poster

Zataženo, občas trakaře

 • USA

  Cloudy with a Chance of Meatballs

 • Slovensko

  Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  *

  Bohatě stačilo si představit smrad z těch tun hnijících potravin na to, aby se mi tento film dokonale znechutil. V podstatě je to mnohem nechutnější a zvrácenější než "proslulé" věci typu Saló, ale je to přece tak krásně barevné, americké a sexy, takže i oněm puritánům, kteří se čertí, když uvidí ve filmu nahé tělo, se to líbí a podívat se pod povrch je ani nenapadne. Nikdy více.(9.10.2011)

 • ScarPoul
  ***

  Film, ktorý ma jednu jedinú chybu a to tú - že vlastne nie je ničím výnimočný. Takýchto animákov je tucet, jediná výhoda tohto je, že skvelo kombinuje emmerichovskú worlddeštrukciu a jedálny lístok. Film je naozaj skôr určený pre mladšie publikum, ktoré nepotrebujú nejaký silnejší príbeh ako to býva pri disneyovkách a pixarovkách a neobsahuje ani toľko popkultúrnych odkazov a narážok ako trebárs ice age alebo madagascar. Film je krásne farebný, zaznie tu aj alan parsons project a všetko to má typické americké vyvrcholenie, ktoré mi už trocha vadí a začína byť otrepané. Ale hold, je to film spracovaný podľa detskej knižky o hodnotách. Film ani nie je tak vtipný ako sympatický a preto mu dávam sypmatické tri hviezdy. Ale na druhú pojekciu už nervy asi nebudem mať.(13.3.2010)

 • Xmilden
  ****

  Ujetý animák, který mě dokázal příjemně bavit po celou dobu. Ze začátku jsem pociťoval menší problémy zvyknout si na odlišnější typ humoru a animaci. Místy film působí značně přitrouble. Po vypořádní se s těmito fakty jsem si ale nemohl na nic stěžovat. Myšlenka že by nám z nebe mělo pršet jídlo je naprosto fantastická. Bruce Campbell navíc v roli starosty ukojil mé zvrhlé choutky co se týče charismatického hlasu. PS: Neviděl jsem film ve 3D, ale myslím si že pro tento film je tento efekt naprosto zbytečný. Ale to je jen můj dojem.(28.12.2009)

 • MM_Ramone
  **

  Snaživý, ale nepochopený, vynálezca Flint Lockwood spôsobí jedným zo svojich experimentov zvláštnu anomáliu. Nad malým ostrovom Swallow Fall, niekde uprostred Atlantiku, začnú z neba padať potraviny. 3D animované filmy začínajú už byť skutočne nudné. Ich tvorcovia, v snahe byť originálny, sa chytajú aj takýchto priblblých scenárov. Vizuálna stránka tohto diela je prijateľná, avšak ničím výnimočná. To stačí tak akurát na dve hviezdičky. **(18.3.2010)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Mark Mothersbaugh: 1. Raining Sunshine - Miranda Cosgrove ,2. Swallow Falls ,3. Introducing Flint ,4. The Latest Invention ,5. The Mayor/Earl Warns Flint ,6. Sam's Big Break ,7. Powering Up ,8. Failure Again ,9. Meatier Shower ,10. A Father's Love ,11. Ice Cream Wonderland ,12. Snowball! ,13. The Mayor's Big Plan ,14. Activation And The Jello Dome ,15. Sam and Flint Bond ,16. Doubting Dad/Mutations ,17. The Spaghetti Twister ,18. Aftermath ,19. Flint's Determination ,20. The Food Storm ,21. The Mission Begins ,22. Outside The Meatball ,23. Inside The Meatball ,24. Earl Takes Charge ,25. Sentient Chickens ,26. Worldwide Chaos ,27. Anaphylactic Love ,28. Attack Of The Gummy Bears ,29. Here's The Cheese ,30. The Heart of the Meatball ,31. Spray-On Triumph ,32. Flint Returns ,33. Sunshine, Lollipops and Rainbows - Lesley Gore ,(14.6.2011)

 • - V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu k filmu s názvem „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)

 • - Nejoblíbenější scéna tvůrců je dárek, který od Flinta dostane Sam - Kouzelný zámek ze želé, jehož vlastnosti animátoři pečlivě studovali ve vaně naplněné dotyčnou pochutinou. (vendy63)

 • - Zpracováno podle stejnojmeného bestselleru Judi Barett. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace