… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

KateW

tento film je nádherný, opravdu se mi líbil až na ten utopický konec, ten se mi naopak velmi příčí, ovšem filmu na kvalitě výrazně neubere (-1*) ()

subic

Zajímavé, před pár dny uvedla film ČT2 a za tu dobu vzrostlo hodnocení z 65 na 70%. Rozhodně bych netvrdil, že jde o komedii. Je dobré na zeď sáhnout nebo ne? 70% ()

Ukrizku

Kouzelné, leč prvoplánové minidrama s velmi jednoduchou dějovou linií, jednou ústřední postavou a nereálnými okolnostmi. Zázrak je to poslední, čemu bych v tomto příběhu neuvěřila. Tvář Boží na zdi a víra v její uzdravující moc je pěkná zápletka, ale ten zbytek je jako scénář snu, kde imaginace stírá normální život. ()

jack_scott

Vynikající film, vlastně příběh člověka,který je stejně jako celý film zvláštně uchvacující. Začátek je podaný zvláštně, protože "na tom chlapovi něco je". Potom se začnou věci vyvíjet v docela až romantický příběh, který mně normálně neujme,ale v tomto případě je to natočeno (jako ostatně i zbytek filmu) tak že je pořád naco se koukat. Některé momenty filmu jsou fakt silné... Emocionálně je snímek HODNĚ na úrovni a na city se zde hraje skutečně dost,a ke škodě to vůbec není, naopak. Protože je provedeni obzvláště povedené (obzvlášt výkon Luka Wilsona je super), dávám 90% ()

Koochy

Trailer je slabý a nedokáže všem divákům jasně ukázat, o co ve filmu půjde - pro některé možná lepší nevědět. Začátek je docela roztahaný a Luke Wilson je leda tak na odstřel, ale pak je odhalováno proč. Film překypující otázkami víc než kouzly nebo efekty se mi obzvlášť líbil, právě proto, že se mě nesnažil oblbnou. A závěrem konec filmu je takový jaký je - mě osobně přijde, že kdyby tam konec nebyl, byl by film zajímavější - jestli by Luke Wilson nakonci zemřel nebo ne, to už podle mě nehraje roli. Zasloužených 5 hvězdiček. ()

rolly

nemusí mať všetko svoje odôvodnenie, treba len veriť... možno existuje vyššia moc a tie zázraky sa predsa len niekedy dejú. Film s atmosférou, ktorá vás po emocionálnej stránke úplne pohltí, pôsobí ako celok výborne a i keď mám rád netradičné závery, tak tu som si prial jedine happyend. ()

Via

Jeden z velmi zajímavých filmů, který překvapil - velmi mile ;) Otázkou je, co si představujete pod pojmem "zázrak" - Henry na ně nevěří (protože si je vykládá jedním způsobem) a když se on sám stane součástí jednoho, tak to všem vyvrací... Pokud však chápete zázrak jako něco, co vás překvapí, co nečekáte, je to nepravděpodobné, nebo vidíte zázrak i v tom, že každý den vychází slunce, že zafouká vítr, když potřebujete... tak s názvem filmu nesouhlasím, resp. s jeho překladem do češtiny... Ale celkově stojí za to to vidět. Hudba (John Frizzell) skvělá =) ()

Aquarii

Nic zázračného z toho filmu nevyzařovalo, snad stojí za zmínku ta holčička. Čekala jsem na pointu každou dlouhou minutu a stejně jsem se jí nedočkala. Čekala jsem od toho víc. ()

xpaja

Vážný příběh na vtipném pozadí. Je to sice klišovité, přeslazené a citově vidírající, ale zase ne tolik a povedený závěr celkový dojem jednoznačně zdvihne. Na film se opravdu příjemně kouká, výbornou atmosféru a pomalu plynoucí děj doplňuje na tento žánr nečekaně nápaditá kamera. Ještě lépe se ale poslouchá, protože soundtrack je vyloženě excelentní. I výkon L. Wilsona je skvělý. Dávám --- == 75% == --- . ()

Yossarrian

Dobře zahraná, přesto těžce předvídatelná nuda plná klišoidních dialogů a dlouhých záběrů na efekt, který se dostavil v podobě zívání a rychlého přesunu vpřed. Ono když každou scénu víte dopředu a závěr si domyslíte už v půlce filmu, pak se není čemu divit. Téma víry jako symbolu naděje a nakonec i spásy je tu servírované bezduchým způsobem a natolik polopaticky, žě mě jako "neznaboha " mrazilo v zádech. ()

mseet

Pěkný, milý, ovšem velmi předvídatelný film. Spíše než gradaci a pointu lze tedy ocenit zejména náladu filmu. Navzdory tomu, a také za skvělou hudbu a Radhu Mitchell, přece jen 4*. 70% ()

salome

Po shlédnutí jsem chtěla dát bodů míň, v Datardu jej nyní mají za 49,- v plastovém obalu,...ale koukala jsem na něj v pátek a furt se k němu v myšlenkách vracím a dochází mi jeho kvalita...síla, jak někdy před ateistou se může hora nadzvednout a přesto bude hledat fyzikální důvod a existenci zázraku popírat....jo, čekala jsem komedii :-( ()

uncle

Tak komedie to moc nebyla, ale film to byl moc krásný a příjemný... a muzika vše perfektně podtrhovala.. :-) ()

BarVo

Celé mi to bolo proti srsti, od začiatku to nabralo jasný smer a záver len pramálo prekvapil. Úprimne, bavilo ma akurát tak pozerať na Lukea Wilsona a jeho zvraštené obočie, ktoré sa chvalabohu na konci vyrovnalo. Tomu vravím happy end. ()

Kozlowski8

Henry Poole se nastěhuje do čtvrti, kde vyrůstal, aby zde nalezl klid. Na starším domě, který koupil, vlhkost a plísně vytvoří na jednom místě fasády flek, připomínající hlavu ježíše. A protože toto zjištění učiní velmi pobožná sousedka Esperanza, která ja navíc místní drbna, odezvy na sebe nenechají dlouho čekat. A vysněný Henryho klid je fuč... Lehce rozpačitý úvod, avšak postupně se mi zvláštní příběh se svou atmosférou začínal líbit. Postupně jsem si zvykl i na protivnou Esperanzu, které bych zpočátku (být v kůži Henryho) uštědřil pár facek. Ke všemu se do děje více dostala sympaťanda Radha Mitchell, takže vlastně vše pěkně klapalo, i když o komedii, jak je většinou snímek charakterizován podle mne nemůže být řeč. Pak ale přišel závěr, který vše, co bylo před ním, totálně spláchl. Proč to ti lidé, kteří dílo psali a točili, v závěru tak odflákli? Vždyť konců a point se nabízelo několik. Závěr mohl být překvapivý, nebo třeba suchý a očekávatelný. Takhle byl ale ten z nejhloupějších. 50%. ()