Du eolgurui yeochin

Jižní Korea, 2007, 117 min

Seok-hoon Lee

In-ho Hwang

Jun-seok Bang

Tak srovnávání s My Sassy Girl se úplně nabízí: ňouma (skvěle padnoucí role pro Tae-gyu Bonga) se zamiluje do holky co ho mlátí, tyranizuje a jinak uzurpuje a v mezičase je okouzlující a na něho hrozně hodná. Je vidět, že režisér má poctivě nakoukáno, však i poslední třetina také úplně změní žánr jako mnou výše zmiňovaná legenda a z lehké komedie se stane odlehčenější drama. Ovšem jede se tak na tříčtvrteční výkon a chybí ten správný "drajf", nemluvě o famózním konci MSG. Proti předešlému filmu Lee Seok-huna je všechno jaksi dospělejší a vážnější, proto mi je Two Faces of My Girlfriend milejší než teenagerská komedie See You After School. 70 %(8.9.2008)

Tradične kvalitná "kórejčina", v prvej polovici i neuveriteľne vtipná. Od čias kórejského hitu My sassy girl sa to divokými ženami, ktoré katujú kórejcov ako zajace len tak hemží...Často používaná hláška "Chceš umrieť?" úplne zkultovnela. Vtipných scén je tu požehnane a výborne som sa bavil. V druhej tretine filmu trochu dochádza dych, ale stále je to dobré. Kto už zopár kórejských filmov videl, musí uznať, že majú niečo do seba. Často sa v nich opakujú témy ako drsné dievča, dobrosrdečný chlapec, spoločné napchávanie (vedia do seba pchať...), humor a v závere trochu(niekde viac než treba) uplakaných scén. Mnohé sú si podobné, ale stále ma to baví. S filmom Two faces of my girlfriend nešľapnete vedľa a už s kultovým My sassy girl majú mnoho spoločného. 80%.(27.4.2014)

Rozkošná představitelka hlavní role. Názvu snímku dostojí: v něžné poloze rozkošná dívenka, kterou každý chlap nemůže nechránit; v té drsné asociuje tvrdší verzi Jun Ji-hyun z nezapomenutelné MSG - rázná dračice, co při sebemenší zámince nemá problém dát pocítit chlapovi, kdo tu hraje prim. V případě hlavního hrdiny se také nelze vyhnout malému přirovnání k postavě z MSG a to k matlovi Gyeon-woovi. Samozřejmě je MSG jen jedna, ale na tento pohodový filmík se mi napodruhé dívalo moc fajn. Kdyby obsahoval víc parádních sekvencí jako tu s jízdou v autě a pobíháním u moře ozvučenou skvělou písničkou, šel bych klidně na maximum. 8-9/10(8.2.2008)

Pohodové, vtipné, svižné × i v komedii tragické prvky. Tady jsem se vážně nasmála. Hlavní hrdina byl teda neskutečně ošklivý, ale jeho kolegyně byla víc než sladká, jak se usmívala, vzápětí jak někoho seřezala. Konec a vyvrcholení zápletky pro mě bylo zpočátku dost matoucí. Proč Korejci musejí i do komedie dávat dost tragické prvky, to netuším. Až na tento pokles to byla parádní švanda.(24.9.2009)

Jen několika korejským filmům ročně se podaří být dobré, ale film jako Two Faces už se jim nepodařil roky. Opravdu staromódní (myšleno povedená) romantická komedie, která dojme, slzy poškádlí, bránici protřepe a kritika neurazí, to je směs která umřela kdesi v dobách hitů jako byl Windstruck. Nevím, kdy zase uvidím podobný film, a proto si Two Faces určitě ještě několikrát pustím.(22.4.2008)