Konečná (S04E12) (epizoda)

Konec světa

End Times

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 47 min

No ako to napísať, po nabitej predchádzajúcej epizóde a zrejme pred ďalšou nabitou epizódou, sériu ukončujúcou, taký výdych a nádych zároveň. Samozrejme dominuje návšteva Jeeseho u Walta, len zase tá logika mi nedá spať. Prečo nedal Gus štenicu do Jesseho bytu? Alebo snáď dal, keď zistil Gus to, čo zistil? A prečo dvaja kuchári s takouto alternatívou nerátajú, keďže plány kujú práve tu?(2.3.2018)

Spoilery!Někdy mám pocit, že se při vytváření "wow" momentů tvůrci pevně soustředí na svoji jasně vymezenou cílovou skupinu, tedy na alkoholiky, pikaře a úředně uznané dementy. Jinak si nedovedu představit, proč od mně očekávají, že uvěřím tomu, že by někdo mohl být až taková píča a uvěřit historce Walta o travitelství a následnému prospěchu z něj. Bohužel se v tomto seriálu tu a tam taková scénka objeví. Každopádně další solidní epizoda, která si drží alespoň úroveň napětí, když už nic dalšího. Dost mě pobavilo, kterak negřík asi podle intenzity a směru větru detekoval bombu pod svým automobilem. To už možná tvůrci s tím nadčlověčstvím trošku přepískli. Slabší tři kousky.(31.8.2018)

Po prvý raz počas sledovania Breaking Bad mám pocit, že dramatickosť šla na úkor logiky. Waltova historka sa mi pri konfrontácii s Jessem zdala byť trochu pritiahnutá za vlasy. Všetci vieme, že Gus nás už pár razy prekvapil, ale to s tou cigaretou sa mi zdá až moc pritiahneté za vlasy, kamery-nekamery ako mohol na to prísť? :D(18.1.2017)

"Pull the trigger. Do it!" ... Walt má plány promyšlené do posledního detailu, jemože Gus mu to všechno nějakým zázračným způsobem kazí - že by šestý smysl? ... Konfrontace mezi Waltem a Jessem byla nervydrásající... vše nasvědčuje tomu, že se můžeme těšit na doslova bombastické finále, které Vince Gilligan umí vždy napsat na 6*... Jednoduše, a opět: Neskutečně dramatické a boží...(5.12.2016)

Závěrečná scéna výborná. Od finále čekám HODNĚ!(1.2.2020)