Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Ne až tak strašnej animák. Postava Gwizda mně sice strašně iritovala, ale vyvažovala to spousta jiných fajn věcí. Postava Lian-Chua, tryskoví prasodraci, električtí draci a ten fakt krásnej fantastickej svět. No a taky nesmím opomenout finálního kostěnýho bosse a super hudbu Klause Badelta. Dávám tři z pěti lítajících bílých králíčků.(28.1.2011)

Dávám sice 4*, ale jsou úplně jiné než u většiny ostatních filmů. Nechápu, proč tu všichni nadávají na animaci… Je sice trochu otravné, jak to obří tělo nesou nožičky silné jako pletací jehlice, ovšem i to má své kouzlo. Lehká pochmurnost levitujícího postapokalypticky laděného světa elegantně kontrastuje s šílenými charaktery postav - včetně naprosto zbytečného rádobypsa, kterého jsem toužila poslat do nejbližší čínské restaurace od první chvíle, co promluvil. Naopak draci byli celkově výborní a hudba krásná. Naivní a přeslazený konec mi připomíná fiktivní svět ze sci-fi románu Nanečisto od mého oblíbeného ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka. Tento svět se jmenoval Nirvána a ve vzduchu tam bylo obsaženo určité procento rajského plynu, takže se všechno zdálo krásňoučké a roztomiloučké, travička byla zeleňoučká a ti maličcí bělouncí králíčci přímo vybízeli k pomazlinkování… Tfuj. Je to zkrátka úplně stejné jako jiné průměrné animáky, ale těžko bych našla nějaký, který je zároveň tak jiný. Mně se to prostě líbilo. 75%(2.4.2012)

Nádherná animace , celou dobu jsem si to zpracování uživala . Postavy přirozené , děj zajímavý a i sem tam nějaký vtípek byl a tak to má být . Kdo má rád sci-fi a fantasy všeobecně , tomu se bude pohádka určitě líbit(25.5.2015)

Nepříliš nápaditá pohádka, s pár vtipnými momenty a občas milým grafickým zpracováním. Spíše 2,5(28.2.2009)

Nádherná a úchvatná stylizace světa!!! Ale jinak hrozná nuda :((23.4.2009)

• eugeene

Pekelná slátanina o ničem, jež "zachraňuje" moderní animace(28.4.2008)

Fakt jsem se nechutně bavil. A to jsem to viděl ve franc. originále a bez titulků. Naprosto ujetá zábava...postavičky, fantasy světy atd...:-)(23.6.2008)

Sice to nemá na "Jak vycvyčit draka", ale i tak se mi to líbilo. Krásné prostředí, vše jen tak poletuje ve vzduchu, bortící efekty pecka, postavy fajn, ale ten dragon boss na konci mě vážně dostal až k úplné husině po celém těle!(20.2.2012)

No páni riadny futuro-fantasy záhul a k tomu ta vyšperkovaná animácia.(1.5.2011)

• Nivenx

Bohužel ne každý animák stojí zato. Pár scének bylo docela dobrých, ale jinak opravdu slabé. 30%(15.5.2013)

• Yoshimitsu

Ani vcelku povedení zlí dráčkové to nezachránili. Dávám 20%(23.2.2018)

Souhlasím s tím, že to rozhodně nebyl nějak úžasný animák, ale u mě o úspěchu rozhodla jedna jediná věc. Prostě se nikdy nemůžu nabažit (vyjma zasraného Eragona) draků, takže mě to bavilo pozorovat a závěrečný boss byl opravdu geniální a při pohledu na něj se mi tajil dech. Bez těch draků by to ale byly s bídou dvě hvězdičky. 70%(12.6.2017)

Pěkná pohádka se zajímavou grafikou a v úžasném prostředí, na jedno zhlédnutí dobré.(28.2.2010)

Nebýt toho nevydařeného finále a překotného konce, zvažoval bych ještě jednu * navíc. Líbil se mi svět v oblacích, který je pěkně ztvárněn a i když postavy jsou přestylizované, skousnout se dají. Několika málo momenty na mne dýchla atmosféra PÁNA PRSTENŮ, na čemž má dozajista podíl i Klaus Badelt (budu doufat, že soundtrack se dá sehnat), autor hudby. Na škodu tato evokace rozhodně není. Co už na škodu je, tak nepovedené finální monstrum (nestvůra skládající se z netopýrů, električtí dráčci, ale i tryskoví divočáci byli jednoznačně působivější), značná dějová vyprázdněnost a ta konečná úsečnost, což už jsem ale zmínil. II Scénář: Frédéric Lenoir, Arthur Qwak. Hudba: Klaus Badelt. 60%(20.11.2008)

Netradiční animák od evropských tvůrců, který se mi ale velice líbil.(1.12.2010)

Animácia je podarená, i ked lepšie sú spracované neživé predmety ako tie živé. Príbeh je síce iba klišé, ale ujde. Zato za celý film som sa nezasmial ani raz, a to je mínus. S postavičiek ujde akurát uletený zajacopes, z ktorého črevných útrob šľahal oheň.(6.1.2017)

Velice příjemné překvapení že nejenom pixar umí dělat pěkné animáky. Příběhově ničím nepřekvapí, ale svým netradičním zpracováním přinesl něco trošku nového. Humor byl taky trochu jiný a veselý a ikdyž byly postavy opravdu divné, tak působily velmi roztomile a já jim celou dobu držel palce, ikdyž bylo všechno jasné od samého začátku.(13.7.2010)

• vyfuk

První zhlédnutí nebylo špatné. Později mně, ale jasně připadlo, že je to spíš taková prazvláštná vidina s nějakýma elektrickýma věcma a drakama. Chcete kvalitnější verzi s dobrým příběhem? - Jak vycvičit draka.(15.4.2013)

• rozbris

Velmi pěkné po grafické stránce, scánař taky není špatný....ale ten svét okolo, tak chaotický, to naše planeta vybouchla nebo co, že tam chodí pomocí skákání z jednoho šutru na druhý, to spíš vypadá jak v nějaké java hře a ne ve filmu!!! OMG tak za tohle rozhodně 2* a to s odřenýma ušima!(13.12.2008)

Slabší 3D animák,který díky mému fetišismu stojícím na 3D animácích mi nepřipadal až tak špatný.Skvělá hudba,slušná animace...hlavně "plující" ostrůvky a světy byli pasvou pro oči.Příběh nikterak oslnivý leč nenudný.Jen ten modrý králíkopes či co to bylo,mi přišel zbytečný.(14.1.2009)

Pribeh velmi chatrny, bez naznaku zapletky a s dost chabym humorom. Ale...a pre mna pri tomto filme vyznamne "ale" ma dostala animacia a zobrazenie sveta ako aj hudba. Vlastne toto "ale" zachranuje cely snimok. Pribeh som poriadne ani nesledoval, radsej som si vychutnaval svet, v ktorom sa odohraval. Pastva pre oci, hlavne ked to pozerate doma na BR. Pre mna fajnove 3*.(13.5.2010)