Návrh

The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

• Nathalie

Devil wears Prada meets Zelená karta. Romantický cukrovar, v němž je vzorec ňoumovitý podpantoflák a údernická kanadská ochechule doplněn netradiční aljašskou scenérií a komikou, která staví na šílené rodině, šíleném psisku (American pie revival?) a patálii s úřady. Celá ta trapnost je předvídatelně umírněná, až na několik narážek striktně celibátní, Sandra Buldok nicméně vypadá díky přesčasům v maskérně půvabně a roli nesnesitelné šéfky na rozdíl od dýchavičného Reynoldse nikterak nekazí, takže ta jedna vtipná scéna (orel a pejsek rulez) , jeden o-bozi-vidíme-téměř-romantický moment, snesitelný soundtrack a okouzlující lokace k průměru postačí. As for me: proposal rejected. Možná mi prostě koncept woman on top nesedí:)(29.8.2009)

Ačkoli nemám romantický žánr v oblibě, dostal jsem tento film Návrhem od člověka, kterému jsem nemohl říct ne.. Výsledek ? Můj strach z další trapné ( přes kopírák vzaté ) romantiky se díky výborné ústřední dvojici rychle vytratil. Příjemně vtipná, odpočinková podívaná pro deštivé odpoledne 80%.(30.9.2009)

Nepopieram, že dej je otrepaný, neoriginálny a priam hriešne predvídateľný, ale to herecké obsadenie - príjemný Reynolds a perfektná Sandra, prostredie či pár uvoľnených scén mi rozventilovalo myseľ a zlepšilo náladu, čo sa mi u tak predpotopných komédiách - kde nešťastná ženská odhodí zatrpknutosť a otvorí náruč vznešenému osudu - tak často nestáva. Sandra bola neuveriteľne úžasná a tento typ komédií jej sekne najviac. Dívať sa na feministickú chladnokrvnosť pobehujúcu v 15 cm štoklách a zároveň schopnú vyčariť úsmev, bol skvelý zážitok, hoci paradoxne súhlasím so všetkými negatívnymi ohlasmi. Na tento film jednoducho musíte mať náladu a určite sa naň nedívajte, keď máte zrovna ,,intelektuálnu chvíľku." :-)(11.10.2010)

• kingik

Dlouho jsem neviděl žádný nový film se Sandrou Bullock, a tak mě zajímalo, jak dopadl tenhle, ale musím přiznat, že jsem tuhle slátaninu doslova přetrpěl. Předně Sandřina role ve scénáři působí jako by byla psána pro výrazně mladší herečku a odpovídal by tomu i výběr jejího hereckého kolegy Ryana Reynoldse. Oba se navíc k sobě ani moc nehodí a většinu času spíš hrají vedle sebe, než spolu, nenápadně soupeří o to, kdo si ve filmu urve větší prostor. Scénář je vůbec hrozný. Naše hlavní hrdiny dost často vrhá do velmi nepravděpodobných situací. Nejdříve je Sandra coby Margaret Tate ambiciozní, nesympatickou a namyšlenou šéfkou nakladatelství, která si jde nekompromisně za svým a je to prostě mrcha, která nemá úctu ke svým kolegům, ale už o hodinu později je ve filmu jakoby mávnutím kouzelného proutku milou, hodnou a sympatickou ženou, která všech svých činů lituje, ale důvod k této změně znají jen scenáristé. A to že se tihle dva do sebe zamilovali, ačkoliv se před tím nemuseli, tak to jsem jim nežral ani omylem. Že je to trefa vedle, hovoří i jasná scenáristická křeč v podobě velmi zoufalých rádoby vtipných scén. Scény s orlem unášejícího malého pejska v drápech a nebohá Sandra se tomu snaží zabránit nebo lesní obřad babičky s příšerně tančící Sandrou jako by vypadly z úplně jiného filmu. Zoufalý byl pohled i na Sandřino ( téměř) nahé tělo poté, co vylezla ze sprchy. Přece jen už má po sezoně a ve filmu jí to celkově moc neslušelo. Přiznávám, že i klady se tu najdou. Třeba úvodní dvacetiminutovka nemá chybu nebo herci ve vedlejších rolích působili přirozenějším dojmem než hlavní hvězdný pár, ale po příjezdu na Aljašku, kam veze své rodině Andrew představit svou překvapivou snoubenku, to jde s celým filmem z kopce. Prostě tady milá Sandra Bullock šlápla hodně vedle a tenhle nevtipný film je parádní slátanina.(16.10.2009)

Scénáristé, překopejte posledních 15 minut snímku, místo amerického " sladkobolného kýče " , snímek důstojně zakončete a já milerád půjdu na silné 4*! Velká škoda, to co se zde budovalo 95 minut a ( překvapivě ) drželo pohromadě , především díky výborně hrající ústřední dvojici Sandra Bullock ( které to i po 40 - ce náramně sluší ) a Ryan Reynolds, pohřbívá scénář během závěrečných 15 - ti minut. p.s. tímto apeluji na distributora, pánové hoďte prosím na DVD alternativní konec, děkuji :o)(9.11.2009)

• - Štěně Kevina si zahrály celkem čtyři štěňátka American Eskimo se jmény Flurry, Sitka, Nanu a Winter. (Mr.Hudson)

• - Nechybělo mnoho a Betty White opustila natáčení. Důvodem bylo mnoho týdnů odloučení od jejího zlatého retrívra. (žvanimírek)

• - Po opustení imigračného úradu vedú obaja hlavní predstavitelia rozhovor, počas ktorého prejde komparzistka v svetlozelenom saku okolo nich celkovo trikrát, stále v tom istom smere. (Gareth_Jones)