Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Fakt skvělý animák od Sony. Film má výborný originální nápad o podivínském géniusovi, který vynalezne stroj, díky kterému začne padat z nebe jídlo a jelikož ve městě už dlouho nikdo nic jiného než sardinky nejedl, tak je z toho hit jak prase. Potěšil černý policista ( humorná vložka) či šílený starosta a ve finále se klasicky vše zvrtne. Animace sice dech nebere, ale díky nápadu a fajn postavám je z toho výborná věc. 8/10. ()

freddy

Průměrný film s nadprůměrným námětem, přesně takové jsou mé pocity zrcadlící se v mé mysli po zhlédnutí tohoto animovaného filmu, který by sám o sobě byl zřejmě jen dalším nudným animákem, jakých jsou tucty, jenže právě jeho originální nápad, který tu ještě nebyl, ho velmi výrazně odlišuje od ostatních průměrných filmů. Aby padalo jídlo z nebe, to tu myslím ještě v žádném filmu nebylo, a nakonec se z mého diváckého pohledu tento nápad ukázal býti tou správnou ideou, díky které jsem zase o jeden zajímavý divácký zážitek bohatší. Jistě, neříkám, že film je bez jakékoliv chybičky, v několika okamžicích jsem se taky trochu nudil, ale to je malicherná výtka v porovnání s originálním příběhem, který jsem mohl vidět. A že se film nevyhne určité klišovitosti, to se samozřejmě dalo očekávat, je to zvláštní, jak se v těch filmech vždycky vše, co je hezké, umí zvrtnout, a pak se to zase nějakým zázrakem povede zachránit a všichni jsou šťastní a spokojení. Tohle je k vidění ve všech žánrech a ani v animovaných filmech tomu nemůže být jinak, ale každý, kdo už se dívá nějaký ten pátek na filmy ví, že klišovité zvraty se dají očekávat téměř u každého filmu. Pokud mám své hodnocení uzavřít, tak film sám o sobě by si za normálních okolností zasloužil tři hvězdy, ale za originální nápad s jídlem padajícím z oblohy prostě musím tu čtvrtou hvězdu přidat. ()

Anderton

Grotesknosť animovaných postavičiek mi viac pripomínala staré disneyovky, ako realistické digitálne vypixelované tváričky iných štúdií (špeciálne otecko Lockwood bol parádny). Výprava vo mne vzbudila dojem, že film režíroval megaloman Emmerich, ktorému tentokrát už nechceli dať 200 melónov na ďalšie realistické ničenie sveta, tak mu zavreli ústa animáciou. Veľmi príjemné prekvapenie, najmä preto, že sa animákom venujem čoraz menej. ()

Cervenak

Fascinujúce. Z takého hovädzieho námetu pripraviť také pestré a výdatné menu, to chce vážne talent. Ani nepamätám, kedy som sa naposledy tak schuti zasmial. Niektoré gagy sú tak over-the-top (guľovačka so zmrzlinou, ktorá pripomína vyvražďovačku brokovnicou, aj s vybuchujúcimi mozgami), že sú vlastne úplne geniálne. ()

FlyBoy

Popkultúrou nabitý a rozličné žánre podvracajúci animák. Výrazová anarchia rozpútana tou pravou groteskou. Ako to už však väčšinou býva, divák je v takýchto prípadoch čo raz viac lenivejší si vyselektovať a užiť si bez predsudkov to, čo ho oslovuje, čo sa mu páči. Očakáva hotový produkt a keď ho nedostane, tak je sklamaný. To sa dá chápať pri ostrieľaných firmách Pixar a DreamWorks, ale pri dôvtipnom a mnohovrstevnatom vyvádzaní Sony Pictures Animation doporučujem konzumáciu s nadhľadom a minimálnymi očakávaniami. Vyplatí sa to. ()

• V severoamerických kinech film utržil 124,9 milionu amerických dolarů, v celosvětových dohromady 243 miliony. (NIRO)
  • V každé scéně, kdy se Flint (Bill Hader) a Sam (Anna Faris) chtějí políbit, je Sam na levé straně a Flint na pravé. (Ruuzha)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

Související novinky

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (více)