Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

jjimmy

hmmm, komentovať nové/staro-nové segalovky nie je nič skvelé. skvelé nie je ani sledovať ich. tento film nebol vyslovene zlý, ale nebol ani dobrý. segalove chvaty a jeho náhradníci v bojových scénach sú už samozrejmosťou. príbeh o vyšetrovaní vrážd by aj celkom ušiel, nebyť tak odfláknutého konca. a celá linka s jeho braťom dvojčaťom ako bol zabitý keď bol malý pred jeho očami, to bolo biedne a nevysvetlené. blábol, ak nie ste segalový fanúšik na život a na smrť, neodporúčam sledovať, myslím si že tak nič nestratíte. ()

VanBradley89

Možná, že by si to tři vybojovalo. Přece jenom je tam pár dobrejch hlášek, scéna z klaunem a záverečný kladivo boj byl fajn. Jenomže by to nemělo mít tak dementní akční scény, Tak trhaný až z toho boleli oči. Proč jsem na výskok z okna musel koukat asi 4x? Seagalův dubl by neměl mít divnou paruku a samotný dovětek byl divný. Co to bylo za lidi, sakra? ()

chrustie

Kód vepřové hlavy. Tragická postava bojových akčních filmů, se opět ukázala v plné formě. Tohle si nezaslouží větší pozornost. ()

Stanmi

Sedm let. Sedm let trvalo Stevenovi než si znovu zahrál pořádného policajta. Steven, pardon vlastně detektiv Jacob King, spolu se svým parťákem Stormem (Chris Thomas King) patrájí po sériovém vrahovi jménem Šifrař, který své oběti "zdobí" různými tajemnými symboly. A jak u Seagala v těcho případech bývá zvykem, jeho vyšetřovací metody jsou nekompromisní a maximálně efektivní. Jacob se snaží rozluštit tajuplné symboly, obětí přibývá, vrah uniká spravedlnosti, no v zásadě klasika. Ale musí se nechat, že příběh tentokrát není zas tak špatný a dává hlavu i patu (což u Stevenových filmů není zas takové pravidlo) a má i patřičnou atmosféru (a taky trochu přípomíná snímek Glimmer Man). Film obsahuje pár přestřelek (i když na ty se tu zas tak moc nehraje) a několik dlouhých osobních soubojů a když píšu dlouhých, tak tím nemyslím do deseti sekund. Problém však je, že tyto souboje jsou naprosto mizerně sestříhané a nasnímané, asi to mělo být cool, ale naprosto to kazí jinak solidní filmový zážitek, stejně tak, jako opakující se záběry. Steven je tady opravdu brutální a nemá problém v soubojích použít i takové kladivo, ale nějak se z jeho bojového projevu vytratily jakékoli prvky bojového umění. Takovou perličkou je účast muzikanta a herce Isaaca Hayese (Útěk z New Yorku) v roli koronera. Když porovnám všechny klady a zápory, tak mi z toho Kód smrti vychází jako slušné béčko, které však vinou několika chyb nemohlo naplno projevit svůj potenciál. ()

till85

Veliká škoda že ty bitky byli tak neskutečně špatně sestříhány.Jinak se mi kupodivu film líbil protože Steven tady hláškuje a vandruje skoro jako za starých časů.Jen je fakt škoda rvaček pač bylo jasně v každém druhém záběru vidět že to není mistr osobně. ()

Grázl83

Seagalův vlastní scénář je poměrně slušny a celková atmosféra také. Jediné co se mi nelíbilo byly bitky. Absolutně nepřehledné a nudné. Slabé 3* ()

Delfador

Všechny akční scény naprosto zničené tím sekaným opakováním tisíckrát jednoho pohybu. Steven si standardně hraje na největšího superhrdinu a jediné co stojí za zmínku, je asi jak vymlátí zuby nějakému padouchovi o barový pult. ()

R-Fitch

Takovej trochu horší Glimmer Man. Seagal je sice o 12 let a 50 kilo starší než v GM, ale kupodivu tady vzniknul film, na kterej se dá i koukat. Asi to je tim, že jde o kriminálku, i když takovou už tuctovější. Souboje jsou sestříhaný takovym zvláštnim způsobem, ale uvážíme-li Stevenovo filmy posledních pár let, tak zaplaťpánbůh za jakýkoliv souboje. :-) ()

mansonn odpad!

No toto natocil asi ten isty co toci reklamu na McDonald-tvrdi ze to je maso a pritom to je humus.V akcnych scenach chceli dat vyniknut seagalovi tym , ze ho nechali chudakovi dat asi 60 uderov , som mal pocit ze vidim film s J. Chanom.V kazdej jednej bitke musel navalit druhemu aspon 20 ran a prestrelka ku koncu filmu , no skryje sa za ruru asi s priemerom 30 cm hehehe no a pupek mu trci tak dalsich 35 cm von.Film postrada napinavost ako aj spad, vidim v nom obdobnosti s dalsim filmovym pocinom Against the dark kde sa polku filmu iba prechadza a snazi sa mat uzasnu mimiku. ()

MIHLIK

Ta akce to je něco neuvěřitelného jak když někdo stříhá film Seagal se tam jen míhá pořád se to jen opakuje snad aby nebylo vidět že už je starej tlustej dědek a všemu dal klobouk a ten konec ten teda nemá chybu je jak vyšitej z reklamy škoda protože děj zase nebyl až tak špatnej ale Steven si pořád ne a ne přiznat že už patří do starýho železa. Amen . ()

schindler

Seagal tentokrát ke svému standartnímu výkonu přidává luštění nějaké šifry, takže výsledek je bitka - steven nemůže rozluštit šifru - bitka - steven rozluštil šifru - závěrečná bitka - konec. ()

peeters11

Sice se na každý film se Stevenem Seagalem rád podívám, ale tenhle film jsem si teda doslova protrpěl. Dialogy byly snad na úrovni základní školy a dojem z nich překonal snad ještě horší střih. A nekonečné zásobniky při přestřelkách, o těch radši ani mluvit nebudu! A koneckonců Steven Seagal teda taky nic moc. Uvažoval jsem i o 1*, ale znám i horší filmy.... ()

M+M

Mohl to být i dobrej film, ale tak příšerně natočené akční scény (nepochopitelná kamera,střih) mně přesvědčily, že už to podruhé vidět nemusím. ()

pirate

Hodně mě štvalo, jak pořád museli "rvací" záběry opakovat a teoreticky i prakticky to nebyla špatná kriminálka, jen Seagal každou chvíli opět musel někoho mlátit a za chvíli mi přišlo, že film skoro o ničem jiném není, naštěstí pro něj měl i část té kriminální zápletky. Seagalovka, kterou bych řadil k těm horším. ()

Krupe

Ne a ne a ne, já se na ty nové Seagalovy filmy nemůžu už dívat. Škoda materiálu. Seagal se už v těch filmech ani vlastně nehýbe, to je samý střih a jedeme dál. O ničem... ()

Lakenzi

Proč sakra. Docela škoda. Dobrý příběh, celkově to působí na diváka dobře. Jenže zde to zkazil Steven a to ať se na mě nikdo nezlobí. ()

Mark1983

Podle mého názoru se jedná o jeden z lepších filmů se Seagalem,jelikož v posledních letech moc dobré filmy nemá,ale tenhle je celkem v pohodě.Akční průměr. ()