hlavně bojové scény jsou těžce zmršené a pistole mají nekonečné zásobníky. ()