poster

Zataženo, občas trakaře

 • USA

  Cloudy with a Chance of Meatballs

 • Slovensko

  Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Pohádka, ve které z nebe padají masové kuličky nebo špagety tedy nemá obdoby! Už proto se distributoři sekli s názvem víc než kdy jindy. Já si ráda zasnila a představovala si, jaké by to asi bylo, kdyby denně "sněžila" svíčková nebo pršely hamburgery. Mimo to je to udělané velice zábavnou formou, kterou narušuje pouze natahovaný a poněkud nudný konec. Jinak skvělá zábava.(6.3.2012)

 • Ainy
  ****

  Sympatická komedie o vynálezci, který vyzrál nad celosvětovým hladomorem. Z nebe prší hambáče, koblihy, džus, čokoládová poleva, zmrzka ... prostě cokoliv, co se dá jíst. Bavila jsem se. Přeotylý starosta města si objednal švédský stůl a celý svět ohrozila bouře obřích slanin, toustů, zelného salátu a tak bylo třeba zasáhnout. Trochu se mi zdálo, že to přehnali s tím "co se má podělat, to se podělá a čím víc, tím bude příběh akčnější". Hlášky ale byly vtipné "objednával si někdo pizzu? Ta pizza po nás totiž de! ... hmm, že by inteligentní potravina?". Liga statečných bojovala s vesmírným lgmdrs, jenž se vzepjal příkazům a jako vesmírný predátor, získal vlastní rozum. Ovládnutí se přirozeně bránil. Nicméně musím ocenit odvahu ligy, jež svedla úspešný boj se šikem grilovaných kuřat a v temnotách mezi obřími arašídovými lupínky si posvítili pochodní z maršmelou. Opravdu povedená, animovaná taškařice.(30.12.2014)

 • M.a.t.t.
  *****

  Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

 • Bachy
  *****

  Tak tohle jsem nečekal. Ještě tedy vydržím, jak se mi budou líbit poslední Coenové, ale předběžně, mě v roce 2009 bavili ze všeho nejvíce Animáky. Rozdupaly u mě vše ostatní. Svěží, nápadité, přímočaré, chytlavé, dojemné (zřejmě jen pro mě) a milé! Víc nepotřebuji. Sám jsem v šoku z toho, jak mě to bavilo. Zrovna film, který jsem tak dlouho obcházel. Strašně moc mi snímek sedl do nálady a hned jsem měl chuť jej pustit znovu. Ano je to jasně očekávatelné, ano je to typicky pohádkovité, ale ten příval nápadů tomu dává takovou šťávu. Neustále jsem měl chuť jíst a neustále jsem doufal, že film má více než 90minut. První polovina bez jediné chybičky. Ve druhé půlce už je to na mě sice moc ztřeštěné a akční, jenže závěrečný doslov a uzavření už to opět vrátí tam, kam si já Zataženo zařadím - Jeden z vrcholů animovaných filmů. Mám Pixarovky hodně rád, ale tady mi tak moc sedlo, že nikdo nikoho nemoralizoval a gagy neustále padaly z mraků. Dabing nebrat za žádných okolností, není sice zkažený, ale Bruce Campbell, Mr. T a Harris jsou úplně jinde! Co se mi líbilo vůbec nejvíc? Na policajta nezapomenu určitě a hlavně "Steve!" A ještě jeden superlativ - špičkové webovky.(18.1.2010)

 • Davies182
  *****

  Po necelých šesti měsících druhý animák (první byl 9), který mne dokázal totálně srazit na kolena. Tentokrát ale ne neopakovatelnou atmosférou, nýbrž smrští bezvadných nápadů a komediálních gagů. Nikdy se mi nestalo, že bych cokoliv animovaného tak žral a posledních dvacet minut jen vrněl blahem v očekávání nad další nabušenou hláškou nebo roztomile přehnanou scénou. První hodinka sice co se týče vtipu nijak za závěrečnými 30-ti minutami nepokulhává, ale ten konec je vážně fantasticky výbušný. Od okamžiku, kdy parta hrdinů nasedne do provizorního letadla se začínají jedny z nejpříjemnějších křečí v břiše, jaké jsem zatím v roce 2010 měl. Korunu pak všemu nasazuje scéna otce se synem a opičím náramkem, to jsem vážně nerozdýchal. Jasných pět hvězdiček a obrovské nadšení plus očekávání, s kým si film pustím příště. Kdyby byl podobně svižný, akční a zábavný každý klasický celovečerák, potřeboval bych na CSFD minimálně TOP 1000, a ne jen 200!(15.2.2010)

 • - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

 • - Animácia Oblačno, miestami fašírky je inšpirovaná rovnomennou detskou knižkou z roku 1978, z ktorej sa dodnes predalo okolo milióna kusov. (Blader589)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace