Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Od zaciatku do konca rýchla jazda plná dobrých nápadov, originálnosti a humoru podla môjho gusta. Šmakovalo.(31.3.2011)

Nejlepší gastronomický zážitek tohoto roku. Sem tam až proklatě necudným s Vandamovským špulením půlek a útěkem před horou valícího se jídla ve stylu Komanda s Arnoldem Schwarzennegerem. Zabijáčtí gumoví medvídci, útočící kuřata, mega obrovské hot-dogy, co víc si přát. Dokonce i milostná linka funguje na výbornou. Vítejte ve městě, kde Vám lítají pečená kuřata přímo do úst. Pozor však na špagetová tornáda :) 9/10(13.11.2009)

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

Animované filmy většinou tvoří lidé, kteří mají fantazii a proto člověka baví...u Zataženo, občas trakaře tomu není jinak. Super příběh, pěkné postavičky..takže fajn pohádka nejen pro děti. Je pravda, že trochu víc vtipu by neuškodilo..proto 4 hvězdy.(31.10.2010)

Měli jste někdy v hypermarketech pocit, že se nás bortí vysoké regály s jídlem? Představte si jak na vás padá ovoce, zelenina, pizza, těstoviny (al dente only!) a ty největší steaky, které si umíte představit (samozřejmě přímo na váš talíř:))... je to příjemné? Být zavalen(-á) jídlem? Flint Lockwood to jako nešikovný vynálezce dokázal a zavalil sebe i město jídlem. Dal nudnému ostrovu, kde se jedí sardinky novou atrakci. Jeho stroj na přeměnu vody v jídlo se dostal do oblak, kde se doslova uhnízdil a všem mravencům tam dole házel nejlepší pokrmy, které zná. Překvapivě originální a svěží téma zabalené v jednoduché animaci a bez výrazné hvězdné osobnosti na plakáty. Těžko se něco výslednému filmu upírá, protože tempo i zpracování je podařené, najdou se tu dokonce i drobnosti, které potěší (Benjamin Bratt jako všeho schopný Němec). Přesto nedám více jak 3*, protože mě film nějak nechytl a nedonutil mě vytvořit si k němu vztah. Když se mě někdo zeptá, řeknu jo fajn a originální, ale na vysloveně super vtip si asi nevzpomenu (i když mě osobně hodně pobavila největší sardinka:-)). Chce to více srandy, více vymačkaných pomerančů a i trochu víc děje.(30.12.2009)

• - V každé scéně, kdy se Flint a Sam chtějí políbit, je Sam na levé straně a Flint na pravé. (Ruuzha)

• - Animácia Oblačno, miestami fašírky je inšpirovaná rovnomennou detskou knižkou z roku 1978, z ktorej sa dodnes predalo okolo milióna kusov. (Blader589)

• - K roku 2012 činil celosvětový výdělek filmu 243 006 126 amerických dolarů, což snímek 3 roky po uvedení činilo 375. nejvýdělečnějším titulem filmové historie. Současně šlo o třináctý nejvýdělečnější film, který byl uveden ve 3D, 53. nejvýdělečnější animovaný film historie, 21. nejvýdělečnější snímek, jež byl inspirován dětskou knihou, 24. nejvýdělečnější film roku 2009 a konečně 364. nejvýdělečnější film se zohledněním inflace. (chelseaman22)