poster

Zpěváci na kraji nemocnice (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1982, 39 min

 • Ironfood
  *

  Ze začátku tam sice nějaké náznaky humoru jsou, ale rychle se z toho stane taková hodně fádní záležitost, a to jak po obsahové, tak po hudební stránce. Sice se objeví i různé hitovky, ale pořád to působí hrozně stereotypně. Texty taky nejsou nic moc a účinkující, zejména pánové, jsou hodně toporní. Párkrát to malilinko osvěží Helena Růžičková.(27.5.2019)

 • Big Bear
  *

  Dost šílené. Helence to sice v uniformě sestřičky sekne, scénář sám je ale úděsný... Vtip v tom nehledejte, ale kdo má rád ony slavné a ČT neustále reprízované - Silvestry, jeho srdce zaplesá. Mihne se zde celá řada tehdejších sérebrit, kterým normalizace nevadila a i když asi vnitřně tušili, že to dělají s uměním nemá nic společného, přesto to dělali... Po hříchu se zde opravdu mihl i můj oblíbenec Karel Černoch, který ale sám byl v tom roce 1982 už dávně někde jinde. Zapomněl Popelky i Srdce z plíšku... Ne není žádný důvod toto vidět a ani není žádný důvod toto dokoukat.. Naštěstí ty doby, že v bedně jinak nic večer nebylo jsou doufám navždy pryč... Jedna rouška .*(26.6.2015)

 • Roman Albach
  ****

  Tento film jsem viděl před hodně lety, ale pamatuju si, že jsem byl nadšený z toho, že svoje oblíbený zpěváky vidím v parodii na tehdy velmi oblíbený seriál Nemocnice na kraji města. Pohodový, vtipný, odpočinkový.... Pokud to bylo natočeno pro Silvestrovský vysílání, nedokážu si představit nic vhodnějšího.... ;-)(27.6.2010)

 • kingik
  **

  Není to tak vtipné, jak bych čekal, ale když je Dietl autorem parodie na seriál, který sám stvořil, je to poměrně odvážné. Hlavní slabinou zůstává slabý herecký projev všech zúčastněných zpěváků, kteří přece jen na poli pěveckém odvádějí lepší výkon. Je to i poměrně nenápadité a nezbývá mně než suše konstatovat, že parodie Dietlovi moc nešly. V dnešní době se tuhle obstarožní záležitost snad ani nevyplatí sledovat.(21.1.2011)

 • ostravak30
  **

  Pořad jen dokazuje, jak moc populární Nemocnice na kraji města byla. Nicméně co už. Kulisy stojí, zpěváci moc nestojí, tak proč to nedat dohromady. Nemělo to ovšem vtipa a první půlka je jasně horší. Zpěváci vůbec nezpívali k logice toho, co dělali. Navíc všichni ani nezpívali své písně, ale i písně jiných. Nebo také parodie cizích. Znatelně mi chyběl Gott. Ale zřejmě v té době bylo přeGottováno. Pak už konečně také zazněly hity, ale jinak to byla narychlo spíchnutá patlanina čehokoli.(29.6.2020)