Hodný, zlý a divný

• Jižní Korea Joheunnom nabbeunnom isanghannom (více)

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v zahraničí neznámá a v Koreji zapomenutá kategorie označuje snímky zasazené do prostředí Mandžuska ve třicátých letech dvacátého století, které tematicky odpovídaly americkým westernům. Režisér Kim Ji-un již ve svých předchozích filmech, jako Rány pod pás, A Tale of Two Sisters či A Bittersweet Life (poslední dva byly uvedeny na prvním ročníku Filmasie), chytře mixoval žánry, případně konfrontoval různé stylové polohy tematicky spjatých subžánrů. Tentokrát v akčním dobrodružném spektáklu spojuje inspiraci legendárním eposem Hodný, zlý a ošklivý Sergia Leoneho s dravou nevázaností klukovsky idealizovaných mandžuských westernů a vyprávěcí strukturou současných blockbusterů. (Filmasia)

BMAJTZ

Šíleně ujeté a osobně to považuju za takový akčnější remake The Goof The Bad, The Ugly. Inspirace je vidět na každém kroku a dalo by se říci, že to původní příběh dokonale kopíruje. Bohužel mi národnost Korea a western zrovna dvakrát nesedí a příjde mi to divné, každopádně tenhle film musím zkouknout ještě jednou. ()

The Viper

Poslední dobou jsem až nebezpečně propadl jakýmkoliv asijským filmům a i přesto že se zde jedná o jasnou vykrádačku amerických klasických westernů, tak do toho asiaté vždy dokážou vnést ten svůj nekonvenční styl, že se to prostě musí líbit. ()

sedm.1

Velká asijská divočina, která mi ovšem bohužel nesedla až tak, jak jsem si přál a jak jsem očekával. Nebudu tedy v žádném případě tvrdit, že bych se nudil, to snad totiž ani nešlo, neboť takové tempo, které zde tvůrci hned od začátku nasadili, to smekám, to bylo doslova dějové tornádo, bez minutky pauzy. Upřímně musím ocenit i multižánrový mix, který kupodivu vážně zafungoval, od všeho něco, ovšem ve správné míře a vzájemném respektu. Jen tak mimochodem, nejvíce na mě zapůsobil opravdu vtipný a nápaditý humor. A posledním pozitivem je určitě velice působivá a propracovaná atmosféra. Naopak problém jsem měl s castingem, kterému zcela jasně dominoval Byeong-heon Lee. Ostatní mi přišli jen vyloženě nevýrazní a asijsky „přitroublý“ a on je všechny skutečně převyšoval ve všech směrech o několik tříd. Nicméně, největší kámen úrazu této podívané vidím v opravdu nečekaně slaboučce zpracované akci, která zde měla mít naprosto dominantní postavení a na které to mělo všechno stát, ale ikdyž jí tedy není vůbec málo, tak je blbě nasnímaná, hloupě nastříhaná, choreograficky odfláknutá, až přespříliš ujetá, strašně nepřehledná a tím pádem díky tomu všemu prostě nezábavná, až snad otravná. Mé dojmy z celého tohoto snímku jsou zkrátka rozporuplné, ikdyž jsem se tedy rozhodně nenudil, tak na druhou stranu mě to ani příliš neoslovilo, ovšem problém je spíš než ve filmu ve mně, kdy zkrátka ještě asi nejsem úplně tím nejpřipravenějším divákem k užití si těchto asijských vychytávek. Když už, tak radši zůstanu nadále jen u řezničin Tonyho Jaa a Iko Uwaise. ()

DavidS.

Nebýt natažené stopáže, bylo by hodnocení maximální!!! Typický jihokorejský zážitek mixující styly a žánry kde zdánlivě nesourodé složky výborně fungují dohromady. Jak parodická rovina s velmi ďábelským humorem a neuvěřitelně komediálním výkonem Kang-ho Songa, tak naturalistické násilné scény nebo samotné akční pasáže... A tím se dostávám k vrcholu filmu, kterým je bezesporu finální střet všech aktérů na poušti. Hudba, pohyb, dynamika, efekty, velkolepost, a to vše natočené přehledně a s naprostou jistotu... Jednoduše řečeno - jízda!!! A po zhlédnutí pochopíte, jak moc je slovo "jízda" výstižné... ()

Losik

Hodně zajímavý western, který je hrozně úchylný, nejenom herci z Asie, ale skoro vším. Drsný a zároveň vtipný. Mohli by se zdát, že je to western v Asii, ale tak to není. Reálie okolo a příběh je uvěřitelný a hezky to do sebe zapadá. Tři hlavní hrdinové jsou do jednoho super a každý je uplně jiný a dokonce mají i nějakou tu minulost. Příběh a postavy jsou ze začátku hodně zmatené a nevíte co si o kom myslet a ani jaký je jejich cíl. To vůbec nevadí a spíš vás to připoutá a snažíte zjistit o co jde. Všudipřítomná akce a závěrečná honička je super. Novodobý "western" se mi moc líbil. ()

radecacek

Největší komerční hit roku patří tomuto filmu zaslouženě. Jeden z nejlepších akčních filmů za poslední roky. Některé scény a nápady mě fascinovaly, akce byla skvělá, příběh na délku filmu vůbec nenudil. Paráda 100% ()

Seti

Trochu mě mrzí, že tahle korejská pocta Leonemu neměla, krom libových přestřelek v čele s vážně krutou pouštní honičkou, ještě trochu té přidané hodnoty navíc. Tentokrát mi jen výtečná akce prostě nestačila. (Klasické asijské nešvary v podobě stupidních dialogů a veškeré komediální snahy pomíjím.) ()

Chipsonator

Korejský western o hledání pokladu? No proč ne?! Hodný je ostrostřelec, zlý má styl a divný je sympaťák. Akční scény mají grády, a hudba je parádní. Občas to sice sklouzne do trochu nudnější roviny ale jinak je to sakra fajn film, a já jsem si ho tedy užil a jsem spokojen. 75% ()

nameadel

Velmi wtf film. Zajímavá verze Don't let me be misunderstood (což jsem nepoznala). Hvězda za špatně hozené..bambitky-něco? Jo a. Bylo to hrozný. ()

Wally

Tohle není můj šálek kávy...ani po hodině a půl mne to nezaujalo a tak sem po hoooodně dlouhé době nedokoukal film.... ()

Hanys_

Asijská verze Leoneho opusu nedopadla vůbec špatně. Hned úvod (kamera zabírající orla či co to bylo za ptáka :) a následné přepadení vlaku vás přesvědčí, že co se týče akce, budete určitě spokojeni:) Pár hluchých míst by se v průběhu filmu asi taky našlo, ale ty přebíjí takové scény jako už zmiňované přepadení vlaku, výborná přestřelka na tržišti či honička na poušti...Stopáž je sice někde nad 2 hoďkama, ale utekla velice příjemně. 80% ()

The_Second

Další z vyjímečných Jihokorejských filmů. Tentokrát parodujíc americké westerny (i když nevim jestli to bylo úmyslný) přesto se to rozhodně povedlo a výsledek stojí za pozornost. Na celém filmu se mi nejvíc líbily akční scény, které jsou opravdu fantastické a ještě takový absurdní humor připomínající Welkeom tu Dongmakgol. ()

cab

Korejska variace na znamy americky western Hodny, zly a osklivy, kde namisto oskliveho tu mame divneho. Rekapitulacne to znamena, ze se znovu tri chlapci perou o mapu k pokladu. Jenom tentokrat v rychleji strizenych a moderneji vypadajicich sekvencich. U me film zustal na polovine cesty. Vice originality by neskodilo. 65% ()

Holina

Po shlédnutí korejské verze vynikajícího westernu, bude zřejmě nejeden fanoušek polykat aspiriny. Liberálnější divák si ovšem tuhle "akční úchylárnu" může užít. Totiž korejci to zas vzali podle svého a udělali trochu komedii, trochu akci, trochu sci-fi (jak jinak si vysvětlit western s jeepy a samopaly). A není to úplně zlé, minimum prostoru pro patos, jízda prakticky od začátku do konce a hlavně stylové (megastylové) obrazy. PS: Po druhém smrknutí přidávám hvězdu, ta honička v poušti nemá chybu. ()

eagle-eye

U tohoto filmu hodně váhám, ale celkově kombinace akce a všudypřítomného humoru mě přiměla k 4 hvězdám, ačkoliv jako remake nebo nějakou paralelu s Leoneho veledílem to ani brát či považovat nelze. A možná je to takto lepší. ()

Vaklaf

Nevím jestli nejdivnější western (to bych asi ponechal Miikeho Neohroženýmu střelci nebo spíš Jodorowskiho Krtkovi), ale určitě ten nejakčnější western (nebo spíš eastern), jaký jsem kdy viděl. Za sebou v tomto směru ponechává většinu čistých akčňáků, částečně i kvůli dokonalý hudbě, která všechny zásadní scény vystřeluje do nebes. Nutno poznamenat, že klasika, k níž název odkazuje, je rozhodně jedním z mých nejoblíbenějších westernů, ale přímé srovnávání si myslím není úplně na místě. Každý z těchto dvou filmů zkrátka sází na něco jiného. Pokud jde o hlavní postavy, pak ty zdejší samozřejmě úplně nedosahují kvalit Clinta a spol., ale rozhodně bych je nehodnotil negativně a navíc je tu spousta vtipných postav vedlejších: třeba dredař s palicí nebo mongolský gang (nebo co byli zač). Kdo očekává pouze strohé kovbojské hlášky a významné pětiminutové pohledy, bude asi zklamán. Kdo ale na druhou stranu chce pořádnou jízdu, nechť se tomuto skvělému dílu zcela oddá. ()

Káronoš

Nejeden promarněný večer jsem strávil úsilím nalézt tento snímek na torrentech, takže mi nezbylo nic jiného, než mou zvědavost a očekávání ukojit rozmázlím ripem s hrubými, německými titulkami. Už od upoutávky bylo jasné, že pestrá ("lítající") kamera, rychlý střih a úžasné efekty za doprovodu poutavé hudby budou jistou zárukou snímku. Ji-un Kim byl po technické stránce patřičně razantní a přesný, přehlednost bojových scén a "bum, prásk" sekvence poutali divkákovi oči k obrazovce. Zástupci hlavních rolích zářili, avšak svým bezcitným jednáním a přístupem (co se dá čekat od banditů, že jo) jsem si je nemohl zařadit a oblíbit, tak jak bych chtěl. Což mělo za následek menší lhostejnost při konečné přestřelce (to už doufám nebyl účel jejich rolí) a předlouhá honička po poušti už ke konci také strácela šmrnc (či má ospalost si již poroučela). Největší atrakcí snad byl neskutečně cool Byeong-heon "emo" Lee, který svým nekompromisem a povíšením vzbuzoval pořádný respekt (využil potenciál své postavy AŽ na hranici přehrávání). No, budu potřebovat pořádný rip a čistou hlavu na další projekci tohoto popkorňáku, zatím moje nadšení nesahá na poslední hvězdu, ale o žádné sklamání se nejednalo. Hodnocení: 8.5/10 ()

Rozjimatel

[2,5*]     Akýsi pokus o spaghetti western na kórejský spôsob, no do Leoneho, či nebodaj do Morriconeho to má veľmi ďaleko. Dejovo je to chabé, dávkovanie akcie je spravené bez citu a rozumu, takže je jej výrazne nad mieru a navyše je aj roztrasená a neprehľadná. Z postav sa mi páčil akurát štýlový "čudný" Yoon Tae-goo (herca Kang-ho Songa naozaj môžem), ostatní boli buď nevýrazní, alebo preštylizovaní. Pár výborných scén sa určite nájde (najmä tá vo vlaku, či "odstraňovanie hemoroidov"), páčil sa mi aj nejaký ten čierny humor. Len škoda, že tých čierno-humorných scén nebolo viac. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008