Reklama

Reklama

Chovat se špatně ke svému okolí se nevyplácí. Své o tom ví drsný hokejista, který musí za trest jeden týden plnit povinnosti tajemné Víly Zuběnky... Derek Thompson (Dwayne Johnson) je drsný hokejista, který s oblibou vyráží svým spoluhráčům zuby. V hokeji se mu kvůli zranění právě moc nedaří, a tak není dobře naladěn. Vzhledem k jeho nemilosrdné pragmatičnosti jsou mu lhostejné naděje a sny malých fanoušků. Když jednoho dne téměř přesvědčí dcerku své přítelkyně Carly, že neexistuje víla Zuběnka, dochází trpělivost nejen Carly, ale vzbudí to velkou nevoli také v pohádkové říši. Derekovi je udělen speciální trest - na jeden týden je proměněn ve vílu Zuběnku se vším všudy, tedy včetně nadýchaných křídel a magické hůlky. Zpočátku má Derek velké potíže, nemá nejmenší tušení, jak si poradit s křídly, snaží se být nenápadný, ale moc mu to nejde. Postupně se však učí kouzla od svých okřídlených nadřízených a přichází na to, jak zvládnout vílí povinnosti. Ba co víc, začnou se mu vybavovat jeho dávné dětské sny... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (238)

mcb 

všechny recenze uživatele

Fakt, že The Rock je vlastně hrozně špatný herec, tomu filmu hodně přidalo. Přehrává, co mu svaly stačí a culí se od ucha k uchu, co mu jeho enormní úsměv dovolí. A je to vlastně tak strašně "over-the-top" a "wtf", až je to zábavné. Stoprocentně bizarní námět dokáže z této další vlezlé rodinné komedie udělat nahláškovanou jízdu, při které si budete sice každých pět minut klepat na čelo, ale o to víc si uvědomíte, že si celou dobu tvůrci vlastně dělají ze sebe srandu a docela zázračně jim to vychází. Jistě, že příběh je stokrát viděné klišé o morální nápravě drsňáka, který kazí dětem iluze, aby na konci došel pravdy, že "věřit" je důležité, ale u tak pokleslého filmu to snad ani nemůže vadit. Když máte po ruce okřídleného The Rocka v sametovém pyžamu, jde všechna snaha o objektivní hodnocení stranou. 5/10 ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack George S. Clinton: 1. Fairyland ,2. Fairy Fight ,3. Flying Lesson ,4. Lily's Office ,5. First Assignment ,6. Break Room ,7. The Mission ,8. Face Off ,9. Scoreboard Assignment ,10. Children's Fantasies ,11. Ghosts ,12. Ziggy ,13. My Way ,14. Locker Room Prank ,15. I Will If You Will ,16. Fairy Evolution ,17. Training Montage ,18. It's Possible ,19. Smashed Dreams ,20. I Lost Everything ,21. Steals The Puck ,22. My House ,23. You Are The Real Tooth Fairy ,24. Proposal, ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

V podstate dalsi americka komedie o tom, jak se blbec napravi a to vse navic tak trochu variace na filmy o zaskocich Santa Clause, ale kurva, tohle je tak desne uchylny a pitomy, az je to desne vtipny. Jasne, dojde i na par zbytecnejch vaznejsich a dojemnejch momentu, ale vetsinu casu si to udrzuje vysokou zabavnost, kdy Rock dela jako vila jednu hovadinu za druhou a sekunduje mu perfektni Merchant. Navic proste nemohli zvolit lip, nez Rocka, necham stranou klasicky pripominky ve stylu Rock do akcnaku, ale proste on je furt namakanej a ve forme a kdyz ho narvete do oblecku s kridylkama, uz to samo o sobe je zaruka srandy. Navic to Rock proste umi podat a ma komedialni talent. Takze i pres tech par nudnejsich (=dojemnejch) momentu, to je tak desne pitoma sranda, ze jsem se celou dobu skvele bavil. ()

Richard_Ba 

všechny recenze uživatele

Príjemná komédia. Vieme kam smeruje, vieme čo očakávať od Dwayna, poznáme už dobre americké komédie, takže keď budete vzdychať aké to je "slabé" tak to už môže vďačiť len vlastnej blbosti, že ste si to pustili. Film vyhovuje štandardu zabaviť diváka, Dwayne je sympaťák, humor má skvelý. Užíval som si to, ako sa len americká komédia užívať dá :) ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je pro Rocka v posledních letech bohužel docela typickej, prostě taková rodinná přitroublá naivní komedie s hromadou poselství pro děti, ve který Rock nemůže téměř vůbec využít svůj akční potenciál a jen se tam pitvoří a zesměšňuje, ale na druhou stranu to opět dokonale funguje a je to děsně zábavný, svižný a i vtipný, obzvláš't když je na scéně Rock s křidýlkama a v růžových šatičkách a celkově to dokáže navodit ohromně pohodovou atmosféru. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (10)

  • Vo Family Guy Dwayne Johnson i hosťoval a je vraj jeho veľkým fanúšikom. (toi-toi)
  • Film sa natáčal v kanadskom Vancoveri. (toi-toi)
  • Na konci filmu hrá Derek spolu s Mickom v NHL za Los Angeles Kings. Ako brankára tímu predstaví komentátor hráča menom Jonathan Quick. Jedná sa o skutočného brankára tohto tímu. (toi-toi)

Související novinky

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

Reklama

Reklama