Návrh

Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Méně zábavná a méně romantická variace na Zelenou kartu, kde je sice Sandra jako nesnesitelná šéfka ukrývající citlivou dušičku občas zábavná i kouzelná, ale kazí jí to řada scén, které by byly vtipné kdyby měly poloviční délku. Navíc příliš nezafungovala vztahová chemie a chybí tu ona jemná nit drobností vedoucí nezadržitelně k citovému vzplanutí, které tak bylo scénáristy dodáno pouze jako povinná součást standardního závěrečného klisé. To vše bohužel odsouvá film do kategorie "jednou se to dá, ale nic víc".(21.3.2010)

i napriek tomu, že Sandra je stále krásny kus ženy a neprestáva sa mi páčiť ani v zrelom strednom veku, sa jedná o úplne priemerný kúsok, ktorý však svedomito pláva vo vodách svojho žánru, nevybočuje, neexperimentuje, nemoralizuje, nenaťahuje - a to je niekedy dobre, niekedy to stačí. keď som na "Návrh" bol v kine ja, mne to v danom momente stačilo. bodka.(13.8.2009)

Blu-ray/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Sandra Bullock, skvělí Ryan Reynolds, hezká Malin Akerman, částečně originální a hodně zábavný scénář, krásné prostředí, dobrá hudba, herecké výkony, režie -něco bych si možná představoval jinak (ale aspoň to nebylo takové klišé), dvě scény byly trapnější (zpívání, vyvolávání u ohně)/// Sandra mě podruhé za krátkou dobu přesvědčila o tom že umí a že jí to sluší (nedávno Dům u jezera), Ryan opět zazářil (on mě snad ještě nikdy nezklamal) a vůbec chemie mezi nimi byla senzační. Jejich herecké podání jsem si neuvěřitelně užíval. U filmu jsem se parádně bavil jako už dlouho ne. Jestli jsem si říkal, že dnešní komedie už nedokážou ničím překvapit a zároveň pobavit, tak tímto tuto myšlenku beru zpět. Tohle je za poslední rok jedna z nejlepších romantických komedií ve které sedlo úplně všechno. No a ta babči (Betty White) je nezapomenutelná. S tímto filmem jsem strávil příjemný večer./// Celkem 89%///(20.2.2010)

[imdb: 7.1/10] | me: Komédii tohto typu už bolo a bude nespočetne veľa. V princípe nejde o nič nové. Dej je vždy vopred jasný, film čitateľný a tak to čo rozhoduje o tom aký dojem to v divákovi zanechá je hlavne herecké obsadenie a vyváženie romatntiky a nejakej tej reálnosti. Na tento film sa pozerá príjemne,... Obaja hlavní predstavitelia sa fajn dopĺňajú a celkovo sú jednotlive situácie úsmevné (až vtipné :)). Ak sa prenesieme cez to, že samotný príbeh nemusí (nie je a nikdy by nebol) reálny tak to zbehne ako voda, každý sa pousmeje, dievčatá si možno aj trošku poplaču a máme za sebou ďalší z možných love-romantic-comedies, ktoré nijako neublížia, ale ani nezanechajú žiadnú stopu. Záver filmu je už trošku nad môj vkus únosnosti, ... ale nad tým sa už nebudem zamýšlať. Na nenáročný filmový večer (pre dámy a pánov ako doprovod) ako stvorené.(29.9.2009)

Toto je jeden z mála prípadov, kedy som rád, že Hollywood sa ešte stále drží svojej šablóny stále zaužívaného klišé v žánri romantická komédia. Mnohé základy námetu sú naozaj prebrané od jeho starších predchodcov, ale tvorcovia to dokázali prekryť veľmi sympatickými výkonmi hlavných predstaviteľov, nevtieravým humorom a nenásilnou dávkou romantiky, či dokonca prvkami drámy. Herci si naozaj vyslúžili môj obdiv. Že sa Ryan Reynolds dokáže uchytiť aj v charakterových roliach je mne už dávno známe, ale na Sandru som sa po dlhej dobe pozeral s dojmom, že nepredvádza len rutinérske pózy a mimiku. Réžia sa snaží nič nepokaziť, ale miestami je to až príliš uhladené a tempo filmu je v závere filmu, navyše po skvelom začiatku, trošku podvyživené. To ale neuberá na skutočnosti, že som sa naozaj skvele bavil. 80%.(5.1.2010)

• - Film se natáčel v Bostonu a jeho severním pobřeží. V jedné ze scén si můžete všimnout slavné Rockportové ikony „Motif No. 1“, malé červené chatky. Vrcholky hor pokryté sněhem byly přidány digitálně. (TomikZlesa)

• - Barry Ace, profesiální zápasník, byl obsazen, ovšem nikdy nebyl povolán na plac a vůbec nezačal natáčet. (sssssycak)

• - Nechybělo mnoho a Betty White opustila natáčení. Důvodem bylo mnoho týdnů odloučení od jejího zlatého retrívra. (žvanimírek)