Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Hanes88

Tento film mě upoutal už trailery a hodně jsem se těšil. Po dokoukání můžu jen říct - mohlo to být ještě trošinku lepší, ale za poslední dobu jsem neviděl lepší film tohoto žánru. Opravdu to, co se slibovalo, bylo splněno. Vtipné momenty, parádní prostředí, skvělá Sandra Bullock a docela mile mě i překvapil děj. 80% ()

Brona09

Miluji tento film! Má v sobě naprosto vše, co má mít romantická komedie. Co mé oči nejvíc těšilo, bylo spojení mé oblíbené dvojky, Sandry a Ryana. Děj je možná plný klišé, ale to se tam prostě nějak ztrácí a maskuje za perfektními hereckými výkony této skvělé dvojky. Herecké obsazení babičky v roli Betty White také neni k zahození. Nasmál jsem se dost, o vtipné scény není nouze. Například scéna kdy má Margaret vstoupit na loď, tančí v lese, nebo jak lítá po zahradě se psíkem mě opravdu dostaly. Vždy když někde slyším písničku "Relax", vzpomenu si na scénu s Ramonem v baru a musím se smát. Viděl jsem tento film už několikrát, a pořád mě to baví.. Byl jsem velmi překvapen, když jsem zjistil, že film se vlastně ani na Aljašce nenatáčel. Ve skutečnosti se dům nachází v Bostonu. Interiér domu byl předělán do více "aljašského stylu" a okolní krajina byla přidělána digitálně. Myslím, že se jim filmová proměna dost vydařila, protože tak si skutečně tu osídlenou Aljašku představuji. Civilizovaná, přesto izolovaná od světa. ()

DannyBoy80

Další romantická oddychovka. Nic víc nic míň. Vcelku to jde, ale místy to přechází do trapnosti a stupidního humoru, spolu s vycucynými gagy. Naštěstí ne tak moc. Škoda že to neudělali angličani. 50% ()

Luff

Je to průměrná americká komedie,ale zaujal mě ten nápad a u filmu jsem se bavila.A navíc tam hraje Ryan ;-) . ()

lucijelucije

Průměrná komedie, která neměla zase až tak moc přeslazených romantických šotů, což mi vyhovovalo. A i když zrovna A. Fletcher není originální, pár vtipných pasáží se tady najde. Příjemně strávený čas. Oddechové filmy tohoto typu mi někdy vůbec nevadí. ()

oRi11

Příjemná romantická komedie, které nechybí slušný spád, humor a příjemné herecké obsazení. Diky tomu lze snadno přehlédnout i předvídatelnost celého přiběhu. ()

peetriss

Pravdou je, že Návrh nijak nevybočuje ze zavedených šablon svého žánru, působí však překvapivě stravitelně i přes svou nespornou průměrnost a notorickou prorodinnou notu amerického ražení. Je to zásluha dua Bullock - Reynolds, které funguje dobře a svým charismatem dohání mnoho, na čem tato komedie ztrácí scénáristicky. Sandra Bullock je ve svých 45 letech neuvěřitelně atraktivní. ()

Oňďo

Neviem, čo by som také povedal. Duo Reynolds - Bullock u mňa vyhral na plnej čiare. Sandra Bullock a Jennifer Aniston v takýchto žánroch proste nemajú konkurenciu. ()

katchi

Nádhera! Jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděla. Bylo to dostatečně vtipné,sladké i dramatické. Ryan nám opět dokázal, jaký je to štramák a Sandra se předvedla v celé svoji kráse a dokázala, že opravdu hrát umí. Myslím, že na Návrh patří k těm lepším "slaďákům", které kdy byly natočeny:) A mileráda se na to ještě podívám jednou, dvakrát, třikrát...Vřele všem doporučuji! ()

Ant_Antony

ani nevím proč, ale čím jsem starší, tím víc se mi komedie tohoto typu líbí... Od zápletky jsem čekal kopii Zelení Karty, ale k tomu nakonec naštěstí úplně nedošlo... Asi si mě podmanila Aljaška, malý psík a Sandra... Ano, je jasný konec, ano je jasný přemet před koncem, ano je jasná role rodiny... Ale přesně tahle komedie mě přinutila alespoň na chvíli odložit cynismus stranou... 80% PS: Náraz nahých těl - divím se, že si Sandra nevyrazila zuby :o))) ()

KatRi

Zkuste vyrazit do divočiny (chápej v tomto případě na Aljašku) s kufříkem na kolečkách, v botách na podpatcích a se šíleným pocitem vlastní nepostradatelnosti. Že je to klišé? Jenže není jediné - není tak strašné jako to, které vám naservíruji vzápětí - hrdinové? - dva protiklady, které se nejprve nemohou vystát, ale pak to šťastně skončí. Nicméně v úvodu je to špikováno překvapivě vtipnými slovními přestřelkami, scénka orel-mobil-pes je téměř dokonalá. Striptýz sledovaný spolu s tchyní taky dobrý, lépe řečeno je natolik sugestivní, že máte svou novou noční můru, ať je vaše tchyně sebedokonalejší. Minimálně při této scéně s Margaret cítíte jakýsi pocit sounáležitosti a sdílíte s ní utrpení a komičnosti situace. Že si až získá vaše sympatie. ()

Charon11

Klasická americká romantická komedie s předvídatelným dějem. Jenom scéna, kde si orel vezme mobilní telefon Sandry Bullock a ona běhá s psíkem a křičí "Vem si jeho" mě opravdu překvapila :) a pobavila. Já Návrh řadím k těm lepším romantickým komediím. Kdybych na to šel do kina tak bych dal asi jen tři hvězdy, ale že bych šel n aromantickou komedii do kina....no to teda asi dost těžko. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci