Ženy v balíku

Sexi špinavé prachy

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2008, 104 min

• Karp

Ach ty dialogy... Možná by bylo lépe, kdyby hl. představitelky mlčely, mlčely a zase mlčely. Odpočátku jsem tenhle film bral jako nenáročnou komedii, která zabaví a vyplní čas. - Ale ani to nenastalo, spíše se dostavila nuda a čekání na konec. Nějak si ty vtípky a rozverné taškařice k popukání k filmu nesedly. Zvláštní. Herecké obsazení je ovšem dobré, i když Queen Latifah zrovna nemusím a její kouzlo jsem doposud neobjevil.(31.8.2010)

• MM_Ramone

Na hnusnú, zvráskavenú Diane Keaton mám doslova alergiu. Je to jedna z najhorších herečiek, čo som kedy videl. Čím je staršia, tým mi je viac a viac odporná. To že si niekedy zahrala v kultovom "Kmotrovi" je už dávno zabudnuté. Jej súčastné herecké kreácie sú ukážkou absolutnej neschopnosti. Popri nej sa v tejto mimoriadne trapnej krimi komédii ešte predviedli ďalšie dve nesympatické filcky. Strapatá koza Katie Holmes a upotená, obézna afroameričanka Queen Latifah. Takéto žumpácke trio sa rozhodla obsadiť do hlavných úloh akási neznáma, neskúsená režisérka Callie Khouri. No čo už len z toho mohlo vzniknúť? Odpad!(1.9.2012)

Ženy v balíku jsou kriminální komedií a baví v rámci svých vlastních možností a schopností. Hravá nadsázka je doplněna všeobecně optimistickou náladou a divák promine i menší nesrovnalosti logiky. Každá možná trhlina je uzpůsobena hladšímu průběhu samotného příběhu a svým rozpustilým nadšením je film nakažlivý. Hlavní postavou humorného příběhu je postarší žena Bridget Cardigan (dobrá Diane Keaton), jejíž poklidný život v bezstarostnosti bohatství je cynismem osudem zcela převrácen. Každá nová životní etapa připravuje možnosti a pokušení, která leží na dosah ruky, jen se natáhnout. Odhodlání, odvaha a podmaňující zaplavování zážitkovým adrenalinem jsou sice vystřídány pocitem neohroženosti a nenasytností, se zdravě sebevědomou drzostí je ovšem hra otevřena až do úplného konce. Druhou hlavní postavou je svobodná matka Nina Brewster (pozoruhodná Queen Latifah) v dilematu zodpovědnosti právní společnosti a lákavé možnosti na pohodlnější život. Třetím do party je bezstarostná Jackie Truman (zajímavá Katie Holmes) v nadšení nebezpečného dobrodružství. Hlavní mužskou postavou je Bridgetin manžel Don Cardigan (sympatický Ted Danson), v rozpolcenosti ostražité bojácnosti a nadšení z vylepšení pošramocené rodinné finanční situace. Výraznou postavou je člen ostrahy Barry (příjemný Roger R. Cross) s jemnou romantickou linkou. Z dalších rolí: Jackiein prostodušší manžel Bob (Adam Rothenberg), snaživý a nejistý šéf ostrahy úvěrové banky Glover (zajímavý Stephen Root), odhodlaný a sveřepý agent Wayne (Marc Macaulay), prosperující soused a sebevědomý právník Bryce Arbogast (Christopher McDonald), jeho povrchní manželka Mindy Arbogast (Meagen Fay), či upovídaný loudil v ostraze Shaun (Finesse Mitchell). Je to jen zábava s humorným nadhledem, přiměřenou dávkou napětí a radostným pocitem nadšení. Tato lehká oddychová tvorba zpříjemní chvilku, nic více, nic méně.(22.1.2017)

• milka

Tak tohle není film na zabití času, tohle je film pouze na zabití. Opravdu ďábelské herecké trio tu krade prachy a dělá u toho rádoby vtipné věci. Ovšem Dannyho parťáky v sukních určitě nečekejte, to by aspoň ten plán musel být chytrej. A že jedinej snesitelnej článek v celým filmu bude Queen Latifah, kterou nesnášim, myslím mluví za vše. Fakt strašný peklo.(24.1.2009)

No vlastně bych normálně dala tři hvězdičky, ale když si tady tak čtu ty zahořklé komentáře, musím dát čtyři. Byla to pěkná oddychová komedie, podle mě rozhodně jedna z těch lepších oproti tomu, co se poslední dobou točí. Trojka Keaton, Latifah a Holms si skvěle sedla a rozhodně se tady člověk nenudil.(20.1.2011)

• - Pri večeri v reštaurácii povie Jackie Truman (Katie Holmes), že by chcela navštíviť aj Československo, ale Don Cardigan (Ted Danson) jej vysvetľuje, že už neexistuje a rozdelilo sa na Českú republiku a Slovensko v roku 1992. V skutočnosti k rozdeleniu došlo o rok neskôr, oficiálne 1. januára 1993. (Piri)