Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Zatímco zápletka může na první pohled působit za vlasy přitažená (kdo by se do téhle situace nechal navést i přes vyslovená rizika?), postupující nosná linka, navěšené gagy i všechna příslušně upravená romantická klišé fungují přímo pohádkově. Největší prémií je ale Sandra Bullock, která vypadá a hraje nejlépe v kariéře a každou svou replikou nebo gestem mě rozněžňuje až na doraz. Když připočtu přirozenou chemii se spolehlivým Reynoldsem, spokojenost narůstá vysoko nad úroveň milé romantické komedie.(15.11.2009)

Scénáristé, překopejte posledních 15 minut snímku, místo amerického " sladkobolného kýče " , snímek důstojně zakončete a já milerád půjdu na silné 4*! Velká škoda, to co se zde budovalo 95 minut a ( překvapivě ) drželo pohromadě , především díky výborně hrající ústřední dvojici Sandra Bullock ( které to i po 40 - ce náramně sluší ) a Ryan Reynolds, pohřbívá scénář během závěrečných 15 - ti minut. p.s. tímto apeluji na distributora, pánové hoďte prosím na DVD alternativní konec, děkuji :o)(9.11.2009)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

Blu-ray/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Sandra Bullock, skvělí Ryan Reynolds, hezká Malin Akerman, částečně originální a hodně zábavný scénář, krásné prostředí, dobrá hudba, herecké výkony, režie -něco bych si možná představoval jinak (ale aspoň to nebylo takové klišé), dvě scény byly trapnější (zpívání, vyvolávání u ohně)/// Sandra mě podruhé za krátkou dobu přesvědčila o tom že umí a že jí to sluší (nedávno Dům u jezera), Ryan opět zazářil (on mě snad ještě nikdy nezklamal) a vůbec chemie mezi nimi byla senzační. Jejich herecké podání jsem si neuvěřitelně užíval. U filmu jsem se parádně bavil jako už dlouho ne. Jestli jsem si říkal, že dnešní komedie už nedokážou ničím překvapit a zároveň pobavit, tak tímto tuto myšlenku beru zpět. Tohle je za poslední rok jedna z nejlepších romantických komedií ve které sedlo úplně všechno. No a ta babči (Betty White) je nezapomenutelná. S tímto filmem jsem strávil příjemný večer./// Celkem 89%///(20.2.2010)

• Radko

Pramálo sú zaujímavé citové peripetie ambicióznych paničiek, dôležito natriasajúcich svoje kostýmčekmi obtiahnuté ritiská a nemilosrdne zdrbávajúce každého podriadeného. Zápletka sa v úvode sústredí na vzťah jednej takejto neznesiteľnej pizdy k svojmu pucflekovi, čo mohlo byť zdrojom akých - takých komických prvkov. Mohlo, lenže akonáhle sa zo sluhu vykľuval synček z ultrabohatej famílie ovládajúcej lokálne trhy jeho rodiska, skončili všetky očakávania v hajzli a jeden hlúpy a klamlivý stereotyp striedal druhý. Nuž ale to je tak: ak raz divák dobrovoľne akceptuje Návrh na vychutnanie si zemiakovej kaše z prášku s prírodnými rezňami pochádzajúcimi z kuraťa rýchleného antibiotikami a zapíjanými viedenskou kávou so šľahačkou z ropných derivátov, niet sa prečo zhroziť nad tým, že z výsledku mu následne je mierne nevoľno.(21.4.2014)

• - Spoiler: Když Margaret (Sandra Bullock) opouští Sitku, Andrew (Ryan Reynolds) se snaží dovolat kamarádovi řídícímu zde letový provoz. Ten mu odpoví, že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Teprve potom se mu Andrew dovolá a následně mu kamarád opět odpoví že ho vidí a že se nedalo nic dělat. Scéna je tedy chybně použita dvakrát. (Malory)

• - Skutečná adresa kanceláře The Colden Books je 225 Franklin Street v Bostonu. Celé ústředí, včetně kanceláře Margarety a Boba, bylo kompletně postaveno v Burbanku v Disney Studios. (TomikZlesa)

• - Nechybělo mnoho a Betty White opustila natáčení. Důvodem bylo mnoho týdnů odloučení od jejího zlatého retrívra. (žvanimírek)