Laskavý a na první pohled neškodný holič Sweeney Todd (Ray Winstone) v sobě skrývá agresi kvůli těžkému traumatu z minulosti. Někdy se nedokáže ovládnout a jeho zákazníci se proto stávají krvavými obětmi, což nemůže zůstat bez důsledků. Vedlejšími postavami jsou jeho známost paní Lovettová (Essie Davis) a malý pomocník Tobias.

Film je BBC adaptací anglické divadelní hry, která je založena na londýnské pověsti z 18. století. (Dromedár)

Teardown

Ray Winstone v roli holiče Todda byla více než trefa do černého. Hudba, atmosféra, děj..vše úžasně zpracované. Celkově tato kombinace mrazivého krimi thrilleru a hororu nejde hodnotit jinak, než-li plným počtem bodů. ()

arthur.22

Velmi dobrý TV film. Nemůžu si ale pomoct, muzikálové pojetí se mi líbí víc. Zásadní rozdíl není v Burtonových efektech, mám na mysli i různá divadelní ztvárnění. Příběh pomateného holiče je sám o sobě dost šílený a myslím, že s nadsázkou vyzní mnohem líp než v Moorově filmu, který se bere dost vážně. Ray Winstone a David Warner jsou rozhodně dobrá dvojka a ve špinavé londýnské mlze jim to sluší, ale asi to neměla být taková legrace, jaká z toho nakonec je. ()

H4N1CK4

Zápletka je dost jiná než v Burtonově mnohem profláklejší verzi, společné mají oba filmy snad jen nevlídnou atmosféru Londýna (kterej bych v té době teda obývat nechtěla - špína, smrad, krysy, fuj), koláče paní Lovettové a spoustu podřezaných krků. Nebylo to vůbec špatné, ale přece jen Deppův Sweeney je aspoň trochu štramák a koukalo se na něj líp ;) ()

Heroine

Taky myslím, že je tohle daleko lepší než Burtonova muzikálová verze. Nikde žádné písničky, tance, dokonce ani ten směšný příběh o zamilovaném námořníkovi. Tohle je prostě temný příběh, vrah, Londýn, a všechno co k tomu patří. Nikde žádné zbytečně nechutné scény, je to celkem decentně zabírané, a přitom to na temné atmosféře neubírá. ()

Blaogranas

Bez Raye Winstoneho by byl film nejméně poloviční. Jeho herecký výkon je bez nadsázky bezchybný. Skvěle je zde také vykreslená drsná realita života chudiny v Anglii tehdejší doby. Jsem velice zvědavý, jaké bude porovnání tohoto TV snímku s komerčním trhákem, ve kterém ztvární hlavní rolli Johnny Depp. No, tenhle pan holič nasadil laťku poměrně vysoko... ()

Lichty

Moore se snaží odhalit brutalitu a "krvavost" situace a zapomíná přitom na základní filmové ingredience. Co je mi potom, že tam starému Toddovi pěkně vyříznou jazyk, když se divák pořádně nedozví, jak těžký je to bastard a co svému synovi provedl. Bohužel tento televizní Sweeney Todd trpí na nedostatek jakékoliv atmosféry, díky které by jistě pěkně napsaný závěr nabral na jakékoliv vážnosti. Takto sledujeme jen bezkrevnou krvárnu s pořádně ostrou břitvou, ale krví, která je čistě bílá. A nemyslete si, že tu jen bezcílně obhajuji Burtonův muzikál. Ten mi totiž přišel ještě o stupínek horší. ()

Miagy

No milé prekvapenie musím uznať. Videné v horšej kvalite, ale pri fullhd to musel byť ešte lepší zážitok. ()

Duke90

Sweeney Todd velikána Tima Burtona by mohl být skvělý film, kdyby se Tim tolik nerozvášnil a vyvaroval se kombinace hororu s muzikálem. Nekritizuji jen proto, že nemám muzikály moc v lásce (a to nemám), ale k tomuto tématu se to prostě vůbec nehodí a když se pak dívám na pana Todda v britském podání, nemohu se vyhnout srovnání. Ray Winstone je tím OPRAVDOVÝM Sweeney Toddem, ze kterého jde i při sebevětší laskavosti mráz po zádech. Musím podotknout, že Johnny Depp na to má taky, ale jeho potenciál nebyl dle mého názoru plně využitý zejména kvůli neustálým popěvkům - pak bych možná v rámci srovnávání těchto dvou skvělých herců mluvil úplně jinak. Televizní verze z roku 2006 je ale zatím vážně tou nejlepší a zároveň brutálně mrazivou podívanou. P.S.: Jeden z mála filmů kde mi Tom Hardy, teprve dostávající se do podvědomí diváků, přišel opravdu neškodný.. ()

LuNaj

Nějak se nedokážu rozhodnout, který z 2 mnou viděných verzí je lepší. Tahle nebo Burtonova? Fakt nevím, ale jisté je jedno- obě si právem zaslouží 4*. ()

subic

Začne to tak nevinně, břitvou fik přes krk a je to. Sweeney Todd není jen holič, ale také pouštěč žilou, gynekolog a chirurg. Ukrávat rozřezaná těla v nějaké vedlejší kostelní kryptě, za které se postupně začně valit nesnesitelný zápach, to se jednou muselo provalit. A na úplném konci se vlastně dozvíme, proč to asi dělal, co ho k tomu hnalo. Starší filmy jsem neviděl, viděl jsem pouze novější Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007) s Johnny Deppem a ten mi přišel hlavně vizuálně dost divný. Na televizní film hodně slušné, škoda televizního formátu 4:3. 70% ()

PlysovyMacko

Sweeney Todd je známy holič a felčiar, ktorý vraždí. Divák sa ani celkom nedozvie prečo. Atmosfera filmu je civilná, aj keď to co sa deje je na horor - z ľudí sa pečú koláče.  Hudobná zložka je neutrálna a Ray Winstone hrá výborne. Mne sa to vraždenie páčilo, kazdy klient dostal "zľavu". ()

Bratr

Velmi velmi silná káva pro večerní kulturu. Chladnokrevnost a lhostejnost hlavních postav je mrazivá od začátku do konce. Silné záběry opravdu oscilují na hraně thrilleru a hororu a jedině hrdost Toddova na samém konci ho vytáhla od nekonečného zatracení. Právě tyto silné emoce, které ve mě film vyvolal jsou důkazem, že je dobře postaven. ()

pafka

Pro me prijatelnejsi zpracovani, nez od Burtona. Vylozene anglicke vypraveni, cisty film inscenacni, skutecne televizni, ale vubec tomu neubira na pritazlivosti vypraveni. Me trosku vadilo prehravani R.Winstona. ()

BarVo

Príjemné prekvapenie. Myslela som, že ide o Burtona, ako inak, ale napokon to bola zrejme šťastnejšia voľba. Na TV film výborné spracovanie a asi práve vďaka Burtonovmu muzikálu o rok neskôr zostal neprávom v úzadí. No a musím pochváliť galériu k filmu na čsfd, tá je vskutku vydarená. Vidieť ju predtým, filmu sa vyhnem. ()