Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

sus

Je to naprostá bomba, zase něco nového, originálního. Film se odehrává prakticky v jedné místnosti a hlavní zbraní jsou odpovědi Johna Oldmana na otázky jeho kolegů učitelů, vědců (asi pěti z různých oborů). Více nemá smysl psát, snad jen to, že John má na vše odpověď. ()

gu-staff

Jasně, námět takovýho kalibru by asi nezkurvil ani mistr Troška (i když...), a určitě to mohlo být natočeno mnohem líp alespoň pro oko divákovo (prostřihy z různých Johnyho "životů" apod...), nicméně ani tohle komorní provedení nic neubralo na síle tohoto příběhu člověka, co prochází časem jako nůž máslem bez šrámu a úhony. A třeba se na základě tohoto snímku najde někdo, kdo stvoří remake na motivy mezi sci-fi autory tak oblíbeného tématu (např. J.Nesvadba - Dryák), kterým potěší i naše oko, nejen mozek....tradá :5* ()

nettopyrek

Výborný filmek, těžící hlavně ze skvělých dialogů (monologů) a odehrávající se jen v interieru jedné chaty... Po pár minutách mě zcela pohltil a už nepustil... Pro někoho jen filosofické tlachání, pro mě spousta imaginace a ještě víc otazníků... ()

Yossarrian

Jako bych si pustil jeden díl krajních mezí akorát třikrát delší. Navíc v půlce jedna z postav pronese větu, která by se dala vytesat tomuto dílku na hrob. "Je jasné, že ti neuvěříme, ale zároveň ti to nemůžeme vyvrátit." ... jediným nosným tématem je pak diskuse o náboženství, která je parádně vypointovaná a stojí za shlédnutí. Mě se jako celek tenhle dramaťák docela líbil. ()

Hernano

i když to byla konverzačka, tak jsem se ani chvíli nenudil, sice jsem tomu vlastně nevěřil - hl. ten Jéžíš:))), ale na druhou stranu jsem o tom přemýšel a porovnával se skutečností, takže i když to mělo pár much, tak zábavné to bylo a vo tom to přece je:) ()

ZUPA

Opravdu zajímavý námět. A v mém případě dvojnásobné překvapení. Jelikož jsem před shlédnutím nečetl žádný komentář ani zkrácený obsah a usoudil z obrázku, že půjde o "klasické" sci-fi. Ale po prvních minutách shlédnutí nastalo oné první překvapení. Jeden vypravěč zajímavého příběhu, jedna chata, jeden pokoj a k tomu pár přátel. Kdo by to byl čekal. Ale ono to vážně nenudí, vážně to stojí celé jen na konverzaci a i tak je to zajímavé, svižné a hodně originální. Příběh velmi rychle pohltí. Někomu příjde možná nudné, v mém případě skoro 90%. Příjemné překvapení. ()

Apeirox

S oblibou se dívám na filmy, které mě vybídnou k přemýšlení, a toto je jeden z nich. Historie je často fascinující, ale známe jen její pokřivený obraz. Zde autoři nabízejí jednu z jejích možných variant, působivě převedenou ve "sci-fi" ve formě rozhovoru. Trochu mě jen zklamal příliš jednoznačný konec, také je mírně straněno východním filozofiím na úkor křesťanství (což mě nevadí). ()

Aurius

Film co mně chytil od začátku do konce. Vynikajíci David Lee Smith v roli, na kterou dlouho nezapomenu a budu přemýšlet o každé otázce, co byla položena. Bez mučení se přiznám, že nejvíce mě strhnul až konec. Zasloužených 95%. ()

Belerofon

Tohle je knockout..Konverzační povídání u krbového ohně. Konfrontace seriózních vědců proti tezi, že jeden z nich je člověk žijící 14 000 let...nestárne, vzpomínky má matné, byl Ježíšem, mluvil s Buddhou...Pochopitelně seriozní vědecké osazenstvo stěží věří....jak argumentů přibývá, jak věty zacelují pochybnosti, jak má každá otázka logickou odpověď, přichází nevyhnutelné....ta touha vědět a slyšet pravdu je taková, že nakonec strach samotný z pravdy mlží úsudek...kolegové jsou rozhorčeni, popuzeni...Výsledek??"vše je možné"...Film jenž stanovuje základní otázky a přímo na ně odpovídá..ano legendy a mýty jsou pořád jen legendy a mýty...dokud nebudeme jejich součástí pravda nám zůstane skryta... ()

Zabuza

Po anglicky by som ohodnotil tento film jednym slovom: Outstanding. Vynikajuci film odohravajuci sa v stopazi 87 min behom jednej noci v jednej izbe a zaroven v rozpati 14 000 rokov po celom svete. Vyborny napad, vyborne prevedenie. SPOILER ALERT: Johnova "spoved" by otriasla zakladmi spolocnosti a tak bol nakoniec donuteny zmenit svoj pribeh na fikciu. Film skvelo vykresluje ako ludia-my sa spoliehame na to, co pozname a myslime si, ze je to skutocnost. Nie sme schopni pripustit nieco ine, neskutocne, nepravdepodobne. Koniec filmu by sa mi viac pacil, keby nebolo Johnovo tvrdenie nijak potvrdene a zostalo by tym zahadnejsie. ()

jjjerry

Dobrý námět, určitě perfektně napsané! zahrané už místy tak dobře ne. jako Sci-Fi bych to nehodnotil, přijde mě to jako drama. Vhodný námět pro divadelní hru, ty dialogy a argumenty stojí za to. Je to podobné mému oblíbenému K-pax, ale ne tak propracované. za shlédnutí určitě stojí. ()

Honzad007

Muž, který je tady již 140 století mě za 87 minut přesvědčil, že nelže. Brilantní filmařské dílo, odehrávající se pouze v jedné místnosti a s neuvěřitenou schopností nechat diváka napjatě sledovat až do konce. Tolik smysluplných, odvážných, ale přitom uvěřitelných myšlenek v takto "krátké" stopáži jsem snad ve filmu ještě neviděl. Úchvatný závěr jen vygradoval tuto extrémně povedenou podívanou, která potvrdila, že i s malým rozpočtem, ale zato s geniálním scénářem to prostě jde! ()

Clapped

Perfektní zápletka a dialogy, celkový zážitek mi jen trošku sráží hudba. Úplně bych ji vynechal, ta použitá nevyvolala žádné emoce, naopak otravovala ()

jaňule

Celkem příjemný snímek na odreagování. Ale pořádně ve mě nic nezanechal. Ucházející herecké výkony i scénář. Děj mohl být více propracovaný, takový temnější. Nápad velice dobrý. Neurazilo, ale ani nenadchlo...jak se řiká. ()

Naiki

Vynikajicí konverzační scifi, kde poněkud levný zevnějšek a průměrné herecký výkony nahrazuje brilantní námět, který je jednoduchý, filozofický a téměř bezchybný, proto nenásilně motivuje člověka přemýšlet a nenutí ho dělat předčasné závěry. Trvalo mi dlouho než jsem se odholal si tento fim pustit, většinou jsem dal přednost místy trochu podobné klasice K-Pax s famózním duem Bridgess a Spacey, ale po prvním shlédnutí jsem byl nadšený a všem jen doporučoval, ať se na tento nenápadný skvost podívají. 90 % ()

wray

celkovo - je to velmi dobre pozeranie. kto ma rad filozofiu, scifi, nabozenstvo - kludne aj za 5 hviezdiciek, a rozhodne to doporucujem (aj mne sa to velmi pacilo). Ale teraz triezvo - ako film. Nic extra...Hlavny problem celeho filmu je ze - kludne to stacilo ako kniha, je tam toho len malo takeho co by sa nedalo zachytit uz v knihe. Skor mi to pripada ako sposob ako spristupnit tuto knihu aj tym lenivcom ktorym sa "nechce" citat... Ak by to mala byt vynikajuco spracovana kniha, potrebovali by sme myslim - hercov tak dobrych ako si pri citani neviem predstavit. Herci su tu dobri, nie vsak vynimocni. Potrebovali by sme zvuky, efekty, triky - nieco co kniha neposkytne - tento film nic z toho neponukne, prave naopak ako keby sa snazil o nejake pseudoumenie pouzitim lacnych kamier co produkuju zrnity obraz. Dobry soundtrack? Povodnu hudbu som vlastne nezachytil, bola tam sice jedna Beethovenova pecka, avsak myslim ze nie najstastnejsie pouzita (podobne ako v Knowing) - ta skladba ma ovela vacsi potencial. Takze ked to zhrniem - urcite vynikajuce a kazdemu doporucujem. Avsak - asi to iste by som povedal keby som to pocul ako rozhlasovu hru,divadlo, alebo cital ako knihu... ()