G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

DIALOG : Blaster - óóóch ! Juarezová - Aby sis neucvrnkl. Blaster - Pozdě. CITÁT : Panebože, vypadám jak Čivava Paris Hiltonové : http://tn.nova.cz/magazin/hobby/zvirata/civavy-paris-hilton-ziji-v-kotci-za-miliony.html Snímek paroduje několik filmů, mezi ty nejznámější patří Mission : Impossible nebo Terminátor - Vzpoura strojů. Slušná a hlavně vtipná akční jízda všech morčat, krtka a myší od začátku až do konce. Ve filmu zazní song Mexicano od Tremander nebo Jump Flo Rida a Nelly Furtago : http://www.youtube.com/watch?v=-QfNvVbdrhg(21.2.2010)

Docela jsem se nudil, přesto musím uznat, že hlodavci z G-Force mají něco do sebe. Jejich mise sice svou nesmyslností a infantilností konkurenci nenachází, z uhozeného konceptu (akce s morčaty?) ale Hoyt Yeatman přece jenom vymáčkl trochu adrenalinu (akce s morčaty!) a na scénu přivedl i první facebookující zvíře v historii s neodolatelným hlasem božské Penélope. A to se počítá. 50%(11.10.2009)

A proč ne. Hlodavci krásně vykrádají a kopírují veškeré klišé současných akčních filmů a jde se na to koukat. Sice je většina vtipů založena právě na tom, že morče dělá to, co všichni ti Stathamové a spol , ale pro tentokrát jím to díky vymazlené (= sterilní ?) formě od strýčka Bruckheimera baštím. Příště chce ale už pořádný příběh. Takže suma sumárům naleštěná prázdná jednohubka za 70%.(9.9.2009)

Ano, bavil jsem se. Jednotka čtyř morčat zachraňuje svět před ztransformovanými domácími nástroji. Je vidět, že si tento snímek mnohé bere od Transformerů. Jako akční film asi neobstojí, ale jako povedený nářez pro děcka určitě ano. Dokonce jsem se místy i smál. Samotní herci nějak moc nezazářili, ale morčata byla skvělá a srandovní. No a krtek, ten samozřejmě taky. Na sobotní večer pro celou rodinku je to geniální.(25.2.2010)

Jedná sa tu o celkom zaujímavý film, pre sledovateľov do 12 rokov. Po dizajnérskej stránke je to vskutku slušný film, no inak nie. Príbeh je celkom umelý a až príliš sladučký na to, aby to bol film...pre starších divákov. Skôr mi to príde ako film z ktorého padne sánka cieľovej skupine sledovateľov , ktorej bol tento film určený...ale inak...:) skončilo to skôr ako som sa začal nudiť..to je pri tomto filme to zásadné PLUS.(21.5.2011)

• - Pro záznam skutečného světa ze zvířecí perspektivy byla použita takzvaná „cvrlikací kamera“, pojmenovaná podle zvuku, který vydává. Tato kamera je schopná natáčet své okolí v úhlu tři sta šedesát stupňů. (Olík)

• - Hot Yetman chtěl původně natočit film, který by posouval hranice vizuálních efektů, pak ale jeho pětiletý syn přinesl domů ze školy morče a začal vyprávět o tom, jak by morčata vypadala jako vojáci, kdyby nosila uniformy a malé přilby. Odtud již nebylo daleko k hlodavčím tajným agentům. (Olík)

• - Zach Galfianakis musel pro roli Bena přibrat několik kilo. Původně se uvažovalo o tom, že by maskéři herce "přifoukli", ovšem mnohem snazší bylo, aby herec jedl celé dny jen jídlo s cukrem apod. (fiLLthe3DD)