poster

Návrh

 • USA

  The Proposal

 • Slovensko

  Návrh

 • Velká Británie

  The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Možná jsem dlouho neviděl pořádnou romantickou komedii, ale jsem spokojený a kdybych měl dat tři hvězdičky, připadal bych si jako pokrytec. Ano, pod veškerou kritiku se klidně podepíšu, ale všichni herci jsou prostě hrozně sympatičtí a všechna ta klišé strašně oživují. A Sandra je i v pětačtyřiceti miláček. 70% P.S. Zápletka připomíná film mnohem starší než Zelená karta: http://www.csfd.cz/film/16224-come-live-with-me/(28.9.2009)

 • freddy
  ****

  Pokud mohu o nějaké romantické komedii říci, že je milá, sympatiká, neotřelá, zajímavá, zábavná a originální, tak by to byla právě tato romantická komedie. Tenhle film má všechno, co bych od tohoto žánru čekal, má však také cosi navíc, něco, co by se dalo označit za přidanou hodnotu. Předně perfektní a úžasné rodinné prostředí na Aljašce a musím říci, že je příjemné zjistit, že Aljaška není jen nehostinné zasněžené místo na severu, ale že se zde dá také dost solidně žít. A právě neotřelé prostředí, ve kterém se film odehrává, je to nejlepší, co mohlo tuto komedii potkat, pochybuji, že pokud by se celý film odehrával v New Yorku, tak bych byl takhle nadšený. Ale ani nezvykle příjemné a originální prostředí by nevystačilo na průměrné hodnocení, pokud by v hlavních rolích byl nějaký hluboce nesympatický pár. Tak tomu ale není, Sandra Bullock dokazuje, že je pořád úžasnou a sympatickou ženou a herečkou, a Ryan Reynolds je pro mě sympatický a neprofláklý herec, ale přitom obrovský sympaťák, takže do hlavní role v této romantické komedii zapadl přímo ideálně. A když se tedy spojí sympatické prostředí, sympatická rodinka a úžasný ústřední pár celého filmu, tak z toho nemůže být nic jiného než zábavný a sympatický romantický film, na který rozhodně jen tak nezapomenu. Jsem s výsledkem maximálně spokojený a nadšeně uděluji čtyři hvězdy.(13.8.2010)

 • oje
  ***

  Klasická milá komedie vděčná všem věkovým skupinám. Herecký um a pohled na Reynoldse a Bullock, u které je snad chyba v datu narození, je fajn, stejně jako zasazení děje do krásného prostředí. Hrubá kostra příběhu se dá rozpoznat už podle obalu a prvních pár minut filmu, ale ono se toho u romantických komedií o mnoho víc už asi vymyslet nedá. Ve snímku se určitě našlo pár zábavných situací, ale jinak vtipem neoplívál víc než jiné. Jedná se tak o decentní záležitost na dobré úrovni, která ničím nepřekvapí ani nezklame. Obdobnou komedií o páru samých protikladů je Chceš mě, chci tě. Alternativa: Ugly Truth.(28.10.2009)

 • AngelAngie
  ***

  Velmi milá podívaná, která mě vlastně zklamala jen v jednom jediném a i když je to zcela zásadní věc, přeci jen tomuhle snímku ještě ráda nadržuju. Není to nic nového. Vše už jsme to někde přeci viděli. Ale plus je v hercích. Sandra nám ukazuje, že i přes to, že ji diváctvo tak trošku opomíjí, pořád se dokáže držet víceméně nadprůměrného výkonu a Ryan stejně tak. Stále si drží své stejné úsměvy plachého klučiny, štramácký pohled a nadzvedávání obočí, vše jsme to viděli v každém jeho filmu, ale pořád nás to baví, no ne? Škoda těch mnohdy tolik trapných a ve filmech oblíbených scén, ale ruku na srdce - přesně tyhle scény vlastně udrží tenhle film v kinech, protože právě kvůli nim ta návštěvnost bude vysoká. Film předvídatelný jak jen nejvíc to jde, ale stejně se krásně sledoval... po vynikajícím nedělním obídku není lepší trávící oddechové podívané...(27.9.2009)

 • Eawy
  *****

  Všemožnými spôsobmi sa snažím hľadať na tomto filme niečo č sa mi nepáčilo. No, ono to nejde. Naozaj za týchto 5 minút, čo som sa dostávala na csfd som neprišla absolútne na nič. Napadlo ma, že je to určité klišé, ale sama by som si protirečila, lebo sa ešte stále usmievam ako pako a čučím do klávesnice. Veľmi príjemný príbeh, dokonca sa asi prvý raz stalo, že hlavná ženská postava je staršia od tej mužskej. Film pôsobí neuveriteľne osviežujúco, Sandra a Ryan sú spolu pekne zohratí a je to celé veselé, plné farieb a rôznych situácií, čo by ste nečakali, že dajú do filmu. Okrem toho, že to bolo príjemne romantické to bola najmä komédia, myslím že naozaj podarená. Soundtrack bol veľmi pekný a niektoré skeče boli naozaj dobré(pár aj originálnych!). Takže pre mňa 100%, príjemné prekvapenie. (mimochodom ak sa chcete dodatočne zasmiať, nevypínajte titulky:D)(18.12.2009)

 • - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)

 • - Film se natáčel v Bostonu a jeho severním pobřeží. V jedné ze scén si můžete všimnout slavné Rockportové ikony „Motif No. 1“, malé červené chatky. Vrcholky hor pokryté sněhem byly přidány digitálně. (TomikZlesa)

 • - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace