Ženy v balíku

Sexi špinavé prachy

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2008, 104 min

• KarelR

Remake britského televizního filmu (!!!) se v rukou amíků zvrhnul přesně v to, co byste podle traileru čekali. Pekelná herecká trojka Keaton - Latifah - Holmes křepčí na postelích, tančí s vysavači a řeší dlouholetou sexuální abstinenci, přičemž stihne opakovaně vykrádat skartovnu peněz, ve které pracuje. Že to je podívaná jen pro otrlejší povahy snad nemusím zdůrazňovat.(7.3.2008)

Mám příliš slabou vůli na to, abych mohl pracovat se skartovačkou peněz a nepřemýšlet přitom o jistém vylepšení svého rozpočtu. Z tohoto úhlu pohledu rozumím tomu, že o tom někoho napadlo natočit film. Avšak ústřední trojice zlodějek vyrazila do akce s plánem natolik pitomým, že by se při něm hlídací profesionál musel utlouct smíchy, protože tyto dámy by nedokázaly nenápadně odcizit ani žvýkačky v samoobsluze střežené bystrým duem poručík Drebin - inspektor Clouseau. Přesto jsem se několikrát lstivě přistihl, že se vlastně docela bavím, tak to tou třetí hvězdou trošku nadhodnotím.(23.11.2012)

Pohodová oddychovka ktorá neurazí ani nenadchne. Minimálne však stojí za pozornosť vďaka rafinovanosti celého plánu krádeže + ústredné trio (D.Keaton, Q.Latifah, K.Holmes) je skrátka sympatické. Dobre odvedená remeselná práca s pár vydarenými hláškami (našinca určite poteší narážka na Československo)(30.8.2008)

Vpravdě originální způsob, jak přijít k pěknému balíku (doslova) peněz. Mimochodem, kde jinde uvidíte, jak někdo skartuje dolary rovnou do záchodové mísy nebo je hází do kamen?! Zábavný film, dobře vybraná nesourodá trojice hereček. Po dlouhé době (alespoň inteligentní) komedie, u které jsem se pobavil (bez nutnosti "toaletního" humoru). Palec nahoru! (na obočí)(26.3.2008)

• F.man

Bridget (Diane Keaton) je žena v letech, která znenadání přichází o práci. Její velký dům, auto, pojištění a další kupa věcí však potřebuje finance. Sehnat nové zaměstnání v pokročilém věku však není úplné nejlehčí. Bridget tedy vezme ponižující místo uklízečky v národní bance. Když však vidí, že milióny dolarů se denodenně skartují, začne jí vrtat hlavou, jak se k nim dostat. Seznámí se proto s Jackie (Katie Holmes), Ninou (Queen Latifah) a její plán může začít... To, co ze začátku vypadalo jako zajímavá ženská verze Dannyho parťáků, se nakonec zvrhlo v nezajímavý příběh o třech dámách (teda spíše 2 dámách a jedné pěkné slečné), které si mimochodem namastili peníze na centrální bance. Škodou je, že se film nezaměřuje ani tak na precizní krádež z pečlivě střežené banky, ale na problémy jednotlivých postav. Trochu to zamrzí, protože režije se věnuje naprosto zbytečným scénám a ty, ze kterých mohl být skvělý materiál naprosto přeskakuje. Navíc Callie Khouri by možná zvládl odrežírovat jeden pár, ale ve třech (v podstatě 4 hlavní hrdinové a dva docela důležití "přicmrdávači") už prostě nestíhá vykládat všechno co by chtěl a pak to dopadá jak to dopadá. Úplná nuda to není, ale že bych se nějak bavil... 45%(26.4.2008)

• - Pri večeri v reštaurácii povie Jackie Truman (Katie Holmes), že by chcela navštíviť aj Československo, ale Don Cardigan (Ted Danson) jej vysvetľuje, že už neexistuje a rozdelilo sa na Českú republiku a Slovensko v roku 1992. V skutočnosti k rozdeleniu došlo o rok neskôr, oficiálne 1. januára 1993. (Piri)

• - Natáčelo se od 16. dubna do 21. června 2007 ve městě Shreveport (Louisiana, USA). (BMW12)