Zpěváci na kraji nemocnice (TV film)

Hudební / Komedie

Československo, 1982, 39 min

Tento film jsem viděl před hodně lety, ale pamatuju si, že jsem byl nadšený z toho, že svoje oblíbený zpěváky vidím v parodii na tehdy velmi oblíbený seriál Nemocnice na kraji města. Pohodový, vtipný, odpočinkový.... Pokud to bylo natočeno pro Silvestrovský vysílání, nedokážu si představit nic vhodnějšího.... ;-)(27.6.2010)

• kingik

Není to tak vtipné, jak bych čekal, ale když je Dietl autorem parodie na seriál, který sám stvořil, je to poměrně odvážné. Hlavní slabinou zůstává slabý herecký projev všech zúčastněných zpěváků, kteří přece jen na poli pěveckém odvádějí lepší výkon. Je to i poměrně nenápadité a nezbývá mně než suše konstatovat, že parodie Dietlovi moc nešly. V dnešní době se tuhle obstarožní záležitost snad ani nevyplatí sledovat.(21.1.2011)

• honajz

Hodně slabé, a v podstatě to ani parodie není. Je to taková show Heleny Vondráčkové s tanečními a pěveckými čísly, kde sice na pár dialogů dojde, dokonce se objeví i předělávky v textech písniček, zapomenuto není ani na erotiku (uvidíme bradavku Marie Rottrové pod průhlednou podprsenkou či svlékání Petry Černocké), ale celé to i při své krátké stopáži působí nekonzistentně, jako by se zapracoval každý nápad, který kdo ze zúčastněných zrovna měl. Některé dialogy jsou tak vynikající, jindy - a to častěji - člověk nepřestává žasnout nad stupiditou jednotlivých scének. Někteří zpěváci se zde skutečně jen mihnou, což je mi líto třeba u Gondolána.(27.6.2015)

Zajímavě obsazené varietní číslo, balancující na hraně trapnosti a naopak zajímavosti. Potěšila mě paní recepční, ale předělávky písniček, "přeřeky" a vůbec celá koncepce pořadu příliš ne. Češi umí udělat komedii i z horroru a jak jsem tak koukal, tak televarieté i z populárního seriálu. Divím se, že i pod tímto je podepsán pan Dietl.(21.7.2015)

• Ironfood

Ze začátku tam sice nějaké náznaky humoru jsou, ale rychle se z toho stane taková hodně fádní záležitost, a to jak po obsahové, tak po hudební stránce. Sice se objeví i různé hitovky, ale pořád to působí hrozně stereotypně. Texty taky nejsou nic moc a účinkující, zejména pánové, jsou hodně toporní. Párkrát to malilinko osvěží Helena Růžičková.(27.5.2019)