Dobrý film, ale asi jistě podruhé bych ho zhlédnout nedokázala. Film byl pro mě velice přeceňovaný, samoúčelný a neskutečně utahaný. Chvílemi mi přišlo že tohle psychologické drama je pouze postavené na vynikajícím výkonu Toma Hankse, který právem za tuhle roli dostal cenu akademie, za ním zdatně sekunduje Denzel Washington v roli obhajujícího advokáta. Viděla jsem hodně filmů s homosexuální tématikou která mi nevadí, ale tenhle film se mi jeví jako velice průměrné psychologické drama o diskriminaci postiženého virem AIDS a prožíváním smrtelné nemoci až do samého konce. Které na mě bohužel, moc nezapůsobilo.(8.8.2009)

Pomerne dlho mi tento film unikal. Bol som naň zvedavý nielen kvôli režisérovi Mlčania jahniatok, ale aj kvôli dvojici dobrých hercov, z ktorých ma osobitne Tom Hanks ohromil tým, čo je schopný kvôli vierohodnosti stvárňovanej postavy vykonať. Springsteenovu skladbu poznám už dlho a problematika AIDS (homosexuálnej scény) má dnes iných charakter ako pred tridsiatimi rokmi. Na problematiku chorých na AIDS, ebolu alebo napr. na schizofréniu mám jednoznačný názor. Postihnutí aj ohrození majú svoje práva. A z konfliktu týchto práv má prednosť to, ktoré nie je možné zneužiť napr. nedbalosťou alebo z iného dôvodu. Preto boli obavy Andrewových kolegov pre mňa pochopiteľné. Ľudia si počas chrípkovej epidémie nasadzujú rúška, váhajú, či prijať ruku podanú ruku psoriatikom a pod. A AIDS je smrteľnou chorobou. Preto prepustenie Andrewa nepovažujem za zlyhanie vedenia firmy, ale za zlyhanie legislatívy, ktorá nedokáže účinne chrániť ľudí pred touto chorobou. Rovnako, ako považujem za zlyhanie systému, keď z uzatvorenej psychiatrickej liečebne prepustia schizofrenika s balíčkom liekov a nádejou, že ich bude pravidelne užívať.(16.11.2014)

• Ivoshek

Taková klasicky aktivistická, precizně zahraná, výchovná agitka s kýčovitým závěrem. Možná to Američani jinak natočit neumí, protože příběh týpka, který má super job, ale je utajeně teplý a dostane AIDS a vyhazov, se dal udělat i o dost civilněji. Rozhodně tenhle film dokazuje, že nejlepší cesta, jak dostat Oskara, je hrát ve filmu mentálně postiženého nebo homosexuála. Ideálně pak mentálně postiženého homosexuála, který jí puding.(2.8.2016)

Chudackovi homousovi ublizili a udelal se z toho film o diskriminaci. Coz je opruz, ale nastesti tenhle film je zpracovanej tak vyborne, ze to vubec nevadi. Samozrejme to je cely velky klise, vsichni sou zly, jen Hanks je ten spravnej, vyhraje soud a nakonec dojemny video z detstvi, ale plne to vynahrazujou herecke vykony, hudba a (celkem predvidatelnej, ale promakanej) scenar. Akorat nechapu za co Hanks dostal oskara, hral vyborne, nalicenej byl uzasne, ale prislo mi, ze ma furt jeden ublizenej vyraz. Antonio Banderas se do filmu vubec nehodil, ale predved celkem solidni vykon. A Denzel Washington byl jako vzdy skvelej. Sice to cely utoci desne na city, ale je to proste vyborne natocenej film, kterej i pres svou dylku vubec nenudi.(16.8.2005)

Jak natočit film o AIDS a o předsudcích vůči homosexuálům, aby to pochopilo i dvanáctileté dítě? PHILADELPHIA! Příliš okatě napovídající záběry by sice mohly sloužit jako návod pro začínající amatérské filmaře, jak spolehlivě odvyprávět příběh, ale jaký divák po takhle polopatickém, uplakaném a přibarveném zákusku touží? Divák řadový, divák odpočinkový. A musím se přiznat, že včera jsem se také zaškatulkoval mezi odpočinkové diváky a film jsem si užil. I přes výše zmíněné výhrady se na Philadelphia pěkně kouká a mám tam své oblíbené momenty.(24.5.2007)

• - Film má hrůzostrašnou statistiku, která říká, že se v něm objevilo celkem 53 homosexuálů a z nich 43 během dalšího roku zemřelo. (don corleone)

• - Myšlenka Jonathana Demme byla, aby na film zašli hlavně lidi, kteří nepřišli s nebezpečím nemoci AIDS do styku. Vycítil, že Bruce Springsteen byl úvodní skladbou mohl toto publikum přitáhnout. Povedlo se a skladba "The Strets of Philadelphia" se stala jakýmsi manifestem své doby. (don corleone)

• - Při detailním záběru na ruce Becketta v soudní místnosti byly použité ruce starého muže. (don corleone)