Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

le poulet

Ellen Page válí a nejen na bruslích, Drew měla zůstat u režie. Líbí se mi, že to nekončí úplným happyendem a tím pádem to nevyznívá jako typický americký film o splněném snu. ()

naytsirk

Příjemný film na středeční večer. Člověk chce doma udělat radost a tak místo hororu nebo akčňáku přinese komedii, která se podle obalu tváří jako děsná kravina. Naštěstí tomu tak nebylo a užili jsme si to. Škoda že tam nebylo víc Drew, ale to je jen má malá poznámka… ()

Matt2626

No ja neviem...E.Page - herecký výkon výborný (obdoba Hard Candy a Juno). Ale to je asi tak všetko. Línia filmu plochá, zápletka no viac menej až na ten druh športu(ktorý ma moc nezaujal) triviálna. Záver štandardný, bez väčšieho prekvapenia. Akoby ma celý ten film minul a nepodarilo sa mi do neho preniknúť. Škoda. 65% ()

HMTD

Drew Barrymore mě tedy ohromě překvapila,to že je skvělá herečka si myslím už dlouho, ale když jsem se na ten film díval, nečekal jsem že je to její režíserský debut a spíš jsem tento skvělí počin přisuzoval někomu s letitou zkušeností. Velmi jsem se bavil.Jen takovej dotaz, tiply by jste Drew v tomto filmu 34 let? Já tedy ne možná i 20 :-) Ještě něco dodám,HL hrdinka zalže ve filmu že je jí 22 a ono této herečce nejspíš právě bylo 22. ()

Tweetak

Drew Barrymore jsem jako herečku nikdy moc nemusel, vypadá to, že ale měla dělat režisérku už daleko dříve, protože tohle dílo se jí povedlo. Navíc herci tomu taky dodávají šťávu a kompars, který opravdu reaguje na to, co se děje i když je v rozostřené mlze, to je pro nás puntičkáře balzám na duši. Jediný důvod proč nedávám 5 hvězd je, že mi přišlo seznámení Bliss a toho jejího zpěváka takové divné, on kdovíjakej sympaťák taky nebyl a potom ten konec jsem nepochopil co to jako mělo bejt, facka padla, ale dál co? Třeba bude usmiřování v dalším díle s Bliss mladší sestrou, která se dá třeba na ragby. ()

Mates Hradecky

Popcornová zábava za jednu hvězdu. Další za "takovou normální zabíječku" Juliettu Lewisovou -ta roštěnka na svůj věk neuvěřitelně dobře vypadá (ve filmu řekne skutečný věk)a neuvěřitelně mrštně lítá po dráze. Třetí hvězda za očekávaně výborný výkon Ellen Page (to ďouče to ještě požene vysoko). Film určen pro mládež od věkové hranice chápající nevěru s nákazou filckami spojenou. ()

Sakashi

Tak takhle nějak si představuju film pro mladé. Je v něm všechno, od skvělého hereckého obsazení (Ellen kdykoliv a Drew taktéž), přes rockovou hudbu až po nejlepší sport na světě. Film má děj, má grády a je až moc návykový, alespoň pro mě. Líbí se mi vykreslení prostředí, ve kterém derby probíhají, charaktery závodnic..to vše spolu krásně koresponduje. Nenucená, nevyumělkovaná a přirozená komedie. Konečně někdo natočil film o in-line bruslení, který má smysl. Palec nahoru. ()

Tomulka

Ellen Page a její herecký um mě opravdu oslovuje ve všech filmech co jsem s ní zatím viděl. Také jsem moc rád, že Drew Barrymore si udržuje svůj herecký standart a v tomto případě předvedla i vynikající cit pro režii. Jen tak dále děvčata fandím Vám. ()

Swallowdale

Na teenage film made in USA dost nadprůměrné. Možná vůbec nejlepší v žánru, co jsem zatím viděl. A Ellen Page na kolečkáčích? Na to bych se moh koukat donekonečna. Jenom teda jednu věc nutno výrazně vytknout. Jak je možné, aby ve filmu, který se tváří jakože osmdesátkově, maximálně přelomově osmdesátkově/devadesátkově (určitě podle absence jakýchkoli mobilních technologií a ač nejsem odborník, ty auta a další reálie mně přišly jako ještě staršího data), byl používán internet, google a wikipedie? Nejsem ten, kdo by ujížděl na hledání chyb ve filmech, ale tohle je úlet... 95% ()

KraLuban

Žádná velká filmařina, ale na příjemné podívání stačí. Je to takové osvěžujícím způsobem středoškolské, lehce praštěné...a s jako vždy fantastickou Ellen Page v hlavní roli. Plus, extra body za překlady. Jeeeď, Brutální Bejbino:)! ()

Pythonator

Ellen Page je rozkošná a zbytek bab vás pobaví. Jen je škoda, že se toho neujal někdo, kdo by to pojal jako šílenost ve stylu Vybíjená. Tak ujetý sport si o to vyloženě říká. Komedie je to decentní, rodinná až nudná. A přitom to mohl být pořádný úlet. Škoda, no. ()

hrafnain

je Roller Derby vůbec sport? a je to legální? Drew Barrymore natočila drsnej pohodovej holčičí film, sama v roli komicky švihlý mlátičky, hned vedle vysmátý kaskadérky Zoë Bell. O modřiny neni nouze, když je tu jako záporačka stará dobrá Juliette Lewis. ::: Kristen Wiig pomáhá rebelující rychlé myšce Ellen Page nevyhrát miss krásy, navzdory ambiciózní matce, a k radosti skvělýho otce! ::: hned bych si s nim dal pivo taky ::: Všechno to moderuje Jimmy Fallon, holky mají krutý přezdívky, a pod taktovkou taktickýho hippie Razora bruslí na jakymsi oválu jak o závod o druhý místo na světě ::: já si to nedovedu vysvětlit, ale je to prostě nečekaně prima film ::: p.s. skoro jsem zapomněl na love story, je tam všechno, párty, bazény, nejlepší kámoška ::: soundtrack taky dobrej, třeba Ramones, a je to vůbec celkově pro 80s staromilce spíš :] ()

Moco

Drew Barrymorová ve filmu odzrcadlila svůj image půvabné rebelky s duší drsné ženy s pádnou rukou. Ellen Pageová oslovuje nejen hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, díky níž dokáže vinikat v rolích hlubších postav silných sympatických hrdinek. Příběh dvou dívek ze zapadákova se až na několik dialogových a scénáristických „úletů“ odvíjí slibně a postupně se přehoupne do komedie naplněné sportovním duchem a přátelstvím odvážných a "drsňáckých" bruslařek Roller derby. Film dokáže nejen pobavit - některé pasáže jsou skutečným hereckým koncertem mimického humoru, zejména pokud jde o trenéra týmu Holly Rockets (Andrew Wilson). Atmosféru derby okořenil svým hereckým a také komentátorským uměním Jimmy Fallon jako komentátor Johnny Rocket. Z bruslařek vyzařuje zápal pro hru i dobrá zábava, které si při filmování jistě užily požehnaně. Režisérský debut Drew Barrymorové má komediální i lidský potenciál pro to, aby se stal oblíbeným hitem mladé generace a přitom potěšil a pobavil i generaci starší. Citlivé ztvárnění nabízí svět rychlých bruslí, který i přes svoji tvrdou slupku ukrývá přátelskou atmosféru a radost ze života. ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky