G-FORCE

G - Force: Veľmi zvláštna jednotka

G-Force

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

USA, 2009, 85 min

G.I.Joe pro nejmenší... aneb lehkotonážní příběh o tom, jak strejda Jerry vykradl všechny blockbustery současnosti, přidal trochu z vlastní sbírky (Agent Darwin aka Connery ze Skály!) a dohlédl na to, aby debutující Hoyt Yeatman nasadil smrtelné tempo, v němž není přes vzduchem poletující morčata, hláškující křečky, špiónský hmyz a Zacha Galifianakise čas na vteřinu nudy. Do příchodu Avatara nejlepší 3D, co jsem viděl, a honička v koulích nezapomenutelná.(20.9.2009)

Kdyby nebylo zlevněné vstupné...kdyby nebylo zlevněné vstupné na 3D projekci...a kdybych nevyšňupal kilo kokainu před projekcí...určitě bych na film nešel!! Byla by to chyba?? Jednou větou: Morčata jsou skrz na skrz průměrným filmem pro caparty, nic víc, nic míň, ale byl jsem zvědavej na můj první 3D film také se živými herci, s klidným svědomím mohu konstatovat, že bych rád už v 3D nějakou kule rvoucí akci, křečíci ukázali, že to bude velmi zajímavé!!(20.9.2009)

Rozkoukáno jeden den s kamarádkou, ale bylo to tak trapné, že jsme to vypnuli. Dokoukáno následující film o samotě, a byla to neskutečná jízda - mému dětskému já asi není příjemné koukat se na podobné ztřeštěnosti s blízkým člověkem :-D. Sám jsem si to parádně užil, řehtal se na každé třetí hlášce (parodie na Die Hard mě rozsekala nejvíc), a hltal akční scény. Z finálního monstra složeného z topinkovačů mi sice jako z kopírky Transformerů bylo na zvracení, ale neříkám, že jsem se nebavil i tehdy... Úplně vidím statisíce dětiček na celé změkouli, kteří se do tohoto morčecího výplachu bezuzdně zamilovaly: it´s cool! P.S. Příště si zjistím originální hlasy dabérů před filmem, než až vyjeveně zírat při závěrečných titulcích... to bych si film užil minimálně jednou tolik! Nicolas Cage jako "mole mole", to nemělo chybu + Steve Buscemi jako křeček??? Shiiit. By the way: I love guinea-pigs!(8.1.2010)

Já jsem se bavila více než dobře. Nápad vytvořit z morčat špičkové agenty se mi hodně líbil. Morčata jsou legrační sami o sobě, natož pak v rolích pro ně neobvyklých. Nejsou to jen zvířátka na hraní. Agenty doplňují i jiná zvířata. Mimo jiné, se tu objeví krtek, který je velkým odborníkem na počítačové systémy. Jako skrytou kameru je nejlepší použít mouchu. Ta bzučilka se totiž dostane naprosto všude, i když se občas promění ve stíhačku. Ještě tu máme jednoho hrdinu z říše zvířat, je to šváb Hary, který měl na sobě namontovanou pidi vysílačku s kamerou. Ten dokázal zformovat armádu svých příbuzných. Ještě jsem neslyšela o nikom, kdo by chtěl ovládnout svět pomocí satelitně propojených kuchyňských spotřebičů. Na štěstí se to mu podařilo zabránit. Jedno z bojových morčat si neodpustilo vtípek na účet jedné hotelové dědičky. Juarezová: "Pane Bože, vypadám jako čivava Paris Hilton"(14.10.2009)

Doufám, že moje morče není taky takové ... Tyhle filmy mě prostě nikdy neomrzí, ať žijí zvířecí superhrdinové! Ale teď vážně. Je sice děsivě ujeté, že by se snad morčata mohla angažovat v supertajných akcích, že mají z 90% stejné DNA jako lidé a že mluví, na druhou stranu, proč se nezasmát u něčeho infantilního a vrátit se tak do doby, kdy nic nebylo nemožné? Na poloanimák to bylo dosti akční, určité napětí tam občas také bylo, vtip tomu nechyběl, stejně jako super hlášky a příběh taky fajn. Mě se to líbilo a nuda to rozhodně nebyla. :)(30.3.2013)

• - Pro producenta Jerryho Bruckheimer jde o první 3D film. (HellFire)

• - Pro záznam skutečného světa ze zvířecí perspektivy byla použita takzvaná „cvrlikací kamera“, pojmenovaná podle zvuku, který vydává. Tato kamera je schopná natáčet své okolí v úhlu tři sta šedesát stupňů. (Olík)

• - Původní skladatel hudby pro tento film Harry Gregson-Williams od projektu odstoupil, aby mohl pracovat na hudbě pro film Prince of Persia: The Sands of Time. (Caszidy)