Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krimi z prostředí Triád nás zavede mezi obchody s drogami, násilí a vraždy. Vše jde hladce až do chvíle, kdy je jeden z obchodů přerušen policií a jeden člen gangu je zatčen. Zatčeného a zkorumpovaného kolegu je zapotřebí zabít, proto se Lok Tin Hung a část gangu vydávají na policejní stanici vykonat popravu. Později se však ukáže, že zkorumpovaných členů je mnohem víc. Proti Lungovu gangu stojí jeden z nejvyšších členů, a to madam Soso společně se svým komplicem Fatem. Triády se začínají nelítostně vraždit mezi sebou a jejich řady se stále zužují. (TomikZlesa)

(více)

Recenze (33)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Najvacsim prekvapenim filmu (ktore ovsem zaroven moze byt pre niekoho vzhladom na obsadenie ako i akciou nasiaknutych trailerov) je neazijsky, nefreneticky zapadny styl rozpravania. Fatal move nie je akcny film, ale poctiva triadska gangsterka, v ktorej bojove sceny su funkcnym doplnkom pozvolna budovaneho pribehu a nie hlavnou atrakciou. Tempo je pomale, doraz je kladeny na dej a postavy. Vzhladom na ich vacsi pocet je ich vzajomna interakcia narocnejsia na sledovanie a zachytit vsetky nuansy ich motivacii vyzaduje neustalu pozornost. Osviezenim su obcasne obrazove "odlahcenia" a hratky upominajuce na lahkost vizualneho rozpravania vlastne Johnnymu To (napr. scena clena triady prezleceneho za policajata odchadzajuceho z policajnej stanice). Samotnou kapitolou je plnopravne zaradenie filmu do kategorie CAT-III za mnozstvo nasilnych a krvavych scen (plati to iba pre HK / kantonsku verziu filmu so stopazou 116 min a nie pre mainland verziu zostrihanu na cca 102 min a nadabovanu do mandarinciny, urcenu pre euro/americky trh). Bojove sekvencie na cele s vybornym duelom Wu Jing vs Sammo Hung sice neposuvaju hranice nevideneho dalej, ale su zrucne natocene a disponuju dynamikou a talentom zucastnenych. Vo vysledku velmi prijemne kino, i ked ine ako som po traileroch cakal. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Law neumí vyprávět. Když jde o to rochnit si v akčních scénách a sekat lidem ruce a hlavy, zjevně je ve svém živlu, potíž je, že v téhle uondané gangsterké historce k tomu není vůbec žádný důvod. Legračně přestylizované akční scény "mladých borců" si tu chtějí podat ruku s úmornými dialogovými sekvencemi. Snaha o čínského Kmotra na stoprvní způsob ale nemá čím ohromit. Jejich revírem jsou nudné interiéry, jejich tempo je vražedně pomalé a Wu Jing neumí hrát. To je prostě fakt, ze kterého vás vytáhne vždy jen další akční scéna. A těch tu bohužel není tolik, aby udržely pozornost, nehledě na to, že je často vyloženě kazí snaha o nejkrvavější záběr sezóny. Kde je atmosféra? Kde je napětí? Vážně ho máme vyměnit za tohle nesourodé pozlátko? Loni jsem hanil Invisible Target, ale proti tomuhle je to majstrstyk... p.s. ztuhlost filmu v kombinaci s přepálenými chorály mě neskutečně iritovala :) ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

V podstatě povídkový film z prostředí hongkongské mafie, překvapivě ne až tak zcela akční, jak by se dalo čekat. Tu povídkovost jsem naneštěstí vnímal spíše negativně, film mi připadal rozdrobený, kolísal tempem i zaujetím, chvíli jsem se nudil, chvíli zase bystřil pozornost, občas se kolébal až na pokraji dojetí (závěrečný rozhovor Soso s jejím manželem). Těšila mě však pestrost postav (úžasná Kelly Chu jako Soso) a jakási nečernobílost jejich charakterů. A když už jsem začínal propadat zklamání, že Sammo Hung nic nepředvede, naprosto mě rozsekal ve výborné bojové scéně, která měla naprosto skvělé příběhové ukotvení respektive odůvodnění. Sammo je, navzdory své postavě i věku, zkrátka pořád masér. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

V nesestříhané verzi film pěkně prokoukl a výtku o plochosti beru zpět, jelikož teď již nic nedrhlo a na gangsterku se silným hereckým obsazením bylo radost se dívat nejen co se týče akčních pasáží. Sestříhaná verze nás ochudila mimo jiné o část závěru (končí scénou před skladem) a většinu krvavých okamžiků, včetně poloviny Wu Jingova šermířského umění. K soubojům, respektive akčním scénám, se pojí hlavní výhrada, kterou ke snímku mám. A tou je zbytečně nadměrné použití rušivých stříkanců digitální krve, i v okamžicích, kdy stačilo použít umělou. Rovněž množství digitálních useknutých (ustřelených) končetin nevypadá moc vábně... Ale tím bych si tento jinak po všech stránkách slušný gangsterský nadstandard zkazit nenechal. Navíc Wu Jing je tu zatraceně cool vrahoun jako v Saat po long. ()

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Snímek vzniklý ze setrvačnosti, tak to vidím. Samotná zápletka je vcelku klasická a žánrová, ale... Jednak tomu chyběl takový obsah, který by držel moji pozornost. Většina děje je spíš vata s hodně velkým počtem postav. Zbylé ostrůvky jsou akce, která je místy krvavá (střelecká akce) a pak samoúčelná (v tomhle bych film nazval HK Ong-bakem). Totiž detailní záběry na useklé ruce a prsty se spoustou přehnané, do očí bijící krve která je často to hlavní v celém záběru, to je pro mě jako rakev pro film. Nebylo všechno zlé a musím pochválit akční výkony hlavních hrdinů, plus ještě samozřejmě je tu můj oblíbenec Simon Yam, ale tím klady prakticky končí. Hvězdičky jsou spíš jen za ně. ()

Zajímavosti (2)

  • Původní koncept směřoval k vytvoření pokračování Zóny smrti (2005) s přímým zaměřením na filmovou postavu Samma Hunga. Po zvážení všech kladů a záporů režisér tuto variantu zamítl s důvodem značných omezení především, co se týče jeho záměru znázornění vztahu mezi filmovou dvojicí Lin Ho-lungem (Sammo Hung) a Lok Tin-hungem (Wu Jing). (Conspi)
  • Dvouměsíční natáčení odstartovalo 1. 8. 2007 a odehrávalo se výhradně v lokacích Hongkongu. (Conspi)

Reklama

Reklama