Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj zábavného pořadu se odehrává v „rozezpívané“ nemocnici, kam zavítaly hvězdy českého populárního nebe. Parodují oblíbený seriál z období totality Nemocnice na kraji města, jehož autorem je Jaroslav Dietl (1929–1985), a zpěváci vystupují v rolích protagonistů. Takže se tu postupně setkáme s doktorem Blažejem, sestrou Huňkovou, primářem Sovou, hokejistou Rezkem, doktorkou Královou či doktorem Strossmayerem, jemuž propůjčil svůj zpěvní hlas Milan Drobný. Uslyšíte populární písně ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, například Kapitáne, kam s tou lodí (Pavlína Filipovská), Haló, haló, taxi (Helena Vondráčková), To mám tak ráda (Marie Rottrová), Zpívání v dešti (Jiří Korn), Modravé dálky (Karel Černoch) a další. Rozverná parodie složená podle vzoru italského pasticcia připomíná neobyčejnou kreativitu a umělecký význam proslulého televizního scenáristy Jaroslava Dietla, který je známý hlavně díky televizním seriálům Nemocnice na kraji města, Nejmladší z rodu Hamrů, Dispečer, Píseň pro Rudolfa III., Byli jednou dva písaři, Tři chlapi v chalupě, Okres na severu, Muž na radnici, Plechová kavalerie nebo Žena za pultem. Napsal řadu her, některé z nich zfilmoval, případně podle filmu vytvořil následně divadelní hru. Také některé filmy zpracoval i jako seriál a obráceně. Rok před svým úmrtím byl jmenován zasloužilým umělcem. Svůj nejznámější seriál Nemocnice na kraji města vytvořil v letech 1978–1981. (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pořad jen dokazuje, jak moc populární Nemocnice na kraji města byla. Nicméně co už. Kulisy stojí, zpěváci moc nestojí, tak proč to nedat dohromady. Nemělo to ovšem vtipa a první půlka je jasně horší. Zpěváci vůbec nezpívali k logice toho, co dělali. Navíc všichni ani nezpívali své písně, ale i písně jiných. Nebo také parodie cizích. Znatelně mi chyběl Gott. Ale zřejmě v té době bylo přeGottováno. Pak už konečně také zazněly hity, ale jinak to byla narychlo spíchnutá patlanina čehokoli. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně slabé, a v podstatě to ani parodie není. Je to taková show Heleny Vondráčkové s tanečními a pěveckými čísly, kde sice na pár dialogů dojde, dokonce se objeví i předělávky v textech písniček, zapomenuto není ani na erotiku (uvidíme bradavku Marie Rottrové pod průhlednou podprsenkou či svlékání Petry Černocké), ale celé to i při své krátké stopáži působí nekonzistentně, jako by se zapracoval každý nápad, který kdo ze zúčastněných zrovna měl. Některé dialogy jsou tak vynikající, jindy - a to častěji - člověk nepřestává žasnout nad stupiditou jednotlivých scének. Někteří zpěváci se zde skutečně jen mihnou, což je mi líto třeba u Gondolána. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Jaroslavem Dietlem vedená rádoby vtipná silvestrovská taškařice. Přední zpěváci té doby (Vondráčková, Korn, Černoch, Chladil, Černotská a další) parodují populární seriál Nemocnice na kraji města. Režisér Jaromír Vašta má za sebou mnohem povedenější kousky (například Píseň pro Rudolfa III.) a jestli je na tomto něco k pousmání, tak snad jenom drzost, která dala vzniknout tomuto paskvilu. ()

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Tento film jsem viděl před hodně lety, ale pamatuju si, že jsem byl nadšený z toho, že svoje oblíbený zpěváky vidím v parodii na tehdy velmi oblíbený seriál Nemocnice na kraji města. Pohodový, vtipný, odpočinkový.... Pokud to bylo natočeno pro Silvestrovský vysílání, nedokážu si představit nic vhodnějšího.... ;-) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Není to tak vtipné, jak bych čekal, ale když je Dietl autorem parodie na seriál, který sám stvořil, je to poměrně odvážné. Hlavní slabinou zůstává slabý herecký projev všech zúčastněných zpěváků, kteří přece jen na poli pěveckém odvádějí lepší výkon. Je to i poměrně nenápadité a nezbývá mně než suše konstatovat, že parodie Dietlovi moc nešly. V dnešní době se tuhle obstarožní záležitost snad ani nevyplatí sledovat. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama