Pozemšťan

Scénografie:

Priscilla Elliott

Kostýmy:

Jill Kliber

Pokud máte manipulátorské schopnosti, lze lidi přesvědčit o pravdě, či lži až nebezpečně jednoduše.. Diskusní kroužek s protipólem jepice v minimalistické, o zajímavou nosnou myšlenku opřené "what if…" záležitosti, kterou však místy hodně sráží tuctové zpracování a nepřirozené herecké výkony. Jinak myslím typická studie přístupu vysokoškoláka humanitního zaměření, který raději položí tisíc otázek, než aby se chopil masivní nohy od stolu a třikrát pořádně majzl nevlastního syna tesaře z Nazaretu po lebce. A teď ukaž znovuspojení ducha a těla, ty frajírku z jeskyně..!(7.1.2011)

Pominu-li rozlučkový večírek na odlehlé chatě, jak uvádí distributor a pocit napínavosti vyvolávající věta o honbě nesprávnými lidmi od již zmiňovaného mystifikátora, pak jsem dostal, co jsem čekal a možná i kus víc díky skvělému závěru, teda aspoň pro mě. Na čtyři hvězdy film v mých očích spadl díky přehrávající černoprdelačce a nevěřícímu tvrďákovi na biku (mimochodem, těmhle typům bez supersporta nadávám do černoprdelníků také). Zbytek osazenstva mě střídavě nasíral, to jo, ale stále míň a míň a nakonec jsem například Todda z Nezvratnýho osudu, bláznivýho biologa i tvrďákovu mladou prcinu, klidně kousnul a vše bylo ok. Hlavní hrdina, jeho vyprávění a argumenty mě vyloženě bavily, klid se kterým vše podával, jakoby vznikl opravdu tím nadhledem z již prožitého dlouhého života a jistou "svatou" blahosklonností, která mi (nervákovi) imponovala. Opravdu zvláštní, jiný a klid vyvolávající film, super. P.S. je jasný, že 14000 let si udržet všechny končetiny a podobně je nesmysl, ale co.....(21.1.2012)

Bezprostredne po pozretí sa mi to veľmi páčilo.Ibaže keď sa to trochu uležalo,nadšenie opadlo a zostáva len konštatovať,že sa z toho dalo vytrieskať viac.A tiež že pár minút navyše by tomu rozhodne neuškodilo.Výčitka patrí aj postavám; Ten mu verí,ten mu neverí,ten pochybuje - tak to začne,tak to končí a po celý čas sa na tom nič nezmení.Okrem toho,človek by si pomyslel,že toľko profesorov na hromade by malo otázok viac,ale to je asi tiež iba problém stopáže.Takže prečo štyri?Za originalitu a za záverečný twist.Po veľmi dlhej dobe prvý,ktorý totálne nepokazil celý film. 75%(29.9.2012)

Dost zvláštní a docela zajímavá komorní podívaná, která zvedne ze židle leckoho: vědce, katolíka, pohádkáře i komika... Rozhodně odvážné téma, snad i filosofující, snad i pobuřující... Nicméně chování jednotlivých aktérů na mě působilo dojmem, že se jedná o zkoušku divadelního (ne)dramatu, což hodně srazilo můj požitek z jinak originálního a poutavého námětu. Nebudu tady polemizovat nad uvěřitelností životního příběhu Johna Oldmana, ale nad uvěřitelností účastníků téhle dráždivé konverzačky: a pardon, jejich diskuze na mě působila jako jedna velká křeč. Ať už bych uvěřila nebo neuvěřila tomuhle čtrnáct tisíc let starému příběhu, chtěla bych věřit alespoň těm přítomným oné konfrontace... Pro někoho nepodstatná záležitost, pro film (bych řekla) jaksi nutnost.(8.2.2010)

"Nikdy jsem neřekl, že jsem nesmrtelný, jen starý." Jsem rád, že jsem mohl být přitom, když uprostřed jedné inteligencí nabité místnosti padla zásadní otázka "Co když ... ?". Od té chvíle mi oči odmítaly opustit monitor, mozkové závity nestíhaly pracovat a duší se šířil ohromný pocit spokojenosti. Je mi jedno, že se snímek nestydí za svou lacinost, že herci při minimálním pohybu nespálili ani Joule a že teorie poletující vzduchem vzduchem svou divokostí přesahují mou chudou fantazii, protože já jsem spapal návnadu i s navijákem a naprosto odevzdaně jsem se bavil.(24.1.2012)

• - Celý film bol natočený na filmovom ranči Aqua Dulce, ktorý sa nachádza v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Režisér filmu Richard Schenkman vytvořil také divadelní adaptaci tohoto filmu. Premiéra se pak uskutečnila v divadle Hemet. (chelseaman22)

• - Celý film byl natočen na dvě kamery Panasonic DVX100. (assass1n)