Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

djrewerz

Veľmi originálny nápad, to si povedzme na rovinu, ale čakal som, že to bude oveľa zábavnejšie. Je to taká jednohubka pre celú rodinu. Nepoteší, neurazí. Btw tie grilované kurčatá ma prenasledujú ešte aj teraz. ()

Tempest

Celkem pohodová záležitost, na kterou se může dívat celá rodina. Hlavní hrdinou je dost praštěný vynálezce, který po řadě dost podivných a neúspěšných vynálezů dostane nápad na stroj, který bude z vody vyrábět jídlo a to dokonce na přání (vyrobí jaké jídlo chcete). Realizace se mu samozřejmě vymkne z rukou a poté, co zničí zahajovací ceremoniál k otevření nového zábavného parku a poté i celý park, se jeho vynález dostane na oblohu. K jeho velkému překvapení ale začne fungovat a z mraků začne pršet jídlo. To pro místní obyvatele, kteří se živí skoro výhradně sardinkami, je jako mana z nebes a vynálezce, kterého těsně předtím skoro zlynčovali, začnou zbožňovat jako místního největšího hrdinu. Bohužel jejich nároky na jídlo začnou stroj přetěžovat a problémy na sebe nedají dlouho čekat. Tenhle film je hlavně komedie, s romantickou zápletkou s půvabnou hlasatelkou počasí a závěr je spíše trochu horor, člověk by nevěřil, co jídlo může všechno udělat. ()

david666

Vtipné momenty i pro dospělé se tady střetávají s vyloženě dětskou zápletkou, která mě místy vadila. Díky tomu film působil nevyváženě. Na druhou stranu kdybych měl 10 tak to asi žeru a dal bych o bod víc. ()

Ruadek

Další digitální animák, tentokrát s ne-až-tak špatným námětem, co se nakonec zvrhne do honičky všeho se vším. Film se mi líbil ale mít deset let, myslím že bych jej zbožňoval o poznání více. Těžko hodnotit striktně dětský film, zacílený na dětské publikum. Myslím, že v této úloze zaslouženě obstál a pokud nemusíte zrovna druh jeho humoru určený prckům, prostě jste z těchto filmů jednoduše vyrostli ( což není chyba filmu ale vás ) . Dílko nepředvádí nic závratně nového, ani na poli animace, ani přebujelou míru invence. Pobaví ale za měsíc už ani nevíte, že jste jej viděli. ()

Bylo to originální, bylo to zábavný, sice tam byla lovestory, ale nerušila příběh až tak moc, možná to občas sklouzlo, ale celkově to byla podívaná, která opravdu stála za to. Jen nedoporučuji se u toho krmit pizzou (jako jsme to dělali my), protože toho jídla je tam opravdu dost. ()

Dankaaa

Klobuk dolu pred tvorcami. Konecne nejaky originalny napad po nespocetne animakov venovanym takym a onakym zvieratkam a ich problemom. S touto myslienkou som si pustila tento film a bol celkom fajn...ALE...hlavny hrdina, ako tu uz niekto napisal, vobec nie je ten sympaticky nerd, ktory tuzi po poznani, no ide si za svojim cielom nech to stoji co to stoji, hoc aj prekazenie oslav vsetkym obyvatelom mesta a podobne. Plus slecna redaktorka a jej premena kraska- skarede kacatko. Netreba zabudnut spomenut asistenta opicu, ktory je v poslednej dobe povinnou sucastou kazdeho animaku alias hlupucke (=vtipne) zvieratko, v tomto pripade vsak bolo len hlupucke. A neprispel nejak na tento film McDonald? Vobec by ma to neprekvapilo. ()

Patr1k

Tvorcovia sa skutočne vybláznili a niektoré nápady/hefty boli skvelé, inak priemerný animák pre decká ako stvorený...FIGHT THE POWER :D ()

pursuer

Já v tom prostě vidím Fakultu Informatiky MU :D a učení mé babičky, jak zacházet s počítačem. Prostě dokonalá alegorie. Skvělý animáč, který sice nemá na současné špičky v oboru (i ty staršího data), ovšem ne o tolik méně dobrý. ()

Proditor

Střeštěné, stylizované a zábavné. Po dlouhé době animák, který mě bavil a pobavil. A nemuselo mi být 7 let, aby mi to přišlo vtipné, narozdíl od pokračování Shreků,Madagaskarů a Dob ledových. ()

esmoke

Docela roztomilá bláznivina, kterou si patrne mladsi divaci prilis neuziji, ale dospelejsi divaky nicim neurazi a prijemne pobavi. ()

Atten

Parádní nápad. A rád bych věděl, čím se autor sjížděl. Rozhodně u toho měl hlad. Doporučení: Sledujte pouze při jídle, nebo s plným žaludkem. Během filmu jsem byl několikrát navštívit ledničku. ()

Hird

Hodně slabé 3 hvězdičky. Je tam několik opravdu dobrých vtipů, ale film vůbec nedrží pohromadě... Zcela se ztotožňuji s komentářem Galadriel. ()

cubiczech

Sympatický a trošku inteligentnější animák pro odrostlejší publikum. Líbí se mi ten trend, kdy se ani u takového filmu necítíte trapně, když vám není 5. Netvrdím, že je to film pouze pro dospělé publikum, ale určítě se u něj bude dospělí bavit víc, než u takové hloupoučké Ice Age a dětem taky tu radost udělá. ()

kishi_SO

animak s nevsednym napadom a velkym poctom minivtipkov. Film tazi prave s tychto vtipkov, ktorym sefuje neposedna opicka. " Steve! Steve! Gumovy medvedici". :D ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky