Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• gudaulin

Ani slušné herecké obsazení a pár fungujících vtípků nezakryje, že se tahle rádoby romantická komedie pohybuje jednak v oblasti tisíckrát viděného, ale především tam, kde už překročila pomyslné hranice kýče, takže rodinka pochopitelně musí být zazobaná, přátelé a příbuzní jsou chápaví a příběh řeší pseudoproblémy. Celkový dojem: 40 %.(28.1.2011)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

Blu-ray/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Sandra Bullock, skvělí Ryan Reynolds, hezká Malin Akerman, částečně originální a hodně zábavný scénář, krásné prostředí, dobrá hudba, herecké výkony, režie -něco bych si možná představoval jinak (ale aspoň to nebylo takové klišé), dvě scény byly trapnější (zpívání, vyvolávání u ohně)/// Sandra mě podruhé za krátkou dobu přesvědčila o tom že umí a že jí to sluší (nedávno Dům u jezera), Ryan opět zazářil (on mě snad ještě nikdy nezklamal) a vůbec chemie mezi nimi byla senzační. Jejich herecké podání jsem si neuvěřitelně užíval. U filmu jsem se parádně bavil jako už dlouho ne. Jestli jsem si říkal, že dnešní komedie už nedokážou ničím překvapit a zároveň pobavit, tak tímto tuto myšlenku beru zpět. Tohle je za poslední rok jedna z nejlepších romantických komedií ve které sedlo úplně všechno. No a ta babči (Betty White) je nezapomenutelná. S tímto filmem jsem strávil příjemný večer./// Celkem 89%///(20.2.2010)

Možná to má už hodně jetou zápletku, ale je to udělaný v zábavným provedení a já se u toho náhodou výborně bavil, kdy 3/4 filmu je fakt super komedie, ve který Raynolds osvědčil docela slušnej a nečekanej komediální talent a Sandra Bullock rozhodně do starýho železa nepatří, stále, i v 45, je to kočka se všim všudy, i když je mi jasný, že občas se tohle uřízne, tamto zvětší a támhleto natáhne, ale to mi vůbec nevadí, protože vypadá fakt báječně a to i nahá. Ta zbylá čtvrtina je trošku zbytečně velký klišé, rozhodně se to dalo zakončit nápaditějším způsobem, ale to už se nějak přežilo a dojem mi to nezkazilo(25.9.2009)

Stopercentne naplnené ambície šablónovitej americkej rodinnej romantiky s neodolateľne sympatickými hercami a psom na záhrade. Ukážkový príklad dokonalého komerčného produktu / radikálne obmedzených možností akejkoľvek autorskej kreativity. Sandru aj Ryana mám rád, ale toto už trochu bolelo. Prečo sa v novom storočí nekopíruje radšej šablóna Lásky nebeskej?(11.9.2009)

• - Margaretu měla původně hrát Julia Roberts, ale kvůli neshodám ohledně platu odstoupila. Nahradila ji Sandra Bullock. (TomikZlesa)

• - Sandra Bullock hraje Kanaďanku, která si chce vzít asistenta, Američana (Ryan Reynolds), aby se vyhnula deportaci z USA. Ve skutečném životě je však Bullock Američanka a Reynolds je z Kanady. (TomikZlesa)

• - Barry Ace, profesiální zápasník, byl obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet. (sssssycak)