G-FORCE

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

• ripo

Synovi som to sľúbil a sľuby sa musia plniť .... Príjemné usadenie v kreslách multikina a ..... a pozitíva v tom momente pre mňa skončili. Pozliepaný dej, akoby bez príbehu, kde sa viac kecalo o ničom ako konalo. A 3-D efekty ? Nula, nula a ešte raz nula !!! V zábavnom parku v Orlande bolo v 10-minútovom filmíku viac akcie a efektov ako za celú nudnú hodinu a pol ... Zbytočne vyhodené peniaze do pažeráka výrobcov takýchto humusov. Viem, že film nebol určený primárne mojej vekovej skupine, ale aj tak - nevedel som sa dočkať konca. Ten bol pre mňa doslova vyslobodením. P.S.: syn bol nadšený ....(4.10.2009)

Pustím si film, vím co od něj přibližně očekávat, takže mi náladu určitě nezkazí. Tento mě dokonce příjemně překvapil svou nadřazeností nad obyčejnými pohádkami. Je plný propracovaných akčních scén pro malé, stačí si jen místo morčat představit Schwarzenegera:). Mrzí mě jen, že jsem neslyšel hlasy slavných z Holywoodu, ale těch našich neslavných, kteří to možná nadabovali mnohokrát lépe, jak už to u animovaných filmů bývá zvykem, díky za to. Žádný zázrak, ale při nízkých nárocích pobaví na 60%.(22.3.2010)

Na to, že jsem čekal vlastně verzi akčních Chipmunků jsem se bavil docela dobře. Scénář je sice dost jednoduchej a místy přeplácanej, ale to u dětské podívané tolik nevadí. Tady se hlavně pořád něco děje, je to akčnější než polovina akčních filmů loňského roku a parádně to uteče. Člověk tak snadno zapomene i na ty infantilní vtípky s prděním a podobnejma pitomostma. Ke konci je to už sice docela moc překombinovaný a je vidět, že Bruckheimer si chtěl natočit vlastní Transformery. I tak je to ale slušná zábava pro děti, u které pro jednou diváci starší 12 let neusnou.(11.2.2010)

• VasaX

Viděno v 3D, což přidává jednu hvězdičku za trochu lepší zážitek (i když filmy pro děti jsou prý v efektu schválně poněkud utlumené). Slyšeno v českém dabingu, což je možná trochu mínus, ale to nechám stranou. Hlavní věc je, že během filmu jsem se celkem i bavil, asi třikrát zasmál a rychle to uteklo (no, 88 minut není zase tak moc). Jenž po shlédnutí se dostavil pocit prázdnoty a pachuť frustrace. G-Force prostě mají šťávu, ale bez chuti. Raz dva a už si ani nevzpomenete jaké to pořádně bylo. Jen pobíhající morčata, co si pro dvě hvězdičky, stěží popadající dech, doběhla.(18.9.2009)

Docela jsem se nudil, přesto musím uznat, že hlodavci z G-Force mají něco do sebe. Jejich mise sice svou nesmyslností a infantilností konkurenci nenachází, z uhozeného konceptu (akce s morčaty?) ale Hoyt Yeatman přece jenom vymáčkl trochu adrenalinu (akce s morčaty!) a na scénu přivedl i první facebookující zvíře v historii s neodolatelným hlasem božské Penélope. A to se počítá. 50%(11.10.2009)

• - Pro záznam skutečného světa ze zvířecí perspektivy byla použita takzvaná „cvrlikací kamera“, pojmenovaná podle zvuku, který vydává. Tato kamera je schopná natáčet své okolí v úhlu tři sta šedesát stupňů. (Olík)

• - Jedná se o poslední film Justina Mentella, který roku 2010 zemřel během autonehody. (R´Hell)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)