Zataženo, občas trakaře

Cloudy with a Chance of Meatballs

Oblačno, miestami fašírky

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 86 min

[imdb: 7.3/10] | me: Inovatívne, čo sa nápadu týka, ale príliš jednoduché. Samotná myšlienka je fakt zaujimavá a veru, že tu taká rozprávka ešte nebola, ale to je všetko. Dej nemá prudké tempo a celý je postavený na jednej myšlienke (hoci zaujímavej, ale jednej jedinej) a množstve ponaučení pre deťúrence. Je to milá rozprávočka, ktorá neurazí, miestami príjemne prekvapí a celkovo nenudí. Posledná tretina má slušné tempo a pár veľmi vtipných miest a tak zanechá celkový fajn dojem. Taká relaxovka. (3 a pol *)(14.1.2010)

Film, ktorý ma jednu jedinú chybu a to tú - že vlastne nie je ničím výnimočný. Takýchto animákov je tucet, jediná výhoda tohto je, že skvelo kombinuje emmerichovskú worlddeštrukciu a jedálny lístok. Film je naozaj skôr určený pre mladšie publikum, ktoré nepotrebujú nejaký silnejší príbeh ako to býva pri disneyovkách a pixarovkách a neobsahuje ani toľko popkultúrnych odkazov a narážok ako trebárs ice age alebo madagascar. Film je krásne farebný, zaznie tu aj alan parsons project a všetko to má typické americké vyvrcholenie, ktoré mi už trocha vadí a začína byť otrepané. Ale hold, je to film spracovaný podľa detskej knižky o hodnotách. Film ani nie je tak vtipný ako sympatický a preto mu dávam sypmatické tri hviezdy. Ale na druhú pojekciu už nervy asi nebudem mať.(13.3.2010)

Sympatická pohádka s ulítlým nápadem a neskutečnou dávkou invence. Z nebe padající jídlo by sice technickým službám nadělalo spoustu vrásek, ale stejně by to bylo prima. Hlavní hrdina je magor, kterému by neměli svěřit ani opravu televize a hlavní záporak obézní městský zastupitel. Lord s Millerem valí.(11.11.2018)

• Frajer42

Nápad s padajícím jídlem mi přišel orginální. Jak už zde bylo několikrát zmíněno, tak film se snaží parodovat katastrofické filmy. Parodie by ovšem měla být vtipná nebo se pletu? Film má mnoho hluchých míst, jeho stopáž mi přišla zbytečně moc dlouhá. Teta animace se mi docela líbila, méně se mi už líbil strýc humor. Děj, jak už to u animáků bývá, snadno předpovídatelný. Přesto jsem si zde našel pár pěkných úseků. Zasmál jsem se asi 2x. Možná taky proto dávám * * .(16.10.2010)

Vedle formálně progresivních surfujících tučňáků se bezpochyby jedná o nejlepší animovaný film studia Sony Pictures, který je jednak satirou zdánlivé bezbřehosti konzumní společnosti, jednak persifláží melodramat, katastrofických, horrorových a sci-fi filmů a jednak neustálým přívalem slovních hříček, vtipů v druhém plánu a intertextových narážek, což se napoprvé nedá všechno pobrat, nejdůslednějším animákem vycházejícím z tradic grotesky (čemuž se přizpůsobuje i stylizace animace). Ideální film jak pro naivní diváky, kteří budou zahlceni přívalem atrakcí (film ve 3D o nenažranosti 3D), tak pro poučenější, kteří se budou pětihvězdičkově bavit anarchistickou formou, kdy je naprosto vše vážné, seriózní a rodinné podvraceno.(24.10.2009)

• - Kniha „Cloudy with a Chance of Meatballs“ od Judi Barrett byla ve Spojených státech zvolena mezi nejlepších 100 obrázkových knih pro děti. (chelseaman22)

• - Na základe filmu boli vytvorené hry pre PS3, XBOX a PC. (Greenpeacak)

• - Vnější vzhled Flintovy laboratoře je vymodelován podle Wardenclyffe Tower, která sloužila Nikolu Teslovi jako laboratoř pro experimenty s bezdrátovým přenosem. (HellFire)