poster

Zataženo, občas trakaře

 • USA

  Cloudy with a Chance of Meatballs

 • Slovensko

  Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Pohádka, ve které z nebe padají masové kuličky nebo špagety tedy nemá obdoby! Už proto se distributoři sekli s názvem víc než kdy jindy. Já si ráda zasnila a představovala si, jaké by to asi bylo, kdyby denně "sněžila" svíčková nebo pršely hamburgery. Mimo to je to udělané velice zábavnou formou, kterou narušuje pouze natahovaný a poněkud nudný konec. Jinak skvělá zábava.(6.3.2012)

 • M.a.t.t.
  *****

  Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

 • Allien.9
  *****

  Děti dozajisté ocení líbivou animaci, akční příběh a malou opičku, dospěláci (popřípadě fandové katastrofických filmů) zase zdařilé narážky na zavedený společenský konsenzus a zvýšenou koncentraci všemožných (velko)filmových klišáren. Jinak se ale jedná o pozoruhodně originální nápad (za něj ta pátá hvězda), který dělá ze "Zataženo, občas trakaře" jeden z nejlepších animáků za poslední roky.(24.12.2013)

 • B!shop
  ****

  Naprosto totalni uchylarna stavejici sice na originalnim napadu, ale jinak vicemene bez poradnyho pribehu, kde jde jen o to, ze prsi jidlo a kazdej ma radost a pak je ho moc a kazdej se boji. Ale tady jde o to, ze i kdyz je to cely desne stupidni, zaroven to je 80ti minutova jizda, kde se furt neco deje a je to super zabavny. Sice tady neni nejaka vyraznejs zabavna postava a nejbliz k ni ma asi kungfu policajt, ale film proste nezacne nudit nebo poucovat a i kdyz animace nepatri mezi spicku, moc pekne se na to diva.(15.11.2009)

 • Bluntman
  *****

  Vedle formálně progresivních surfujících tučňáků se bezpochyby jedná o nejlepší animovaný film studia Sony Pictures, který je jednak satirou zdánlivé bezbřehosti konzumní společnosti, jednak persifláží melodramat, katastrofických, horrorových a sci-fi filmů a jednak neustálým přívalem slovních hříček, vtipů v druhém plánu a intertextových narážek, což se napoprvé nedá všechno pobrat, nejdůslednějším animákem vycházejícím z tradic grotesky (čemuž se přizpůsobuje i stylizace animace). Ideální film jak pro naivní diváky, kteří budou zahlceni přívalem atrakcí (film ve 3D o nenažranosti 3D), tak pro poučenější, kteří se budou pětihvězdičkově bavit anarchistickou formou, kdy je naprosto vše vážné, seriózní a rodinné podvraceno.(24.10.2009)

 • - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

 • - V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu k filmu s názvem „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace