Stárnoucí muzikant Harvey Shine se živí skládáním hudby pro reklamy, v poslední době s hořkým pocitem neúspěchu. Na pár dní odjíždí na svatbu své dcery do Londýna, má však pocit, že byl pozván jen z povinnosti. Proto se rozhodne, že se raději vrátí letadlem zpátky domů. Náhodou přitom potká zaměstnankyni letištní pobočky Kate, která se cítí podobně jako Harvey. Žije osaměle a utíká před telefonáty matky, jež ji ve dne i v noci kontroluje. Oba netuší, že své dosavadní předsevzetí a životní postoje nečekaně přehodnotí… (HBO Europe)

Mishqo

bolo to miestami nudné a v podstate od začiatku predvídateľné ale boli tu aj veľmi úprimné a milé scény, ktoré naozaj donútia človeka sa zamyslieť, no a Hoffman a Thompson podali skvelé výkony :) ()

svobik

Dustin Hoffman po dlouhé době zase ukázal, že ještě nezapomněl hrát a Emma Thompson mu zdatně sekunduje. LCHH má několik parádních momentů (hlavně v prostřední části), kdy to Hopkinsovi zobete z ruky, celková předvídatelnost mu však mírně podráží nohy. Celkově tedy lehký nadprůměr s tím, že se filmu v našich kinech imho nikdy nedočkáme. ()

Pedross800

„NEODCHÁZEJ!.......DOBŘE........MUSÍME SI POSPÍŠIT........PROČ?........PROTOŽE Z TEBE CHCI VYTANCOVAT DUŠI!“ Krásný komorní snímek.....takové „Před úsvitem“ pro odrostlejší s kouzelným a atmosférickým Londýnem jako kulisou. Je to o smutku a zklamání, ale také o naději a souznění a o tom, že láska může přijít v jakémkoliv věku a může být stejně bláznivá a kouzelná a silná......stačí zahodit strach a dát jí šanci. I když děj je předvídatelný, je podaný s takovou jemnou a citlivou grácií, že tomu člověk propadne a s úsměvem se nechává unášet na vlnách plných krásných dialogů a hudby. „TAK JAK TO DLE VÁS BUDE FUNGOVAT PANE SHINE?......NEMÁM ANI SEBEMENŠÍ TUŠENÍ......ALE BUDE, TO TI SLIBUJI!“ ()

Kurikmoon

Popravde, pre mňa tento film nemal tempo. A veľkú časť filmu som sa nudil. Bol tam pár emocionálnych scén. Len na 89 min. veľmi málo. A dialógy mi väčšinu času prišli hodne prázdne. ()

ZkuKol

Zaprášená romantika, jenž se nevyhýbá klišé ani vykrádání povedenějších předchůdců, s příjemnou, ale nenápaditou hudbou, sterilní režií, nadprůměrnou kamerou a dvěma hereckými esy. A ti dva film zachraňují, věříte jim, fandíte jim, ale že se u toho nudítě a usínáte, nezachrání ani oni dva. Pomalá romantika ve starším "módu" v níž Hoffman a Thompson okouzlují navzdory zbytku filmu... 50% ()

Looser

Harvey není spisovatel, ale skladatel reklamních znělek, je v depresi neb dostal výpověď z reklamní agentury a ještě ke všemu má neshody s dcerou a vlastně celou rodinou. A pak potká Kate, která také nemá úplně růžový život a ti dva to možná dají dohromady.........Romantický příběh pro starší ročníky (které ocení hlavně Hoffmana) na pozadí moderního Londýna. ()

made1

Mám opravdu moc ráda Emmu Thompson, snad skoro nejvíc ze všech hereček, ale tady se mi její spojení s Dustinem Hoffmanem moc nelíbilo. Ona byla skvělá, on asi taky, ale nic víc. ()

tempus

Děj je sice trochu více jednoduší, ale podán tak, že uplyne hodina a půl, a ani nevíte jak. Snímek nemá jedinné zaškobrtnutí. Klidně si ho pustím raději, než leckteré romantické příběhy, kterým jsem dal 4*, které paradoxně jsou horší. Důvodem, proč také nemá tento milý film 4, je kvůli tématické odměřnosti. Za 40 let je pravděpodobné, že své hodnocení navýším. ()

cab

Harvey (Dustin Hoffman) je starnouci skladatel reklamnich znelek, jehoz v praci nikdo nepostrada. Na sve kratke ceste do Londyna, kde se ucastni svatby sve dcery narazi na zajimavou Kate, ktera pracuje na letisti. Slovo da slovo a romance je na svete. Harvey prehodnocuje svuj zivotni styl a soji pred zivotnim rozhodnutim. Romantika nejen pro starsi. 75% ()

dopita

Romanťák o lidech "dříve narozených" může klidně nabídnout mnohem víc, než uječený romanťáky o teenagerech. Zvlášť když sympatický postavy hrajou sympatičtí (a velmi schopní) herci. Žádné veledílo, ale každopádně příjemnej film. ()

kolemjdouc

film u kterého je to ze začátku chvílemi na usnutí.Ale na druhou stranu - nelze očekávat víc od rodícího se nového vztahu dvou stárnoucích lidí,to zkrátka nejde.V jejich věku se lidé déle oťukávají jsou zkrátka obezřetnější.Zvlášť po tom ,co už od života utržili nějakou tu ťafku.Takže žádné skákání po hlavě do nového vztahu se nemůže konat.proto ta zdánlivá zbytečná zdlouhavost scén.U mě dobrý. ()

santiamén

Právě proto! Právě proto, že dvojice Thompson + Hoffman si takový podprůměrný materiál nezaslouží. Nesnesitelně nezáživný scénář a k pos*ání nevyužitý herecký potenciál. ()

Wishkah

Dustin Hoffman a Emma Thompson jsou ten důvod proč bych si tenhle film znovu pustil. Chemie mezi nimi funguje dokonale ()

Phillo

Šablóna. Nechutne nudná, predvídateľná a strnulá. A vykradnutá odinakiaľ. Herci, ktorí to ako tak zachraňujú, sú tu snáď omylom. ()

neneka

Po přečtení ostatních komentářů si tak říkám, proč chtějí (chcete) neokoukané, nevídané, neslýchané, vždyť ono se v životě hodně věci opakuje a se setkáním dvou lidí to taky hodně často nebývá tak, že se dva potkají, jiskry lítají a mají jasno... takže pro mě hodně milý a snad to nevyzní příliš pateticky ale taky nadějeplný film. ()

in nomine

Jednoduchý příběh filmu stojí na výkonech D.Hoffmana a E.Thompson, kteří filmu dali více na koukatelnosti. Jinak jako relax dobrý. ()

Kamas

Doporučuji pustit, když máte zrovna den blbec, chuť zalízt někam do kouta a číst si červenou knihovnu se skleničkou Chardonnay.. ()