Anne Hathawayová tentokrát nikoli v roli princezny, nýbrž coby těžkými traumaty postižená dívka, která po letech izolace přijíždí na svatbu své sestry. Za vynikající výkon v tomto snímku byla herečka nominována na Oscara. Režie se ujal Jonathan Demme (Mlčení jehňátek, Filadelfie).
Byť by název tohoto snímku mohl evokovat některé sladkobolné romantické komedie, tento film nemá s nevěstami a ženichy na útěku nic společného. Spíše naopak. Ačkoli se jeho děj točí kolem svatby, jedná se především o silné psychologické drama, dávající nahlédnout do temných zákoutí lidské duše. Hlavní hrdinkou je dívka Kym, která sice svým vzezřením připomíná princeznu, ale hluboko v sobě skrývá bolesti a vnitřní démony, jež cupují její srdce na kousky. Proto se také chová tak, jak se chová. Rodina ji nemůže vystát, poslední léta strávila v léčebně, ale nyní se vrací domů, protože se vdává její sestra Rachel. A právě napjaté prostředí, jež kolem sňatku panuje, se stává arénou velké bitvy citů a traumat, během níž možná konečně bude vyřčeno vše, o čem se tak dlouhou mlčelo. V hlavní, pro ni velmi netradiční roli exceluje hollywoodská hvězda Anne Hathawayová, jež byla za tento herecký výkon nominována na Oscara. Tvůrcem snímku pak není nikdo jiný než oscarový Jonathan Demme, režisér nezapomenutelných klenotů Mlčení jehňátek a Filadelfie. (oficiální text distributora)

Trailer

Rob Roy

Zachycení té zvláštní společenské události, které se říká svatba. Komplexní všehochuť nálad a široká škály pocitů. Pro mě je Anne Hathaway (výborná) jen jednou ze dvou hlavních postav. tou druhou je právě SVATBA a vše okolo. Pro někoho kdo nikdy žádnou nevymetl asi nic moc, ale těm na které tahle událost emocionálně působí, doporučuju. Poslední scéna náladově dokonalá a všeříkající a tu houslovou skladbu chci, díky ní jsem film dokoukal až do konce titulků :) Silné 4* ()

Arachneuss

Rachel se vdává a Kym se vrací domů. Komorní drama o rodině, lásce a hledání sebe sama, od tvůrce Mlčení jehňátek, jenž tentokrát vsadil na digitální kameru, aby diváka plně vtáhl do scén plných smutku, emocí či radosti. Skoro-Oskarová Anne Hathaway září a to doslova. Její postava ironické sestry se smyslem pro dramatičnosti, jenž se snaží za každou cenu získat trochu pozornosti, je opravdu dokonalá a zlatou sošku bych jí bez okolků věnoval. Vedlejší postavy, zastoupeny z 90% nevěstou, otcem, matkou a přítelem z protidrogových skupin, ji nezastiňují ani nepřevyšují, vše je dokonale vyladěno pomocí všemožných vážných / lehkých scén s naprosto precizními dialogy. Jediné, co nakonec na filmu zamrzí je fakt, že i přes tu všechnu realističnost "uvnitř rodiny", může konec působit pro někoho prázdně - žádné velké drama se nekoná, život jde dál a na minulost již zapomeneme. To ale neplatí pro tento film. ()

Jossie

Kdo o filmu nic neví, možná si jako já bude myslet, že Rachel, která se vdává, je Anne Hathaway, ale ona vlastně hraje její sestru a to takovou, že je černou ovcí rodiny a noční můrou všech. Anne tady vystoupila z role celkem trapných princezen a velmi dobře a přesvědčivě zahrála nešťastnou dívku, která se zřejmě už navěky musí prát se svými osobními démony a pocity viny a pomalu si získávat zpět ztracenou důvěru a lásku svých nejbližších. ()

Falko

Dva dovody ma viedli k tomu, aby som si tento film pozrel. Ten prvy dovod je reziser Jonathan Demme, ktory natocil MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo PHILADELPHIU (1993) s Tomom Hanksom a s Denzelom Washingtonom a okrem tychto filmov si uz na ziadny iny od neho nepamätam. Mimochodom pre zaujimavost by som chcel dodat, ze hned na zaciatku filmu ako odkaz na Mlcanie jahniat spomenie Anne Hathaway samotneho Hannibala Lectera pocas jazdy autom z liecebne domov. Druhy dovod je moja oblubena herecka Anne Hathaway, ktora bola pravom nominovana na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe, avsak v konkurencii si Oscara domov odniesla Kate Winslet za ulohu v drame PREDCITAC (2008). Myslim si, ze z tohto nametu sa dalo omnoho viac vyskrabat, ako to predviedol reziser a namiesto toho akokeby zabudol na noznicky v strizni a neskratil svadobnu zabavu, na ktorej sa zabavali asi len herci alebo i neherci. V kazdom pripade, chvilami to bolo dost nudne a na konci zaverecnych titulkov mi v hlave presla otazka: ,,A to bolo vsetko?" _________ Anne Hathaway - (Kym) +++ Rosemarie DeWitt - (Rachel) +++ Debra Winger - (Abby) +++ Jerome Le Page - (Andrew) +++ Sebastian Stan - (Walter) +++ Roslyn Ruff - (Rosa) +++ Bill Irwin - (Paul) +++ Produkcia: Jonathan Demme +++ Hudba: Donald Harrison Jr., Zafer Tawil +++ ()

kleopatra

Nikoli další díl Deníku princezny, ale domácí video o vypuštění stáda kostlivců v rámci předsvatební psychózy s Rachelinou sestrou v hlavní roli, tak trochu a la Dogma. Potížistka Kym dělá dlouho kašpara a jako pozérka tím ostatní poznamenané jen vytáčí. Pak ale nastane situace, kdy klaun pod tíhou vlastních mimiker řekne něco jako: mužu abstinovat, mužu se všem omluvit, ale co se stalo, nezměním i kdybych byla Matka Tereza, a musím s tím do smrti žít ... a ta byla i s Anne Hathaway oscarová. Trauma pod povrchem ale výrazně otupuje až ubíjející roztahanost kolem svatby. Život, když něco bolí a něco se hojí, je taky rozvleklej, ale tady to bylo podle mě zbytečný a na škodu. 3,5*. ()

• Jenny Lumet již napsala 4 scénáře, ale toto je její první scénář filmový. Jeho sepisováním strávila 7 týdnů. (HellFire)
  • Fotky malého Ethana jsou ve skutečnosti fotky z dětství mladšího bratra Anne Hathaway. (HappySmile)
  • Anne Hathaway obržela za svůj výkon cenu pro nejlepší herečku na Critics Choice Awards 2009. (ufooonek)