Rachel se vdává

Rachel Getting Married

Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Kdo o filmu nic neví, možná si jako já bude myslet, že Rachel, která se vdává, je Anne Hathaway, ale ona vlastně hraje její sestru a to takovou, že je černou ovcí rodiny a noční můrou všech. Anne tady vystoupila z role celkem trapných princezen a velmi dobře a přesvědčivě zahrála nešťastnou dívku, která se zřejmě už navěky musí prát se svými osobními démony a pocity viny a pomalu si získávat zpět ztracenou důvěru a lásku svých nejbližších.(1.4.2009)

Ač bych to nečekal, drama Rachel Getting Married mi dlouho leželo v hlavě. Místy jsem se nechal doslova hypnotizovat velkýma očima a úsměvem Anne Hathaway, jindy mě dostávala ruční kamera á la Dogma. Velkým mínusem jsou pak totálně protahované, pro středoevropana nestravitelné pasáže příprav svatby, a s ní spojených všemožných děkovaček, ubíjejících poplácávání po ramenou, srdceryvných vyznání a díků a objetí a.. Naštěstí je tu potížistka Kym, která se zřejmě už navždy bude prát se svými démony. Bojující o kus pozornosti i uznání, že se někam posunula., i když jí leckdo už dávno odepsal!! Oceňuji, že i když se snímek prakticky nikam neposouvá, kostlivci jsou dávkovaní postupně a některé sekvence z hlavy jen tak nedostanu. Ani samotnou ústřední postavu.. 59% je tak trochu málo, ne? Možná proto dávám nadhodnocené 4*..(28.11.2010)

Rachel se vdává hodnotím 4 hvězdičkami proto, že to je po dlouhé době originální americký film o rodinných vztazích a křivdách, kterému lze uvěřit. "Dokumentární" pojetí filmu působí velmi přirozeně, ruční kamera mi po pár záběrech přišla úplně normální. Herečtí představitelé jsou velmi dobře obsazení, film je přehlídkou směsice různých kultur, národností a barev pleti, ani to ale nepůsobí rušivě, ba právě naopak. A pak je tu velké herecké sólo Anne Hathaway. Mě nejvíc dostaly "intimní" scény z rodinného života - tedy akce "přerovnáváme nádobí v myčce" a Kym se sestrou po Kymině nočním útěku.(14.6.2009)

Spíše průměrné rodinné drama, které sice má celkem dobře napsaný scénář a pár silných scén, ale jako celek to moc nepasuje dohromady. Režie je totiž až příliš nevýrazná, tempo je totiž někdy až moc pomalé a hlavně v první půli jsem se hodně nudil. A ta kamera byla místy na můj vkus až příliš "amatérská" a to neustálý klepání kamerou se k tomuto žánru imho moc nehodí. Nad vodou to nicméně drží výborná Anne Hathaway, která zde všem potvrdila, že není jen hezkou tvářičkou, ale že s ní musíme do budoucna hodně počítat. A to je tak největší ponaučení, jaké jsem si od tohoto filmu mohl odnést.(3.3.2009)

• Krissty

Název mluví opravdu za vše.. A pokud je na tom někdo podobně jako já a absolutně ho nezajímá, jak se nějaká namyšlená úplně cizí holka chystá na svoji svatbu, neměl by nad tímhle filmem vůbec uvažovat, protože v něm opravdu není vůbec nic jiného.. Ano, je tam sice pár scén (neříkám, že dobrých), které nejsou tak docela o svatbě.. Jsou to ty, ve kterých se Anne Hathaway lituje, jaká je chudinka nebo se hádá s každým, kdo jí přijde pod ruku.. Ale těchto scén je tam vážně málo a většina filmu je o tom, jak před svatbou asi 10 lidí pronese nic neříkající přípitek nebo jiní svatebčané, kteří ve filmu nehrají téměř žádnou roli, několik minut tančí.. A to je vážně příšerná nuda! Když k tomu přidám tu hroznou kameru, díky které to celé působilo jako domácí video, nemůžu hodnotit jinak.. A opravdu nechápu, za co byla Anne nominovaná..(21.1.2012)

• - Anne Hathaway obržela za svůj výkon cenu pro nejlepší herečku na Critics Choice Awards 2009. (ufooonek)

• - Scéna se soutěží, kdo dřív naplní myčku nádobím, je založena na skutečné události, která se stala Sidneymu Lumetovi a Bobu Fosseovi. (HappySmile)

• - Anne Hathaway byla nominována na Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. (Politik)