G-FORCE

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

• Ichabod

Přesně ve stylu Rychlý roty, geniální vyšetřovací tým morčátek si to rozdá na konci s obřím robotem propracovanějším jak Optimus Prime a zbude i místo pro ponaučení. Bohužel dost chybí humor a celá část v Pet shopu je absolutně navíc (teda příbere se do hry další člen týmu, ale hrozně se to táhne). Akce je hodně cool na film s animovanýma morčatama, ale celkově film šíleně nudí. Do toho hrají aktuální hitovky z rádia. "The horror".(4.10.2009)

Když jsem se poprvé doslechl o tomto filmu, řekl jsem si - a je to tady, Jerry definitivně zblbnul, zesenilněl a je konec. Dlouho jsem se bál na film podívat. Až dnes. Nevím, zda jsem byl v nějaké eufórii, ale bavil jsem se poměrně velmi dobře. Odmyslíte-li si fakt, že hlavní padouch obrátí během několika vteřin a že tak nějak po bruckheimerovsku vše dobře dopadne (a taky to, že Trevor Rabin vykrádá tu sebe, tu Hanse Zimmera), budete se docela bavit... I když chce to trochu regrese;)(27.9.2010)

Hollywoodský magnát Jerry Bruckheimer se tentokrát podepsal pod rodinou akční podívanou, kde hrajou hlavní roli digitální morčata. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o rodinou záležitost vyhýbající se logickému chápání bude se slušně bavit. Vizuální stránka vypadá velice dobře, hudba má slušný náboj a akční scény mají překvapivě napětí i spád. Škoda pomalejší druhé třetiny, která trochu brzdí slušný rozjezd a nabušený konec. I tak překvapivě kvalitní zábava.(22.2.2010)

• nash.

Svižná akční blbinka pro děti školou povinné. Scénář poskládal nějaký levný soft z obvyklých prefabrikátů akčního filmu, doplněných základní výbavou filmových odkazů a standardních hlášek. Jedinou novotou je tak obsazení hlavních rolí, kdy Bruce Willise či Stallona nahradila Rychlá Rota. Bruckheimer dodal typickou mosntrakci, nějaké ty roboty a exploze. Zběhlejší divák tu nic nového ani zajímavého nenajde, děti se však budou dozajista bavit. Jen doufám, že pak nepustí do vycviku svých morčat.(28.12.2010)

Akční jízda, špičkově ztrikovaná, zvučně obsazená (což našinec v kině skze dabing neocení)... ale pro ty menší, kterým nebude vadit, že transformeři kříží "pičmunky" všemi směry a dějová kostra má sílu komáří nožičky. Jinak ale opravdu v pohodě. Akční scény může filmu leckterý jiný závidět a na poli dětského hraně/animovaného filmu budete tento rok (2009) těžko hledat snesitelnější kus. Určitě si to ještě jednou dám v originálním znění. Hudba: Trevor Rabin. 65%(26.10.2009)

• - Zach Galfianakis musel pro roli Bena přibrat několik kilo. Původně se uvažovalo o tom, že by maskéři herce "přifoukli", ovšem mnohem snazší bylo, aby herec jedl celé dny jen jídlo s cukrem apod. (fiLLthe3DD)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)

• - Krtko spomínal, že ak do Googlu zadáme slovo krt alebo krtko (v angličtine: talpa a mole), nájde nám 3 milióny stránok. V skutočnosti nám však nájde vyše 7 miliónov odkazov o krtkoch a krtoch.... (BoncheR)