poster

Zpěváci na kraji nemocnice (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1982, 39 min

 • Big Bear
  *

  Dost šílené. Helence to sice v uniformě sestřičky sekne, scénář sám je ale úděsný... Vtip v tom nehledejte, ale kdo má rád ony slavné a ČT neustále reprízované - Silvestry, jeho srdce zaplesá. Mihne se zde celá řada tehdejších sérebrit, kterým normalizace nevadila a i když asi vnitřně tušili, že to dělají s uměním nemá nic společného, přesto to dělali... Po hříchu se zde opravdu mihl i můj oblíbenec Karel Černoch, který ale sám byl v tom roce 1982 už dávně někde jinde. Zapomněl Popelky i Srdce z plíšku... Ne není žádný důvod toto vidět a ani není žádný důvod toto dokoukat.. Naštěstí ty doby, že v bedně jinak nic večer nebylo jsou doufám navždy pryč... Jedna rouška .*(26.6.2015)

 • honajz
  **

  Hodně slabé, a v podstatě to ani parodie není. Je to taková show Heleny Vondráčkové s tanečními a pěveckými čísly, kde sice na pár dialogů dojde, dokonce se objeví i předělávky v textech písniček, zapomenuto není ani na erotiku (uvidíme bradavku Marie Rottrové pod průhlednou podprsenkou či svlékání Petry Černocké), ale celé to i při své krátké stopáži působí nekonzistentně, jako by se zapracoval každý nápad, který kdo ze zúčastněných zrovna měl. Některé dialogy jsou tak vynikající, jindy - a to častěji - člověk nepřestává žasnout nad stupiditou jednotlivých scének. Někteří zpěváci se zde skutečně jen mihnou, což je mi líto třeba u Gondolána.(27.6.2015)

 • BigBang
  ***

  Toto představení je samozřejmě hodně -Jenseits von Gut und Böse- a tedy i mimo jakékoliv množství hvězdiček. Já hodnotím, že toto je asi nejblíže, co se československý životní pocit 80. let mohl dostat k západoněmeckému ideálu euforické prosperity. Spíše než kdo účinkuje, by mě zajímalo, proč neúčinkují ti jiní. Jak se třeba stalo, že píseň pí Zagorové zpívá pí Růžičková.(12.7.2015)

 • rakovnik
  ***

  Zajímavě obsazené varietní číslo, balancující na hraně trapnosti a naopak zajímavosti. Potěšila mě paní recepční, ale předělávky písniček, "přeřeky" a vůbec celá koncepce pořadu příliš ne. Češi umí udělat komedii i z horroru a jak jsem tak koukal, tak televarieté i z populárního seriálu. Divím se, že i pod tímto je podepsán pan Dietl.(21.7.2015)

 • Roman Albach
  ****

  Tento film jsem viděl před hodně lety, ale pamatuju si, že jsem byl nadšený z toho, že svoje oblíbený zpěváky vidím v parodii na tehdy velmi oblíbený seriál Nemocnice na kraji města. Pohodový, vtipný, odpočinkový.... Pokud to bylo natočeno pro Silvestrovský vysílání, nedokážu si představit nic vhodnějšího.... ;-)(27.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace