Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

Slarque

Začátek mě nebavil. Craig mě sice k filmu nalákal, ale na jeho postavě mi nepřišlo zajímavého skoro nic. Pak naštěstí přišel ten dlouhý flashback. A najednou tu bylo erotické pnutí prvního sexu, stará sladká šedesátková muzika a dokonce i nějaký příběh (i když nebyl úplně originální). A nakonec už v tom seděl i ten Craig a zestárlý zbytek osazenstva jeho vzpomínky. ()

iamek

Daniel Craig se mi do téhle role moc nehodil. V Bondovkách ho rozhodně uvidím raději než v podobných dramatech. Celkově námět mě moc nebral a ani zpracování není nic převratného. ()

mat.ilda

Daniel Craig je nepřehlédnutelný, i kdyby hrál spícího bezdomovce v hromadě kartónů, nicméně příjemně na mě působil celý příběh, kamera i hudba. ()

sharky

Když jsem byl malý, myslel jsem, že k tomu mít sen nebo postupovat na na cestě životem je třeba odvaha, ale jediné k čemu ji potřebuju je zůstat (stát). Neskutečně natahovaná lehce pochmurná pocitovka, kde hraje Craig druhé housle (nechápu ten chvalozpěv na něj). Stěžejní část filmu se odehrává v minulosti v podání dětských herců. Základní problém filmu je že má děj tak na 60 minut, rozhodně ne na 110. Celá myšlenka filmu s dá shrnout do té citované věty. ()

Morholt

Já si nejsem tak zcela jist, co tohle mělo vlastně být. Nebyla to ani bilancovačka, ani řádná sebereflexe. Vlastně je to jen vzpomínka na kus mládí, vyvolaná smrtí přítele z dětství, která se vrátí zdrogované filmové hvězdě a víceméně obratem ji má změnit na lepšího člověka. Takže kýč nejtvrdšího kalibru. Na druhou stranu Daniel Craig koncertuje, jeho mladší já Harry Eden taky umí a stejně tak Jodhi May. Vůbec herecké obsazení je celkově výborné. A do toho ta muzika......... . No čekal jsem krapet něco jiného, ale zklamán nejsem. 70% ()

Lucasion

Joe (Daniel Craig) je odepsaný herec, co má rád koks, ženy a hlavně sám sebe. Jakmile se dozví, že jeho nejlepší kamarád z dětství umřel, vydává se lehnout si do moře. Najednou se vracíme o 25 let zpět a koukáme na mladého Joa jak žil a co ho donutilo se tak rapidně změnit. Daniel Craig je výtečný. Charismatický Craig předvádí v úvodu arogantního nahého muže. Ovšem moc dlouho v záběru nezůstane a to je možná ta hlavní chyba. Hvězda se objevuje pouze v polovině filmu. I když je film pěkně natočený a obsahuje spoustu nečekaných scén, tak přesto mu něco schází. Jako bych čekal na něco vyjimečného nebo něco co mě opravdu chytne za srdce, a ono tu nakonec nic není. Zajímavý konec a parádní Craig, zbytek je bohužel průměr. (52 procent) ()

murakamigirl

Daniel Craig vystrihol starnúcu padajúcu star a egoistického, hedonistického ľahtikára na výbornú, "problémom" je, že keď vyhcádzate z filmu, nie ste na 100% presvedčení, že ten chlapík už začne chodiť načas a pokúsi sa byť fool len príležitostne. Tak je skrátka postavený scenár. Hudba- mňamózna a za scénu v reštike so šalátom si scenárista u mňa skoro trhol Pulitzera (jasne, že milujem hyperboly, no a? toto bolo prvotriedne!)..... ()

Johny_fork

Zpočátku jsem tomu vůbec nevěřil, je to tak trochu jiný film, prakticky bez děje, ale ten zde není důležitý, Flashbacks of Fool je zpověď, vzpomínka, která mě dostala svojí krutostí, smyslností a naléhavostí. Více jak polovina hodnocení patří naprosto dokonalému výběru lokací, fantastické kameře a hudebnímu podkreslení, jež bere dech! Craigova rovina mohla být klidně vypuštěna a scéna s písní If There Is Something by mohla být desetkrát delší, budu si jí dlouho pamatovat, je dokonalá. kouknete zde ()

Terva

To je prostě tak, když herec zestárne, nebo se okouká a pak mu jen řeknou : už o tebe nikdo nestojí - to je podstata filmu. To co vyplavilo moře asi v půlce filmu, nebyla " špína ", ale mina a šel z ní mráz i žár. Nemám Daniela Craiga moc rád a tak nechci aby to znělo škodolibě, ale ta role mu sedla. Podle názvu jsem čekal něco velice temného, ale nakonec to byl život sám. Scéna z názvem " Vracím se zpátky ", na konci filmu, kdy si " adult " Ruth ( Claire Forlani ), přečte vzkaz od Joa, mně rozbrečela. Je to divný, ale nějak moc při filmech brečím, musím se začít kupovat nějaký akční nebo horory. Ve filmu taky zazní David Bowie a jeho The ean Genie : http://www.youtube.com/watch?v=BE2K7SOgbWA nebo Roxy Music z It there is Something. " Když zakroutíš hlavou, dívko z culíkem..." .....Vracím se zpátky.......................... ()

kikuka

oldschool british solid good.. but that opening hook.. a vôbec, príjemné vidieť, že Craig vie dať dolu the latter dinner jacket.. ()

mysiak

Tak spomienky Jamesa Bonda v dosť citlivom a pekne spracovanom poňatí...nie je to moja struna, ale dá sa to pozreť ()

Freemind

Čekali jste někdy na dvě hodiny na vlak a pak jste zjistili, že Vám už dávno odjel z jiného nástupiště a nic jiného už dnes nepojede? Asi takhle jsem se cítil, když najely titulky. Měl to být krásný, dojemný film s melancholickou atmosférou ... Ano, kamera, zvuk, střih, hudba, vše bylo krásné - ale jen někdy. Sametově jemné záběry byly šité režnou nití, hudba byla namíchána dost necitlivě (a to nemluvím o sprosté vykrádačce Thomase Newmana!). Herci byli přímo skvělí, ale většinou ani neměli co hrát. Stále jsem čekal na TO něco, co mě posadí na zadek, na okamžik, kdy flashbacky najednou vynesou na povrch nějakou pravdu, dojde ke zlomu ... a pak konec a titulky a nic. Bolestně promarněná příležitost, za což nese vinu především nezkušený režisér, který si myslel, že stačí do rozbředlého těsta scénáře vtlačit několik klipových rozinek. ()

Makky

Zvláštny príbeh. Na jednej strane nudí, na druhej strane púta, dojíma a prinúti premýšľať. Celý flashback, až na jeden dominantný a veľmi silný moment, je suchý a preto dávam také hodnotenie. Ale bez neho by to skrátka nešlo. Začiatok aj koniec výborný. "When you were young..." ()

italka63

Velkou dobu jsem měla ke Craigovi odpor coby k Bondovi. Tohle není Bond! Všem filmům s ním jsem se důsledně vyhýbala. Vybledlej, ušatej, našpulenej, takovej hybridní Viking se Skopčákem, no nic pro moje oko, leč figura dobrá. Každopádně jak se postupně přemáhám, občas hodím někde oko, kde se ten větrolap nachází, musím svůj názor pokaždé poopravit. A tak nerada říkám, je dobrej. A tenhle film se mi líbil. Vzpomínky do doby, kdy jsem byla malej prcek. Nemám ráda Anglii. Tady jsem ji ustála, snad je to tím mořem. Příběh, který napíše sám život. A slané moře z očí na závěr. ()

FilmFan24

Působivý vizuál, výtečný soundtrack a vzpomínka na období dospívání, která měla být zapomenuta. Daniel Craig v příběhu muže, který kdysi utekl z domu za dramatických okolností za svým snem něco dokázat. Nyní je z něj odepsaný, chlastem a drogami zničený herec o kterého nikdo už nemá zájem. Náhodný telefonát jeho matky jej vrátí k zážitkům z dětství a nechtěně začíná bilancovat svůj promarněný život. Dobrý scénář podpořený citlivou režií a hereckými výkony zaručují příjemně strávený čas s tímto filmem. ()

Dubro

Šťastím je, že filmový štáb mal so sebou pomerne triezveho kameramana a tak, keď bol v prvom polčase na ihrisku kľud, človeka uspokojili aspoň senzačné zábery. Ľady sa pohnú až v duhej polovici a na záver schytáte zopár životných múdrostí. Dávam 3 a pol, má to čosi do seba ( očakávania boli väčšie ) a na druhej strane aspoň splyniem s davom. ()