poster

El Paso

Drama

Česko, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VasaX
  **

  El paso je zajímavý snímek, který trpí svou dvojakostí. Funguje svou komorností spíše jako TV film. Ale sám si dělá medvědí službu - dramatizací až karikaturností shazuje a překrývá jistá poselství a nástiny, korelující s reálnými problémy a nastiňující třecí plochy. A ty zapadnou právě na dramatizaci, která sama o sobě díky snaze o "nepřehnanost" sama o sobě poněkud kulhá. Celkově jsem z El paso rozpačitý. Nemá to bohužel filmových kvalit a jako "informační/edukační snímek" k sociální problematice a problematice romského etnika v této oblasti selhává svým zpracováním, které sice vhodný obsah má, ale ponižuje ho a upozaďuje. Škoda, jinak by to mohl být zajímavý počin, jak pro diváky, tak do ruky účastníkům edukačních procesů a osvěty, či v oblasti sociální práce. Zdeněk Tyc měl asi zvážit, kde bude jeho priorita. Cesta středem - sociální výpověď a rádoby dramatický (humorně odlehčený) film, očividně nefunguje.(2.9.2014)

 • Loki81
  *

  Co to ma jako byt? Pokus o vzbuzeni soucitu nad utlacovanou mensinou? Cikanske argumenty typu 'vy muzete vsechno, my nemuzeme nic...' mluvi za vse. Ucelova amaterska nehoraznost nejvyssiho kalibru. 1* za Lindu Rybovou a Vladimira Javorskeho. Shoda s realitou, kterou zname vsichni je absolutne nulova.(3.3.2010)

 • blackrain
  ***

  Po deseti minutách jsem byla rozhodnutá, že přepnu na jiný program, ale nakonec jsem u filmu vydržela až do konce. Pan Javorský ve své roli splňoval všechno to, co si většina z nás o cikánech myslí a také tak jednal. Linda Rybová jako mladá advokátka chtěla zvrátit celou situaci ve prospěch rodiny se sedmi dětmi, ale pokusila se bojovat s větrnými mlýny. Na jedné straně měla zaujaté úředníky a na druhé straně stála Věra s rodinou, které bylo hrozně těžké pomoci.(1.2.2010)

 • Slarque
  **

  Pořád se někdo snaží točit filmy o Romech, ale evidentně to nejde. Film inspirovaný skutečnými událostmi nakonec vypadá naprosto nereálně, protože neherci říkají dialogy šustící papírem ve formacích očividně naaranžovaných pro kameru. Z toho pak realitu nevykřešete, ani kdybyste se jakkoli snažili... Proč vlastně tolik lidí někomu pomáhá proti jeho vůli? Asi nejsem normální, tohle nechápu.(21.7.2012)

 • Master19
  ***

  Je těžké vnímat tento film nezaujatě. Nicméně snaha tvůrců přesvědčit majoritu (nebo koho) není vůbec přehnaná nebo vlezlá. Naopak se mi zdálo, že to víceméně celkově nechává na divácích. U mě se tedy názor nijak zásadně nezměnil, ale na film jsem se podíval se zájmem, už jen kvůli krásné Lindě Rybové, která je tu opravdu (slovy Vladimíra Javorského) "k nakousnutí".(18.4.2016)

 • - Hlavní hrdinku filmu ztvárňuje Irena Horváthová, která je zpěvačkou skupiny Gulo Čar a před kamerou stála v tomto filmu poprvé. (Pumiiix)

 • - Film získal roku 2009 zvláštní ocenění na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace