Americká vojenská základna. Joe Armstrong (Michael Dudikoff) je nováčkem na této základně. Sedí u svého náklaďáku a čeká na odjezd konvoje. Plukovník Hickock (Guich Koock) vede dceru Patricii (Judie Aronsonová) k osobnímu vozu, jenž řídí vojín Charley (Phil Brock), který jí odváží do domu otce a vyráží současně s konvojem. Konvoj je cestou přepaden lidmi zvládající bojová umění. Joeovi se to nelíbí, ale vzdává se stejně jako ostatní vojáci, ovšem jen do doby než jeden z útočníků dal Patricii facku. Rozpoutá rvačku, zachrání jeden náklaďák a pomůže Patricii od muže, který se jí snažil vzít jako rukojmí. Joe i s Patricií utíká do džungle, utrhne jí podpatky od bot, roztrhne sukni, kterou jí zaváže jako kraťasy, aby mohla lépe utíkat. Patricie nechápe proč to dělá, je naštvaná a protivná. Plukovník žádá vysvětlení od seržanta Rinalda (John La Motta), co se stalo s konvojem, proč jsou ztráty na životech a kde je jeho dcera, kterou jdou hledat do džungle. Muž, Ninja, zvaný „Černá Hvězda“, jenž měl za úkol přepadnout konvoj a přivézt zbraně,  vysvětluje svému šéfovi panu Ortegovi (Don Stewart), nezdar akce. Vojáci jsou na Joa naštvaní, jelikož se nechtěl vzdát a zemřeli při tom 4 vojáci. Až desátník Curtis Jackson (Steve James) prolomí soubojem nenávist vojáků vůči Joemu. Jeho postavení se změnilo, berou ho za jednoho z nich. Joe přijde na kšefty mezi seržantem a Ortegou a nechce je nechat dál pokračovat ve špinavých obchodech. Sám vyrazí do boje s Ortegou a jeho armádou. Sám však nezůstal. V boji se k němu přidal Ortegův zahradník Shinyuki (John Fujioka), který Joa vychoval... (TV Prima)

Ombak▼Penari

Já bych tenhle film strašně rád pochválil a odpustil mu kde co. V hloubi duše jsem přeci jen milovník braku a něco, co se jmenuje Americký ninja prostě musí mít koule a bavit :) Ale prostě ne a ne a ne. Ten film je prostě strašný. Dudikoff je dřevo jak indiánský totem, ten prostě neumí hrát a asi proto uteče třetina filmu, než mu někdo dovolil pronést první větu - čím déle tu klapačku drží, tím lépe se na něj dívá. Ale ono to je úplně jedno, když mu stejně někdo nacpe do huby dialogy, ze kterých mi málem pučelo peří na lokti. Scénář musel psát kuchař z ústavu choromyslných a režíroval jeho nejoblíbenější strávník. To prostě není možné. A nejhorší je, že Dudikoff prostě není Segal nebo Van Damme, on se fakt prát neumí a na těch ninja scénách je to strašlivě vidět, podtrženo navíc ještě prací choreografa s nevyjasněnou sexuální orientací. Ale chápu všechny kladné komentáře jedinců, který na to vzpomínají jako na dětskou lásku, protože sám tímto citem trpím zase u jiných srágor. Ale moc mě mrzí, že jsem to nemohl ohodnotit jinak, fakt má brak svoje kouzlo, ale tohle prostě bylo moc. P.S. Ale držím palce Michaelovi do Expendables, to by mohlo být fajne ho tam konečně potkat. Třeba už se za ty roky naučil trochu hrát :) ()

Evander

Oblíbený akční film mého dětství a popravdě musím říci, že se mi líbí i po letech. Je to takové naivně milé. ()

AnanAss

Joe trpí ztrátou paměti a mezi zelenými mozky je klasický samotář, stranící se ostatních a raději než s míčem, si hraje v povzdálí se svým motýlkem (myšleno jako nožem). K ženám se zrovna galantně taktéž nechová – vláčí je po džungli, nožem jim rozřezává šaty nebo je hází do vody plné pijavic. Ale přeci jen, když zachrání plukovníkovu dceru ze spárů novodobých nindžů, její srdce si tím pomalu začne získávat. V mládí nejspíše míval nějaký speciální výcvik ninjutsu, díky kterému se dokáže ubránit prakticky čímkoliv, a to i s kýblem na hlavě. Na řadu tak přichází meče, násady od mopů, vrhací hvězdice i zahradní hadice. A dostáváme se do výcvikového tábora barevných nindžů (myšleno ve smyslu barev kimon), kteří zde předvádí cirkusácké kousky a kradou armádní zbraně… no prostě nindža, kam se podíváš. Sám Michael je ale ve finále úplně někde jinde – zatímco jeho černý parťák (myšleno ve smyslu barvy kůže) kosí kulometem, v Rambo stylu, desítky nepřátel, on se kočkuje a dává si závody v lezení na laně s jedním otravným starým padouchem s kérkou hvězdice pod okem. Americký ninja mě moc nebral a nebavil ani za éry videokazet, tudíž nostalgie zde nemá šanci úřadovat. Ale jako (bohužel nechtěná) komedie, tak nějak občas funguje, i když to nebyl záměr. Je také zajímavé, že ve filmu s takovým počtem mrtvol, není pomalu ani kapka krve. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

Denny

Známo také jako Americký bojovník: jak infantilní-sám voják v poli zajme a pobije celou armádu najatých ninjů. ()

Stefan_M

Nie jednu *, nie dve *, no rovno tri * si zasluzi tento film. Uz len nazov ma vrati 23 rokov s5, ked som mal 9 a bol som odhodlany byt najlepsim NINJOM. Kritici, neberte nam idealy a vzory filmov, na ktorych sme vyrastli ;o). ()

Barak

Já se těšil na béčkovou oddychovku, ale byl jsem ohromně zklamán, protože to byla nuda k nevydržení. Dudikoff ani jednou nepohnul obličejovým svalstvem a akce postrádala jakýkoliv náboj či invenci - takový brak by se dal dneska natočit na zahradě.... (3/10) ()

Torgal

Nekonečne naivný a úsmevný akčňák. "Choreografia" súbojov nemá obdobu, príbeh je rovnako nekomplikovaný ako myšlienkové pochody väčšiny zúčastnených, na čele s neporaziteľným Dudikoffom. Škoda, že príbeh sa tvári ešte relatívne seriózne a hlavný hrdina nezabíja ľudí tým, že do nich hodí šíp, ktorý po ňom niekto vystrelil a on ho v letku chytil. Preto to nie je taká zábava ako ultimátna druhá časť tejto série. 3-/10 ()

Hever

Já vím, že je to strašná temnota, ale mě se to líbilo, když sem byl malej. Nejlepší bylo, jak vyletoval tomu zlému ninžovi lejzr z ruky a jak tam bojovali proti přesile. Vžžžžžžž. ()

VerteX

Kdyby to nebyl jeden z prvních akčních filmů, na které jsem po revoluci koukal, dal bych asi méně. Ale nostalgie mě nutí dát tři hvězdy. ()

Aditu

Příběh nanejvýš nenápaditý a slabý, naprosto klišovité průpovídky "hlavního hrdiny", ale aspoň trochu to zachraňují bojové scény. ()

Chauncey

Když mi bylo asi 10 let, viděl jsem toto nezapomenutelné dílo s německým dabingem. Dodnes v mém srdci zanechalo větší než malou stopu a já s nostalgií dávám maximálně možné hodnocení! ** ()

Gardenboy

Ach jo ... hviezda ... za to, že sa mi to ako malému krpcovi docela páčilo ... aj keď no ... na liečení nám to púšťali dookola asi z toho dôvodu, že iné kazety nemali :))))))))) ()

dustur

Tento film,je ešte z tých klasických dobrých akčniakov od Michaela Dudikoffa,ale z nostalgie si tento film ešte určite pustím a kuknem... Moje hodnotenie filmu.: 4 / 5 ()

sonoluca

Bosák s řetězama, obklopenej celým regimentem ninjů, jenž nejsou schopný nakopat prdel jednomu americkýmu vojáčkovi, kterej navíc umí úplný hovno - Dudikoff má jeden konstatní výraz celej film (přesněji celou kariéry). Samostatnou kapilou je akce - těžko se dá popsat slovy, prostě musíte vidět (to normálně "tahá" za oči). Finále s Černou hvězdou je nezapomenutelné - ten ninja má v rukávu plamenomet a dokonce i laser. Mít k tomu vztah, možná jsem shovívavější, ale v 25 je to neředěný a nefalšovaný peklo (stejně jako další díly) ()