Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Lischai

Není to pro děti, věru. Nechat animovanou figurku v osmé minutě filmu zjistit, že nemůže mít děti a ve čtrnácté minutě zemřít, to chce dávku odvahy! Ale celkově krásné, jímavé a bez patosu. ()

Figu

Už jen samotnej počeštělej název filmu předpovídá, že půjde o zábavu, která nás prostě ponese k výšinám a kupředu. A i když je to těžkej dvojsmysl, tak tomu tak prostě je. Je tam spousty prdele a gagů a pobaví to opravdu i dospělý publikum. Ostatně už jen to, že se jdete koukat na animák o dědkovi, kterej se rozhodne valit trochu za dobrodružstvím, a jako dopravní prostředek použije svůj barák s pohonem větru, vzduchu a tisíců balónků z pouti... No... Prostě prdel! 80% ()

vydumnica

Keďže tu nie je možnosť dať 4,5* a keďže sa mi príbeh o Carlovi & Ellie tak strašne páčil, musím dať plný počet. Nádherný film o tom, že prekrásny vzťah dvoch ľudí a ich spoločná cesta "obyčajným" manželstvom môže byť väčším dobrodružstvom ako ten najväčší sen. Krása!!! Veľmi ma tento animovaný film oslovil, niektore jeho časti som si pozrela viackrát. Pre mňa úplne NAJ bol samotný príbeh Carla a Ellie rozpovedaný bez slov len v sprievode hudby. To bolo úžasné! A starček Carl mi úplne pripomínal švédského Muža menom Ove :-). Mimochodom, tiež fantastický film aj kniha. Ešte chcem dodať, že UP je skôr pre staršie deti, pre škôlkárov to nie je vhodné. A čo sa mi nepáčilo? Tá svorka zlých psov a ich master, to tam vôbec nemuselo byť, postačil by dedko, chlapček, psík a vták. Je to krásne, je to smutné, miestami aj vtipné, zábavné, dobrodružné, napínavé, farebné, pekne animované, a má to skvelú hudbu. Super. 85%. ()

rakovnik

Animák o dvou fázích. První je krátký dojemný příběh o životě dvojice, který by stačil na vlastní film. Druhá navazuje, ovšem už akčnější, mnohdy vtipná a bláznivá. V tom je možná i trochu problém, protože obyvatelé fantastického světa byli občas až vlezlí a urputně se snažili o to, abych je neměl rád. Závěr byl ale už opět milý. Vyzdvihnout je třeba úžasnou animaci s vypiplanými detaily. ()

Rocky88

Tentokrát je to trochu slabší. Sice opět Pixar dává postavám hloubku, charakter a rozehrává hru se spoustou emocí, ale nějak se nedokážu zbavit pocitu, že to tentokrát nevyšlo tak, jak bylo původně zamýšleno. Vtipy se šetří, ne teda, že by jich bylo málo, ale kadenci typu "Auta" nebo "Toy Story" nečekejte. Tady se hraje na dobrodružství a na dospělácké city. Daří se to, ale já přece jen mám radši typické Pixarovky ;) ()

MrPierc

Tento animák není ani moc komedie, jako spíše tragikomický příběh jednoho člověka, který zestárl a společný sen se svojí ženou nikdy neuskutečnil. Dramatické chvíle se mi líbily víc, než vtipné gagy. ()

shyster

Je až s podivem, že žádný film z dílny Pixaru výslovně nepropadl. V dnešním chaotickém světu je proto dobře, že zůstávají určité věci jistotou. Úvodní 5minutovka, která nám ukáže život hlavního hrdiny, je nabitá tolika suprovými nápady, jak se sluší na jakýkoliv kraťas od Pixaru. Další děj už trochu pokulhává, ale v porovnání s tvorbou ostatních studií si Vzhůru do oblak stále drží laťku vysoko nad průměrem. ()

O´Neill

Hodně jsem se na UP těšil, ale je to pro mě zklamání. Pixar dělají hodně všeobecně zaměřené animáky, které najdou fanoušky jak z dospělého, tak dětského publika. Co se ale týče vzhůru do oblak, je to spíše skutečně pro dospělé publikum. Nečekejte nějakou velkou komedii, dokonce ani odreagovačku. Tenhle film má totiž něco do sebe, a i když zde bylo pár vtipných momentů, je to spíše zaměřeno pro někoho kdo už má něco zasebou. Bohužel však, já chtěl odreagovací komedii, a té jsem se nedočkal. Proto tedy nemohu dát více. Tři hvězdy dávám asi jen kvůli konci, který však byl hodně předvídatelný, a taky kvůli čtyřnohým lidem :) ()

Tomik12345

Byl jsem chvíli na vážkách, jaké hodnocení zvolit. Animace skvělá, Pixar opět nezklamal, ale něco tomu scházelo. Já vám nevim. Bud víc vtipu nebo naopak méně vtipu a více hloubky. Začátek mi nějak připomněl Marry a Max, potom Madagaskar a jen něco málo nového. Ale mezitím, co píšu tento komentář, si uvědomuju, že jsem se dobře bavil, takže nakonec 4*. ()

Mefistofelle

Normálně se na podobné animáče nedívám a tento jsem shlédla víceméně náhodou (nebylo co na práci a číct se mi nic nechtělo), ale nakonec jsem vážně ráda, že jsem ho viděla. Kouzelný příběh, akce i emoce a to vše v dobré animaci. Zvláště pak první půlhodinka je vážně fajn. ()

Streeper

Ten začátek mě vždy chytne za srdce. Je to krásné, dojemné a pak smutné. S hlavní postavou jsem se sžila a velmi jsem s panem Fredricksenem sympatizovala. Líbilo se mi, jak byl nevrlý, zlý a protivný a najednou se mu na prahu objeví malý skaut a probudí v něm také své mladé já, když chtěl být dobrodruhem. Je to krásný film o přátelství mezi dvěma generacemi a je škoda, že takových přátelství není více. Tahle pohádka se Pixaru vážně povedla, má to skvělý příběh, krásné postavy, trošku průměrného záporáka, ale nádhernou animaci. ()

ifa

Balónek za balónkem, colorit humoru a sentimentu, horizont dálek a na obzoru nové přátelství. Nová Pixarovka se řadí mezi ty, jež odlétají do vyšších oblastí, na vyšší obláček filmového nebe. Skvělý to dědula z barevného baráčku a vysoce to oceněný a vysoce to neschopný skautík Russel tvoří kouzelnou dvojici. Křoví jim dělá barevný a opeřený pelikánovník a natvrdlý to pes Dog, který je jedním z hlavních tahounů co se humorna filmu týče, připomíná mi našeho jezevčíka, vzhledově i natvrdlostí. Já se bavila, sice humorově ne přímo do oblak, kyslík začínal docházet a hélium taky, tak to sem tam hází a kodrcá.80% ()

Crawler-D

Dal bych i tři kvůli utahanému tempu a celkové prázdnosti celého vyprávění, ve kterém chybí silný táhnoucí příběh - jako by námět neměl tolik času se rozvinout jako ostatní příběhy od PIXARu, ale pořád je to krásný a nadprůměrný film, který mě začal bavit až v momentě, co se na plátně objevil Pavel Liška (v tomhle byl český dabing geniální), ale čím dál víc si uvědomuju, jak mi vadilo, že mi film nenabídl pořádnou fantazii - když už někdo vyrazí na cestu s domem zavěšeným na pořadné kupě pestrobarevných nafukovacích balonků, a o to víc mě mrzí, že dorazí do dost obyčejné džungle, kde krom jednoho ptáka není NIC. ()

DruidKarel

814. hodnocený film: Zase po nějakej době skvělej animovanej snímek, kterej navazuje na úspěchy předchozích pixarovek. Příběh je hodně jednoduchej, ale právě v jeho jednoduchosti tkví ta jedinenost úspěchu. Miloučké postavičky, které se zapletou se zlounskými psi. Navíc je film nejen opředen dobrou akcí, ale také silnějšími a dojímavějšími okamžiky. Nejen právě pro tu melancholii a dobrodružnost tohoto animáku právě dávám 5*, prootže jsem nelitoval ani jednoho okamžiku, že jsem si snímek pustil. 5* ()

Amroth666

9.2. 2010 - Michael Giacchino, základ úspěchu. Potvrdil to v tomto skvělém akčním animáku, u kterého mě bavilo úplně vše - nudné pasáže, vyjednávací pasáže a i vzpomínkové pasáže. Carel Fredricksen je sice už stařec, ale tady to rozhodně tak nepodával. Výborná scéna byla ta poslední dlouhá pasáž, kdy to šlo opravdu se všemi z kopce a nakonec vše dopadlo dobře. Příběh byl správně zamotaný a měl ty správné grády. ()

enjoi

Tak tohle jsem od Pixaru opravdu nečekal. To, že dokážou kreslenou pohádku zpracovat tak, aby mohla nabídnout něco celému spektru diváků, je teda něco. Děckám se bude líbit samozřejmě perfektní animace, vtipné scénky (taková ta klasika animáků). Ale pro dospělé je tady životní příběh toho prodavače balónků, který je plný emocí. Hlavně ten začátek mě dostal. 90 % ()

C0r0ner

Pro mě jeden z nejhorších Pixarů. A tím nejhorších myslím to, že to je pořád lepší, než většina jiných filmů. Je to totiž tím, že mě to po příběhové a emotivní stránce neoslovilo tolik, jako jiné filmy z dílny těchto géniů. Každopádně je to ale milý film, který rozhodně nikoho nezklame. 85% ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana