Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Frajer42

Tohle že je určeno i dětem? Kde je potom ukryt humor. Až na dabing Pavla Lišky jsem ho nenašel. Emoce naprosto žádné. Hrdinové nesympatičtí. Jediné co se mi líbilo byla hudba a koukatelná byla i animace. Proto dám alespoň *. ()

boshke

Další z řady skvělých animovaných pohádek. A pro ně já mám prostě slabost. Vzhůru do oblak má originání námět; zatímco většina podobných pohádek je o mluvících zvířátkách (těm se nevyhnem´ ani zde) nebo pohádkových bytostech, ve Vzhůru do oblak hrají prim lidé. Skvěle je zvolena ústřední dvojice - nerudný senior pan Fredriksson a ukecaný skautík Russell -, doplněna úžasným Pavlem Liškou v roli mluvícího psa a ptákem Kevinou. Neotřelé prostředí, neotřelý příběh, libozvučný hudební motiv; značně se to odlišuje od čehokoli, co jsme dosud mohli vidět. Mohu rozhodně doporučit... 90% ()

Kothy

Další kouzelný snímek od Pixaru. Trochu smutnější začátek. Jinak je to v podstatě Ztracený svět pro děti. Liška v dabingu opět perlí: "Veverka!" :D ()

Smok

Pixar už veľmi dávno našiel recept na to, ako si zaručiť úspech u malých aj veľkých divákov. Jedným ponúkne peknú animáciu a vtipné postavičky, ďalším naservíruje poučný (pre tentokrát dokonca silne nostalgický) príbeh. Všetko to okorení dávkami humoru a dobrodružna a úspech u širokej diváckej obce je zaručený. Ja v podstate tiež nemám nič proti, páčilo sa. ()

teutates

Deduškové eskapády sa začali sľubne... dojal ma romantický začiatok, taktiež to nejak tak zbehlo a pomerne bavilo, ale ako náhle doslova priletel na scénu vták a "tie, ehm" psy... nejako to poľavilo a stratilo to ten nadhľad a poetiku v mojích očiach. Nevravím, že to bolo zlé to rozhodne nie, ale tak 7/10 ()

Fingon

70% Tato Pixarovka neurazí, ale i tak bohužel patří spíše k těm slabším. Kromě začátku mi přišla opravdu povedená snad jen akční sekvence na vzducholodi, jinak jsem se místy i docela nudil. Uvidíme, co chystají na další rok:) ()

predators

Lehce rozpačitý začátek, kde především nejmenší diváci (rozuměj piškoti :-) ) můžou lehce tápat a klást všetečné otázky kolem příběhu, mimo tento úvod do kouzelného dobrodružství se jedná o nadprůměrný "pixarák", který si svých 5* plně zaslouží. Výběr postaviček, ptáků a psů byl táhnut šťastnou rukou a tak nás čeká spousta neobvyklých situací... Nezbývá nic jiného, než rozbít prasátko a vyrazit s celou "family" do kina... :-) "Hele, veverka..." Jen ta Doba ledová 3 stále kraluje... :-) 80% ()

Eawy

No, nie je to zlá rozprávka. Len je príliš dramatická a smutná. Nie je určená pre maličké detičky. Jediným komediálnym prvkom je asi Kevina a Dog. Ostatné mi pripadá viac smutné ako veselé či smiešne. Hneď na začiatku zomrie postava ktorej smrť si pripomíname po celý čas, čo má za následok, že väčšinu času sa vám chce plakať. Ale vy nechcete, aby dieťa, s ktorým to pozeráte dostalo záchvat plaču, tak držíte slzy. Nie je to zlá rozprávka ale s dieťmi pod 7 rokov veľmi nebezpečná na sledovanie.60% ()

Slartibarkfast

Stařičkému Carlovi zemře žena, kterou z celého srdce miloval, a se kterou prožil úžasný život. Nikdy si ale společně nesplnili svůj tajný sen, i když ho dlouho plánovali. Carl se tedy na stará kolena rozhodne dokončit to, co si společně předsevzali.. Roztomilá Pixarovka, která sází především na divákovy city a propracované líbivé animace. Sama první půlhodina mi nejdřív připadala jako kraťas a okamžitě jsem kontroloval délku filmu, jestli jsem zase někomu nenalétl. Naštěstí to bylo jen takové roztomilé entrée a jakýsi úvod do nádherného sentimentálního příběhu, který vás pohltí a zahřeje jako hebká deka. Rozhodně jeden z těch výjimečných dílek, které si člověk rád zapamatuje a vrací se k nim. 90% ()

Němi

Úvodních 10 minut UP, které prolétnou + - 60 let života hlavního hrdiny, je dost možná to nejlepší, co PIXAR natočil. Zbytek jsou ale bohužel drobné epizodky bez pořádného příběhu, na jaký jsme u studia zvyklí. Jakmile dům přistane na jihoamerických vodopádech, začne se až do finále nepříjemně natahovat. Ještěže je Carl dostatečně zábavná figurka. ___ A Liškův dabing je neuvěřitelně nesnesitelný. ()

nash.

První půlhodinka mě dostala do kolen. Výtečně zachycená zkratka jednoho vztahu šťastného a přitom vlastně smutného, navíc s dokonalým malým dovětkem ve druhé polovině filmu. Říkal jsem si, jestli tohle je začátek, mám před sebou nejspíš nejsilnější pixarovku. A kdyby film skončil ve chvíli kdy Carl s domem vzlétne a zmizí v oblacích, tak by tomu tak i bylo. Jenže v okamžiku, kdy dům přistane v Jižní Americe, spadne šlapajícímu vyprávění řetěz, a po nádherném rozjezdu to místo vzhůru do oblak celé spadne do lepšího průměru, sice dokonale animovaného s řadou skvělých momentů, nápadů a vtípků, kterým se však ani společnými silami nedaří udržet dojem něčeho originálního či výrazně nadprůměrného. A nemohu se zbavit pocitu, že ten dětský prvek je tam jakoby navíc, dodaný jen proto, aby to bylo i dětské, roztomilé a pojistilo zisk. Bez toho kluka by to možná s upraveným scénářem fungovalo lépe. Ale je fakt, že pro děti už by to moc nebylo. ()

silentname

Viem, že som v rámci komentovania počas "Pixar Maratónu" preskočil film "WALL-E", no necítil som potrebu film opätovne komentovať a znovu písať, že ide o môj najobľúbenejší Pixar film. Miesto toho som sa rozhodol, že starý komentár ponechám. Samozrejme s tým, že si film opätovne pozriem. A tak som spravil minulý týždeň. Teraz je na rade "Up", čo by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov od Pixaru. Myslím si, že počas obdobia 2007 - 2010 Pixar žiarili najlepšie a prinášali nám hit za hitom. A "Up" rozhodne nie je výnimkou. Po vynikajúcich úvodných 10-tich minútach sa dostávame do silného, dobre napísaného a veľmi príjemného filmu s veľkou dávkou srdca, dobrého humoru, úžasných postáv a momentiek, ktoré človek nikdy nezabudne. Osobne mojou najobľúbenejšou časťou filmu je moment, keď pán Fredrickson konečne otvorí knižku dobrodružstiev, čo mu jeho zosnulá manželka Ellie nechala. Nebudem to spoliovať pre tých, čo film nevideli, no jednoznačne za seba hovorím, že ma to skutočne doženie vždy k slzám, a je to niečo, v čom Disney vždy vynikali najviac. Vedeli nás zohriať priamo pri srdci a vedeli z nás dostať úprimné emócie momentkami, ktoré stoja za to. Najmä, keď sme mali možnosť vidieť ich spoločný život s Ellie. Film je podľa mňa nádherný. Absolútne nádherný. Animácie sú úžasné. Mal som možnosť vidieť fotky z Venezuely, a myslím si, že tvorcovia to celkom dobre zachytili. Krása. Postavy sú skvelé, humor je svieži a nikdy to človeka neomrzí. Rovnako aj fakt, že počas celého filmu počujeme iba rozličné variácie jednej a tej istej skladby. Ale tá skladba je nádherná. Nebudem už viac hovoriť. Všetko ostatné už viete sami. "Up" je jeden z najlepších Pixar filmov, ktoré kedy mohli vzniknúť a pokiaľ ste ho ešte nevideli, odporúčam si to dobehnúť. V mojich očiach klasika, ktorá ani rokmi nezostane a nezapadne prachom. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Pixar už překonal všemožné technologické hranice a teď už se může v klidu věnovat vyprávění příběhů. Že budou vypadat lépe, než co natočí libovolná konkurence, se považuje za samozřejmost. Zato jejich příběhy jsou čím dál dospělejší, a přitom zůstávají přijatelné i pro dětské publikum. Mistři jsou zkrátka na vrcholu a doufejme, že tam ještě nějaký ten rok vydrží. Pár jejich starších filmů se mi sice líbilo víc, ale to neznamená, že si tenhle nezaslouží maximální hodnocení. ()

Bachy

O dokonalé a překrásné animaci nemá cenu mluvit. Je to Pixar. A Pixar je to i ve všech dalších ohledech. To v mnoha kvalitních aspektech - okamžité sžití s postavami, přehršle nápadů, povedený útok na city a vše je tak melancholicky roztomilé. Ač mi obě hlavní postavy (a vlastně i ty dvě přiblblé) okamžitě přirostli k srdce, tak úplně naměkko jsem nebyl. Prvních cca 30minut je neskutečných, ale postava lovce záporáka vůbec být nemusela. Jako cesta tam a zpátky s Jarabákovou odbočkou by mě to dostalo asi ještě více. Kdyby Pixar nevalil jeden skvělý a úžasný animák za druhým, možná by Up vyčnívalo více. I tak se v letošní animované konkurenci neztratí. Ale Fantastický pan Lyšák je letos králem. Po dlouhé době Pixar s výhradou a ne jednou. ()

LoLaa

Jeden z těch novějších animáků, o kterých jsem si myslela, že staré dobré klasiky nepřekonají, ale mýlila jsem se. Jedná se o vtipnou, velice zábavnou a napínavou podívanou, které nechybí snad vůbec nic. Na rozdíl od ostatních filmů svého žánru však ještě obsahuje originální jiskru, díky které zaujme nejen mladší diváky. ()

Chrustyn

Kluci od PIXARu jsou opravdu profíci a dokážou si poradit s takovou látkou, o které by konkurenční studia ani nepřemýšlela. Kdo jiný si může dovolit natočit animák o staříkovi, který se rozhodne odeltět se svým domem do vzdálené, tajemné Země. Při této pouti mu (nedobrovolně) dělá doprovod malý skautík a později se k nim přidá pes s mluvícím obojkem, který říká vše co si myslí. Nápad opět originální a zpracování samozřejmě taky, avšak tentokrát jsem čekal více než jsem dostal. Film otevírá dokonalý, trochu dospělejší úvod, který nás seznámí s dospíváním hlavního hrdiny, takovou formou, jakou by si nikdo jiný u animáku nedovolil. Hlavní hrdina je dokonalý sympaťák i když se jedná o zapšklého dědka a donutí diváka aby mu při jeho pouti fandil. I ostatní hrdinové ať už dvounohý nebo čtyřnohý mají ve filmu své místo a nikdy se nechovají tak, že by diváka jakýmkoliv způsobem iritovaly. Jako každý animák i tento v sobě skrývá, spoustu parádních hlášek, které nikdy nejsou do příběhu vloženy násilně nebo zbytečně. O většinu z nich se postará čtyřnohý doprovod, který dokáže rozesmát pouhým pohledem a když už něco řekne (popravdě když si něco myslí) stojí to za to. Ve filmu jsem nenašel nic co by mi výrazně vadilo nebo příběh zpomalovalo ale přesto jsem se nepřenesl přes to, že mi něco chybí a prostě jsem nenašel nic co by mě donutilo dát plný počet. Každý nový animák od těchto geniálních tvůrců je v něčem inovativní a ke všem přistupuju s tím, že budou představovat nevšední a nesmírně zábavný zážitek. "Up" toto všechno splňuje a i přes fakt, že se jedná o jeden z těch kratších "pixarovských" filmů byly chvíle kdy jsem se mírně nudil. Předchozí "Wall-e" mě strhl od první minuty a udržel si mojí pozornost do úplného konce, avšak zde jsem si párkrát zkontroloval, kdy by měl film končit. Jedná se o skvělý film ale čekal jsem přeci jen více a dost mě to mrzí. ()

iamek

Kouzelný animák z dílny Pixaru, ale Pixar umí daleko lépe. Vzhůru do oblak je hodně emotivní a slabší povahy mohl dojmout i k slzám. ()

SeBig

Krásná pohádka. Děj vynikající, postavy sympatické a vtipné akorát mě mrzí že je to tak krátký :-)) PIXAR zase ukázal co umí ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana