Rachel se vdává

Rachel Getting Married

Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Tři mi přijdou málo a trochu nefér s ohledem na několik scén s Anne Hathaway a Rosemarie DeWitt, které obě hrály skvěle, ale na čtyři mi něco chybělo, respektive spíše přebývalo. V určitých chvílích má film až mrazivou hloubku (zpověď na skupině, talíř, dialog s matkou), ale bohužel bylo nezbytné přetrpět i slabší momenty, např. když účastníci večeře jeden po druhém začali pronášet své láskyplné přípitky. Kamera se naštěstí po úvodních divokých minutách trochu zklidnila. A rád bych ještě věděl, proč měl Sidney na nose tak příšerné brýle.(11.3.2013)

Riešia sa problémy, ale na konci som nemal pocit, že by sa niečo aj vyriešilo. To bol zrejme úmysel. Zápletka, ani dej originalitou práve neprekypujú, ale herci odvádzajú v drvivej väčšine prípadov výobornú prácu. Jedno pozretie a dosť. Záverečná svadba sa mi už vliekla tak, že som ju trošku posúval dopredu.(17.3.2009)

Nikoli další díl Deníku princezny, ale domácí video o vypuštění stáda kostlivců v rámci předsvatební psychózy s Rachelinou sestrou v hlavní roli, tak trochu a la Dogma. Potížistka Kym dělá dlouho kašpara a jako pozérka tím ostatní poznamenané jen vytáčí. Pak ale nastane situace, kdy klaun pod tíhou vlastních mimiker řekne něco jako: mužu abstinovat, mužu se všem omluvit, ale co se stalo, nezměním i kdybych byla Matka Tereza, a musím s tím do smrti žít ... a ta byla i s Anne Hathaway oscarová. Trauma pod povrchem ale výrazně otupuje až ubíjející roztahanost kolem svatby. Život, když něco bolí a něco se hojí, je taky rozvleklej, ale tady to bylo podle mě zbytečný a na škodu. 3,5*.(28.9.2009)

Spíše průměrné rodinné drama, které sice má celkem dobře napsaný scénář a pár silných scén, ale jako celek to moc nepasuje dohromady. Režie je totiž až příliš nevýrazná, tempo je totiž někdy až moc pomalé a hlavně v první půli jsem se hodně nudil. A ta kamera byla místy na můj vkus až příliš "amatérská" a to neustálý klepání kamerou se k tomuto žánru imho moc nehodí. Nad vodou to nicméně drží výborná Anne Hathaway, která zde všem potvrdila, že není jen hezkou tvářičkou, ale že s ní musíme do budoucna hodně počítat. A to je tak největší ponaučení, jaké jsem si od tohoto filmu mohl odnést.(3.3.2009)

Najvacsi problem tohoto filmu spociva v jeho nefilmovej forme. Rucna dokumentaristicky posobiaca kamera ma navodit dojem realistickosti co sa vcelku dari ale tym akykolvek pozitok zo sledovania pada. Neuzijete si tu ani dobru hudbu, ani zaujimavu vypravu, kameru, reziu ci nejake zrucne zostrihane sekvencie....Skratka film, ktory nielenze nezakriva svoj nizkorozpoctovy povod, ale prave naopak, stavia ho na "obdiv". Do istej miery to funguje. Film stoji len na dvoch silnych pilieroch. Tym prvym je vysperkovany scenar s brilantnymi dialogmi a tym druhym je presvedcive herectvo Anne Hathaway. Zial ku koncu uz film straca dych a utapa sa v svadobnych radovankach a tancovackach. Zostrihanie niektorych scen a lepsi zaver by mu rozhodne prospel. Takto je to iba za 3*.(17.4.2009)

• - Scéna se soutěží, kdo dřív naplní myčku nádobím, je založena na skutečné události, která se stala Sidneymu Lumetovi a Bobu Fosseovi. (HappySmile)

• - Fotky malého Ethana jsou ve skutečnosti fotky z dětství mladšího bratra Anne Hathaway. (HappySmile)

• - Anne Hathaway obržela za svůj výkon cenu pro nejlepší herečku na Critics Choice Awards 2009. (ufooonek)