G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2009, 85 min

Před lety mi v domě záhadně zmizela špinavá ponožka, což jsem unáhleně přičítal své nepořádnosti, ale nyní jsem si jist, že armáda chemiků FBI již dlouhou dobu fascinovaně studuje řetězec mé unikátní DNA. Mým trojitým obloukovým zabezpečním sice žádný agent ani hacker nemohl proniknout, ale ochranu proti rafinovaným morčatům jsem neprozřetelně podcenil. A ač se cítím býti podobným hovadinám intelektuálně nadřazen, tak tentokrát musím konstatovat, že v jednoduchosti bylo dost zábavné síly.(2.3.2012)

Docela jsem se nudil, přesto musím uznat, že hlodavci z G-Force mají něco do sebe. Jejich mise sice svou nesmyslností a infantilností konkurenci nenachází, z uhozeného konceptu (akce s morčaty?) ale Hoyt Yeatman přece jenom vymáčkl trochu adrenalinu (akce s morčaty!) a na scénu přivedl i první facebookující zvíře v historii s neodolatelným hlasem božské Penélope. A to se počítá. 50%(11.10.2009)

Rozkoukáno jeden den s kamarádkou, ale bylo to tak trapné, že jsme to vypnuli. Dokoukáno následující film o samotě, a byla to neskutečná jízda - mému dětskému já asi není příjemné koukat se na podobné ztřeštěnosti s blízkým člověkem :-D. Sám jsem si to parádně užil, řehtal se na každé třetí hlášce (parodie na Die Hard mě rozsekala nejvíc), a hltal akční scény. Z finálního monstra složeného z topinkovačů mi sice jako z kopírky Transformerů bylo na zvracení, ale neříkám, že jsem se nebavil i tehdy... Úplně vidím statisíce dětiček na celé změkouli, kteří se do tohoto morčecího výplachu bezuzdně zamilovaly: it´s cool! P.S. Příště si zjistím originální hlasy dabérů před filmem, než až vyjeveně zírat při závěrečných titulcích... to bych si film užil minimálně jednou tolik! Nicolas Cage jako "mole mole", to nemělo chybu + Steve Buscemi jako křeček??? Shiiit. By the way: I love guinea-pigs!(8.1.2010)

• Nikon

Animák by nudit neměl !(31.10.2009)

G.I.Joe pro nejmenší... aneb lehkotonážní příběh o tom, jak strejda Jerry vykradl všechny blockbustery současnosti, přidal trochu z vlastní sbírky (Agent Darwin aka Connery ze Skály!) a dohlédl na to, aby debutující Hoyt Yeatman nasadil smrtelné tempo, v němž není přes vzduchem poletující morčata, hláškující křečky, špiónský hmyz a Zacha Galifianakise čas na vteřinu nudy. Do příchodu Avatara nejlepší 3D, co jsem viděl, a honička v koulích nezapomenutelná.(20.9.2009)

• - Jedná se o poslední film Justina Mentella, který roku 2010 zemřel během autonehody. (R´Hell)

• - Pro producenta Jerryho Bruckheimer jde o první 3D film. (HellFire)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)