Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Relativně zajímavá premisa zasévá semínko naděje v originální komedii se silným charakterem v popředí, jenže následný vývoj ne a ne vybočit ze zajetých kolejí, přičemž potvrzuje všechna předpokládaná žánrová klišé. Takový film mě už po sté nemůže oslovit, natož trvanlivěji zasáhnout. Většina zábavy je koncentrována v silné a dobře zahrané postavě Sandry, jakožto náročné businessmanky, a jejích konfrontacích s vesnickým prostředím... Nebýt ní, tak fakt nevím. 5/10(25.12.2009)

Scénář: Pete Chiarelli .. Stonásobně obšlehnuté náměty, jen pospojované do jiného celku. S tradičním "zvratovým" průběhem a jediným možným finále. Co ovšem musím připustit je fakt, že jsem se místy skutečně dobře pobavil, byť celá romantická příběhová linka prakticky žádné nekomediální překvapení nepřinese. Dalo by se dokonce říct, že Sandra Bullock je zpět (i když sám jsem ji nikdy v nějakém tom pomyslnéím hereckém čele neměl), roli zvládla výborně a na pětačtyřicítku vypadá jako stále slušná slečna. Jednorázovka na nedělní odpoledne / rande zn. ideální.(27.9.2009)

The Proposal má 2 úlohy: pobaviť a zároveň spropagovať. Okrem Sandry a Ryana si vo filme zahrá Starbucks, Coca-cola, Ford, pár módnych výstrelkov... - všetko samozrejme dôvtipne nasnímané, aby product placement nebol príliš okatý, ale tak akurát. Ústredné duo je fungujúce, scenár odľahčujúci, happyend očakávaný a celkový dojem i napriek všetkým klišé celkom príjemný a milý.(20.10.2009)

Tedy že bych se nechal do něčeho takovýho uvrtat jenom aby mi vydali knížku... No budiž, romantickejm komediím tohohle typu logika a uvěřitelnost nesedne. Co se týče Sandry, docela příznačná byla scéna s make-upem (Jseš nalíčená? - Néé). Tedy ošklivě rozhodně nevypadá, ale ani 35 už by jí jeden nehádal. Jinak u novějších filmů tohoto žánru oceňuju reálnější dialogy a ne až tak velkou odtrženost od světa okolo. Celkem neurážející průměr, kterej asi víc ocení chlapi co si potrpěj na dominantnější ženský.(1.9.2009)

Scénáristé, překopejte posledních 15 minut snímku, místo amerického " sladkobolného kýče " , snímek důstojně zakončete a já milerád půjdu na silné 4*! Velká škoda, to co se zde budovalo 95 minut a ( překvapivě ) drželo pohromadě , především díky výborně hrající ústřední dvojici Sandra Bullock ( které to i po 40 - ce náramně sluší ) a Ryan Reynolds, pohřbívá scénář během závěrečných 15 - ti minut. p.s. tímto apeluji na distributora, pánové hoďte prosím na DVD alternativní konec, děkuji :o)(9.11.2009)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

• - Barry Ace, profesiální zápasník, byl obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet. (sssssycak)