Happy

• Česko Buď šťastná! (více)

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ. Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří? Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná? (oficiální text distributora)

LuckyStar

Tři holky co tančí na Common People od Pulpu, učitelka flamenca, která zprostředkovává vášeň a rytmus, jeden mrzutý instruktor, který by se dal přirovnat ke všem těm každodenním mrzutostem a hlavně jedna usměvavá dívka - žena z oné trojice, která ještě pořád ví, že život má nesmrtelnou krásu jedině tehdy, když se chce umřít s úsměvem. Vyprávění o samotě, přátelství, úsměvech, trampolínách, prstech a o tom, že štěstí je krásná věc, jehož v češtině dvojitý význam si vlastně tvoříme jen my sami. Další dílo s přesahem, které pochopí a ocení jen ti, kteří ještě nezapomněli. 105%. ()

Phillo

Sally Hawkins je najmä zo začiatku naozaj na zabitie. Resp. na vypnutie DVD a kruté hodnotenie celého filmu. Lenže ak si na jej štýl zvyknete a dokážete prijať jej pravidlá, Happy-Go-Lucky dokáže rozosmiať aj dojať (skvelá, opakujem SKVELÁ scénka s bezdomovcom). Je to dlhé, všetky vedľajšie príbehy sú trestuhodne zanedbané (malý chlapec-??), no za pozretie to stojí. Enraha! 60% ()

Fikus.xf

Chápu určitou rozporuplnost komentářů a zároveň rozpačitost některých diváků. Není to film, který dokáže každý ocenit a to proto, že se charakter hlavní postavy může zdát "tak blbej, že až nereálnej" a to mimo jiné kvůli na první pohled nesmyslnému žvatlání během rozhovorů atd. Mám ale jednu přesně stejnou kamarádku, která využívá pro své pobavení asociace (alias: co ji právě jde hlavou) a pokud to rozesměje někoho jiného, taky dobře - stejně tak by se dala charakterizovat i Poppy. Pokud bych ale mohl zdůraznit několik skutečností o tomto snímku: Je to film o člověku, který se vážně netrápí pseudoproblémy naší společnosti - naopak - žije si své a je šťastný, nepotřebuje moc peněz, užívá si práci jako učitelka nižšího stupně základní školy, netouží po kariéře, chce být živá. A funguje jí to. Na druhou stranu proběhne určitá sebereflexe po té, kdy jí instruktor autoškoly ukáže, že je třeba brát ohledy na jiné lidi proto, že ne každý může její volnost chápat jako skutečnost bez dalšího. Kontrastem k vypjaté situaci nešťastného lektora je nalezení vztahu s pohledným sociálním pracovníkem a režisér film uzavře s náznakem, že všechno špatné jednou pomine a v klidu poplavem na loďce za "lepšími časy" :-) Dodat zbývá snad už jenom to, že legendární britský humor vážně není lehce uchopitelný a přímočarý (někdy zas možná až příliš, samozřejmě). ()

rcorp

Je Poppy happy a lucky? Toť otázka. I když se zpočátku může zdát, že je Poppy stále šťastný prosťáček, postupně dostaneme možnost vidět i jinou část její osobnosti a vyvstane otázka, nakolik je tahle křiklavě barevná rozesmátost jenom fasádou, vědomým, třeba i čistě racionálním rozhodnutím. Jsou situace, které vyžadují vážný přístup. A ten zbytek? Můžeme si vybrat? Nemůžeme? Každopádně je zajímavé Poppy sledovat a přemýšlet, co se jí asi honí hlavou. Škoda jenom toho doslovného konce. ()

B_EyE

Mám z tohohle filmu tak nějak smíšené pocity - na jednu stranu mě celkem dobře naladil, na stranu druhou mi trochu uniká pointa a zdá se mi že se film jen tak líně převaloval, než že by měl děj ...70% ()

alenka

finální scéna mi nahání slzy do očí a úsměv do tváře. divný? u tohohle filmu ani ne, a to se mi líbí! ()

ink flo

Mike Leigh ubral na existencionálnosti a přidal na komediálnosti, v hlavní roli skvělá Sally Hawkins. Výtky směrem k tomu, že oproti jeho ostatním filmům se jedná o plýtké dílo, dokazují nepozornost. Tady se akorát na okraji děje to, co se obvykle v jeho filmech odehrává v ohnisku. Ústřední veselá postava, která nebere nic vážně, působí jako kontrast - ve střetu s rasistickým nešťastným podivínem, který jí učí řídit (Eddie Marsan s naušnicí :-)), těhotnou sestrou, která jí káže stereotypní představy o tom, jak vést život (manžel, dítě, hypotéka, být "rozumná" a "dospělá"), šikanovaným dítětem ve škole, koktajícím bláznem v opuštěné továrně atd.. Scénář srší vtipnýma slovníma přestřelkama a graduje tak, aby se na konci z nenápadného vyklubalo hluboké (podobně jako třeba v "High Hopes"). ()

vojo

Ak prehryznete počiatočné nesympatie k hlavnej predstaviteľke(ja som pochopil prečo je tak neznesiteľne optimistická keď vyšlo na povrch, že je učiteľka, obrana musí byť:) a pochopíte, že na tomto snímku sa veľa nenasmejete strávite vydržateľné necelé dve hodinky s niekoľkými silnými momentami. (Učiteľ autoškoly, učiteľka flamenca a bezdomovec). Po zhliadnutí vám musí byť jasné, že aj napriek relatívnemu happy endu to pre predstaviteľku nebude ďalej ľahké, pretože dlhodobo vydržať s takouto "optimistkou" to musí byť viac než vyčerpávajúce:) P.S: Potešilo ma bydlisko hrdinky, pretože hneď vedľa jej vchodu bol pub s názvom Tatran a slovenským znakom vo dverách, ktorý bol však pravdepodobne zavretý. ()

Olík

Kdybych s hlavní představitelkou Poppy sdílel její optimismus, musel by mne zákonitě po zhlédnutí toto filmu opustit jako raketová střela. V oficiálním textu distributora se píše o rozverné komedii – no já si rozvernost představuji kapánek jinak. Vyjevují se mi spíše slova jako divná nebo dokonce úchylná. Tudíž mne na závěrečnou otázku v oficiálním textu „zda je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná?“ napadá pouze odpověď „sklenice je prázdná a ne jenom z půli“!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Rockerman

Škoda, že po světě nechodí více takových Poppy a méně Scottů. Trochu jsem jí záviděl ten nezdolný optimismus a věčně dobrou náladu. Poppy se zkrátka rozhodla, že bude šťastná a to za všech okolností. Ne vždy však se svými vtípky a rozesmátou tváří pochodí. Její instruktor v autoškole je cholerický, věčně naštvaný a lehce rasistický a na něj její pohled na svět přenést nelze. Právě jejich dialogy byly ozdobou filmu. Scott pro mne ale není tak úplně zápornou postavou. V mnohém má pravdu (např. v názoru na multikulturalismus). Osobně si myslím, že být tak jednoznačně pozitivní v naší současnosti není možné, ale určitě bychom se měli snažit alespoň se tomu ideálu přiblížit. ()

Kryat

It was weird, it was funny and it was sad... it was beautiful. Pohodový, optimistický snímek, který mě každopádně velmi dobře naladil. 85% ()

Kissak

Úžasná herečka Sally Hawkins v hlavní roli. Jinak tak trochu film o ničem. Nebýt střelené a hezké hlavní postavy, nebylo by se na co dívat. ()

Meg.x

Tenhle film by se pro mě dal charakterizovat velkým zklamáním. Hlavní hrdinka je strašně nesympatická a její pištivý hlásek mě štval od začátku do konce. Film nemá absolutně žádný děj, ani konverzace není na úrovni. Opravdu nechápu jak mohlo něco takového dostat nominaci na Oskara.. ()

DarkoCohen

Tolik otravných lidí pohromadě jen tak někde neuvidíte. Střeštěnost mám ráda, ale tohle je úplně mimo dobrý vkus. Tohle že je cesta k optimismu? Enraha už nikdy více ! ()

Theker

Ako som sa zamiloval.... Poppy je neskutočne optimistické žiena v najlepšom veku, ktoré na jednej strane dokáže svojou prítomnosťou zdvihnúť náladu všetkým v okolí, na strane druhej dokáže liesť na nervy všetkým v okolí a to len preto, že je HappyGoLucky. Film nemá vlastne žiadny dej, nenesie žiadne posolstvo (i keď...) takže sa mnohým môže zdať nudným, nezáživným... Ja tento film beriem ako ako profil človeka a ako profil, ktorý aj mňa povzbudil - potešil, ale privodil mi mne zatiaľ nešpecifikovanú náladu.... Poppy je ozaj sympatická a chcel by som s ňou stráviť viac času, ale nie každý má to právo... ()

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky