G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

Príbeh je úbohý zlepenec, ktorý variuje všemožné klišé špionážnych tímoviek, digitálne animovaná akcia nie je ničím výnimočná a uši to píli súčasnými mainstreamovými hitmi, ale dokopy to kupodivu funguje obstojne... Veková kategória cieľového diváka je niekde okolo 10 rokov, ale aj dospelý divák s kúskom mozgu v lebke sa zabaví priemerne, rýchlo a hlave bezbolestne (na rozdiel od trebárs podobných Chipmunkov). (5/10)(11.3.2010)

Dětská komedie. Spíše pohádka. Typický Disney. Nepřátelé jsou zlořádi, kteří i tak vypadají. Hlavní hrdinové jsou zase roztomilá zvářátka a jejich lidští kamarádi mají přívětivé povahy. Happy end je pak jasná rutina. Občas mi to připomínalo Alvin a Chipmunkové a taky Transformery (to hlavně teda ten konec). Ale grafikům a animátorům všechna čest.(3.10.2009)

• ripo

Synovi som to sľúbil a sľuby sa musia plniť .... Príjemné usadenie v kreslách multikina a ..... a pozitíva v tom momente pre mňa skončili. Pozliepaný dej, akoby bez príbehu, kde sa viac kecalo o ničom ako konalo. A 3-D efekty ? Nula, nula a ešte raz nula !!! V zábavnom parku v Orlande bolo v 10-minútovom filmíku viac akcie a efektov ako za celú nudnú hodinu a pol ... Zbytočne vyhodené peniaze do pažeráka výrobcov takýchto humusov. Viem, že film nebol určený primárne mojej vekovej skupine, ale aj tak - nevedel som sa dočkať konca. Ten bol pre mňa doslova vyslobodením. P.S.: syn bol nadšený ....(4.10.2009)

Jednoduchý , lehký , " bez příběhu " ale i přesto zábavný přesně takhle to u animáků má být jen mě mrzí jak se Zach zhostil svojí role . Vypadalo to jako kdyby si přišel pro prachy a jen si ten scénář tak bez citu odvykládat nebo je to jen moje mýlka a Zach se prostě hodí jen na takový blázny . ( 10.9.13/MAC )(10.9.2013)

Mluvící morčata za pomoci mluvícího krtka a jedné mouchy zachraňují svět před vraždícími elektrospotřebiči. To je základ této neškodné akční podívané pro celou rodinu s roztomilými hlodavci v hlavní roli. Má to akci, má to spád, i nějaký ten záporák se tu najde (pokud počítáte otravného agenta FBI, tak jsou tu rovnou dva záporáci), mihnou se zde i dvě roztomilé dětičky, která zvířátka považují spíše za hračky nežli za živé bytosti, do toho je zde jeden otravný křeček skřížený s fretkou a prdící morče, které je shodou okolností bratrem jednoho z hlavních hrdinů. Zkrátka je tady asi vše, co by měla průměrná rodinná podívaná mít, film netrvá ani moc dlouho, takže nezačne nudit, a celkově mi čas s tímhle filmem velmi příjemně utekl. Což ale nic nemění na tom, že celou zápletku považuji za velice nevěrohodnou a závěrečné poznání, kdo že je vlastně tím hlavním záporákem, pro mě bylo jedním velkým zklamáním, které bohužel v mých očích jinak zajímavému filmu ubírá na důvěryhodnosti a atraktivitě, a z toho důvodu také strhávám jednu hvězdu, jinak bych totiž film ohodnotil nadprůměrně, takhle mi nezbývá než říci, že tenhle film má sice vše, co by měla průměrná rodinná podívaná mít, ale bohužel nemá nic navíc a obávám se, že se mi celý příběh vypaří z hlavy dříve, než by bylo záhodno. Je to za průměrné tři hvězdy.(6.9.2010)

• - Pro producenta Jerryho Bruckheimer jde o první 3D film. (HellFire)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)

• - Jedná se o poslední film Justina Mentella, který roku 2010 zemřel během autonehody. (R´Hell)