Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

bruceman7

Pokud může být nějaký film označen za mysteriózní, je to tento. Naprosto úchvatné vyprávění příběhu světa...a žádná náboženská sra*ka. Věřím, že bych vydržel i dvojnásobnou stopáž. V rámci žánru 10/10. ()

Seti

Skvělé, skvělé, skvělé! Myšlenková (dalo by se říci intelektuální) spekulace, která mě naprosto strhla a výtečně jsem se u ní bavil. Celý film je v podstatě konverzačka odehrávající se v jedné místnosti, která těží v první řadě z interesantního námětu (kritizovat herecké výkony nemá cenu, jelikož na nich film nestojí a k žádnému výraznějšímu herectví není ani moc prostor.) Bixbyho scénář nahlíží skrze hlavní postavu různé etapy lidské historie a snaží se potvrzovat, relativizovat, či problematizovat jejich zažité stereotypy. Výborná ukázka potenciální relativnosti závěrů většiny humanitních věd, čímž rozhodně netvrdím, že je ztráta času se jimi zabývat. Věřím, že divák, který má v rámci probíraných témat hlubší znalosti (což není samozřejmě podmínkou), a přistoupí na Bixbyho hru, si film navýsost užije. ()

Jespe-film

Vždy, když jsem na film narazil, viděl jsem nápis sci-fi a na plakátu chlápka ve světelné auře, levitujícího nad Zemí. Asi právě proto jsem mu nevěnoval pozornost. Tedy až do okamžiku, kdy se ke mně přes kamaráda dostal. No, nevím, co říct - každý, pro mne významný, díl celého výtvoru zavání spoilerem, a tak mi nezbývá než přiznat, že se ve filmu objevili 3 silné momenty, u kterých jsem nevydržel a nechal téct krůpěje jakéhosi "pochopení". Ne, že by byly tak emotivní nebo smutné, ale byly silné (a to i po druhém/třetím zhlédnutí). Příklad o tom, jak dokonalý může být film s minimálními náklady a neotřelým scénářem! ()

-Dawe-

Je až neuvěřitelné, jak dokáže zaujmout film, který se odehrává v jedné místnosti a je založený pouze na dialozích. David Lee Smith to odvyprávěl skvěle a já se ani nemohl odtrhnout od obrazovky. Celé to vyprávění doplňovala skvělá hudba a hlavně ta zvláštní atmosféra, která byla v místnosti. Tento snímek ve vás zanechá mnoho otázek a myšlenku, která rozhodně stojí za to. - "Hodiny neměří čas, hodiny měří pouze sami sebe". ()

hEmy_

Velmi nápaditý film, ve kterém mi však vadila jedna věc, a to chování Johnových kolegů – "přátel", kteří by ho nejraději poslali do blázince (někteří dokonce i zastřelili), třeba jen za předpokladu, že si celý příběh co jim vyprávěl vymyslel, aby si z nich udělal legraci. Copak je někdo nutil být na té "oslavě"??? Kdykoliv mohli odejít, a přesto tam někteří hráli nepochopitelné divadlo a dělali ze sebe ufňukané a ukřivděné děti. Připadali mi dost vyšinutí. Nevím, možná je to tím, že to byla parta učitelů. ()

Nemik96

Velmi zajímavý a hlavně inteligentní film který dokazuje, že není třeba narvat miliony dolarů do speciálních efektů, ale stačí pár postav zajímávou pointu a hlavně spoustu skvělých dialogů které vám zaměstnají mozek. Opravdu pěkné podobný zážitek jsem zažil u 12 rozhněvaných mužů. Silné 4****, ()

SjamK

Šikovně vystavěný film se zajímavou myšlenkou, která otevírá široký obzor otázek. Máme tu člověka, který o sobě tvrdí, že je nesmrtelný a že zažil celý doposavadní vývoj lidstva. Proti němu stojí různé typy lidí, kteří k jeho tvrzení přistupují každý z jiného úhlu a snaží se jej povětšinou vyvrátit, méně již přijmout. Při této velké konfrontaci dojde řada na spoustu témat, přičemž je velmi provokativně postaveno na pranýř jak náboženství, tak věda. Celá argumentace působí chvílemi dost vypjatě a v podstatě i poněkud vykonstruovaně a spekulativně. O to tu ale právě jde. Z hlediska ucelenosti bych si pak i odpustila posledních zhruba patnáct minut filmu, které už vyzněly celkem nepodstatně a zbytečně. ()

Mistickzz

Veľmi zvláštny film, ktorý ma zaujal svojim príbehom na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Čo ma však sklamalo bola určite tak povediac amatérska réžia a nesprávny výber hercov, ktorý nie všetci podávali kvalitné výkony. Ale nemôžem tvrdiť, že by ma to nebavilo. ()

simbaslon

Poměrně zajímavý námět, ale rozhodně by bylo zajímavější řeshit nějaké hlubší otázky, kterých by na toto téma nemuselo být málo. Místo toho máme nudný popis jak si týpek maloval před bambilionem let v jeskyni po zdi, byl Ježíšem nebo si dával checky s Budhou a Kryštofem Kolumbem. A ta sebranka herců, to měli být profesoři? Topornost největší. Možná to moc porovnávám s K-PAXem, ale tohle byla slabota... ()

korndaddy

Skvěle propracovaná a originální konverzačka s nadupaným scénářem a přesvědčivými výkony. Aneb za málo peněz, hodně muziky.. ()

Andy.

Pokud vás zajímá původ lidstva a někdy jste přemýšleli o tom, jak lidé přemýšleli dřív, tak je to film právě pro vás. Neskutečně vás nutí přemýšlet a dlouho zůstane někde vzadu v hlavě. Pro co nejlepší zážitek je nutné ho vidět víckrát. ()

SheenaStaley

Toto malo tak dokonaly potencial, že ma fakt mrzi to hodnotenie, su to take silne 3 ale proste mi to prišlo uplne ploche a nič nezdelujuce, pretoze ti diskutujuci boli hlupi a scenarista ako keby si napisal osnovu výborného scenára a tak to odovzdal tvorcom.... zamrzi, ale vo vseobecnosti som sa dobre bavila, a naslo sa aj zopar skvelych scen a hlasok, ako napr ta o nabozenstvách... krásny príbeh, priala by som tomu kvalitnejsie spracovanie(hlavne čo sa tyka scenára a hereckych vykonov, kedze o to presne tam ide :) ()

bari68

Výborný námet a ešte k tomu lepší scenár, robí z tejto komornej sci-fi perfektný film, ktorý mi ostane v hlave ešte dlho. Príbeh vedie človeka k zamysleniu a prináša jedinečné a múdre odpovede. ()

Loki_Six

"I was raised on the Torah, my wife on the Qu'Ran, my eldest son is an Atheist, my youngest is a scientologist, my daughter is studying Hinduism, I imagine there is room there for a holy war in my living room, but we practice live and let live." ()

iXtr3m3

Zaujímavá a jadrom odvážna televízna dráma, ktorý z absolútneho minima (1 miestnosť na chate a pár postáv) vyťažila maximum v hutnej konverzačke. Potešili aj úlohy Tonyho Todda, ktorý si trošku oddýchol od svojich šialených a hororových úloh a tiež Johna Billingsleyho zo Star Trek Enterprise a Inteligence. Ďaleko lepšie ako Philosophers, ktoré som zhliadol v rozmedzí necelých 8 hodín, medzitým spánok. Tam, kde Filozofovia hrali na efekt a pritom boli niekedy síce zaujímaví, ale inokedy absolútne nelogickí, tam tento "príbeh" uspel na plnej čiare, lebo až po samotné rozuzlenie dáva aj postavám aj divákovi na výber, či uverí, alebo nie. Neriešim biologické a iné nezrovnalosti, lebo keby sa chcel niekto pozastaviť, čo je a čo nie je biologicky možné, jednak by to bol len dohad, keďže na každý fakt existuje výnimka potvrdzujúca pravidlo a jednak je to fikcia"?", takže by to bolo ako rozoberať logiku a prírodné zákony v Avengeroch. Pričom ako ľudstvo nevieme ani zlomok z toho všetkého, čo sa okolo nás dialo, deje alebo sa ešte len bude diať. V podstate by som tento snímok s výnimkou jasného konca, bral ako taký experiment na diváka. A celkom úspešný. ()

Hanys_

Pár herců, jedna chata, chytrý příběh. I takhle se dá natočit jeden z filmů roku, pokud máte nápad za milion. Schenkman se v tomhle případě asi upsal ďáblu, protože točit takovéhle kraviny jako on a po pár letech pauzy přijít s tímhle, to nemůže být jen tak.. ()

cypp

Tenhle film me po dlouhy dobe vtahnul. Fakt pekny. Urcite se z toho dalo vymacknout vice, ale i tak solidni podivana pro nekoho komu nevadi 0% akce. ()