Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

claudel

Vizuálně pěkně zpracováno, příběh celkem dost dojemný, pro menší děti podle mě stěží pochopitelný, ale zmíněný vizuál nadchne malé i velké. Viděl jsem s českým dabingem a lepší volba pro Carla než Vladimír Brabec neexistuje - Češi jsou v disciplíně dabing vskutku extratřída. ()

kajda.l

Hmm, tak se mi zdá, že nám myšák Remy nasadil laťku příliš vysoko a tvůrcům mého oblíbeného sudia Pixar jakoby docházel dech, alespoň já to tak cítím po posledních dvou projektech (Wall-E a právě Up). Animace samozřejmě opět na velmi vysoké úrovni, ale co se zábavy týče, kterou já osobně od animáku očekávám se přiliš nedostavila a Kajda se dvě třetiny filmu nudil. Nástup byl úžasný a seznamování se s životem od dětsví, až po posmutnělé(osamělé) stáří Carla Fredricksena se vydařilo, ale jakmile pestrobarevné balónky s dědulou na "palubě" odlepily baráček směrem Vzhůru do oblak a s černým pasažérem(Russel) na "palubě" doplachtili směr Jihoamerická džungle, tak i díky novým zvířecím postavičkám se začal příběh, alespoň pro mě, odebírat nesprávným a velmi nevtipným směrem. Škoda, očekával jsem nejpíš příliš mnoho a tak jsem zklamán, za mě 70%. ()

veru_needy

Kluci od Pixaru jsou opravdu profíci a dokáží si poradit s takovou látkou, o které by konkurenční studia ani nepřemýšlela. Kdo jiný si může dovolit natočit animák o staříkovi, který se rozhodne odeltět se svým domem do vzdálené tajemné země. Při této pouti mu dělá doprovod malý skaut Russell a později se k nim přidá i pes s mluvícím obojkem, který říká vše, co si pes myslí. Nápad opět originální a zpracování samozřejmě taky. Film otevírá dokonalý ale ponurý úvod, který nás seznámí s dospíváním hlavního hrdiny, takovou formou, jakou by si nikdo jiný u animáku nedovolil. Pan Fredricksen je skvělý sympaťák a i když se jedná o zapšklého dědečka, donutí diváka, aby mu při jeho cestě fandil. I ostatní postavy ať už dvounohý nebo čtyřnohý mají ve filmu své místo a nikdy se nechovají tak, že by diváka jakýmkoliv způsobem iritovali. Jako každý animák i tento v sobě skrývá, spoustu parádních hlášek, které nikdy nejsou do příběhu vloženy násilně nebo zbytečně. O většinu z nich se postará čtyřnohý doprovod, který dokáže rozesmát pouhým pohledem a také Kevin, Pták, která mi přišel ohromně vtipný. - "Thank you for the adventure. Now go and have a new one." ()

Sifaka

Pěkný, upřímný a chvílema dojemný animovaný film o splnění svého snu a kamarádství dvou zcela odlišných lidí. Velmi zdařilá Pixarovka, zařadil bych jí hned za Ratatouillem a hlavně se tentokrát vyjímečně podařil dabing, prostě pěkně prožité odpoledne... ()

mm13

Spolu so Životom chrobáka najslabší Pixar... ale natočili by to iní, uznanlivo kývem hlavou. Máme iné nároky, páni! Tú myšlienku, že sú tí dvaja starci vlastne rovnakí, len si každý prešiel inú cestu, som mal pocit, že si domýšľam (zvyknem tak), až na DVD bonusoch ma čakalo ubezečenie z úst jedného z režisérov. Prečo ste za tým nešli dôslednejšie? Deťom by to neprekážalo... no ale beztak nadpriemer :-) ()

duklak2

Nesmírné překvapení. Starý děda si naplánoval letět ve svém domě. Tohle by mě nikdy nenapadlo. Tvůrce chválím za skvělý nápad. K animaci je asi zbytečné se vyjadřovat. Můj koment by pěl chvalozpěvy. Oživením je nasazení malého kluka do děje. Tím příběh nabírá zase trochu jiný rozměr. Tento animák by měl každý vidět na velkém plátně v kině a nechat ho "vyniknout" v celé své kráse. Byl to pro mě krásný srpnový den roku 2009, protože pár hodin před zhlédnutím tohoto snímku, jsem viděl Dobu ledovou 3, která mě také příjemně překvapila. Hodnocení nemůže být jiné, než pětihvězdičkové. ()

MeanWhile

Jako vždy skvělý Pixar se zase předvedl ve velkém světle reflektorů. Tentokrát v trošku jiném světýlku. Už to není klasická pohádečka, která má dětem naklást pohádkovské srandičky do hlavy a tím to vše končí, to ne. Up je totiž taky "pohádečka" pro dospělé, kteří se také třeba možná zamyslí nad životem. A díky pár vtipných scének (do kterých bych na první místo zařadil "špačka") bych si byl určitě jist, že 4 hvězdy jsou to pravé. ()

luka4615

Nádherný a neotřelý animovaný film, na který se můžu i po tolika letech dívat zas a znovu a vždy na něm najdu něco nového. Sázka na netradičního hrdinu se tedy Pixaru velmi vyplatila. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „That might sound boring, but I think the boring stuff is the stuff I remember the most.“ ()

Sawy

Tak mám za sebou novou pixarovku.A byla...samozřejmě skvělá,jak se ostatně dalo podle všech těch nadšených reakcí čekat.Začátek byl naprosto dokonalý.Dojemný,pravdivý,krásný,prostě jako ze života.Tak mě při jeho sledování napadlo,že vzhledem k němu a taky k faktu,že nejlepší scény ve Wall-E byly ty vážné,že by Pixar mohl konečně natočit naprosto vážný film bez jakýchkoliv odboček a ústupků k dětskému divákovi.Kdyby si film kvalitu začátku dokázal udržet po celou svou krátkou stopáž,bylo by to čistých pět hvězdiček a možná nejlepší film od Pixaru vůbec.Bohužel,nestalo se tak.To ale neznamená,že zbytek filmu by byl špatný.Jen mě prostě to otočení vstříc dětskému divákovi ve střední části zamrzelo.Vtipy jsou většinou povedené("Veverka!"),pes dabovaný Pavlem Liškou je milý a ani ten pták není nějak otravný.Nejlepší na celém filmu jsou ale dojemné pasáže,které dětský divák nemá šanci pobrat.Animace je samozřejmě úžasná.Ve chvíli,kdy se nad Carlovým domem vznesly stovky krásných barevných balónků,jsem měl chuť zvednout se ze sedačky a začít tleskat.Ve 3D promítání to bylo samozřejmě ještě znásobeno.Trochu mě ale zamrzel fakt,že když už byli hrdinové v tajemné jihoamerické džungli,nebylo tam trochu více nějakých úžasných potvor.Ale to je jenom drobnost.Tvůrci možná taky mohli trochu ubrat na honičkách a akčních scénách a přidat trochu víc dialogů.Finále bylo nicméně skvělé,napínavé a zábavné.Paralela s letošním Eastwoodovým majstrštykem Gran Torino byla zjevná po celý film.Walt a Carl jsou si natolik podobní,že si nejsem jistý,jestli nešlo o záměr.Při sledování několika posledních pixarovek(Auta,Ratatouille,Wall-E,Vzhůru do oblak) mi bylo pokaždé jasné,že sleduju skvělé filmy,které vytvořili nesmírně talentovaní lidé.Ale pokaždé mi tam chyběl ten moment překvapení,ten pocit,že jde o naprosto dokonalý film,jaký jsem měl u jejich starších kousků,jako je Toy Story a jeho pokračování,Příšerky s.r.o.,Hledá se Nemo a hlavně můj nejoblíbenější kousek Úžasňákovi.Není to tím,že by Pixaru došly nápady,těmi překypuje každý jejich film.Asi je to spíš tím,že 3D animáky už nejsou tou vzácností,za níž jste pokaždé vděční,ale stali se spíš pravidelnou záležitostí,zevšedněli.Přesto Vzhůru do oblak splnilo moje očekávání,film mě rozhodně nezklamal,a i když mi Wall-E připadal lepší a 27. místo mezi nejlepšími filmy všech dob na IMDb mi připadá trochu nadsazené,přesto takové filmy od DreamWorks mu můžou jeho kvality jen závidět.A nakonec ještě zmíním fakt,že z posledních pěti filmů,na kterých jsem byl v kině,byly čtyři dabované.To je poměrně znepokojující,protože distributoři si začínají zvykat dabovat prakticky každý film,ve kterém jsou nějaké zábavné hlášky.Ale nad tím ať se zamýšlí někdo jiný. 75 % ()

Lucasion

Animovaný důchodce v oblacích aneb na dobrodružství není nikdy pozdě. Up překvapí velmi emotivním začátkem, který si myslím, že žádné dítě nemůže pochopit. Pak přichází dobrodružství a porce humoru. Animovaný UP mě oslnil svým příběhem u kterého jsem se skoro pořád smál. Skvěle napsaný příběh doplňuje parádní Pixarová animace a hudba od Giacchina. Tohle si chci rozhodně někdy pustit znovu. Nevím jestli to mládež skousne, ale jako dospělý jsme dostal skvělý animovaný film, plný humoru i emocí. Vždy ocením pokud mi animák dokáže dát víc než jen infantilní pohádku s předvídatelným příběhem. Viz. Jak vycvičit draka (2010) nebo Zootropolis (2016). Vzhůru do oblak mezi tyhle filmy rozhodně patří. Prostě super. (88 %) ()

Katullka

Pixar a pro děti? Co to tu plácáte! Tohle mě naprosto oslovilo. Běhal mi z toho mráz po zádech a to nebylo počasím. Doslova úžasné. Prvních 10minut jsem si hned z kraje poplakala... Wall-I a Up opravdu jsou špička mého žebříčku:) Grafiko mohla být lepší, ale stejně 5 hvězd! ()

Fleur6

Nemá cenu sa tu už vyjadrovať o kvalitách či záporoch Up, jediná vec-otázka, čo mi pravdepodobne nedá spať, je - ako to, že sa Russell na konci vyšplhal po tom lane? :-) ()

ScarPoul

Osobne mám neskutočnú slabosť, pre hlavných hrdinov, ktorý prekročili vek mladosti a prežívajú jeseň života. Preto, keď som sa dozvedel že Pixar robí film, práve s takýmto hrdinom, bol som nesmierne potešení. Jediné čo ma mrzí je, že som sa k nemu dostal takto neskoro. Bohužial nepredstavoval som ti to presne takto. Film má správnu atmosféru, úžasný feeling dobrodružstva, kde v niektorých scénach doslova z obrazovky dýcha odkaz A.C Doyla, lenže to čo začínalo ako posledné veľké dobrodružstvo, skončilo šťastne a dokonca z otvoreným koncom. A k v tom je najväčšia výtka k tomuto filmu. Film je svojou ľahkosťou a prepracovanosťou a hlavne príbehovo určený skôr starším divákom. Lenže deťom sa treba v 3-D animáku nejako zavďačiť a preto tu máme otravné hovoriace psy a chlapca, ktorý je väčšinu času rovnako otravný ako tie psy, aj keď teda svojim vlastným špecifickým spôsobom. Lenže po dopozeraní som mal veľmi príjemný pocit. Takže spravím to čo robím vždy a nechám sa unášať svojou fantáziou a na hodinku a pol budem opäť veriť, že nič nie je nemožné. Rozhodne ma to potešilo. Som zvedavý s čím prídu nabudúce ()

Lacike

Skvelý neraz dojímavý animák, ktorý ani nie je cielený na deti, lebo kopu motívov určite nepoberú a rôznych vtipov určených pre nich je tu celkom málo. Už úvod v ktorom vidíme ako prežil hlavný hrdina celý život so svojou ženou je neskutočná pecka a to sa film ešte len rozbieha. Vďaka tomu úvodu si nerudný dedo hneď získa divákov na svoju stranu a tak následné dobrodružstvo prežívajú s ním. Nesmie chýbať nejaké to dieťa alebo pes, ktorý sa k dedkovi pridajú a zároveň sú zdrojom občasných vtipov. Psi proste v animákoch vždy stoja za to, aj keď tentoraz je svorka psov za hrozbu. Ale aj to sa šťastne vyrieši, lebo žiadny pes zlý byť nemôže, na rozdiel od kocúrov, hehe. Len tá ich inteligencia. Miestami sú riadne zabednení. Z ďalších postavičiek je tu ešte divný vták a idol hlavného hrdinu, ktorému už riadne hrabe. Film obsahuje aj pekné ponaučenie ohľadom životných snoch a tom na čom skutočne záleží. Pritom to nie je podané otravne. Takže výsledkom je top Pixarovka z čias, keď ešte netočili na istotu jedno pokračovanie za druhým. 9/10. ()

malylada

Netradiční animák, který nejspíš děti úplně nezaujme pro svůj chytřejší a dospělejší humor. Není zde tolik zapamatovatelných ulítlých postav a hlavní hrdina důchodce tu ještě nebyl. Možná místy příliš vážně se tvářící, ale nápadů je tu tolik, až jsem se nestíhal divit a ve většině případech to funguje. Chybělo mi více dojetí, jak tomu na konci bývá a nedokázal jsem si k postavám vytvořit takový vztah, jak by asi bylo třeba. Pokud se film nesl ve zvláštním duchu, tak to platí i pro animaci, která se také vymyká.......6/10 ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana