… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

Ajinka126

Je mi skutečně proti srsti tohle americké rádoby "nevinné" přesvědčování o Bohovi a správné víře. Ať má každý svou víru a dá sám na sebe, nemusíme snad chodit s davem do kostela a modlit se přesně ve stejný čas. Jsem na toto téma si velmi háklivá, protože si uvědomuji, že tam mělo jít spíš o otázku nějakého zázraku, což je krásná věc, tomu bych ráda věřila. Je však můj pocit, že tím chtěli přesvědčit víc ateistů, že jen tohle je ta správná cesta? Já mám svou hlavu, s davem zásadně nejdu! ()

mysiak

Jedno sa musí uznať...Luke Wilson je na túro rolu ako vyšitý...veľmi zvláštny a o to nemenej zaujímavý film...ktorý ma zaujal a priniesol mi opäť raz niečo do života...treba veriť na zázraky ()

Duotone28

Presne toto je typ filmov, ktore mi silno konvenuju...Male,nizkorozpoctove filmiky....s nedelnym nadychom, pri ktorych dokazem skvelo odreagovat, odychnut a relaxovat!!! Silna stvorecka,nazdar ()

grogodil

V podstate klasický slaďák medzi hlavným hrdinom a jeho novou susedkou, ktorý určite nešokuje prekvapivými pointami, no tá téma možného zázraku na stene domu je natoľko zaujímavá, že udrží otvorené očné viečka, aj keď viete, že (a pravdepodobne aj ako) sa všetko nakoniec na dobré obráti. ()

Gereth

Mám uplně stejné pocity jako měl Henry, když koukal na lidi před svým barákem. To jako ta zeď opravdu má být schopná konat zázraky? Colou dobu jsem čekal, že se to nějak objasní. Že ta zeď bude jen jakýsi prostředek pro setkání nějak poznamenaných lidí. Takových co mají nějaký ten šrám na těle/duši. A že to nakonec třeba bude i zajímavé drama. Bohužel ne. Bylo to o víře v zázračnou zeď. SPOILER! -> Škoda, že ji nerozšvihal hned zezačátku. ()

kalap

Čo sa babe chcelo,to sa jej prisnilo a tak na stene domu zbadá obraz veľmi známeho Žida, čo je príležitosť, aby sa začali diať zázraky. ()

fmash

„Akvíí, akvíí, esperaméé!!“ Až se budu chtít po nedělním obědě poblejt, zase si pustím přehrávaný ochotnický dabing na čétédvojce. A to jsem myslel, že to na dvojce bude s titulky. Nu což, takhle si můžu poznamenat, že příjemně působící úvod s hudbou Eels dává tušit poklidnou zábavu, i když podle posledních deseti minut se nejspíš jedná zároveň o prvoplánovou věroučnou selanku. Jojo, naděje nás zachrání. Prostředek jsem si nechal ujít a udělám to nejspíš i příště. ()

d-fens

skôr dobré 3*, ale pravého optimizmu je v dnešných filmoch pomerne málo, a s tým samozrejme stúpa aj jeho hodnota. Jeden z tých mnohých milých, malých, nenápadných "sundancových" filmov, vďaka ktorým vieme, že kalifornské (americké) filmy nie sú len megalomanské projekty x-krát vylúhovaných námetov, okorenené špičkovými efektami a barnumovskou reklamou. Ale ak hľadáte nejakú dobrú komédiu, tak toto by som neodporúčal, pretože dramatickosť tu rozhodne prevažuje, a tá komediálnosť je skôr iba láskavo-vtipný opar vznášajúci sa nad príbehom. Ak čakáte nejaký sarkastický výsmech z náboženskej poverčivosti, myslím že budete sklamaní :) ()

maverick10

Depresivni film s ocekavanou antidepresivni vyvrcholenim a ocekavanou pointou, ktera tomu dost ubrala. Luke Wilson tuhle roli pojal, jako by vubec nicemu nerozumel a jen smutne valil oci, ze tomu proste nerozumi - a svete div se ono to stejne nejak fungovalo. ()

HappySmile

Zhrzený muž, potrefená věřící ženská a němá holčička? To bude asi nějaká sestava do bláznivé komedie, chtělo by se říct. A když už jsou takové postavy zasazeny do dramatu, tak z toho určitě vzejde nějaká směšná fraška, by si člověk pomyslel. Ale opak je pravdou, byl to krásný příběh, který měl hloubku, předvedl zajímavý námět a donutil člověka k zamyšlení. Celý film dokreslovala nádherná hudba (té si u filmů moc nevšímám, takže tohle je ode mě opravdu kompliment). Řekla bych, že to byla jedna z nejlepších rolí Luka Wilsona a že touto postavou všem ukázal, že umí odvést skvělý výkon a nemusí se předvádět jenom v praštěných komediích. ()

Martin741

Nudny a hodne podpriemerny film ktory ma v sebe zakomponovanmu prisernu nudu, teda hlavne stred ja fakt ako cisty otras, Luka Wilsona velmi nemusim a priserne prehraval, Radha Mytchell bola fajna, ale sama to nezachranila : 40 % ()

shyster

Henry Poole is here je film o hledání víry a lásky. Luke Wilson se do role Henryho náramně hodí a i ostatní herci mu zdatně sekundují. Jenže vedle vydařených a dechzastavujících scén je tu i řada ohraných, neoriginálních a nudných scén. Jen tak naokraj podle traileru jsem myslel, že to bude komedie ve stylu Wese Andersona. O to víc mě milo překvapilo tohle komorní drama. 70% ()

cubajz

ze začátku to mělo našlápnuto skvěle, čekal jsem trošku umírněnější filmové Californication (i když Wilson by se těžko mohl Duchovnymu rovnat), ale zhruba po první třetině se snímek zvrtne v lacinou moralizační agitku o víře a od té chvíle jsem přesně věděl jak to skončí... ()

Pajky3

Pro mě to byl velmi emotivní a neskutečně zajímavý film. Film, který tě donutí pousmát, aby zároveň v další scéně vyvolal výčitku, jestli nemáš náhodou spíš být nešťastný. Navíc je doprovázen naprosto skvělou hudbou. Upřímně, tenhle konec jsem čekal, ale ve skytku duše jsem doufal v jiný. Luke Wilson byl vynikající ()

sulimo

Zázrak se opravdu neudál, protože tohle je mimořádně pomíjivá záležitost, která mě nachala mimořádně chladnou a místy mi ty jejich náboženský kecy lezly neuvěřitelně na nervy. Jediné veliké plus je Wilson, který to zahrál zázračně dobře. ()

Martrix

Něco do sebe ten film má. Je totiž natočen s jistou dávkou nadhledu. Zprvu je tam malinko zlomyslný smrádek, který mě bavil, ale pak byl bohužel přebit blbými kecy...no, ale i o tom hold život je. Chvilku sranda, občas posranda, chvilku pokora, pak zase potvora. Nápad se mi líbil, natočené i zahrané je to dobře, postavy jsou příjemně filmové. Víc takových malých filmů s velkým P (příbehem) ()