Red

Red

Drama / Thriller

USA, 2008, 89 min

• JohnSmith

Opravdu moc dobře nechápu tak vysoké hodnocení. To, že puberťáci zabijou starýmu chlapovi psa a on chce spravedlnost,což končí přestřelkou mezi ním a rodinou těch puberťáků mi přišlo trochu moooc přitažený za vlasy. Ikdyž kdo ví co se děje na americkým venkově. Krom toho, ač má film pouhých 89 minut, připadlo mi to jako věčnost. Velice nezáživná režie, řek bych že místy až nuda.(9.7.2009)

Hrozně pomalý příběh o starcovi, co chce docílit zadostiučinění za zabití svého psa mladými gaunery. Brian Cox má to charisma pardála, co si už něco prožil, takže se na to kouká dobře. Nejvíc oceňuju jak on pořád nemohl pochopit proč to ty kluci udělali a líbilo se mi jak to nabobtnalo až v krvavý konec. Přišlo mi to jak obžaloba na lhostejnou společnost, kde už je dneska každýmu všechno jedno. Celá uvěřitelnost filmu zmizí až na konci, když Brian Cox přežije bouračku, ránu baseballkou do hlavy, postřelení a pak ještě asi odejde do nemocnice nebo kam. 70%(2.11.2009)

Dráma, ktorá ide za kovboja a nevedno, či pre navodenie atmosféry, alebo sa partička filmárov na snímok skladala zo svojho. Vcítiť sa do konania Briana Coxa je dosť drina, pretože psíka pošlú do hliny hneď po úvodných titulkoch bez bližšieho vykreslenia vzťahu majiteľ-pes. Scéna, v ktorej Cox prerozpráva reportérke rodinnú story je majstrovsky zvládnutá, iba za pomoci monológu a podmazu ( taká hustá atmosféra, že sa spotil aj subwoofer ). Sizmore je fajn chrapúň, len to celé stojí a padá na ňom a na Coxovi a tak kino škrtám, oplatí sa počkať, kým to dajú do plazmy.3,5*(14.10.2008)

Avery Ludlow (Brian Cox), válečný veterán, dnes již důchodce na plný úvazek nechce nic jiného, než mít ode všech svatý klid - zvlášť po tragédii, která postihla jeho rodinu, ze které mu zůstal jen věrný pes Red. Ale to by se jednoho dne nemohl potkat se skupinou výrostků v čele s Dannym (Noel Fisher), kterého svojí flegmatičností (a prázdnou peněženkou) dožene k vraždě právě psa Reda. A když se Avery pokouší vymoci si trochu spravedlnosti a omluvy, ať již po Dannyho otci (Tom Sizemore) nebo po úřadech, všude jen naráží na nepochopení a posměch. A tak se pokouší domoci se spravedlnosti sám ... Když jsem na film náhodou narazil, říkal jsem si - jojo, hraje tam Brian Cox a Tom Sizemore, oba si chtějí na stará kolena ještě vydělat pár dolarů, tak půjdou do každé bejkárny - ale mrknu na to, co kdyby. A musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen filmem - a podobně, jako u nedávného Eden Lake zhrozen tím, čeho jsou někteří lidé schopni (já vím, můžete namítnout, byl to jen film - ale podobné chování, jako předvádí Dannyho otec vidíte i u nás dnes a denně). K hereckému obsazení - oba hlavní představitelé na sebe strhávají celý film pozornost, a musím podotknout, že Tom Sizemore se mi líbil (i když možná vzhledem k roli nelíbil) daleko víc. Od plného hodnocení mě odradil jen trošku přeslazený závěr..(25.8.2009)

Zabili mu psa a on si hodlá za každou cenu vymoci spravedlnost. Brian Cox září v atmosférickém dramatu, který i přes jednoduchý příběh nakonec tak jednoduchý není. Postavy jsou výborně napsané a zahrané, atmosféra by se v některých scénách dala krájet: A i když se to celé odvíjelo úplně jiným směrem než jakým jsem myslel že to bude směřovat, tak jsem vcelku vlastně hodně spokojen, už jenom díky tomu drsnému závěru. Škoda až moc pomalého tempa, které to místy opravdu moc brzdí.70%(10.8.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné novely, kterou napsal Jack Ketchum. (Terva)