Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

Sheldra

Craig si odskočil od bondovky, ale ten výraz si narozdíl od kvádra naneštěstí nesundal, takže podle mých očekávání největší klad filmu se stal jeho největší slabinou. Název "Vzpomínky pošetilce" je opravdu výstižný - melancholická část z minulosti, zahrnující v sobě jeden opravdu drsný zvrat, ze kterého mi spadla čelist, je téměř perfektní, zbytek je doslova tak trochu pošetilý. Ovšem závěr za doprovodu skvělého kousku od Roxy Music je příjemně civilní. ()

SonG

Kvalitních snímků je po čertech málo. tento vsází na originalitu a hlavně na Craiga. V tomto ohledu mu to vychází na 110 %. Craig hraje zhýčkanou hollywoodskou hvězdu, která už dozářila. Postavu Joea Scotta vykreslil a zahrál výborně, a přesvědčil mne tak, že dokáže zahrát i jinou roli na jedničku než je jen James Bond. Co se mi ovšem na snímku nelíbilo, byly právě v názvu zmiňované flashbacky. Jsou sice pro film nezbytné, ale mohly být o něco více zajímavé a lépe vykreslené. Dalším záporem podle mého mínění je délka. 115 minut je na tento film opravdu příliš. Takže sečteno, podtrženo, dívá se na to dobře, ale podruhé?děkuji, stačilo jednou. ()

tufr

Tak ani za boha by mě nenapadlo před zkouknutím si myslet, že ten film se bude odvíjet takovýmhle směrem!!! Natočený perfektně, Daniela mam taky rád, ale prostě sem nějak nečekal že tam holka vybouchne na mině atd.... No síla, bohužel myšleno spíše ve špatném světle. Časem se ještě na to určo kouknu, ale skutečně až časem. ()

Martin741

Reziser Bailie Walsh mi hovori zas leda tak ho*no, ale film je to len priemerny. Raz darmo, Craig natocil roku 2008 len pod/priemerne filmy, ci uz dementny Quantum of Solace alebo tento. Nic sa tam dohromady nedeje, Daniel Craig sam film neutiahne, hlavne ked mu nedoakze pomoct ani Olivia Williams, sama teda nic nepredviedla a nic nezahrala. To iste Kler Forlani /Meet Joe Black 1998/. Skoda, len dalsi nudny priemer, nic viac : 62 % ()

Nautila

Epizoda z dětství je skvělá, ale spolu s dospělým životem nesedí dohromady. Dospělost i dětství jsou každý jako samostatnej film, pohromadě to ale působí jako smíchané střepy z různých oken. A dospělosti navíc nemůžu uvřit ani slovo, hlavně proto, že Craig se mi do takovéhle role nehodí. ()

Aelita

Dětství neví, mládí se učí, dospělost je zaneprázdněná a stáří nemůže. Děti sní o dokonalých rodičích, rodiče sní o dokonalých dětech, zamilovaní sní o dokonalých milencích, kamarádi sní o dokonalých přátelích, všichni sní o dokonalých vztazích. Jak vybrat mezi Davidem Bowiem a Bryanem Ferrym? Jak vybrat mezi začínající láskou a první sexuální zkušeností? Někdy odvaha tkví ve schopnosti odejít či vyrazit vpřed, někdy zas ve schopnosti zůstat. Nedůležitého je vždy moc, důležitého je vždy málo. Často nejsme s to vybrat, co je důležité a co ne. Pokud nevybíráme my, kdo vybírá za nás? Nevyřešená minulost nikdy neodejde. "V Kamigatské oblasti mají vázané košíky na svačinu, které použijí jen jediný den, když se jdou dívat na květiny. Po návratu je zahodí na zem a pošlapou. Konec je důležitý u všech věcí." ___ Tento film má přinejmenším dvě nezapomenutelné scény, ale scéna, která má budoucnost, je jednoznačně nezapomenutelnější. ()

c.tucker

Velmi pěkná a přijemná vizuální podívaná, kde se pěkně ochomejtá senzační Daniel Craig. Okamžiky z minulosti jsou zajímavé, ale nejsou tak hezky vizuální, což byl asi záměr. ()

KajusaK

Scénky v minulosti byly dokonalé , ostatní jakštakš. Zakončení krásné, Daniel Craig skvělý a jeho představitel z mládí taktéž. Hudba sedla, občas dojemné. Scénka s minou dost překvapivá, zajímavá. ()

Radiq

Velkým problémem asi každýho filmu je zaznamenat na postavách proces stárnutí. Pak se může lehce stát, že matka hlavního hrdiny vypadá stejně stará, jako on a že postava v mládí vypadá jinak, než ve stáří. Což se v tomto filmu stalo. Flashbacková rovina je minimálně o dva řády lepší, než ta ze součastnosti a myslím, že za to může Daniel Craig. Jako dycky se mi ve všech filmech líbil, ale tady z nějakýho důvodu ne. Nevím proč. ()

vesper001

Joe Scot je zazobaná filmová star v nejlepších letech s utkvělou představou, že země se otáčí okolo něj a druzí lidé jsou na ní jen proto, aby uspokojovali jeho potřeby. Zdá se, že jediné, na čem mu trochu záleží, je jeho domácí Ophelia a pravidelný přísun koksu (i když na „kapitána smažku“ vypadá zatraceně dobře ;). Jednoho krásného dne ale s překvapením zjistí, že pro nastupující generaci dvacetiletých filmařských géniů není zrovna horkým zbožím, a navíc se dozvídá o náhlé smrti svého nejlepšího přítele z dětství. Následuje dlouhý flashback, po jehož skončení už nejen divák vidí Joea v trochu jiném světle, ale hlavně on sám snad poznal své místo na světě… Tento film by naordinovala třikrát denně všem, kteří tak rádi remcají na téma Craigova herectví. ()

flyboyeda

Daniel Craig si zahral vedle sve Bondovske a pseudo-skandinavske-krimi takev nekolika opravdu peknych filmech (Hlasy v hlave atd.) , tento je jeden z nich, pocitove intenzivni... ()

andrii

Myšlenky předané osudovým reprízám. Žízniví. Nevšimli si, nemyslili na to, že voda, kterou pijí, je až příliš vařicí. Za tu chvíli s tebou, za tu chvíli s rozkoší... ()

ecceHOMMO

Súčasnosť - minulosť - malo to říz.....je pravda že Daniel Craig sa nedá považovať za osobu, ktorá hrala hlavnú postavu, ale spravil nepochybne dobre, že prijal ponuku zahrať si v tejto pochmúrne ladenej dráme plnej emócii, skazenosti a poučenia, ( mimo iného ) že sme nepoučiteľný........ ()

Chasm

Krásná práce s kamerou (vůbec celý film si hodně zakládá na audiovizuálním provedení) napravuje jakousi unylost vzpomínkové části filmu. Děj je řidší a filmu by pomohlo prostříhat, nicméně za práci s kamerou a hudbu jsou to slabší čtyři... 70% "When I was a child, I thought being brave meant that you had to take action. That to have a dream or get forward in life, you needed courage. But the only thing you need courage for is standing still." ()

terunka003

Depresivní, nudné, o ničem, beze smyslu, zvrácené, divné. Dvě hvězdičky, tři hvězdičky, já vůbec netuším. Absolutně nevím o čem tento film vlastně je. O nějakém herci, který se věčně někde zfetuje, pije a vůbec je odporný. Nebo o jeho vracení se do minulosti, do dětských let, kdy objížděl sousedku, a byl "celej takovej zmatenej". O tom, jak vzpomínal na svého kamaráda, na rodinu, na Ruth. Bylo to šílený, depresivní. Tvrdá ale byla scéna s minou, to bylo opravdu ošklivé. Za to jako odplata za matčino chování, no, stejně to bylo kruté. Daniel Craig zde moc nevynikal. Svými vousy a pronikavě nepřirozenýma modrýma očima působil opravdu slizce. Film není vhodný pro unavené smutné lidi. ()

Javad

Priznám sa, že som to mal zo začiatku chuť vypnúť, no keď prišiel na scénu flashback (návrat do detstva), zmenil sa celý film na jeden krásny jednoduchý a trochu aj dojímavý príbeh. Navyše jeden s tých ozaj dobrých sountrackov (každý podstatný moment je tu zvýraznený hudbou presne sa hodiacou do daného okamihu) s nezabudnuteľnou piesňou od Roxy Music - If There Is Something. ()

lennyd

Upadající filmová hvězda, Joe (Daniel Craig) by na své mládí nejraději zapomněl. Možná i proto se ke svým příbuzným nezná, a jedině, kdy si na domov možná vzpomene, je v alkoholovém či drogovém opojení. Když mu ale zavolá matka, a sdělí mu, že jeho dávný přítel z mládí právě zemřel, začne vzpomínat, kdy a jak vlastně nastoupil na cestu, která jej dostala až tam kde je... K tomuto filmu jsem se dostal přes filmografii Claire Forlani, a i když její role je zde zcela minoritní a vcelku nedůležitá, i tak jsem rád, že jsem měl příležitost tento film shlédnout. Sice to není takový odvaz, jako jsem dle hodnocení zde čekal, a trochu zazlívám filmařům, že celá "současnost" ve filmu (s Danielem Craigem a právě třeba i Claire Forlani) je zde jen pro nalákání diváka na známá jména, a se skutečným příběhem (mládí ukončené tragickou událostí) nemá dvakrát co do činění. No co se ale dá dělat... ()