Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

mr.kliky

některý scény celkem povedený, vtipný a občas i výstižný. některý trapný a nezábavný.. poměr je tak půl napůl.. lingvistka a závěrečná písen s hanou hegerovou jsou výtečný. ()

fray odpad!

divat se na to dalo, ale ve smyslu, ze ty ubohe hoperske bytosti nechapu a prijdou mi smesni. obsah opravdu stoji za odpad. hodina a pul koukani na "dospele" lidi, kterym staci ke stesti sem tam rict sprosty slovo. jejich demence se neda ani popsat. texty "pisni" nedavaji smysl a jsou na urovni ditete na prvnim stupni. prijde mi, ze podobny nesmysly jsme psali o prestavkach na zakladce a hosi se asi v tomto veku zasekli. zvlast Orion, ktery ma pres 30let, zde ukazuje jak vypada spravna demence. nejsem primo na hip-hop zaujatej, ale kdyz srovnam nasi verzi s americkou, tak to je proste moc velkej rozdil. proste cesko na takovy styl nema a melo by to prenechat cernym hochum z USA, kteri pro to maji cit. ()

Sfinkter

Obraz dnešní doby, obraz hlouposti. Rap jako kulisa, rap jako víkendová párty - nic víc už čekat nemůžeme - chlapci mě dosti zklamali, kéž by se vrátily začátky PSH. Tohle je póza, snaha vymodelovat z průjmu hovno. Nebudu hanit úplně, pár zajímavých myšlenek by se možná najít dalo, inteligentní text už bohužel ne. I přesto jsem se párkrát zasmál, Cole chvílemi docela perlil. ()

karlik4801 odpad!

Nikdo mi nebude servírovat tuhle sebranku jako přední české rapery. Trapnou hudbou nikam nedošli ani dnes pomalu k roku 2013. Česká rapublika je dokument bez ducha, bez nápadu, který by mohl zaujmout. Nedokoukal jsem to do konce, to se fakt nedá. Rap neodsuzuji a mnohdy se dá poslouchat, ale tyhle čeští ztroskotanci? Už prosím ne. ()

BS

Takové čtyři až slabší čtyři. Dokument je nevyvážený, některé scény nemají co nabídnout, jiné jsou naopak sice vtipné, ale do dokumentu příliš nezapadají. Naopak některé scény nabízejí několik úhlů pohledu na hip-hop (scéna s lingvistkou či s obyvateli Jungmannova rodiště). Určitě se dalo potenciálu využít více, ale i tak se myslím na české poměry zadařilo :) ()

T-pack

Taková pseudokomedie, která je zároveň nadstandartním dokumentem. Řemeslně moc dobře zvládnuté. Co se týče našich předních rapperů - rozhodně nevládnou freestylem, co si budem povídat. Českej rap taky neni příkladem celýmu světu. Ale hip-hop je hodně specifická subkultura a pokud jste už mimo teen věk, je určitě těžký pochopit. Určitě se najde i spousta teenagerů, kteří kroutí hlavou nad pány, ale parta kriplů z Prahy má prostě vlastní život a nedělaj si moc starost s tim, jak vypadaj, když si jdou změnit jména na James Cole a hlavně Hugo Toxxx. Žijou svůj život tak, aby je co nejmíň sralo. Že se chovaj jako debilové - aspoň si to uvědomujou, je jim to jedno a hlavně to maj v hlavě v pořádku (viz pán, co volá do rádia). Takže, jak by možná řekli představitelé snímku: vaše nenávistný komentáře si můžete strčit do pRdele. ()

Bobik9

Tak tohle mě moc překvapilo! Chápu, že se to spoustě lidí nemůže líbit a ani nelíbí. Ovšem tenhle dokument je dělanej jen pro určitou skupinu lidí a nemyslím si, že si toto může pustit každý. Orion byl výbornej, Hugo Toxx taky ušel, ale James Cole je všechny předčil. Z něj jsem byl moc překvapenej! A ke konci Hana Hegerová mě opravdu mile pobavila. ()

neoBlast

Adorovat tento snímek do nějakých závratných výšek není nutné. Ale pokud to chlapci nemysleli moc vážně a jde v podstatě o mockumentary, tak proč ne i když v tom případě mohutně vykrádají The Spinal Tap. Pouhé konfrontace, i když ne všechny vtipné, nakonec stačily, aby udržely laťku zábavy na snesitelné míře. 60 % ()

geklon

mě by zajímalo co si asi myslí autoři a hlavní protagonisté této debility, když se potěch pěti letech sejdou a z nudy si pustí z dévédé disku tento dokuMent.......DOBA SE MĚNÍ. Konfrontace Tůmových keklů s úřednicemi a lingvisty, je vtipná a docela originální. Ale fingovaná debilita pod rouškou stylového karabáče, který má udeřit na usoplenou českou zoufalost je marná a trapná.... angažování Hany Hegerové je apsolutně nesoudné a nevhodné. ()

cubiculla

(při čtení komentáře si představuj, že slyšíš hustě nahuštěný beaty) ... 1,2,3... čtyři pět... zmrde... sedim tu u kompu a rojíždim ten svůj vostrokrutej nesupermarketovitej koment... yeah yeah... ten dokument je cool, je ftipnej, je origo vole... 1 2 3 4 5 6 7 zmrde... MC cubiculla jede... ale ty lidi tam, to je síla... hodně keců, málo myšlenek... orální průjem... yeah, nigga... nemaj hlavu, nosej kšiltofky ...nemaj patu, nosej velký boty... tak tohle je můj frýstajl! ...prcat frýstajl, prcat velký gesta, prcat holky z pořádnýho těsta... yeah yeah yeah zmrdi! (konec komentáře v pózérském jazyce) Rock ´n´ Roll je král! ()

nevermore

Tak Vám nějak nevim. Někteří z těch hip-hoperů byli dost mimo, ale někteří byli normální. Tak je to asi všude. Dokument to byl docela dobře natočený, ale někteří protagonisti, to byla teda síla. Freestyly byly zdrtiv většiny hrozný a mám za to, že to by svedla drtivá většina lidí, kteří by se o to pokusili. A tam ty scénky s hip-hopovou romskou komunitou, kdy malý fracci repují o chlastu a holkách, no to at dou do piiiiiiiiii*e. To byl hnus. To je taky jeden z duvodu, proc mi tahle kultura neni blizka. 45% ()

darek kartac

60% Film o čeké RAP scéně, která je úplně chudá. Pražští rapeři rapovat neumí, ale i tak se mi film líbil a nasmá jsem se :D ()

Angelic-77

Rap jako hudební styl mi nikdy nebyl příliš blízký, ani jsem jej nikdy vyloženě neposlouchal, spíš jsem ho v jistých dobách i odsuzoval, pokud mám být zcela upřímný :). Je to ale hudební styl jako každý jiný, ke kterému patří určitá image, nebo spíš póza, jak vyplývá i z tohoto dokumentu a tak se to zkrátka musí brát. Někdo si nechá narůst dlouhé vlasy a začne nosit trička Iron Maiden, aby tím ostatním lidem ve společnosti dal jasně najevo, že je metalista, někdo zase nasadí na hlavu kšiltovku a obleče se do o několik velikostí většího oblečení, aby tím prezentoval svůj styl a do jisté míry se dá říct i životní postoj. Je třeba být tolerantní, i když nemůžu zapřít, že zvláště u dospělých na mě působí hip-hopová móda (hlavně takový ty hranatý kšiltovky) opravdu komicky :). U České RAPubliky jsem se docela nasmál a celkově se mi všechny ty konfrontace s nejrůznějšími extrémy ve vztahu k rapu líbily, bylo to moc pěkně a nápaditě natočené, leckdo se podle mě začne na téma českého hip-hopu dívat jinak. ()

NoFiction

Dokumenty se vždy hodnotí daleko víc hůř, než jakýkoli film. Kazdopádně musím popřít, že jakákoliv elektronická hudba předčí již starou nezapomenutelnou klasickou hudbu. České trio mělo absolutní nevyhnutelnou pravdu ! Místy to fakt bylo docela trapné (návštěva romských get). I přesto, že se snažím jít s dobou, nemůžu dát větší ohodnocení, je to na mě příliš jednosměrné až hloupé. ()

JoseBenes

Budu citovat Patchese O´Houlihana: "Jste jako banda mentálů, co se snaží vojet klíčovou dírku." Takový to, když je ti za jiný trapně ;-). ()

VooDoom

Po 15minutách jsem chtěl tento ,,dokument,, vypnout a radši si číst nějakou knížku, ale řekl jsem si, že se tam teda možná dozvím, jak to s těma hoperama je.Boužel, ale až na arogantní chování některých akterů a opravdu pěknou ukázku hulení jsem nespatřil nic, co by mi osvětlilo moji nevědomost o hiphopu.Můj názor je takový, že si tady ,,panové,, umí lépe hrát se slovy a sem tam se vejdou s celou jejich rýmovačkou do nějakého rytmu.Lidem se to líbí.Jakožto odpůrce rapu a celého stylu vytahaných hadrů, za námahu a snažení se něco vytvořit. 1 * ()

IMPAIRED

Kdo nechápe tak nechápe. Kdo to chce řešit at to řeší. Kdo o tom nic neví, ten tomu neporozumí a dá tomu malé hodnocení. Kdo je hloupý, bude se tu snažit vyřvat. Někdo tu napsal že fanoušci nejsou dozrálí.. A to je něco za co bych ti měl dát bonbon? ()

Trolejbus

Jedna * za PSH, jedna za Supercrooo, jedna za hiphop vůbec, jedna za DJ´s a jedna za Kde domov můj, ale velkej odpad za tu verbež z Kurviné........takže 4* ()

Thurin

Rozhodně nemohu říct, že jsem se nebavil. To právě naopak. Ale zároveň je to rovněž všechno, co jsem si z kina odnesl. Na to, abych zjistil něco víc o samotném hudebním stylu či dokonce samotné české hiphopové scéně, byl snímek příliš povrchní a nedotažený. Tři hvězdičky jsou především za vtip, nápad a část filmu, kde dochází ke konfrontaci s hudebníky "vážné" hudby. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!