Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• Nathalie

Devil wears Prada meets Zelená karta. Romantický cukrovar, v němž je vzorec ňoumovitý podpantoflák a údernická kanadská ochechule doplněn netradiční aljašskou scenérií a komikou, která staví na šílené rodině, šíleném psisku (American pie revival?) a patálii s úřady. Celá ta trapnost je předvídatelně umírněná, až na několik narážek striktně celibátní, Sandra Buldok nicméně vypadá díky přesčasům v maskérně půvabně a roli nesnesitelné šéfky na rozdíl od dýchavičného Reynoldse nikterak nekazí, takže ta jedna vtipná scéna (orel a pejsek rulez) , jeden o-bozi-vidíme-téměř-romantický moment, snesitelný soundtrack a okouzlující lokace k průměru postačí. As for me: proposal rejected. Možná mi prostě koncept woman on top nesedí:)(29.8.2009)

[imdb: 7.1/10] | me: Komédii tohto typu už bolo a bude nespočetne veľa. V princípe nejde o nič nové. Dej je vždy vopred jasný, film čitateľný a tak to čo rozhoduje o tom aký dojem to v divákovi zanechá je hlavne herecké obsadenie a vyváženie romatntiky a nejakej tej reálnosti. Na tento film sa pozerá príjemne,... Obaja hlavní predstavitelia sa fajn dopĺňajú a celkovo sú jednotlive situácie úsmevné (až vtipné :)). Ak sa prenesieme cez to, že samotný príbeh nemusí (nie je a nikdy by nebol) reálny tak to zbehne ako voda, každý sa pousmeje, dievčatá si možno aj trošku poplaču a máme za sebou ďalší z možných love-romantic-comedies, ktoré nijako neublížia, ale ani nezanechajú žiadnú stopu. Záver filmu je už trošku nad môj vkus únosnosti, ... ale nad tým sa už nebudem zamýšlať. Na nenáročný filmový večer (pre dámy a pánov ako doprovod) ako stvorené.(29.9.2009)

The Proposal má 2 úlohy: pobaviť a zároveň spropagovať. Okrem Sandry a Ryana si vo filme zahrá Starbucks, Coca-cola, Ford, pár módnych výstrelkov... - všetko samozrejme dôvtipne nasnímané, aby product placement nebol príliš okatý, ale tak akurát. Ústredné duo je fungujúce, scenár odľahčujúci, happyend očakávaný a celkový dojem i napriek všetkým klišé celkom príjemný a milý.(20.10.2009)

• lesumir

Já mám taky jeden návrh. Pojďme to udělat tak, aby si Anne "poseru každej zajímavej námět" Fletcher už nikdy nic nenatočila. Sandra Bullock zvládá roli tvrdé a nekompromisní editorky - ala Meryl Streep v ďábel nosí Pradu - na výbornou. Stejně tak Reynolds svého poskoka, ale co měla proboha znamenat ta klišovitá romantická proměna, když tam chemie vůbec nefunguje? Ano, ona funguje na 100% tam, kdy je ona šéf a on nosí kávu, ale potom v nějaký lásce vůbec ne. ___ Čekal jsem mnohem víc a asi na deset minut jsem v kině usnul. Mám pocit, že jsou čím dál tím víc ty sedačky pohodlný :-) Za ty prachy se jít vyspat? Hm.(19.9.2009)

"Před třemi dny jsem tě nesnášel a snil jsem o tom, že tě přejede auto nebo se otrávíš. - To je milé." Ve svém pracovním životě jsem byl šikanován nejednou svou nadřízenou, ale všechny byly spíše těžší než vyšší, takže jsem si to pořádně neužil. Být jí však Margaret, tak vrním blahem a kdybych dostal šanci ji trošku potýrat, tak bych si to skutečně vychutnal. Ale konec snění. Tu šanci dostal Andrew a já musím uznat, že se mu to povedlo. Mezi nedobrovolnými snoubenci to zkrátka přívětivě jiskřilo, mezi jejich ústy poletovaly vtipné repliky a mně s nimi, rodinou, imigračním úředníkem, orlem, psem a mobilem bylo moc fajn.(25.4.2016)

• - Oscar Nuñez si ve filmu zahrál roli číšníka, striptéra, prodavače a oddávajícího. (Duoscop)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)