Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Nápad i myšlenka filmu byla opravdu vynikající, avšak film bohužel nedostatky má. Animace je ok, příběh je ok, invence je ok, ale někdy bylo té fantazie až moc. Také jsem měl pocit, že se film pořád nemůže rozhodnout, zda-li bude pohádkou pro děti nebo se bude tvářit vážněji a nebo naopak komediálně. Bylo tam od všeho něco. Občas mě to tedy bavilo, občas nudilo, občas uchvátilo, občas štvalo. Zataženo, občas trakaře je tedy "jen" dobrý animák, ač mohl být díky originalitě dost možná i trhákem...(26.4.2011)

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

Nejmladší přírůstek do rodinky Sony Pictures Animation nezapře svůj původ a po svém starším surfujícím bratříčkovy zdědil originalitu, hravost, vtip i chytlavé osobní písně. Ani tak nevadí, že nepobral tolik rozumu, spíše zamrzí, že rodiče nebyli přísnější a nevedli výchovu pevnější rukou, pak by snad jejich potomek nebyl často až otravně hyperaktivní a zbytečně dětinský a rozmazlený. Takhle se celkem bojím o jeho budoucnost. O tuhle rodinku ale zase takový strach nemám, ještě od ní uvidíme věci! 6/10(26.10.2009)

Fascinujúce. Z takého hovädzieho námetu pripraviť také pestré a výdatné menu, to chce vážne talent. Ani nepamätám, kedy som sa naposledy tak schuti zasmial. Niektoré gagy sú tak over-the-top (guľovačka so zmrzlinou, ktorá pripomína vyvražďovačku brokovnicou, aj s vybuchujúcimi mozgami), že sú vlastne úplne geniálne.(29.4.2010)

• Flakotaso

Bohatě stačilo si představit smrad z těch tun hnijících potravin na to, aby se mi tento film dokonale znechutil. V podstatě je to mnohem nechutnější a zvrácenější než "proslulé" věci typu Saló, ale je to přece tak krásně barevné, americké a sexy, takže i oněm puritánům, kteří se čertí, když uvidí ve filmu nahé tělo, se to líbí a podívat se pod povrch je ani nenapadne. Nikdy více.(9.10.2011)

• - Vnější vzhled Flintovy laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)

• - K roku 2012 činil celosvětový výdělek filmu 243 006 126 amerických dolarů, což snímek 3 roky po uvedení činilo 375. nejvýdělečnějším titulem filmové historie. Současně šlo o třináctý nejvýdělečnější film, který byl uveden ve 3D, 53. nejvýdělečnější animovaný film historie, 21. nejvýdělečnější snímek, jež byl inspirován dětskou knihou, 24. nejvýdělečnější film roku 2009 a konečně 364. nejvýdělečnější film se zohledněním inflace. (chelseaman22)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)