Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Není to poprvé, kdy někdo podlehl sekretářce. Teď honem na imigrační zamést to pod koberec…. Úvod – 15 minut – vypadá dost zajímavě a vesele. S.Bullock je sympatické monstrum, které s podřízenými zachází jak s otroky a R.Reynolds zase dokonalej nahrávač. Vzpomínám na Zelenou kartu, která mne tenkrát pobavila. Perfektně jim to spolu ladí a já mám na tváři takovej ten sympatickej škleb. Přestože Zelená karta byla jiná, také zde jde o sympatickou nenáročnou romantickou komedii, které ,,hraje“ na rodinné hodnoty a upozorňuje, že nejen štěstí, ale i lásce se musí občas naproti. Závěr mě k slzám nedohnal, ale ani mi nepokazil zážitek z příjemně prožitých 107 minut. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

Nie je to žiadna špecialitka, ale musím povedať, že mňa osobne to príjemne prekvapilo keď toto romantické zbožíčko dorazilo na trh. Nie som známy tým, že by som pozeral romanťáky, ale pokiaľ je v tom zamotaná komédia a dobrý herci, tak si občas nájdem čas aj na takýto film. Takže čas som si našiel a rozhodne môžem tento film len doporučiť, pokiaľ hľadáte romantickú komédiu s dobrými hercami, tak je to stvorené akurát pre vás. Mňa to zas až tak moc nepohltilo (ale vás romantických hrdinov to asi doslova zožerie), dej išiel dopredu celkom plynule a počas celého filmu sa tu nájde aj celkom slušná sranda, no niektoré miesta mi prídu s časti dosť hluché. Aby som to zhrnul, jedná sa o príjemnú srandu. Myslím že hlavný herci môjmu hodnoteniu dosť napomohli, aby hodnotenie nekleslo nižšie. 80% - 4*(23.8.2011)

Tedy že bych se nechal do něčeho takovýho uvrtat jenom aby mi vydali knížku... No budiž, romantickejm komediím tohohle typu logika a uvěřitelnost nesedne. Co se týče Sandry, docela příznačná byla scéna s make-upem (Jseš nalíčená? - Néé). Tedy ošklivě rozhodně nevypadá, ale ani 35 už by jí jeden nehádal. Jinak u novějších filmů tohoto žánru oceňuju reálnější dialogy a ne až tak velkou odtrženost od světa okolo. Celkem neurážející průměr, kterej asi víc ocení chlapi co si potrpěj na dominantnější ženský.(1.9.2009)

Všemožnými spôsobmi sa snažím hľadať na tomto filme niečo č sa mi nepáčilo. No, ono to nejde. Naozaj za týchto 5 minút, čo som sa dostávala na csfd som neprišla absolútne na nič. Napadlo ma, že je to určité klišé, ale sama by som si protirečila, lebo sa ešte stále usmievam ako pako a čučím do klávesnice. Veľmi príjemný príbeh, dokonca sa asi prvý raz stalo, že hlavná ženská postava je staršia od tej mužskej. Film pôsobí neuveriteľne osviežujúco, Sandra a Ryan sú spolu pekne zohratí a je to celé veselé, plné farieb a rôznych situácií, čo by ste nečakali, že dajú do filmu. Okrem toho, že to bolo príjemne romantické to bola najmä komédia, myslím že naozaj podarená. Soundtrack bol veľmi pekný a niektoré skeče boli naozaj dobré(pár aj originálnych!). Takže pre mňa 100%, príjemné prekvapenie. (mimochodom ak sa chcete dodatočne zasmiať, nevypínajte titulky:D)(18.12.2009)

Velmi milá podívaná, která mě vlastně zklamala jen v jednom jediném a i když je to zcela zásadní věc, přeci jen tomuhle snímku ještě ráda nadržuju. Není to nic nového. Vše už jsme to někde přeci viděli. Ale plus je v hercích. Sandra nám ukazuje, že i přes to, že ji diváctvo tak trošku opomíjí, pořád se dokáže držet víceméně nadprůměrného výkonu a Ryan stejně tak. Stále si drží své stejné úsměvy plachého klučiny, štramácký pohled a nadzvedávání obočí, vše jsme to viděli v každém jeho filmu, ale pořád nás to baví, no ne? Škoda těch mnohdy tolik trapných a ve filmech oblíbených scén, ale ruku na srdce - přesně tyhle scény vlastně udrží tenhle film v kinech, protože právě kvůli nim ta návštěvnost bude vysoká. Film předvídatelný jak jen nejvíc to jde, ale stejně se krásně sledoval... po vynikajícím nedělním obídku není lepší trávící oddechové podívané...(27.9.2009)

• - Po opustení imigračného úradu vedú obaja hlavní predstavitelia rozhovor, počas ktorého prejde komparzistka v svetlozelenom saku okolo nich celkovo trikrát, stále v tom istom smere. (Gareth_Jones)

• - Margaretu měla původně hrát Julia Roberts, ale kvůli neshodám ohledně platu odstoupila. Nahradila ji Sandra Bullock. (TomikZlesa)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)