Autorka romantických knih pro ženy Theresa Gorenová je zamilovaná do mnohem mladšího tenisty Waynea Jenningse. Tomu však jde jen o její peníze. Jedné noci Theresa zcela nečekaně Wayneovi zavolá a rozrušeným hlasem mu oznámí, že se za něj nikdy neprovdá. Wayne netuší, že ve skutečnosti volala Theresina starší sestra a zároveň její literární agentka Jess McCurdyová. Mladík zastřelí Theresu její vlastní pistolí. Poručík Columbo ovšem zjistí, že ve chvíli, kdy kulka pronikla do Theresina srdce, byla žena už nějakou dobu mrtvá. Stopy vedou k Tess. Jenže nic není tak jednoduché, jak by si to skutečný vrah přál, zvlášť když má případ v rukou Columbo… (Česká televize)

Brock

Vyústění trošku shazuje celý díl, ale ten má standardní kvalitu a jednoho z nejslizštějších padouchů :) ()

PeteBuck

Veľmi slušná časť. Trochu netradičná časť, lebo vraha síce na začiatku vidíme, ale potom sa objavia pochybnosti. Paráda bola, keď Columbo rozpráva jednu zo svojich historiek, aby donútil sestru obete prezradiť, čo treba. Columbove nevinné historky majú vždy parádny podtext. ()

gizi

Mně tento díl přišel jako dost slabý. Columbo zde moc nehraje, sestra zavražděné je tak odporná, jak už jsem dlouho žádnou babu neviděl, závěr je takový, že jsem ho ani nepochopil (jak mohl mít v plánu vrah vrátit se zpět na tenis, když si naopak dělal alibi, že jede k zavražděné...). Zkrátka to nebyl moc "Columbo", ale jen slabší krimi. 55%. ()

LukasCL

Musím se přiznat, že tady mě autoři pěkně napálili. V půlce filmu se dozvídáme, že ten koho jsme celou dobu považovali za vraha nemusí být vrahem. Moje pozornost se upjala na sestru oběti, ale spletl jsem se (ona to nebyla, i když za smrt tak trochu zodpovědná byla). Skvělý a zamotaný díl se spoustou zvratů. ()