Reklama

Reklama

Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (669)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Sympatická komedie o vynálezci, který vyzrál nad celosvětovým hladomorem. Z nebe prší hambáče, koblihy, džus, čokoládová poleva, zmrzka ... prostě cokoliv, co se dá jíst. Bavila jsem se. Přeotylý starosta města si objednal švédský stůl a celý svět ohrozila bouře obřích slanin, toustů, zelného salátu a tak bylo třeba zasáhnout. Trochu se mi zdálo, že to přehnali s tím "co se má podělat, to se podělá a čím víc, tím bude příběh akčnější". Hlášky ale byly vtipné "objednával si někdo pizzu? Ta pizza po nás totiž de! ... hmm, že by inteligentní potravina?". Liga statečných bojovala s vesmírným lgmdrs, jenž se vzepjal příkazům a jako vesmírný predátor, získal vlastní rozum. Ovládnutí se přirozeně bránil. Nicméně musím ocenit odvahu ligy, jež svedla úspešný boj se šikem grilovaných kuřat a v temnotách mezi obřími arašídovými lupínky si posvítili pochodní z maršmelou. Opravdu povedená, animovaná taškařice. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Na přímý dotaz mé děti bezelstně odpověděly, že ano, chtěly by, aby jídlo padalo z nebe. Ale když jsem začal rozvíjet další aspekty, plynoucí z děje, už jim to nepřipadlo jako dobrá představa. Takže jistý výchovný potenciál ve filmu je. Jen nevím, jestli ho náš Ondra dobře pochopil, protože během posledních 15 minut do sebe natlačil skoro celý pytlík brambůrků... :-) ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Zmrzlinový ráj na zemi následovaný gastrokalypsou, v níž válčí choleričtí gumoví medvídci, agresivní pizzy a grilovaná kuřata. Menu je dlouhé, nenápadité, každý pes, jiná ves. Pan Pohlreich by jej shodil ze stolu, ale drobotině se tvůrci zjevně zavděčí. Takže co tu máme? Průhledný synovsko-otcovský komplex, evoluci molekulárního materiálu, vzpouru strojů, inženýrské pokusy "Poručíme větru, dešti, cheeseburgerům", ošklivé kačátko podstupuje typickou hollywoodskou rychloproměnu zvanou "brýle, culík" , socialiazace asociálního nerda skrz želé, povrchní vize televize, kritiku masové konzumace pomocí konzumace masa... Lavina bizarních postaviček jako buddy-opice, policajt-Pepek námořník, přerostlé mimino, německý atomový fyzik a Starosta, který v sobě nese všechny negativní atributy komunálního politika, poněkud cloní fakt, že hlavní postava není sympatický nadšenecký loser, ale namísto touhy po vědění a originální objevování mu jde spíš o snahu "být nejlepším uznávaným vědcem, miláškem davů a mít pyšného otce" , což zdaleka není totéž. A co se týče humoru, přes občasné trakaře je vážně spíše zataženo, podtextu se nedočkáme, popkulturní narážky chybí a skryté odkazy se přes horu špaget nevyšplhaly. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mark Mothersbaugh: 1. Raining Sunshine - Miranda Cosgrove ,2. Swallow Falls ,3. Introducing Flint ,4. The Latest Invention ,5. The Mayor/Earl Warns Flint ,6. Sam's Big Break ,7. Powering Up ,8. Failure Again ,9. Meatier Shower ,10. A Father's Love ,11. Ice Cream Wonderland ,12. Snowball! ,13. The Mayor's Big Plan ,14. Activation And The Jello Dome ,15. Sam and Flint Bond ,16. Doubting Dad/Mutations ,17. The Spaghetti Twister ,18. Aftermath ,19. Flint's Determination ,20. The Food Storm ,21. The Mission Begins ,22. Outside The Meatball ,23. Inside The Meatball ,24. Earl Takes Charge ,25. Sentient Chickens ,26. Worldwide Chaos ,27. Anaphylactic Love ,28. Attack Of The Gummy Bears ,29. Here's The Cheese ,30. The Heart of the Meatball ,31. Spray-On Triumph ,32. Flint Returns ,33. Sunshine, Lollipops and Rainbows - Lesley Gore , ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem náhodně narazil na jakýsi televizní pořad, v němž Otto Wichterle, vynálezce kontaktních čoček, velice rozumně a zaníceně mluvil o všech výhodách svého objevu a celou dobu měl na očích brýle. Stejný pocit bezděčného paradoxu mám i z Trakařů. Je znát, že se podobně jako třeba VALL-I snaží dětem podprahově sdělit něco o zhoubné spirále nenažranosti a ideje "koláčů bez práce". Vnější stránka filmu je přitom tak přeplácaná, eklektická a tak blaženě mlaská nad četnými atrakcemi 3D animace (a pravděpodobně i 3D efektů v kině, ale já znám jen DVD), že jakýkoli pokus o nějaké sdělení dokonale zazdí. Zjištění, že film vychází z dětské knihy z roku 1978, doby, kdy byly podobné vymoženosti hudbou daleké budoucnosti, vnáší do věci více světla. Kdyby se film na odkaz předlohy, s kterým má zjevně problém, bezcitně vykašlal a byl opravdu jen orgiemi gagů, vlastně by se mi líbil víc. Být ale po každém skvělém nápadu (skákací hrad z želé, útoky pečených kuřat nebo gumových medvídků) zas a znovu konfrontován s tou nejlacinější rétorikou "kritiky konzumu" a adorací "skutečných lidských hodnot" (postava otce a vedlejší motiv hysterického policajta a jeho synka) je otravné a působí to pokrytečtěji než v jiných zběsilých animácích. Jako by Otto Wichterle s plnou pusou kuřat z KFC hovořil o přednostech vegetariánské stravy. ;-) 60% ()

Galerie (33)

Zajímavosti (9)

  • Kniha Judi Barrett z roku 1978 "Cloudy with a Chance of Meatballs" byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)
  • Vnější vzhled Flintovy (Bill Hader) laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2009 v Los Angeles. (Varan)

Související novinky

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (více)

Reklama

Reklama