G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

Já mám prostě pro mluvící zvířata slabost, i když se jedná o animovaná ve skutečném světě. Děj by sice mohl být lepší, ale vtipy jsou zde opravdu povedené. Morčata, křeček (fredka), myšky a krtek předvádí skvělý výkon a koho nedokáží pobavit, toho lituju. A co teprve super cool moucha... Jasně že je to hlavně pro děti, ale i normální dospělý člověk by si měl tento film i navzdory trapnému příběhu a konci užít. V těchto filmech oceňuji i český dabing, když se hlášky podaří, tak to stojí za to. --- Harley: "Áá miluju vůni napalmu po ránu. Jeho si nevšímejte, je to napůl fredka." Bucky: "Nemám z fredky ani chlup, Harley. Nemáš pro to jedinej důkaz!" Harley: "Tak proč jsi zlevněnej?" Bucky: "Jsem v akci. Každej se jednou dostane do akce." 60%(24.9.2010)

Pustím si film, vím co od něj přibližně očekávat, takže mi náladu určitě nezkazí. Tento mě dokonce příjemně překvapil svou nadřazeností nad obyčejnými pohádkami. Je plný propracovaných akčních scén pro malé, stačí si jen místo morčat představit Schwarzenegera:). Mrzí mě jen, že jsem neslyšel hlasy slavných z Holywoodu, ale těch našich neslavných, kteří to možná nadabovali mnohokrát lépe, jak už to u animovaných filmů bývá zvykem, díky za to. Žádný zázrak, ale při nízkých nárocích pobaví na 60%.(22.3.2010)

G-FORCE je tak trochu Mission Impossible pro menší diváky. V hlavní roli jsou morčata a skuteční agenti FBI jsou jim v patách. Animace je celkem povedená a často tak přesvědčivá, že ani není poznat, že zvířátka nejsou skutečná. Očekával jsem ale větší porci humoru. Tento film si o spoustu komických situací přímo koleduje, jenže jich tu najdete poměrně málo. Hodnocení bych dal tak 3 a půl. Za sebe tedy dávám 3, ale pokud je vaším členem rodiny menší ratolest s morčátkem, zaokrouhlete si klidně nahoru.(23.6.2010)

Já jsem se bavila více než dobře. Nápad vytvořit z morčat špičkové agenty se mi hodně líbil. Morčata jsou legrační sami o sobě, natož pak v rolích pro ně neobvyklých. Nejsou to jen zvířátka na hraní. Agenty doplňují i jiná zvířata. Mimo jiné, se tu objeví krtek, který je velkým odborníkem na počítačové systémy. Jako skrytou kameru je nejlepší použít mouchu. Ta bzučilka se totiž dostane naprosto všude, i když se občas promění ve stíhačku. Ještě tu máme jednoho hrdinu z říše zvířat, je to šváb Hary, který měl na sobě namontovanou pidi vysílačku s kamerou. Ten dokázal zformovat armádu svých příbuzných. Ještě jsem neslyšela o nikom, kdo by chtěl ovládnout svět pomocí satelitně propojených kuchyňských spotřebičů. Na štěstí se to mu podařilo zabránit. Jedno z bojových morčat si neodpustilo vtípek na účet jedné hotelové dědičky. Juarezová: "Pane Bože, vypadám jako čivava Paris Hilton"(14.10.2009)

• ripo

Synovi som to sľúbil a sľuby sa musia plniť .... Príjemné usadenie v kreslách multikina a ..... a pozitíva v tom momente pre mňa skončili. Pozliepaný dej, akoby bez príbehu, kde sa viac kecalo o ničom ako konalo. A 3-D efekty ? Nula, nula a ešte raz nula !!! V zábavnom parku v Orlande bolo v 10-minútovom filmíku viac akcie a efektov ako za celú nudnú hodinu a pol ... Zbytočne vyhodené peniaze do pažeráka výrobcov takýchto humusov. Viem, že film nebol určený primárne mojej vekovej skupine, ale aj tak - nevedel som sa dočkať konca. Ten bol pre mňa doslova vyslobodením. P.S.: syn bol nadšený ....(4.10.2009)

• - Hot Yetman chtěl původně natočit film, který by posouval hranice vizuálních efektů, pak ale jeho pětiletý syn přinesl domů ze školy morče a začal vyprávět o tom, jak by morčata vypadala jako vojáci, kdyby nosila uniformy a malé přilby. Odtud již nebylo daleko k hlodavčím tajným agentům. (Olík)

• - Krtko spomínal, že ak do Googlu zadáme slovo krt alebo krtko (v angličtine: talpa a mole), nájde nám 3 milióny stránok. V skutočnosti nám však nájde vyše 7 miliónov odkazov o krtkoch a krtoch.... (BoncheR)

• - Zach Galfianakis musel pro roli Bena přibrat několik kilo. Původně se uvažovalo o tom, že by maskéři herce "přifoukli", ovšem mnohem snazší bylo, aby herec jedl celé dny jen jídlo s cukrem apod. (fiLLthe3DD)