Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

Orthank

Konečne vydarený "prototyp" slušnej komédie pre teenagerov, ktorá vie ako a najmä kedy pritlačiť na pílu tak, aby ste sa neovracali ako v Prcičkách, a zároveň sa nasmiali do sýtosti ako v každej inej dobrej komédii.Originálne riešenie situácií počas jednej "preflámovanej" noci toho zdanlivo na riešenie veľa neponúka a už vôbec nie na celovečernú filmovú stopáž ,no tvorcovia dokázali z jedinej pátracej (honba za skupinou Králici) noci vyžmýkať tie naj(ne)originálnejšie nápady a podať v tom najzaujímavejšom znení bez zbytočných a trápnych konverzačných ruchov.Zaujímavé situácie, ich taktné riešenia v perfektne humornom prevedení ,či ten najprevarenejší romantický príbeh zakončený pre niekoho možno žiadaným ponaučením?Vadí?.Nemusí. V tomto prípade si budete želať viac a viac,až sa pristihnete pri myšlienke, že ste ten najväčší klišé divák akého ste kedy videli.Jednoducho osviežujúce ako ranný karibský koktejl, ktorý geniálne kompenzuje tú sladkokyslú citrusovú konkurenciu poslednej doby na poli pubertálnych komédií..... ()

Hanys_

Docela inteligentní teenage komedie s mým neoblíbencem Cerou, který mi tady ale kupodivu až tak nevadil :) Atmosféra nočního NY a celkově výlet "za Králíkem" v dodávce má své kouzlo. Hlavní hrdinové jsou strašlivě uvěřitelní a tak není velký problém si je oblíbit hned zezačátku. A tím čím byla Ellen Page pro Juno tím je pro tenhle snímek Kat Dennings. 70% ()

MareT.

Je to naivní a předvidatelné už od začátku, ale vyčítat se to tomu nedá. POkud máte rádi romantické komedie a máte na nějakou tu jednoduchou a prostou chuť, tak vás to určitě nezklame. A Cera je fakt borec:-) ()

Rssa

Noční anabáze s romantickou linkou není dostatečně zábavná ani romantická, aby byl tento film hodnocen výš. Hlavní hrdina je moula (Cera prostě hraje postavy, které ani oblíbené být nemůžou), Dennings taky není žádný zázrak. Průměr. 60 % ()

Giggs

Nadpriemerna teenage romanca, ktoru zabija nevkusny, vulgarny radoby humor. Veľka škoda. Mohol to byť jeden z naj filmov tohoto žanru spoza Veľkej mlaky. ()

dopita

Čistokrevnej romanťák. Teenagerskej romanťák, kterej není říznutej přisprostlým humorem. To se mi líbí, to mi vyhovuje. Pravda jedna trochu hnusná scéna se ve filmu vyskytuje (ožralá holka na veřejných záchodech versus mobil a žvejkačka), ale není to nic hroznýho a film tím na kvalitě netratí. Z ňákýho těžko popsatelnýho důvodu se mi film líbil i přes to, že na něm není absolutně nic originálního a je to všechno jedno velký klišé. Svou roli určitě hraje i to, že titulní dvojice je mi hodně sympatická (vlastně všechny postavy mě bavily), navíc mezi nimi funguje ta správná chemie. ()

Jierl

Cera v každém filmu vypadá stejně, stejně se i tváří, ale stejně sleduji další a další jeho role. Že by to byl klam na první pohled? Snímek připomíná hodně pozdější Scott Pilgrim vs. the World, které se povedlo ještě o chlup více. Ale i tak stojí za shlédnutí. ()

Kuzzie

Michael Cera podruhé za sebou (v mnou viděných flmech) jako heterosexuál s nejlepším kamarádem gayem, ačkoliv si nemůžu pomoct a s tou sexualitou to vypadalo přesně naopak..Jinak mě jako jediný výstižný slovo pro tenhle film napadá křehkost. Vztahů, lidí, situací, náhody..? Ale takové milé a nadějeplné filmy jsou v dnešní době potřebnější než kdy dřív. A já filmu s Kat Dennings stejně neumim dát nízké hodnocení, ačkoliv si myslim, že i bez ní bych hodnotila vysoko, už za tu žvýkačkovou srandu. A já že jsem prej prase.. ()

peetriss

Milá a sympatická romantická komedie, která těší především faktem, že se zoufale nesnaží být něčím "víc než jen obyčejnou romantickou komedií". Jedná se o pohodovku, která dokáže účinně pohladit a občas také rozesmát. Sympatická dvojice Michael Cera a Kat Dennings předchozí tvrzení pouze podtrhuje. Potěší a pobaví (i u nás známá) hvězda východoevropského automobilismu - Yugo. Ideální jednohubka pro sychravý romantický večer. ()

Dallas

Príjemný film o ceste Nicka a Nory k sebe. O ceste Norinej kamošky Caroliny (a jej žuvačky) k Nore. A nakoniec o ceste všetkých na koncert skupiny Kde je králik. Už aj tak dosť silná ústredná dvojica je dopĺňaná výbornými vedľajšími postavami (Baruchel je skvelý). Nie je to film, pri ktorom sa človek smiechom vysype s kresla, ale je tu ozaj kopa usmevných a často aj prežitých situácií, ktoré náladu zaručene udržia v plusových hodnotách. Škoda len toho králika, lebo som bol ozaj zvedavý. 70% ()

Blazin

Pro mě nečekaně povedená romantická komedie, nečekal jsem takovou zábavu a hlavně dobré výkony Michaela Cery a krásné Kat Dennings :-). ()

Phorbo

Předchůdce Pilgrima. Tentokrát ale bez efektů, šílených amigáčských zvuků, nadpřirozenosti a kdejakých šíleností. Pouze Yugo, homosexualita, záporný Baruchel a opuštěná Dziena. Cerovy partnerky tady a v Scottu Pilgrimovi mě taky připadaj nějak záludně podobné i když se jedná o jiné herečky. i tak, film je shlídnutelný určitě na několikrát... ()

peto580

Uplne prekvapenie čo z toho bolo. Tak ,,milý" film s tak vysoko nasadenou laťkou som už dlho nevidel. Podobné ,,americké kraviny" sú mojou úchylkou ale toto je filmárčina. Všetko vo filme tak krásne spolu hrá a ide do kopy ruka v ruke s tým čo má... ja neviem no keď som to dopozeral bol som z toho unesený. Herci ako keby k sebe patrili, hudba nádherná a skvelo zasadená, scény sú zdravo crazy ale každá má svoju podstatu a vlastnú tvár... Ani neviem čo viac k tomu dodať. Proste som zmäkkol alebo oteplel ale toto bolo cool :)) ()

suzanne1997 odpad!

Upřímně? Tenhle film, tak to byl odpad, nelíbilo se mi z něj absolutně nic, vůbec nevím, jak jsem se mohla dodívat do konce, děj byl předvídatelný, nedůležitý, nudný, já nevím, rozhodně bych tento film nikomu nedoporučila. ()

Phillo

Na pohľad príjemné, no pod povrchom prázdne, držiace sa najpredvídateľnejšieho scenára posledných rokov. V náznakoch vtipné, no v globále rovnaké ako zvyšok ostatných teen komédií, ktoré však nehrajú na diváka takú pretvárku ako Nick and Norah, ktorý kamufluje svoju primitívnosť gustióznym obalom. 55% ()

tragicus

Velmi prijemna, svezi a mila zalezitost, bez nejakeho znatelneho presahu, ale jako oddychovka na podzimni vecer naprosto bez vyhrad. ()

Nolanofil

Klasická romantická komédia, zo všetkým čo k nej patrí, teda aj klišé a predvidaťeľnosť. Cera tu nie je až taký looser, ako v iných svojich typických filmoch, ale inak je to stále ten typicky nenápadný chlapec od vedľa. Fajin vedľajšie GAY postavy a jedna nechutná kamarátka. Chcel som dať 3*, ale silná šablóna rutinného scenáru mi to nedovoľuje. ()

rotel

Prečo pchajú ten "fekálny humor" do každého filmu? To akože má byť vtipné? Komu sa to môže páčiť? ()