Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

subic

Syrové, parádně obsazené, zápletka je fajn, ale je to nuuudaaaaa. Zoe Saldana je čím dál víc vyschlejší a škoda, že tu nedostal ještě větší prostor Willem Dafoe a Woody Harrelson, třeba jak víc kseftujou, jak se sami někde rvou apod. Škoda, příště si to nechám klidně ujít. ()

Brano

Film je herecký obsadení dobre, lenže tempo deja je strašne pomalé. Ku koncu som už na pár minút zaspal. Začiatok bol ešte sľubný, ale neskorší priebeh to vyvrátil. Takisto málo akčných scén. Pre mňa jednorázová záležitosť. ()

jayman

Dokelu, vynikajúce. Western z Pensylvánie. Krásne archetypálne, pomalé, rozvážne. Koniec hrozne divný, westernový. Nestáva sa mi často, že nájdem film presne podľa mojej nálady. Toto bolo ono. Je dokonale možné, že za iných okolností by som to zhliadol bez týchto emócií, ale dnes nie. Herecky prvoligové, Woody Harrelson je rozkošne dokonalý a Russ Baze je najlepší muž na svete. Jar. ()

Pete

Tahle země není pro starý, slabý, hodný, a vůbec pro nikoho bez střelné zbraně, a s nějakým svědomím. Herecké obsazení snů, velmi silné 4*. ()

mrclTV

Sociálna krimi/dráma na americký spôsob, príbeh dvoch bratov - jeden je "makač" v oceliarni, ktorý sa dopusti nechcenej chyby (nevedel som, že v USA je za smrteľnú autonehodu väzenie v najhoršej nápravnej skupine), druhý brat je "potížista", ktorému normálna práca nevonia a radšej pôjde do armády, alebo si bude privyrábať pochybnými černotami. Samozrejme nesmie chýbať chorľavý otec, problémy s alkoholom a dvojica "šmelinárov", jeden z nich je vlastne dobrák od kosti (nebyť toho, že je gangster) a druhý je samozrejme hnusné hovädo. A to je všetko. No neviem, prišlo mi to všetko také prvoplánové a nepresvedčivé. Nepomôže tomu ani slušné obsadenie. PS: Ale Pearl Jam ako súčasť soundtracku potešil. ()

Saesulkun

"Líbí se mi. Vypadá drsně a odvážně." A tam stojí mladej Affleck a tváří se tím jediným možným způsobem, kterej je geneticky danej snad celý rodině Afflecků. Filmové ponaučení: Když si půjdete koupit dávku drogy a budete se snažit působit nenápadným dojmem chlápka, co jen tak projíždí kolem, zvýšíte vysoce šanci nevzbudit podezření, když si s sebou vezmete prošedivělého seniora, odmítnete drogu na místě vyzkoušet, nakonec ji tam i zapomenete a jen tak mezi řečí se zeptáte na chlápka, co za tím vším stojí. ()

adamix

Citlivá a pesimistická revenge-story s dobrým Cooperovým režíjnym uchopením a výborným castingom. Síce bez akcie, ale treba sa občas držať aj pri zemi. Žáner to vlastne moc neobohatí, ale aspoň solídne obháji. Za mňa 75% ()

PlysovyMacko

Vo výsledku jednoduchý príbeh s veľmi pomalým tempom rozprávania a kým sa film k niečomu odhodlá, už je koniec. Ponuré a smutné. ()

elanista1

Spociatku roztahany a spomaleny blabol sa ku koncu meni na celkom napinavu zalezitost, gradovanie v poslednej polhodine je brilantne...ked som mal problem udrzat pozornost prvu hodinu, na konci som si zelal aby film este nekoncil. Najviac zaujal Woody Harrelson. ()

dudo24

Skvelí herci ale inak na mňa film nijak extra nezapôsobil. ***SPOILER*** Čakal som gradáciu napätia/akcie a iné finále. ***END SPOILER*** Na to ako chladný som ostal po dopozeraní tam bolo moc málo napätia a akcie. ()

Blazis34

Tvrdé krimi drama popisující tak nějak dvě části příběhu. Nejdříve se děj motá kolem Russella, který se zdá býti dobrým člověkem ale musel si odpykat trest za svoji jízdu autem pod vlivem alkoholu. Po propuštění se spíše děj zaobírá jeho bratrem a následnou mstou Russella. Tudíž mi to přišlo trochu zbytečně rozdělené, lepší by bylo buď tak nebo onak a pořádně. Samozřejmě musíme vyzdvihnout Christiana Balea za jeho výborný herecký počin a také už známého akčního záporáka - Woody Harrelsona. Bez nich by byl určitě film chudší. Jinak byl ale koukatelný, stále akční. Na druhou stranu nám nepřinesl nic nového, ani nepředvedl nic světoborného, tudíž mi z toho vychází průměrné tři hvězdy - 60%. ()

Daggeron

Som celkom prekvapený, že zatiaľ pomerne neznámy a neskúsený režisér Scott Cooper získal do tohto filmu také herecké esá a ako producenti sa pod to podpísali Leonardo DiCaprio či Ridley Scott. V kontexte žánru je síce tento námet atraktívny, ale to všetko sme už niekde a niekoľkokrát videli. Dobrý a milujúci chlap s väzenskou minulosťou, jeho brat frustrovaný vojenský veterán z Iraku a jeden nadrogovaný agresívny zmrd bez chrbtovej kosti. Je jasné, že táto kombinácia nemôže nikdy dopadnúť dobre, je to však už veľmi ohrané a klišovité. Cooper neprináša absolútne nič nové, stačí si prečítať text distribútora a viete všetko. Nič iné sa nestane, film postráda akékoľvek zvraty alebo prekvapujúce momenty, celý dej smeruje k jedinému a očakávanému záveru, ktorý už ale nedosahuje potrebný katarzný účinok. Navyše, v určitých fázach (najmä v úvodnej hodine) je scenár hrozne moc skratkovitý a motivácia postáv k realizácii niektorých činov je tiež pochybná. Jediný rozdiel oproti iným podobným snímkam predstavuje akurát fakt, že sa Cooper nevenuje výhradne iba motívu pomsty, ale zameriava sa výraznejšie na charaktery jednotlivých osôb a na nahliadnutie do ich vnútra. Tempo je preto relatívne pomalé, ale vyslovene nenudí a neprekáža, pretože má divák aspoň väčšiu príležitosť vstrebať význam scén a pochopiť okolnosti reakcií postáv. Film tiahnu najmä herecké výkony, ktoré prevyšujú ostatné (a mám pocit, že keby v ňom nehrali také známe mená, málokto by po ňom siahol). Ku Christianovi Baleovi sa už vyjadrovať netreba, ten exceluje prakticky v každom diele, v ktorom účinkuje. Tentoraz ale nie je tým hlavným ťahúňom, pretože ho Harrelson prehráva, svoju rolu si maximálne užíva a každý jeden záber, na ktorom sa vyskytne, kradne pre seba (a pochybujem, že by túto polohu niekto zahral lepšie). Napriek kritike a všetkým výčitkám stále ide o solídne natočenú žánrovú zábavu s kvalitným obsadením na oddychový večer, ale len na jedno pozretie. Po ňom vyšumí z hlavy skôr, ako do nej vstúpil. ()

Cannonball

Boli tam dobré časti keď buď herci, kamera, réžia alebo všetky tri naraz zafungovali. Lenže,vždy potom nasledovala pasáž kde len túžba po vyvrcholení príbehu ma zdržala od vypnutia. A keď som sa skoro po 2 hodinách konečne dočkal tak to bolo na moje očakávanie málo výrazné. Úprimne, zlé to nakoniec nebolo ale odporúčat to známym asi nebudem. ()

simoneo

Filmu síce akoby chýbala šťava, no svojím spôsobom to bol len inak natočený film tohto žánru. Sústredil sa na pasáže, ktoré sa v podobných filmoch preskakujú a naopak nevenoval toľko pozornosti takým situáciam, u ktorých sme na to zvyknutí. Takmer počas celého filmu som mal pocit, že film zaostáva za svojím zámerom, no ku koncu filmu som dospel k názoru, že taký bol práve úmysel a cieľ bol naplnený. Určite stojí za zmienku spomenúť vynikajúce herecké obsadenie a výkony na čele s Christianom Baleom. ()

CrazymanM

Velmi dobré drama,i když možná trochu komorní,skvělé herecké obsazení,vcelku mi to připadalo jako western,ale zasazený do současnosti. ()

Domas88

Woody a Christian jsou machři.. Umí udělat film a taky ho udělali. Jde o to že to ale nemůže stačit, film je taková klasická pomsta a ničím moc nepřekvapí... ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)