Reklama

Reklama

Hotaru no Hikari

(seriál)
  • Japonsko ホタルノヒカリ (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Hotaru pracuje pro známou designérskou firmu. Je to místo zcela okouzlující. Avšak soukromý život Hotaru má k pojmu „okouzlující“ hodně daleko. Žije sama a když nepracuje, jen se válí a nic jiného ji nezajímá, dokonce usnout na verandě pod novinami není u Hotaru nic neobvyklého. Majitel domku, který má Hotaru pronajatý, má syna, který je právě v rozvodové fázi a potřebuje nové místo k žití a aniž by věděl, že jeho otec pronajal jejich starý dům, vejde dovnitř. Je šokován – všude se válí odpadky, špinavé i čisté prádlo, použité nádobí. Ale není sám, kdo je překvapen. Syn majitele domu je totiž Hotaruin šéf. (Zíza)

(více)

Recenze (11)

Zíza 

všechny recenze uživatele

S Hotaru vám čas utíká rychle, tedy kromě několika chvil, kdy se opravdu nestydíte, že posunete přehrávání trochu dopředu. Aniž byste to tušili, najednou konec epizody a vy máte chuť koukat se dál, přesto to není seriál, kdy máte nervy na dranc a musíte se za každou cenu na ten další díl podívat, nebo zvědavostí puknete, což je svým způsobem také výhoda. Hotaru je chvílemi opravdu otravná, nejen svému Managerovi, ale i mně. Opravdu jsou chvíle, kdy ji nemohu vystát, ale naopak jsou i chvíle, kdy se nedivím, že se do ní někdo zamiloval... Hudba vám asi v hlavě nezůstane, ale dobrý pocit z některých chvil určitě. Není těžké se pousmát nad rozmluvami Hotaru a managera a nakonec *teď trochu spoileru* se mi opravdu ulevilo, když se on s ní rozešel. *konec spoileru-čan* Možná to od začátku vypadá, že je jasné, jak to dopadne, přesto mi věřte, že cestou necestou přece jen tam hlodá ten červíček, že to bude jinak - během 1. dvou a dvou posledních dílů je jasné, jak to skončí, ale těch šest mezi... myslím, že není na škodu se na to podívat. Přeloženo. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Přesně takové hrdinky, jako je Hotaru, mám moc ráda, protože mě dovedou neskutečně pobavit, i když se chovají místy přes míru trhle :) Ale o tom ten japonský humor je. V tomhle seriálu se mi navíc hodně zamlouvaly i vedlejší postavy, protože každá měla svůj vyhraněný charakter a většinou i způsob mluvy. O to větší byla radost na to koukat. Například jak Kaname mluvil kansaiským dialektem. Nebo trochu zvláštní intonace Futatsugiho. Možná jsou to jenom detaily, ale dost to obohatilo můj divácký zážitek. Nemluvě o zasazení běžného života hlavních postav do tradičního domku s rohožemi tatami, což mělo svoje kouzlo. Zkrátka jsem si to užila až do konce. Pouze ten úplný závěr mi přišel tak trošku strojený, i když jsem samozřejmě nečekala, že by tam došlo k velkým citovým výlevům, ale i tak... Kažodpádně jsem zvědavá na pokračování ve druhé sérii. ~(4,3)~ ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

Mám trochu problém se samotným námětem, který podává podivnost hlavní postavy tím, že se doma převléká do pohodlného oblečení, napije se piva a uklízení se neřadí mezi její koníčky, což úzkostlivě tají a když se její tajemství někdo dozví, okamžitě na ni změní názor. Na druhou stranu se mi líbilo zpracování a štědrá dávka humoru, díky němuž jsem se skvěle pobavila, a Hotaru jsem si oblíbila, i přestože se někdy chovala nepochopitelně. Druhá řada vypadá lákavě, ale asi se do ní pouštět nebudu, raději budu chvíli vzpomínat na příjemné chvíle s touto řadou a pustím si něco dalšího, co mi toho třeba může nabídnout více. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Pro slečny možná super zábava, ale pro mě to bylo hodněkrát utrpení, jelikož postava Hotaru je tak stupidní, že se tomu až nechce věřit. Seriál sazí na brutální nadsázku, já jsem byl ochoten na některé věci přistoupit, takže jsem si pár vtipků malinko užil, ale jinak je to podprůměrná záležitost, ale chápu, že je pro někoho návyková, jelikož já u toho občas klel, ale stejně sem první sérii nějak zvladnul. Celkově ale slabé. ()

Mya 

všechny recenze uživatele

Hotaru no Hikari je JDrama vytvorena podla rovnomernej mangy od autorky Hiury Satoru. Hotaru je mlada 27-rocna zena, ktora najradsej vysedava doma v teplákoch, pije pivo a bez problemov sa vyspi aj pod novinami. V praci sa vsak z nej musi stat distingvovana, slusna a jemne posobiaca mlada dama, pretoze si to jej postavenie vyzaduje. Jediny kto vie o Hotarinej "uchylke- teda, ze patri k tzv. himono-zenam" je paradoxne jej sef. To vyvola rozne vtipne situacie a ked sa nam Hotaru zamiluje do svojho kolegu, je to jej sef, kto ju podporuje. Je to prijemne, mile, vtipne a zaujimave. ()

Sykon 

všechny recenze uživatele

Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem si říkal, že ta veranda by se mi přece jen taky hodila, i když ty noviny bych si asi odpustil... Velice povedený seriál, který podává originální formou ne-až-tak-originální zápletku a třešničkou na dortu je typická ztřeštěnost hlavní hrdinky. ()

Mik_e 

všechny recenze uživatele

Příjemná a pohodová podívaná vhodná jako relax na večer. Hlavní hrdinka je kouzelně ztřeštěná, praštěně asociální, a na tom stojí celý komediální prvek. Ono taky kdy naposled člověk viděl seriál, kde by hlavní protagonistka spala přikrytá novinama místo peřiny a její jedinou oblíbenou kratochvílí je válení se na verandě s plechovkou piva. :) Haruka Ajase je tady skvělá, zatím mi v téhle roli přišla nejpřirozenější. ()

black.crow 

všechny recenze uživatele

Seriál přibližuje emocionální život mladé Japonky Hotaru, na první pohled decentní sekretářky, ve skrytu duše ale stále nedospělé a naivní holky. Emocionální životem chápejte hlavně lásku a problémy typu: Miluji ho. Ale on mě ne. Nebo možná ano. Miluji ho, ale nevím, jak mu to mám říct. Ne, nemiluji ho. A tak dále a tak dále. A problémy tohoto typu zabírají poměrnou část příběhu. Seriál je primárně mířen na diváctvo z řad žen (pravděpodobně), pokud divák pochází z „opačného tábora“, je dost možné, že ho seriál moc nezaujme. Každé téma ale jde zpracovat zajímavě, sekretářka Hotaru bohužel v tomto ohledu značně pokulhává. Dojem nemůže být zkažen, protože ani žádný nevzniká. Mezi prvním a posledním dílem je tak malý posun v ději, že stačí zhlédnout začátek a konec série. Všechno v Hotařině světě je tak poznamenáno ideologií tvůrců, že Hotaru sama působí spíš jako nějaký děsivý konstrukt než jako reálná postava. ()

ZeldaZ 

všechny recenze uživatele

Veranda, pivko, pohoda a krásně útulňoučký japonský domeček se zahrádkou. A vše se změní s příchodem nezvaného hosta :-) ()

Sermone 

všechny recenze uživatele

Aj napriek niektorým nedostatkom, je Hotaru no Hikari naozaj vtipný a príjemný seriál. Pravda, našli sa tu scény, že som len očami prevracal, ale viac bolo takých, pri ktorých som sa naozaj veľmi dobre bavil. Hlavne niektoré tie dialógy Hotaru - Bucho stáli naozaj za to. Alebo tá "nájomná zmluva", to tiež nemalo chybu. Určite sa k tomu v budúcnosti ešte (ne)raz vrátim a ani druhú sezónu si utiecť nenechám. 75% ()

Reklama

Reklama