Zeitgeist: The Movie

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

NinonL

Všechny Zeitgeisty mají co říct a první díl je asi nejlepší. Není lehké se na ně dívat, protože vnímavějšímu člověku nechají pořádného brouka v hlavě. Takže se každý musí rozhodnout, zda chce i nadále spát nebo se otevřít i jinému pohledu na tento svět. ()

Z0oMb3E

Je to všetko na uvážení. Názor by si mal spraviť každý. V ďalšom výbornom konšpiračnom dokumente zo minisérie Zeitgeist odzneli zaujímavé a dosť znepokojujúce argumenty a nepreložiteľné pseudofakty. Tu sa 4-1 hviezdičiek nedá dať. 5*= ľudia čo ich dokument oslovil so slovami niečo na tom bude......................odpad!= ľudia, ktorí dokument považujú za čistý výmysel. Treba vidieť ()

ivishka

Prokousala jsem se hromadou názorů na tento dokument vašimi komentáři a podobná označení jako pseudo-dokument,kýbl vygooglované nudy, zábava pro nevzdělance(nebo polovzdělance) apod. Nikdy jsem si nemyslela, že budu bazírovat na nějákých domněnkách o něčem tak "obyčejném" jako jsou války,vláda,státní dluhy a podobné věci. Jenže pokud jste racionálně myslící lidé a dáváte si do souvislosti věci, které se dějí kolem vás a to nejen v naší zemi ale všude kolem, MUSÍ vás alespoň jedna z myšlenek, která zazněla v tomto dokumentu napadnout. Pravdou je, že je to zahlcené podprůměrnými animacemi a velkou spoustou nesmyslných obrazů ale podstatná je ta informace, kterou tento dokument předává a tak tvůrcům klidně odpustím tzv."práci na koleně" - není důležité v jaké vizuální kvalitě se to dostalo na povrch ale velmi důležité je aby si lidé uvědomili, že je tu něco mnohem víc něž nějáký hloupý parlament nebo senát. Všichni tihle lidé berou prachy za NIC sedí, pijí, mají tam notebooky, tlemí se a dělají si z nás doslova p*del..Ale oni všichni jsou velmi VELMI malinký zlomek celku jako takového. Není nic nového, že svět ovládá skupina vlivných lidí a vždycky to tak bylo, že zatímco v amerických či jiných romantických s**ncích do nás cpou horem dolem, že láska je lék na vše a že za peníze si štěstí nekoupíte. Možná je to do jisté části pravda, ale tihle lidé se nespoléhají jen na "kupování štěstí" dost dobře by mohli koupit nějáký ostrov někde hodně daleko a vykašlat se tak na všechny mravence tady na téhle planetě a za ty peníze si tam zřídit svůj státeček..ale oni nechtějí a zase je tu ta honba za penězi - ONI CHTĚJÍ VÍC... Vyvolání válek není žádná novinka stejně jako neexistující "bůh" ve všech kulturách počínaje křesťany,muslimy, židy apod. všichni se tzv. "klaní své falešné modle". To vím už dávno a přestože se prohlašuji za agnostika pak v Boha bych racionálně věřit prostě nemohla. Je fakt, že díky médiím se stává osídlení téhle planety hloupější(stačí se podívat na novu nebo cokoliv podobného co tam vysílají za odpádky) a ani zprávy neříkají nikdy pravdu, jelikož nám dokola opakují co se stalo někde na druhé straně republice, jaké ptáčátko si zlomilo křídlo a nebo jaká žirafka porodila další žirafátko, ale mezitím problikne něco co vám unikne v té záplavě s***ek, které se na vás linou vaším televizním přijímačem.O úmyslném odpálení WTC a dvojčat nebo mizejících letadlech v Pentagonu či při jiných "nehodách" jsem věděla dávno a tím pádem to pro mě není žádná novinka.Stačí se zamyslet nad slovy jednoho z těch namaštěnejch bankéřů M.A.Rothschilda - "Dejte mi moc nad zásobou peněz celého národa a potom mi bude jedno, kdo tvoří zákony." ()

Pirkaf odpad!

Tak takhle ne, přátelé. Je jistě chvályhodné zamýšlet se nad stavem tohoto světa, ale dělat to touhle formou je odporné a zvrhlé. ()

Ridick

zaujimavy dokument...nabozenska cast ma velmi nenadchla, pretoze vsetky tie fakty boli zakompovane ako nasilu, aby vytvorili dojem efektu WOOOW, no u mna to vyvolalo efekt PCHEE, a na druhej strane je tam vystizny dialog: "preco tu su skameneliny dinosaurov, ha? -pretoze pan boh skusa nasu vieru. -ja si myslim, ze dakto tu skusa moju trpezlivost!!"....druha a tretia cast uz trosku nabrali na kvalite a dokazu viac sokovat, aj ked sem tam sa najde vnutena loz hrajuca sa na pravdu (prezident bush v case utokov na WTC bol na schodzke s pribuznym bin ladinom. vobec nie, georgik cital rozpravku o kacatku v skole na folride). a este je fakt trosku na zamyslenie, zeby europska unia bola xcela robit take svinstva ako amerika....ale kazdopadne umysel zamysliet sa bol splneny, takze je na kazdom aby si utvoril vlastny nazor... ()

GodComplex

Fantasticky dokument, jehoz cil je jednoznacny - otevrit vam oci a probudit vas !!! Krestanstvi je totalne dementni ripoff v cele s fiktivni imitaci zvanou Jesus. 911 byl ze strany USA promysleny predem naplanovany fake. Detailni story o tom, jake ma bankerska elita plany postupnym progresem ovladnout svet. Zamerna dementizace populace skrze massmedia. Ano, v ramci nejakych konkretnich podkladu a dukazu to mozna trosku skripe, ale ucel Zeitgeist je predevsim v tom na danou problematiku upozornit, nemusi vas hned o vsem zakonite presvedcit. Po shlednuti nad temito tematy bude premyslet zarucene kazdy a to je jedine dobre. Ke vsemu dobra struktura a forma dokumentu, obcas zejmena v druhe casti uz je sice podani trosku monotoni az uspavaci, ale ona fatalni dulezitost tematu spolecne se skvelou hudbou vas opet nakopne. Jelikoz se jedna o free movie project volne k dispozici ke shlednuti na netu - je to naprosta povinnost pro kazdeho !!! "Nothing is more profitable for international bankers than war." 8/10 ()

Popluh

True story? Z dokumentárního hlediska to není žádné "krásné" umění, spíš jen sled obrázků, grafů a různých archivních videií budící spíše dojem vymakanější prezentace než dokumentu, ovšem prezentace, která obsahuje řadu zajímavých a nebojím se říct i pravdivých či polopravdivých informací. Samozřejmě, že je to celé jednostranné, ale o to tak trochu šlo a pak už záleží jen na konkrétním divákovi a jeho názorech. Také se nabízí otázka, kdo je ve výsledku ten šťastnější. Jestli ten kdo tomu dá odpad! a vrátí se ke sledování televize a internetu nebo ten, kterého to vážně osloví a bude se snažit podívat za oponu. ()

Freemind

Technické provedení žalostné, film brojící proti demagogii - a sám hojně využívající všech možných demagogických technik. Hlavně na téma dějin křesťanství a prolínání se náboženských mýtů jsem si toho dost přečetl, takže vím, že mnoho faktů tak bylo dost zkreslených a násilně slepených dohromady (i když je to zajímavé a vcelku poučné). Přesto si myslím, že svým veskrze pozitivním naladěním může napáchat více dobrého, než zlého - určitě se na to podívejte a udělejte si názor sami. p.s. Jeden blábol z mnoha : "M je symbol znaku Panny ve zvěrokruhu, proto se matky-panny bohů jmenovaly Myrha (Adonis), Marie (Ježíš) a - pozor! - Maya (Buddha)". Napadlo někoho, že západní a indická astrologie mají zcela odlišné symboly a latinská (egyptská-fénická-řecká-římská) abeceda nemají s psaným sanskrtem nic společného? ()

Macejko

Neviem, kde je pravda. Čo však viem na sto percent je, že som mal pri sledovaní tohto dokumentu po celý čas zimomriavky a minimálne časti o 11. septembri verím. Pod šupkou tohto sveta sa skrývajú svinstvá, o akých sa nám ani nesnívalo. ()

Tony.cs

Uděláme si nový pohled. Plný důkazů, výpovědí, faktů. Tento dokument je tím nejlepším a podle mě nejpravdivějším, co se dá vidět. Proč? Dívá se na svět přes opravdové sklo. ()

René.girl

Jako ateistka musím s první častí o náboženství prostě souhlasit. Jak může tolik lidí věřit na to, že někde tam nahoře je chlápek, co vše vidí a řídí prostě nikdy nepochopím. Druhá část o 11. září je velmi zajímavá a určitě vám to hodí na celou věc jiný pohled, ale na druhou stranu, kde máte záruku, že to tak opravdu bylo? Že i tohle nejsou vykonstruované lži? Normální člověk přeci neví, jak má vypadat řízený odstřel budov nebo, jak to má vypadat na místě dopadu letadla. Ale určitě vás to donutí nad tím přemýšlet a o tom podle mě celý tento dokument je. Poslední třetí část už je oparvdu silný nápor na váš mozek. Je v tom tolik pravdy až to člověka děsí. Podle mě úžasné a úžasně zpracované!! Nejvíc šokující pro mě bylo zjištění, že má opravdu existovat nějaká společná měna Mexika, Kanady a USA. Kdo z vás věděl, že jednou se v těchto státech bude platit tzv. Amero??? ()

Toshiro

"Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu." A tvůrce dodává nevěřte všemu na 100% tedy ani tomuto filmu, což je sympatické. První část o křesťanství jsem na rozdíl od většiny ostatních bral spíše jako zajímavé možné rozšíření podstaty místo popírání. Druhá část o 911 je samá konspirace až tomu jde člověku hlava kolem. Třetí část o finanční manipulaci světem za účelem kontroly a sjednocení je taky dost zajímavá. Celkově určitě super film na zahájení nějaké diskuze. Pozor neplést s American Zeitgeist. ()

Aiax

Zajímavé to je, ale opravdu prokázaná jsou jen některá fakta z prvního dílu, jmenovitě že Ježíšův mýtus je jen amalgám starších náboženství (zmiňuje se o tom např. Richard Dawkins v parádní knize The God Delusion). Ostatní jsou jen velmi přesvědčivě podané hypotézy, z nichž především ta o celosvětovém bankovním spiknutí je vyloženě k přemýšlení, nikoli k věření. Vůbec největší hodnotu Zeitgeistu nevidím v nezpochybnitelném odhalení "pravdy", ale v tom, jak fantasticky demokratické médium je internet. Právě ten bude IMO tou pravou zkouškou, jestli je teorie o konspiraci mezinárodních bankéřů pravdivá - internet v té podobě, jakou máme dnes, je totiž prakticky jedinou věcí, která stojí jejich hypotetickému plánu v cestě. Pokud tedy v budoucnu zaznamenám nějakou snahu o cenzuru a omezení internetu (ať už za jakýmkoli účelem), budu lecčemu, co bylo v Zeitgeistu řečeno, ochoten věřit mnohem víc. ()

Ignus.cz

Neskutečné bláboly. Pravdou je, že pouze část mediálních zpráv je pravda, ale také pouze zlomek toho co uslyšíte z tohoto snímku je realita. Zní to zajimavě a všechno do sebe zapadá, ale po chvilce přemyšlení se to rozpadá jako hrad z karet. Učelem je vyždímat peníze z lidí. Hloupé konspirační teorie paranoidních hlav! ()

rastlinka

Dávam tri, pretože ma tieto témy zaujímajú a rada si pozriem podobný materiál. A možno práve preto dávam pomerne málo. Keby som o problematike nevedela vôbec nič, padla by som určite na zadok nad niektorými vykonštruovanými a fascinujúcimi závermi, ktoré naozaj dokážu doslova nadchnúť a odrovnať diváka laika alebo naivnejšiu osôbku (a tým sa nechcem nikoho dotknúť!). Ale toto sa mi zdalo dosť jednostranné a chýbalo mi viac jednozančnejších vysvetlení na to, aby som sa uspokojila s niektorými formuláciami tvrdení. ()

Fanucci

Občas až moc jednostranné a na efekt...místy tvůrci příliš tlačí na pilu a manipulují s divákem (např. nenechávají zaznít hlas druhé strany, často neuvádí zdroje atd...), což je proti samotné hlavní myšlence filmu:-) Ale to neznamená, že film nepředkládá dlouhou řadu faktů, které jsou MIMOŘÁDNĚ zajímavé...fakta, které události a dějiny v mnoha ohledech dávají do souvislostí a hlavně...nutí přemýšlet! A takové filmy miluju. 90% ()

JOHN.NY

Pokud ve mně vyvolá dokument otázku "co kdyby to tak vážně bylo?" a ještě si o tom velice zajímavě popovídám s pár lidma, tak myslím, že to nebyla ztráta času..Nebudu tady psát o pravdivosti či nepravdivosti nebo zda tomu všemu věřím, ale o tom, že mě to o něco obohatilo a byl to zase jiný pohled na věc. Proto dám 4*.. ()