Víla Zuběnka

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 97 min

Tenhle film je pro Rocka v posledních letech bohužel docela typickej, prostě taková rodinná přitroublá naivní komedie s hromadou poselství pro děti, ve který Rock nemůže téměř vůbec využít svůj akční potenciál a jen se tam pitvoří a zesměšňuje, ale na druhou stranu to opět dokonale funguje a je to děsně zábavný, svižný a i vtipný, obzvláš't když je na scéně Rock s křidýlkama a v růžových šatičkách a celkově to dokáže navodit ohromně pohodovou atmosféru.(10.3.2010)

Jasně! Dwaynovi více sluší akční žánry, ale zas se nedá říct, že by tahle ulítlá rodinná komedie byla nějak špatná... S hokejovýho frajera se stane slušňák, který pochopí kouzlo dětí, včas se napraví, ikdyž dost pokazí. Ale na jeho cestě zubového skřítka jsem se celkem pobavil. Trhák to sice nebyl, něco mi přišlo jako bych už to v nějakým filmu viděl, ale za to neurazí a zhlédnout ho můžou s dětmi i dospělí, kteří to bez problému vydrží:-)(29.6.2011)

• Skejpr

Naprosto průměrná nezávadná rodinná hloupůstka, v níž potěší kromě standardně charismatického Johnsona především fajn triky, celkově příjemná nálada a několik málo vtipů, které překročí jakousi jinak konstantně udržovanou úroveň. Nebýt jich (v čele s Billy Crystalem), nedokázala by ale Víla vyvolat nic jiného, než neustálý blbý příškleb a občasný pohled vzhůru nad obligátním trapným patosem (a nebo jenom trapností). Přesně na pomezí dvou a tří hvězd..(14.8.2010)

Príjemná komédia. Vieme kam smeruje, vieme čo očakávať od Dwayna, poznáme už dobre americké komédie, takže keď budete vzdychať aké to je "slabé" tak to už môže vďačiť len vlastnej blbosti, že ste si to pustili. Film vyhovuje štandardu zabaviť diváka, Dwayne je sympaťák, humor má skvelý. Užíval som si to, ako sa len americká komédia užívať dá :)(5.3.2010)

Normálne som sa prekvapila. Nečakala som, že to bude takéto dobré. Z každého rožku trošku a výborní detskí herci, ktorí možno budú mať budúcnosť. Neboli tam ťažké efekty, neboli tam ťažké témy. Bolo to o viere vo fantáziu a o viere v samého seba. Napriek nízkemu hodnoteniu si myslím, že to je jeden z tých filmov na ktorých sa zasmejete vy aj vaši rodičia a aj vaše deti. Pri takejto komédii nie sú potrebné siahodlhé monológy či dialógy. Sú dôležité scénky, pointa a to, že sa nepohnete zo stoličky. Ani sekundu som sa nenudila. 75%(26.7.2011)

• - Na konci filmu hrá Derek spolu s Mickom v NHL za Los Angeles Kings. Ako brankára tímu predstaví komentátor hráča menom Jonathan Quick. Jedná sa o skutočného brankára tohto tímu. (toi-toi)

• - Hokejové scény sa natáčali v Great Western Forum. Väčšina hráčov bola z Vancouver Canucks, niektorí z Los Angeles Kings. (Greenpeacak)

• - Hráči hrajú za tím s názvom Ice Wolwes, ktorý má byť farmou L.A. Kings. Reálnymi farmami tohto klubu však v danej sezóne boli Manchester Monarchs (AHL) a Ontario Reign (ECHL). (toi-toi)