Andrew Beckett je právník. Mladý, brilantní právník. Homosexuál, infikovaný virem HIV. Svou nemoc dlouho tají, přesvědčen o tom, že s jeho službou klientům nesouvisí. A pak je jednoho dne propuštěn, údajně pro pracovní neschopnost. Ale Andy ví, proč přišel o místo. Připravily ho o ní předsudky, strach, panika a odpor. Diskriminace. Ví, že jeho čas je sečten, ale nevzdává se. Hledá právníka, který by mu pomohl v procesu s jeho mateřskou firmou - a nachází. Černý Joe Miller není tak úspěšný, jako býval Andy, ale jeho vytrvalá víra v právo z něj činí ideálního spojence. Přesto se však zdráhá přijmout Beckettův případ. Stejně jako obžalovaní, jako porota, jako všichni ostatní, i on nemá rád homosexuály, oškliví si je a štítí se AIDS. A snad právě pro svůj odpor nakonec přijímá, přesvědčen o tom, že ve městě, kde byla vyhlášena americká ústava, zaručují rovnost všech, nelze tento boj vzdát. Soudní spor začíná... Inspiraci k natočení filmu bylo údajně onemocnění blízkého přítele režiséra J. Demmeho na AIDS. (Guild)

Lady ButterFly

Jeden z nejlepších filmů. Kvalitní herecké výkony i scénář. Ve své době velmi pokrokový snímek. Každý, kdo cítí hudbu, určitě ocení i titulní píseň. Samozřejmě, má svoje mouchy...postavy jsou poněkud šablonovité, ale přesto jde o velmi vkusně zpracované téma a nemohu hodnotit nižším než jen plným počtem hvězdiček. ()

GrooteLulu

...když jsem to viděl poprvé jako dítě, poprvé jsem po filmu bulel slzy, jak vodopády.. ani né kvůli Endymu, jeho roli, která je upozaděná výkonem Denzela Washinhtona, ale kvůli celkové skladbě tohoto filmu od začátku až do konce, po "právě" onu smutnou pasáž na závěr, kdy se prolínají fota a rodina truchlí... FAKT - devadesátá léta byla v nemocech jenom o AIDS, ostatní choroby, které mají doteď na západě, vymýtili "češi" za železnou oponou, proto se tak rádi povinně očkujeme.. FAKT - smrt Freddyho Mercury byla největší událost po smrti snad Palacha, v očích "malého" čechoslováčka, atak to bralo za srdíčko.. FAKT - Denzel Washington je skvělej právník... FAKT - teď už jde prý tato nemoc léčit, tak zase "hrr" všichni homouši do "pornokina".. FAKT - já jsem "právník" ;) ()

Jericho85

Vynikající Tom Hanks po právu oceněný Oscarem, velmi dobrý Denzel Washington a Tonik Banderas v jedné z prvních anglicky mluvících roli. K tomu velmi emotivní hudba a silný příběh. U tohohle filmu mi vždy ukapne slza. A Bruce Springsteen a jeho Streets of Philadelphia.... Co dodat... ()

Reventador

Jednozačně jeden z nejlepších filmů v historii lidstva. Můžete ho vidět 1000x a pořád vás dojme.... Mohl jsem toto napsat mnohem víc. Ale to, že jsem ho viděl snad po 50x mluví za vše. ()

leafroller

Je skoro neuvěřitelné, jak moc se otočilo mé myšlení od doby, kdy film vyšel a já ho viděl ponejprv, po včerejšek, kdy jsem ho viděl zatím naposled. Ano, vynikající soudní drama s vynikajícími herci a dobrou hudbou. Obhájkyni společnosti jsem napoprvé proklínal jako samotného satanáše. Jenže kontroverzní témata mívají kontroverzní pointy a tento film byl úmyslně napsán poněkud neobjektivně a na můj vkus dosti tendenčně a hlavně naivně. A i když divák v přívalu slz jásá, jak spravedlnost konečně zvítězila a ubohý nevinný človíček porazil odpornou bohatou společnost, já se ptám: Trpěli byste vy sami ve firmě člověka s takovým chováním? Dopustili byste, aby vás reprezentoval? ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem