Averyho jediným životním potěšením byl jeho čtrnáct let starý nejlepší přítel člověka, pes Red. Pak mu ho zpovykaní výrostci zabili. A tím rozpoutali pomstychtivou bouři. V hlavní roli Brian Cox.Avery Allan Ludlow, veterán z války v Koreji s ošklivými vzpomínkami, žije životem stárnoucího samotáře v malém venkovském městečku, kde provozuje svůj obchůdek s nářadím. Od svého okolí nic nežádá, o pozornost nestojí, jen si chce sem tam v klidu vyrazit na ryby se svým věrným přítelem, čtrnáctiletým psem Redem. Víc nic. Právě během jednoho takového výletu se ale stane zbytečná a krutá tragédie, jejíž obětí je právě Red. Tři dospívající mladíci ho zcela bez rozmyslu odstřelí brokovnicí. Bolestí zdrcený Ave nakonec s pomocí místního novináře vypátrá viníky a žádá spravedlnost, ale jak městské autority, tak rodiče výrostků a sami teenageři se mu jen vysmívají. A tím podněcují skrytý plamen, který již dlouho nezahořel, ale i tak je stále stejně nebezpečný. Avery ví, co je právo. Ale také zná význam slova pomsta. V dramatickém thrilleru Trygvea Allistera Diesena a Luckyho McKeeho mu charismatickou tvář propůjčil skotský držitel cen Emmy a BAFTA Brian Cox. (oficiální text distributora)

Trailer

whack

"Celostátně jsou pachatelé násilí na zvířatech a jejich zabíjení pokutováni v průměru jen 32% z maximální výše pokuty a stráví pouhých 14% z maximální sazby dnů ve vězení. Většina útočníků se nikdy nedostane před soud." Keď zákony pre bohatých neplatia, kto by sa zachoval inak ako Avery Ludlow? "Podle zákona je zvíře jen majetek, povinná pokuta je sto dolarů." ()

emma53

Soucítila jsem s Averym, protože taky miluji pejsky a je smutný, že k takovým případům skutečně dochází. Námět byl určitě dobrý, jen si s ním trochu víc pohrát a mohl to být docela dobrý film. Jinak první polovina filmu byla povedená a Brian Cox svou roli zahrál výborně, ale druhá polovina a hlavně finální část byla naprosto nereálná, takže pro mě to je jen slabší průměr. ()

Fr

Stojí všechen ten čas za starýho voříška?.…. ,,Malé“ drama o hledání spravedlnosti, z kterého se stane soukromá válka bez pravidel. B.Cox táhne (a utáhne!) celý film a když už by jednoduchý děj začínal klouzat k nudě, vytáhne historku, během které by se ve mně ,,krve nedořezal“. Filmové fanoušky potěší také Mr.Doust (R.Eklund) a že každý dostane, co si zaslouží. Vlastně ne tak docela… PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? Řeknu hodně málo: ,,Mám psa! Podělaní parchanti, pracky od něj pryč!“ ()

tron

Spoilery. Jojoj, škoda, že čosi také musím skonštatovať, ale Red je slabota a bieda. Dlho som ho ignoroval, až kým som si neprečítal skvelý krvák Po sezóne od Jacka Ketchuma a nezistil som, že literárnu predlohu k Red napísal práve tvrďák Jack. Chcel som si kúpiť aj knižku, z ktorej snímka vychádza, ale ako k prvému som sa dostal k filmu. A musím bohužiaľ skonštatovať, že hoci je dosť pravdepodobné, že knižka je lepšia, po nepríjemnej skúsenosti s filmom som na ńu okmažite stratil chuť. Myslel som si, že pôjde o revenge movie. Ale nešlo. Revenge movie je o úvodnom zločine, pričom zvyšok filmu sa hrdina mstí. Red o tomto nie je. Brian Cox sa celý čas snaží problém vyriešiť diplomaticky, potom dá chalanovi jednu do brucha a nakoniec je tam nezáživná, pársekundová prestrelka v nočnom lese a koniec so svetlom na konci tunela. Nedozvedel som sa, ako sa to skončilo, kto prežil a ako bol celý prípad uzatvorený. Našťastie, Cox sa snaží a aj ostatní sa snažia (vrátane Toma Sizemorea a Roberta Englunda, ktorý však hrá postavu, ktorá sa mohla vystrihnúť a nič by sa nestalo, ale chápem, režisérovým obľúbeným filmom je Nočná mora z Elm Street). Mladíkov s fotríkom budete patrične nenávidieť a priať im to najhoršie. Lenže čo z toho, keď väčšinu času dostáva na búdku hlavný hrdina, ktorý vlastne situáciu nikdy nemá naplno v rukách a občas evidentne nevie, čo robí? ()

Superpero

Hrozně pomalý příběh o starcovi, co chce docílit zadostiučinění za zabití svého psa mladými gaunery. Brian Cox má to charisma pardála, co si už něco prožil, takže se na to kouká dobře. Nejvíc oceňuju jak on pořád nemohl pochopit proč to ty kluci udělali a líbilo se mi jak to nabobtnalo až v krvavý konec. Přišlo mi to jak obžaloba na lhostejnou společnost, kde už je dneska každýmu všechno jedno. Celá uvěřitelnost filmu zmizí až na konci, když Brian Cox přežije bouračku, ránu baseballkou do hlavy, postřelení a pak ještě asi odejde do nemocnice nebo kam. 70% ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. (Terva)