Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Skvělý film s geniálním výkonem Toma Hankse, který naprosto poprávu obdržel Oscara za hlavní mužský herecký výkon. Denzel Washington se role právníka, hájícího práva Toma Hankse, zhostil také velmi dobře, ale přeci jenom Hanksova role přímo předurčuje pro nadprůměrný výkon. Oscar pro píseň Streets of Philadelphia od Bruce Springsteena je zasloužená a dodnes mezi mé nejoblíbenější. Na konci jsem byl opravdu silně dojmutý, nechybělo moc a nějaká kapička málem ukápla. Společně s Mlčení jehňátek nejlepší film Jonathana Demma, který se kvalitativně k těmto dvěma skvostům už nikdy nepřiblížil........(15.11.2007)

 • Sarkastic
  ****

  No, abych řekl pravdu, Philadelphii jsem se hodně dlouho vyhýbal, protože mě pronásledovala vidina dojáku, který mě bude citově vydírat. Skoro se mi ani nechce věřit, že 2 roky po Mlčení jehňátek natočil Demme něco tak....jiného. K mému milému překvapení, se režisér nevyžíval v citovém vydírání (ne že by to někdy nebylo na hraně, ale dokázal to vždycky ukočírovat). Co se týče myšlenky filmu; kdybych Philadelphii viděl v době natočení (tj. v roce 1993), asi bych byl ze snímku opravdu unešený, chválil a doporučoval bych ho každému, ale tohle téma jsem už viděl ve spoustě jiných snímcích, takže můžu jen konstatovat, že se mi to líbilo a zaujalo mě to. Nějvětší slabinou filmu je pro mě neúměrná délka (záverečné domácí video bych vyloženě vystřihl). Ale přestože se nepovažuju za nějak super velkého fanouška Toma Hankse, musím uznat, že mě jeho homosexuální právník dostal. A líbila se mi i práce maskérů, kteří se na něm opravdu vyřádili. Hodnotím 4*; kdybych film viděl v době vzniku, nejspíš by to byl plný počet.(17.5.2009)

 • Adam Bernau
  **

  Ehm... nějak mě tehdy nezachvátilo všeobecné nadšení z tohoto filmu. Ne že by byl vyloženě špatný, jen mi připadá jako nafouklá bublina. Prostě na něm nevidím nic, co by stálo za víc než průměr. Samotné téma je zajímavé (totiž tehdy ještě mohlo být). Ale jeho zpracování dělá z filmu jen dobrou ilustraci toho, že v Americe se lze soudit opravdu o cokoli, a že se zajímavou žalobou a schopným právníkem lze uspět i při absenci byť sebemenších důkazů. Asi mám nějaké jiné vnímání, o čemž svědčí už fakt, že "úžasná" titulní píseň mi byla vždycky protivná (za což ovšem film nemůže). Chápu, že pro někoho, kdo má cit pro americkou píseň a orientuje se v místních reáliích, to může být geniální skladba, ale já - v tomto směru deficitní - opravdu nevím, co si mám počít s "ulicemi Filadelfie".(17.3.2011)

 • MISSha
  ***

  Dobrý film,ale asi jistě podruhé bych ho zhlédnout nedokázala. Film byl pro mě velice přeceňovaný,samoúčelný a neskutečně utahaný.Chvílemi mi přišlo že tohle psychologické drama je pouze postavené na vynikajícím výkonu Toma Hankse, který právem za tuhle roli dostal cenu akademie,za ním zdatně sekunduje Denzel Washington v roli obhajujícího advokáta.Viděla jsem hodně filmů s homosexuální tématikou která mi nevadí,ale tenhle film se mi jeví jako velice průměrné psychologické drama o diskriminaci postiženého virem AIDS a prožíváním,smrtelné nemoci až do samého konce,které na mě bohužel, moc nezapůsobilo.(8.8.2009)

 • Spiker01
  ***

  Tom Hanks si toho oscara v netypické roli rozhodně zasloužil, ten song je taky skvělý, ovšem mně se zkrátka nepodařilo přistoupit na ten tón vyprávění a takový dojem to na mě neudělalo, ačkoliv uznávám důležitost tohle oslavovaného kousku...6/10(16.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace