Když vynálezce Flint Lockwood přiměje mraky, aby z nich pršelo jídlo, můžou se obyvatelé Chewandswallow nasytit. Ale čeho je moc, toho je příliš, katastrofa je za dveřmi. (Netflix)

Trailer 3

Radyo

Na přímý dotaz mé děti bezelstně odpověděly, že ano, chtěly by, aby jídlo padalo z nebe. Ale když jsem začal rozvíjet další aspekty, plynoucí z děje, už jim to nepřipadlo jako dobrá představa. Takže jistý výchovný potenciál ve filmu je. Jen nevím, jestli ho náš Ondra dobře pochopil, protože během posledních 15 minut do sebe natlačil skoro celý pytlík brambůrků... :-) ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $124,870,275Tržby Celosvetovo $243,005,785Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,794,909 //počet predaných kusov 291,411Tržby za predaj DVD v USA $53,139,583 //počet predaných kusov 2,813,168║ Ako nie je to zlé ale pri slušne zábavných animovaných veciach od DreamWorks a 20th Century Fox a animačnom megakolose ako je Pixar sa to vôbec nechytá ani v jednom prípade v žiadnom smere. Našťastie ten príbeh ubehne ako voda, postavičky újdu, len je škoda že ani príbeh ani ta minimálna zábavnosť moc nedajú, tvorcovia mali veru z toho troška viac vyžmýkať. /60%/ ()

Malarkey

Nechtělo se mi na tenhle film koukat, ale v televizi nic jiného neběželo a já měl zrovna chvilku, tak jsem se do toho pustil. Nakonec jsem byl dost překvapený, s jakými nápady se tvůrci v tomhle animáku vytasili. Nápady, které bych ve svých představách snad nikdy neměl. A o to hezčeji se na to koukalo. Co se týče příběhu, ten se kolem dobrého nápadu omotal a nepřináší nic nového. I tak je to ale milé, hezké, vlídné, neurazí to a už vůbec to nepoučuje...proč by taky. Prostě to upřímně baví a nejlepší je, že to tak vezme jak malé dítě, tak dospělý, který se na to kouká s ním. ()

Galadriel

Originální nápad (z nebe padající obří hot-dogy nebo zmrzlinová vesnice, to tu opravdu ještě nebylo) a místy trefná parodie na katastrofické filmy nebo na současnou televizi trpí bohužel naivním příběhem pro děti plným morálních ponaučení a bohužel taky značně zaostává za kounkurencí po technické stránce. Humor je takhle dávkovaný dost nárazově a slabých míst je celkem nemálo. Možná by bývalo bylo lepší vykašlat se na děti a natočit tenhle nápad s úplně jiným příběhem tak trochu s hvězdičkou a mohla to být bomba.... ()

Cervenak

Fascinujúce. Z takého hovädzieho námetu pripraviť také pestré a výdatné menu, to chce vážne talent. Ani nepamätám, kedy som sa naposledy tak schuti zasmial. Niektoré gagy sú tak over-the-top (guľovačka so zmrzlinou, ktorá pripomína vyvražďovačku brokovnicou, aj s vybuchujúcimi mozgami), že sú vlastne úplne geniálne. ()

• V srpnu 2009 studio Insight Editions vydalo v souvislosti s filmem doprovodnou knihu k filmu s názvem „The Art and Making of Cloudy with a Chance of Meatballs“. (chelseaman22)
  • Kniha „Cloudy with a Chance of Meatballs“ od Judi Barrett byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)
  • V každé scéně, kdy se Flint a Sam chtějí políbit, je Sam na levé straně a Flint na pravé. (Ruuzha)