Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Tradiční slabina romantických filmů, konec sráží výsledné hodnocení o jednu hvězdičku. První polovina je samozřejmě bez debat skvělá, jakmile příjde ke slovu ovšem trošku těch romantických klišé, tak je problém. Nějak se film ovšem uzavřít musel, takže no problemo. Sandra Bullock vypadá dobře, Ryan Reynolds taky v pohodě. Nejvíce se mi líbila scéna orel a pes :) 60%(17.3.2011)

Pokud si divák udělá náladu na něco absolutně nenáročného, u čeho se nemusí ani trochu přemýšlet a stačí pouze sledovat obraz a poslouchat dialogy s hudbou, tak mám návrh - pusťte si Návrh. Americkou romantickou komedii, ve které není vlezlý a vyloženě trapný humor, jak známe z převážné většiny jiných podobně žánrově zařazených snímků. V tomto případě jsem se nenudil, pobavil jsem se, pokochal se záběry na pěknou přírodu a docela hezky se po doběhnutí závěrečných titulků šlo spát. Ne vždycky je třeba hrát si na estéta a dívat se na oduševnělá a vnitřně hluboká dramata.(11.2.2011)

Zvláštní… od tohohle filmu jsem nic nečekal, dlouho jsem se mu vyhýbal (jen jméno režisérky, která má na svědomí dva opravdu slabé filmy, bylo pro mě dostatečná výstraha) protože dnešní (americké) komedie jsou prakticky na jedno brdo, jen si vždy dosaďte jiné herce. A právě proto jsem si sehnal a nakonec teda i pustil tuto komedii - mám rád jak Sandru, tak Ryana a poslední dobou začínám hodně mít rád i Betty (kdo by nechtěl takovou čupr babičku). A musím říct, že tento film mě hodně příjemně překvapil. Zpočátku mi to připomnělo snímek Ďábel nosí Pradu, pak to přejde spíše do snímku Zelená karta, ale kupodivu ani jednou mi to nepřišlo jako nějaká hloupá vykrádačka, protože film pak jede ve svých kolejích. Neříkám, že to jsou koleje nové, které bychom v rámci romantických komedií posledních let neviděli asi milionkrát, ale nesnaží se kopírovat ani jeden z výše zmíněných filmů, což je plus. Vtípky tu jsou vcelku vtipné, trapných momentů je zde opravdu minimum a jak už jsem předznamenal, casting se povedl - Sandra i Ryan mají mezi sebou tu správnou chemii, Malin je kočka a jak už jsem psal, chci mít babičku jako je Betty White. Jestli to bylo kombinací těchto faktorů, co jsem právě vyjmenoval, nevím. Ale co vím je, že jsem tomuto filmu křivdil ještě předtím, než jsem ho zhlédl a teď vím, že jsem udělal chybu. Jedna z mála amerických komedií poslední doby, kterou si určitě nechám a někdy ji zhlédnu zase… 80 %.(26.7.2012)

Ale nám tá Sandrika starne do krásy! Možno by to už aj chcelo "opáčiť" zase aj nejaký iný formát ako romantickú komédiu, predsa len už v jej veku... Nič na tom, bavil som sa celkom dobre, preto som ochotný ísť aj na 4 a na obstarožného striptéra Ramóna a krásne aljašské exteriéry (ktoré ako som sa dozvedel zo zaujímavostí boli vlastne bostonské) len tak ľahko nezabudnem.(20.10.2009)

V záplavě debilních romantických komedií s Jennifer Aniston a Sarah Jessicou Parkerovou působí Návrh zcela svěžím a nekřečovitým dojmem. Já nikdy neměl Sandru Bullock rád, ani fyzicky se mi nelíbila, však teď jakoby dozrála a tentokrát se na ní dalo koukat, ba co víc, líbila se mi. Ryan Reynolds je svým tupým a lehce natvrdlým výrazem pro podobné role dokonale stvořený. Dohromady to oběma klapalo, nebyl to sice žádný ohňostroj, ale občas ta jiskřička taky přeskočila, na konci jsme se hezky dojímali, co víc chtít. No prostě příjemná romantická komedie, která sice težko "zkultovní" do podoby každoročně reprízované stálice, ale mezi současnými soupeři však jasně vyhrává.(30.8.2010)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)

• - Po opustení imigračného úradu vedú obaja hlavní predstavitelia rozhovor, počas ktorého prejde komparzistka v svetlozelenom saku okolo nich celkovo trikrát, stále v tom istom smere. (Gareth_Jones)

• - Nechybělo mnoho a Betty White opustila natáčení. Důvodem bylo mnoho týdnů odloučení od jejího zlatého retrívra. (žvanimírek)