Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

Pohádka, ve které z nebe padají masové kuličky nebo špagety tedy nemá obdoby! Už proto se distributoři sekli s názvem víc než kdy jindy. Já si ráda zasnila a představovala si, jaké by to asi bylo, kdyby denně "sněžila" svíčková nebo pršely hamburgery. Mimo to je to udělané velice zábavnou formou, kterou narušuje pouze natahovaný a poněkud nudný konec. Jinak skvělá zábava.(6.3.2012)

Sympatická komedie o vynálezci, který vyzrál nad celosvětovým hladomorem. Z nebe prší hambáče, koblihy, džus, čokoládová poleva, zmrzka ... prostě cokoliv, co se dá jíst. Bavila jsem se. Přeotylý starosta města si objednal švédský stůl a celý svět ohrozila bouře obřích slanin, toustů, zelného salátu a tak bylo třeba zasáhnout. Trochu se mi zdálo, že to přehnali s tím "co se má podělat, to se podělá a čím víc, tím bude příběh akčnější". Hlášky ale byly vtipné "objednával si někdo pizzu? Ta pizza po nás totiž de! ... hmm, že by inteligentní potravina?". Liga statečných bojovala s vesmírným lgmdrs, jenž se vzepjal příkazům a jako vesmírný predátor, získal vlastní rozum. Ovládnutí se přirozeně bránil. Nicméně musím ocenit odvahu ligy, jež svedla úspešný boj se šikem grilovaných kuřat a v temnotách mezi obřími arašídovými lupínky si posvítili pochodní z maršmelou. Opravdu povedená, animovaná taškařice.(30.12.2014)

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu.(18.11.2009)

Tak tohle jsem nečekal. Ještě tedy vydržím, jak se mi budou líbit poslední Coenové, ale předběžně, mě v roce 2009 bavili ze všeho nejvíce Animáky. Rozdupaly u mě vše ostatní. Svěží, nápadité, přímočaré, chytlavé, dojemné (zřejmě jen pro mě) a milé! Víc nepotřebuji. Sám jsem v šoku z toho, jak mě to bavilo. Zrovna film, který jsem tak dlouho obcházel. Strašně moc mi snímek sedl do nálady a hned jsem měl chuť jej pustit znovu. Ano je to jasně očekávatelné, ano je to typicky pohádkovité, ale ten příval nápadů tomu dává takovou šťávu. Neustále jsem měl chuť jíst a neustále jsem doufal, že film má více než 90minut. První polovina bez jediné chybičky. Ve druhé půlce už je to na mě sice moc ztřeštěné a akční, jenže závěrečný doslov a uzavření už to opět vrátí tam, kam si já Zataženo zařadím - Jeden z vrcholů animovaných filmů. Mám Pixarovky hodně rád, ale tady mi tak moc sedlo, že nikdo nikoho nemoralizoval a gagy neustále padaly z mraků. Dabing nebrat za žádných okolností, není sice zkažený, ale Bruce Campbell, Mr. T a Harris jsou úplně jinde! Co se mi líbilo vůbec nejvíc? Na policajta nezapomenu určitě a hlavně "Steve!" A ještě jeden superlativ - špičkové webovky.(18.1.2010)

Po necelých šesti měsících druhý animák (první byl 9), který mne dokázal totálně srazit na kolena. Tentokrát ale ne neopakovatelnou atmosférou, nýbrž smrští bezvadných nápadů a komediálních gagů. Nikdy se mi nestalo, že bych cokoliv animovaného tak žral a posledních dvacet minut jen vrněl blahem v očekávání nad další nabušenou hláškou nebo roztomile přehnanou scénou. První hodinka sice co se týče vtipu nijak za závěrečnými 30-ti minutami nepokulhává, ale ten konec je vážně fantasticky výbušný. Od okamžiku, kdy parta hrdinů nasedne do provizorního letadla se začínají jedny z nejpříjemnějších křečí v břiše, jaké jsem zatím v roce 2010 měl. Korunu pak všemu nasazuje scéna otce se synem a opičím náramkem, to jsem vážně nerozdýchal. Jasných pět hvězdiček a obrovské nadšení plus očekávání, s kým si film pustím příště. Kdyby byl podobně svižný, akční a zábavný každý klasický celovečerák, potřeboval bych na CSFD minimálně TOP 1000, a ne jen 200!(15.2.2010)

• - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

• - Animácia Oblačno, miestami fašírky je inšpirovaná rovnomennou detskou knižkou z roku 1978, z ktorej sa dodnes predalo okolo milióna kusov. (Blader589)