poster

El Paso

Drama

Česko, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *

  Příslib happy endu se nekoná a v případě Romů ani nikdy konat nebude. El Paso skutečně je nastaveným zrcadlem, jen se nemůžu zbavit dojmu, že u té stěny nestojí rovně. Je otázka, kolik "bílých" tenhle film dokáže dokoukat... Protože Zdeněk Tyc se mnohem víc než o drama anebo fiktivní dokument pokusil šokovat. K jeho škodě, že na podobné scény jsou Česi prostě zvyklí, protože takhle se chová téměř každý příslušník vzpomínané minority (a může to být třeba v tramvaji mezi zastávkami Tkalcovská a Trávníčkova). Ale ruku na srdce, mohlo to být ještě horší - Horváthovi mohli být znázorněni ještě ublíženější, nebo ambiciózní právničku mohla hrát Eva Holubová (ne že by Linda Rybová tak skvěle hrála, dobře se na ní alespoň dívá).(25.4.2010)

 • lena60
  ***

  Hodnotím El Paso a připadám si tak trochu jako dobrácký kantor, jenž nechce snaživého, ale nepříliš nadaného žáčka odradit špatnou známkou od dalšího počínání. Zdeňku, přivírám obě oči a dávám vám za tři s přáním, nechť se vám příště podaří natočit něco nápaditějšího a objevnějšího. Vždyť jste nám o těch Romech neprozradil nic, co bychom o nich už dávno nevěděli. A teď mi raději zmizte z dohledu a doslechu nebo si to s tím hodnocením rozmyslím!(13.4.2009)

 • Mylouch
  ***

  Ve zpracování vážného, nepřehledného tématu film nabízí spoustu originálních scénáristických nápadů, jimž by slušelo pečlivé oko dramaturga, kterými český film nehýří. Výsledek ovšem nejvíc zadrhává na přinejmenším kolísavých výkonech neherců a okolnostmi natáčení zřejmě ovlivněnou stylizací postav v podání profesionálních herců. Přesto poctivý kus práce od Rybové, Javorského, často trochu moc tlaku v poloimprovizovaných scénách Prachaře, který ovšem svým elánem filmu v mnohém prospěl."Ty vole, Báro !" Se zamhouřením 3*(19.7.2012)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 3/10 Hudba 2/10 Prostředí 4/10/// +Jana Janěková, David Prachař a Linda Rybová, k tomu další známé tváře, takže celkové dobré obsazení, pro někoho to může být zajímavá sociální sonda -pro běžného diváka je to spíš nestravitelná podívaná, která po chvilce začne nudit a zároveň běžný divák nedokáže pochopit jednání hlavní postavy/// Z mírné zvědavosti jsem se brzy přes "to mě zajímá" překlenul na otázky typu "jak to dopadne" "o čem to vlastně je" a "kdy už bude konec". Normálně toto téma beru vážně a jsem toho názoru že často jsou úřady vůči menšinám nefér nebo dokonce úplně slepé. Nicméně by to chtělo pro diváka natočit stravitelnějším způsobem, pokud to vůbec lze./// Celkem 37%///(7.8.2012)

 • slunicko2
  ***

  Film o Romech do hodin občanské výchovy. 1) Netuším, zdali jsou Romové takoví, jak tu jsou zobrazeni, ale pokud ano, pak budoucnost vzájemných vztahů nevidím dobře. 2) V hollywoodském podání bych viděl dvě možné koncepce. Buď by film hýřil pozitivním myšlením, hodní a nepochopení Cikáni by vysoudili milióny a za ně si koupili původní byt anebo naopak v černém sociálním dramatu by nepoučitelní Cikáni klesli až na dno společenského bahna a skončili na ulici potažmo ve vězení. Hbití scénářopisci by rozvedli i náznaky účelového jednání ze strany "magi srátu" a vytvořili nesporně úspěšný politický thriller s Cikány jako oběťmi a sociálním odborem jako převodní pákou zlovolných zájmů v pozadí stojících budoucích majitelů nemovitosti. Ale Zdeněk Tyc vytvořil film veskrze český, lehce úsměvný, lehce tragický, politicky i lidsky korektní, který asi nikoho neurazí, ale bohužel také nikoho nezvedne ze židle. 3) A přitom by mohl...Herecké výkony romské rodiny překypují přesvědčivostí, děti jsou k sežrání autentické, zejména dospívající syn (no abych si ho nevšiml, že), matka je nejvýraznější a jedinou opravdovou a plnokrevnou postavou filmu, ostatní jsou spíše jenom typové charakteristiky. 4) Přesto však budoucnost filmu vidím v promítání s následnou diskusí v hodinách občanské výchovy. Nic víc, nic méně. Sorry, pane Tyci.(4.2.2010)

 • - Hlavní hrdinku filmu ztvárňuje Irena Horváthová, která je zpěvačkou skupiny Gulo Čar a před kamerou stála v tomto filmu poprvé. (Pumiiix)

 • - Film získal roku 2009 zvláštní ocenění na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace