… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

vitekpe

Prvni pulka by byla za 4, ale jak zacne moc zpomalenych zaberu, tak to jednu hned ubiram... :-) Hezky, melodramaticky, a ve finale vlastne i obycejny pribeh. Ale potesi... ()

chmíří

Skvělé jednoduché drama se skvělým scénářem a velmi kvalitním obsazením. Od Luka Wilsona sem nečekal žádné oskarové herectví, ale velice mě překvapil. No prostě opravdu moc pěkný film...85% ()

NICOX

Výborná kamera a režie, hudba a překvapivě i Luke Wilson. Oblíbená část 62. až 65. minuta, která je regulerní hudební klip, ale mě to naprosto dostalo a pustila sem si to několikrát. Vůbec nechápu ten poster, který se k tomu filmu totálně nehodí - tohle není žádná trapná komedie, tohle je čistokrevný drama. 75 % ()

darwin

Velmi dobré drama s výborným výkonem Luka Wilsona, skvělou kamerou a komorní smutnou atmosférou. Citlivé pojednání o potřebě víry, jen škoda toho konce. ()

DavidS.

Neuspěchané, neokázalé, probarvené do modra a velmi příjemně melancholické...K tomu pár nápaditých záběrů, s citem vybraná hudba a přání, aby mojí sousedkou byla Radha Mitchell, která je tu křehce půvabná...Luke Wilson nikdy nebyl tak dobrý... ()

AngiS

Dějí se zázraky, nebo ne? "Bůh na zdi" Tenhle film má své kouzlo.. Které leckoho okouzlí.. Výborné drama, a Luke Wilson mě opět přesvědčil, že je výborný herec.. Navíc ta hudba byla výborná.. 85% ()

santiamén

Předvídatelné, navíc mě herecké výkony dvakrát nenadchly. Dle zdejších ód mi snad něco uniklo, ale bohužel byl pro mě Henry Poole nezáživný natolik, že k dalšímu promítání už se přesvědčit nedám. ()

sona123

Jeden z mála filmů, kde moc nemá smysl psát o stylu práce, hercích a vůbec filmařském řemeslu. Tenhle film je totiž o emocích, a ty ve vás buď vyvolá, nebo ne. Není to žádné veledílo, musíte na něj mít náladu (jednou jsem ho pro jistotu odložila, protože to nebylo ono, ale napodruhé už jsem se nechala unášet všemi těmi pocity a vírou ve víru), trochu tomu napomůže skvělý hudební doprovod, kulisy jsou dost odpudivé (vše se odehrává na dvorku docela hnusného domku z papundeklu, nebo teda to aspoň jako papundekl vypadá, zdi jsou modré a na nich je flek, v němž někteří vidí tvář Krista) a vůbec celé je to až by se dalo říct o ničem, ale pod povrchem je toho mnohem víc. ()

TeraBum

Tohle je film, jehož hodnocení jsem se dlouho vyhýbala. Téměř celou dobu, co jsem ho sledovala, jsem byla nadšená. Originální a zajímavý nápad, vynikající Luke Wilson a skvělá atmosféra. V duchu jsem ho šoupala výš a výš v mém žebříčku oblíbených filmů. Ale pak přišel konec, který byl tak... obyčejný, tuctový, sám o sobě za odpad. Nevím, asi mě celý film tak nadchnul, že jsem od konce čekala mnohem, mnohem víc. A tak mi prostou matematikou vychází 3 hvězdičky, ačkoliv potenciál byl na plný počet. Ale určitě je to film, který chci vidět znovu. ()

jasse

Tomuhle filmu vévodí výborně vybraná hudba a nádherné záběry, na které se velmi dobře dívá. Mark Pellington jako klipař ví, jak na to, že...příběh byl velmi jednoduchý a pro mě tak neuvěřitelný - a přitom předvídatelný - že mi dalo hodně sebezapření dokoukat až do konce. ()

CamperCz

Jeden z těch filmů, o jejichž příchodu se moc nemluví, o to příjemnější je ale zjistit, že jsou skutečně velmi dobré. Luka Wilsona jsem si nikdy moc neoblíbil, role v tomhle filmu je ale na hony vzdálená těm, ve kterých jsem ho dříve viděl (přitroublé americké romantické komedie). Ne, tohle neni komedie - je to poměrně působivé drama, které sice někdy trpí (na můj vkus) až příliš okatým důrazem na to, jak vedlejší postavy věří v naději z nebes, symblizovanou skvrnou na zdi...ale budiž. Asi jen nejsem nábožensky založený člověk. Další menší mínus je pro mě lehce nepřesvědčivý závěr, spíš konstatování, než rozuzlení. I tak jsem si ale film užil - za 4*. ()

zdenur

Když jsem neměl na krajíčku, tak jsem měl pořád takový přiblblý úsměv. U závěru jsem se dokonce přistihnul, jak zírám s otevřenou pusou. Jasně, konec se dal tak nějak předpokládat, ale byl prostě podaný takovým způsobem, že mně to ani nevadilo. ()

neneka

Lapili mě... Luke Wilson a Radha Mitchell... lapil mě celý příběh... a zázraky, které se přeci jenom dějí.. ()

arcticsky

Klidně se rozjíždějící a od polovičky hezky gradující film s přenádhernou hudbou - nebyla tam jediná podprůměrná ani průměrná písnička...... ()

Psice

Pocta kvantové fyzice aneb film o tom, jak si prostřednictvím svých přesvědčení o světě vytváříme realitu, kterou budeme zažívat … Ano, zázraky se skutečně nedějí - jde JEN o to důvěřovat a dát prostor potenciálu ukrytému v každém z nás. ()

JohnnyB.

Drama, u kterého jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkovým hodnocením. Nakonec přeci jen zůstanu u hvězd tří neboť jsem měl při sledování občas pocit, že se scénárista snažil uplést z hovna onen pověstný bič. :-) Nu a výsledkem je spíš takový bičík. Ale být křesťan tak dávám hvězdiček 5 jen to lupne. ;-) ()

Toclawer

Možná to trošku zavání agitkou, ale i přes to je to dost dobrý převážně vážný film s několika vtipnými momenty. ()

strangercz

příjemný nezávislí film ve které překvapivě Luke Wilson hraje více než dobře. slušný 3,5* ale tentokrát zaokrouhluju dolu ()