… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

KOZEL84

Jo jo taky mi vadili ty boží žvásty a Esperanzu už bych asi poslal do hajzlu,ale jinak moc pěkný film.vynikajicí Wilson,krásná Radha a krásná všudypřítomná hudba.kdyby to skončilo jinak možná bych dal i pět. ()

Rocket

Chvíľu mi trvalo než som si pred pár rokmi zvykol na "nového" Jima Carrey-ho. Nebolo to jednoduché ani s Luke-om. Každý náhľad kamerou na mimiku jeho tváre (a že ich teda nebolo málo) sa mi v očiach spájal s očakávaním niečoho humorného. Nehovorím, že som sa pár krát nezasmial, no dráma je dráma. A keďže sa nepovažujem za odporcu zázrakov, má odo mňa táto milá snímka 4 hviezdy. ()

TaanStari

Taky jsem nejdřív nevěřil, že to dokoukám až do konce. Ale nakonec, hlavně díky Radhě Mitchell, to nebylo vůbec špatné. ()

pend

Docela přesvědčivé drama o víře a lásce, sympatická ústřední dvojice, výborný hudební doprovod. Jenom nepochopím, jak mohl někdo odejít od takové ženy jako je Radha Mitchell... ()

KosiR_ksr

Myslím, že hláška z filmu "Některé věci se prostě dějí, protože se pro ně rozhodneme" sama o sobě vystihuje snímek dostatečně. Poměrně milé a chytré drama. Lehce na hraně (bez velkého vlivu na mé hodnocení) se mi snad jen zdálo docela zdlouhavé a se všemi okatými náznaky až mírně nepřirozeně strojené odhalování příběhu hlavního hrdiny. ()

film-fancz

77% tenhle film je vic nez prumerny, ma zkratka ¨neco¨ do sebe a Luke Wilson mi predvedl zatim nejlepsi herecky vykon co jsem u nej videl. Prvku komedie je zde hodne zridka, spise povedene mysteriozni drama. (Btw.. ted shanim soundtrack :-) ) ()

agassi68

Stále som čakal na niečo gýčovité, klišeovité, všetko tomu nasvedčovalo a napriek tomu film veľmi tenkú hranicu nepodliezol. Čakal som málo, dostal som veľa! ()

merigieren

Klasika, když ste sami, tak se umírá snáze a přimrtvené hlášky jsou i zábavné. Pak dojdeme k sblížení, život začne mít cenu a když získáme boží naději, hned o ní přijdem. Ale to přece nejde, takže se zázrak stejně stane. Ať šmatlám po té krvavé skvrně na zdi (od loňského komára) jak chci, přání mi bůh nesplnil. Už sem moh živit červíky v zemi, jen se nenašel ten správně letící meteorit.... Nevím, co na tom životě všichni máte. ()

bery71

Překvapil nejen Luke Wilson, překvapil celý film. Kdo by čekal, že romantická komedie/drama může skutečně vyústit v takto příjemnou oddechovou i pro náročnějšího diváka. V zásadě je to sice filmeček banální, ale jelikož si od začátku na nic nehraje a nesnaží se dojmout nějakým citovým vydíráním, ale pouze příjemnou hudbou a texty, 3 hvězdy jsou na místě. ()

Napospas

Půlhvězdička dolů za opravdu hodně netrefný a špatný český název. Jinak to ale nebylo zas tak špatné, i když ani ne úplně dobré, zkrátka průměrné drámo, na které se pěkně dívalo, ale nic moc to ve mně nezanechalo.. ()

Iwiiik

Henry si sice na polykání depresí ze svého syndromu vybral klidnou a příjemnou čtvrť, ale v žádném případě nemohl předpokládat, že se nastěhuje do baráku, na jehož omítce zedníci omylem nechali podobiznu Ježíše a že je tato čtvrť plná šáhlých náboženských fanatiků. Film vykresluje rozpor mezi racionálním Henrym Poole a jeho křesťanským okolím. Luke Wilson je neskutečně fotogenický, kamera ho miluje a charisma z něj stříká po kilech. Díky jeho výkonu je snímek moc hezky dívatelný, k čemuž taky přispívá skvělá kamera a velmi trefně vsazená hudba. Jen příliš nerozumím spojení slova komedie s tímto filmem. ()

Gwin

Film, která vás donutí zamyslet se nad svým životem. Konec mohl být propracovanější, téměř od začátku je jasné, jak to dopadne. Trpělivost, kterou prokázal Henry, se dá pouze obdivovat :) ()

vendy63

Naprosto dokonalý film,dokonalý pro mně protože na něj nahlížím z uplně jiného uhlu než by se očekávalo.Myslím tím hodnocení hercu,režie .Celá atmosféra byla pro mně pohledem do vlastního nitra ,vlastní minulosti ,přítomnosti....prostě pro někoho bude asi tenhle snímek nuda ale mnou otřásl a myslím tím v pozitivním slovasmyslu. Jinak Luke Wilson jako vždy senzační . Mohla bych psát dále ale ještě jej vstřebávám a dlouho ještě asi budu :-) ()

pepa3rd

Zajímavý příběh s prvky romance založený na konfrontaci víry a pragmatismu, který sice naznačuje, ale v podstatě nechává na nás, abychom věřili čemu věřit chceme. Vše velmi dobře podtrhuje vydařená hudba a místy velmi emotivní kamera. Jediné, co mi trochu vadilo, byl příliš krátky úsek, ve kterém se vše mělo odehrát, což trochu snižovalo uvěřitelnost. 70 % ()

darkreider

Veľmi pekný film. Milé prekvapenie, nič extra som nečakal. Wilson zažiaril a jeho zdeprimovaného a zničeného človeka som mu absolútne veril. ()

n3uro

Když jsem vybíral na dnešní večer druhý film, nečekal jsem že místo nějaké druhořadé komedie (plakát tak vypadal) zkouknu velmi povedené drama. První polovina filmu mě tolik nevzala, i když sem tušil jak to celé nejspíš skončí, ale až v druhé polovině se mi rozsvítilo a já věděl že tohle není jen tak nějaký film a už vůbec komedie. Abych to zkrátil, výborné drama, perfektní herecké obsazení (nádherná Radha Mitchell, sympatický Luke Wilson který mi svojí morousivní náladou připoměl mě samotného, roztomilá Morgan Lily, a další...), možná trochu kýčovitý nápad se "zázrakem" ale i tak, velmi silně emotivní film který mě opravdu dostal a po dlouhé době dávám 5/5. Díky za tuhle zkušenost :) ()

Mashak

Působivý příběh, který je navíc umocněn velmi dobrým výkonem Luka Wilsona. Radha Mitchell je skvělá vždy a nejinak tomu je i v tomto snímku. Povedený a nevšední film, který pobaví i rozesmutní a ty jsou nejlepší! ()

Dimo

Tenhle film se musí náramně hodit do krámu pánbíčkářům. Beru, je to příjemně romantický film, který by se však dal vměstnat do jednoho kraťase. Stominutová stopáž je natažená zpomalenými záběry, prolínačkami a ro/zostřovačkami... Dobré svičení pro kameramana. Dost přímočaré, dost odhadnutelné. Všechni herci plní své role znamenitě. Luke Wilson svou trosku zahraje přesvědčivě, Radha Mitchel je kočka, Morgan Lily plní roli supersladké modrooké holčinky na jedničku a snad nejlepší byla Adriana Barraza, ze který jsem měl fakt mrazení, brr. Ale svým způsobem, se mi tenhle film líbil, což je vlastně dost divný. ()

W.Wicki.W

Velice zajímavý film, kde mohl Luke Wilson opět ukázat, že hrát umí a sakra dobře... Děj se sice trošku vleče, ale vzhledem k tomu, že bych to považovala spíš za drama než komedii, je to předpokládané... Ten konec je na mě malinko "happy end", ale zas aby to nebyla taková tragoška no.. ()

tranquill

"Myslím si, že žádné zázraky neexistují..." Tohle drama je o víře, naštěstí ani ne tak náboženské. Ale celkově průměr. ()