Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Trailer 2

ScarPoul

Film, ktorý ma jednu jedinú chybu a to tú - že vlastne nie je ničím výnimočný. Takýchto animákov je tucet, jediná výhoda tohto je, že skvelo kombinuje emmerichovskú worlddeštrukciu a jedálny lístok. Film je naozaj skôr určený pre mladšie publikum, ktoré nepotrebujú nejaký silnejší príbeh ako to býva pri disneyovkách a pixarovkách a neobsahuje ani toľko popkultúrnych odkazov a narážok ako trebárs ice age alebo madagascar. Film je krásne farebný, zaznie tu aj alan parsons project a všetko to má typické americké vyvrcholenie, ktoré mi už trocha vadí a začína byť otrepané. Ale hold, je to film spracovaný podľa detskej knižky o hodnotách. Film ani nie je tak vtipný ako sympatický a preto mu dávam sypmatické tri hviezdy. Ale na druhú pojekciu už nervy asi nebudem mať. ()

EvilPhoEniX

Fakt skvělý animák od Sony. Film má výborný originální nápad o podivínském géniusovi, který vynalezne stroj, díky kterému začne padat z nebe jídlo a jelikož ve městě už dlouho nikdo nic jiného než sardinky nejedl, tak je z toho hit jak prase. Potěšil černý policista ( humorná vložka) či šílený starosta a ve finále se klasicky vše zvrtne. Animace sice dech nebere, ale díky nápadu a fajn postavám je z toho výborná věc. 8/10. ()

Botič

Nejlepší gastronomický zážitek tohoto roku. Sem tam až proklatě necudným s Vandamovským špulením půlek a útěkem před horou valícího se jídla ve stylu Komanda s Arnoldem Schwarzennegerem. Zabijáčtí gumoví medvídci, útočící kuřata, mega obrovské hot-dogy, co víc si přát. Dokonce i milostná linka funguje na výbornou. Vítejte ve městě, kde Vám lítají pečená kuřata přímo do úst. Pozor však na špagetová tornáda :) 9/10 ()

M.a.t.t.

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu. ()

Hrabka

Šíleně ujetá ptákovina s nudným, nezajímavým dějem. Pár hlášek se povedlo, ale postupem času mě to nudilo víc a víc, že jsem to prostě nedokázal dokoukat. Kdyby místo toho šíleného akčního rodea přidali radši nápaditější vtipy, bylo by to stokrát lepší. Děti do deseti let se u toho možná pobaví a když se podívám na hodnocení, tak mi příjde, že uživatelů v tomto věku je tady nespočet. ;-) 30% ()

• Vnější vzhled Flintovy (Bill Hader) laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)
  • V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)

Související novinky

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (více)