Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Nebyť malej dôchodkyne s veľkým afrom tak, je to ako komédia nulové. Ako romantika tuctové tak či tak. 60%(29.9.2009)

• Rex Mundi

Začiatok príjemne šokantný vykúzlil na tvári úsmev a vyvolal smiech. Potom to bolo čoraz obyčajnejšie, klišovitejšie a v druhej polovici som si nebola istá, či ma viac dráždi n-té opakovanie vzorcov správania alebo ich bleskové obrátenie o 180 stupňov. Stručne - súhlasím s Jojineckom.(19.12.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $163,958,031Tržby Celosvetovo $317,375,031Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,650,970 //počet predaných kusov 224,508Tržby za predaj DVD v USA $105,412,909 //počet predaných kusov 5,454,466Pripravte sa na divokú "romantickú?" jazdu na Aljašku! Možno to nie je po všetkých stránkach dokonale vyleštený diamant ale aj tak to je viac než by asi každý od komédie mohol čakať. Hlavne v poslednej dekáde dosť komédie ako také stagnujú a nedokážu moc toho ponúknuť, prevažne len klasickú otrieštenú "otravnú" vtieravú prevarenosť. Mňa osobne duo Bullock-Reynolds dostalo, aj keď Sandra Bullock je vo svojom hereckom prejave dosť kolísavá, našťastie tých slabších chvíľ je tu s ňou minimum, aj vďaka skvele sekundujúcemu Ryanovi Reynoldsovi, prípadne starkej(Betty White) opantanej starými rodinnými zvykmi. Treba jednoznačne pochváliť debutujúceho scenáristu(Pete Chiarelli) a jeho šikovné dialógové hrátky vyšperkované k dokonalosti, ja som sa smial po celý film do popukania. Okrem skvelých humorných scén, je v príbehu zachytené aj príjemné iskrenie medzi hlavnou dvojicou, občasné a asi aj nevyhnutné klišé sa tiež dá zniesť, proste komédia na uvoľnenie mysle, ktorá sa dá zožrať aj s navijakom. Je možné aby všetko čoho sa dotkne dvojica Alex Kurtzman a Roberto Orci(pre rok 2009 napísali scenár pre Transformers 2, Star Trek) premieňala v zlato? -aj keď na tomto projekte boli podpísaný len ako producenti. A že by režisérka Anne Fletcher sa po Nancy Meyers stala novou kráľovňou romantických komédií? /videl v kine: 100%/(1.9.2009)

Typická romantická komedie, která baví, nenudí, ale jen ten konec je tak hnusně hollywoodskej (tím myslím její proslov na svatbě a jeho proslov v kanceláři), až mě to bolí. Jinak to určitě stojí za shlédnutí.(4.4.2010)

Jsem šokován, upřímně. Z toho, jak DOBRÉ to bylo! Je pochopitelné, když už je člověk v dnešní době dopředu znechucený z další hrozby nepovedené romantické komedie - Návrh jsem si sehnal jen kvůli Reynoldsovi. Dopadlo to tak, že jsem u snímku od začátku do konce seděl s úsměvem od ucha k uchu, až jsem se za sebe styděl: nepopsatelně úžasná chemie mezi ústředním párem! Přiznávám, že tohle je pro mne jedno z největších překvapení několika posledních filmových měsíců, a normálně se jdu odporoučet do sekce "Žebříčky" a vyfiltrovat si rom/kom za roky 2009-2010. Fakt doporučuju! Mám ohromné nutkání dát tomu maximum, ale... možná když to příště bude kratší a smutnější :-).(5.4.2011)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)

• - Margaretu měla původně hrát Julia Roberts, ale kvůli neshodám ohledně platu odstoupila. Nahradila ji Sandra Bullock. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)