Zataženo, občas trakaře

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

• Flakotaso

Bohatě stačilo si představit smrad z těch tun hnijících potravin na to, aby se mi tento film dokonale znechutil. V podstatě je to mnohem nechutnější a zvrácenější než "proslulé" věci typu Saló, ale je to přece tak krásně barevné, americké a sexy, takže i oněm puritánům, kteří se čertí, když uvidí ve filmu nahé tělo, se to líbí a podívat se pod povrch je ani nenapadne. Nikdy více.(9.10.2011)

Ujetý animák, který mě dokázal příjemně bavit po celou dobu. Ze začátku jsem pociťoval menší problémy zvyknout si na odlišnější typ humoru a animaci. Místy film působí značně přitrouble. Po vypořádní se s těmito fakty jsem si ale nemohl na nic stěžovat. Myšlenka že by nám z nebe mělo pršet jídlo je naprosto fantastická. Bruce Campbell navíc v roli starosty ukojil mé zvrhlé choutky co se týče charismatického hlasu. PS: Neviděl jsem film ve 3D, ale myslím si že pro tento film je tento efekt naprosto zbytečný. Ale to je jen můj dojem.(28.12.2009)

Po necelých šesti měsících druhý animák (první byl 9), který mne dokázal totálně srazit na kolena. Tentokrát ale ne neopakovatelnou atmosférou, nýbrž smrští bezvadných nápadů a komediálních gagů. Nikdy se mi nestalo, že bych cokoliv animovaného tak žral a posledních dvacet minut jen vrněl blahem v očekávání nad další nabušenou hláškou nebo roztomile přehnanou scénou. První hodinka sice co se týče vtipu nijak za závěrečnými 30-ti minutami nepokulhává, ale ten konec je vážně fantasticky výbušný. Od okamžiku, kdy parta hrdinů nasedne do provizorního letadla se začínají jedny z nejpříjemnějších křečí v břiše, jaké jsem zatím v roce 2010 měl. Korunu pak všemu nasazuje scéna otce se synem a opičím náramkem, to jsem vážně nerozdýchal. Jasných pět hvězdiček a obrovské nadšení plus očekávání, s kým si film pustím příště. Kdyby byl podobně svižný, akční a zábavný každý klasický celovečerák, potřeboval bych na CSFD minimálně TOP 1000, a ne jen 200!(15.2.2010)

Neviem ako je to s predlohou, film je ale nášup len v prvej polovici. Potom mu už zostáva iba to tempo, koľaje sú s blížiacim sa vyvrcholením stále vyjazdenejšie. Sľubovali krvou presakujúci steak, no nakoniec naservírovali síce chutnučký, ale až príliš prepečený kus kuracinky pre každého. (obyvatelia mestečka - nehovoriac o odpornom "mejdžrovi" - by si totiž za svoju nechutnosť a nenažranosť jednoznačne zaslúžili riadnejší trest, než len niekoľkominútovú apokalypsu... záhubu, záhubu, záhubu!)(23.3.2010)

Zdá se mi to nebo se tento animák opravdu nepovedl? Pokud bych měl srovnávat s konkurencí, bylo by hodnocení ještě o chlup nižší. Cílová skupina, na kterou všechno to jídlo padá, jsou piškoti, to mi nikdo nevyvrátí a tak taky vypadají všechny "komické" situace a hlášky. Prostě a jednoduše jsem se nezasmál ani jednou, možná proto, že jsem do tohoto počasí vkládal velké naděje. A to jsem si říkal, že by mi alespoň zahnalo hlad... :-) 45%(9.12.2009)

• - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

• - Nejoblíbenější scéna tvůrců je dárek, který od Flinta dostane Sam - Kouzelný zámek ze želé, jehož vlastnosti animátoři pečlivě studovali ve vaně naplněné dotyčnou pochutinou. (vendy63)

• - Kniha „Cloudy with a Chance of Meatballs“ od Judi Barrett byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)