Hloubka duše

Human Contract, The

Drama / Psychologický

USA, 2008, 103 min

Koukám, že docela rozporuplný film - nemálo jednohvězdičkových i čtyřhvězdičkových hodnocení. Za mě to budou kvalitní tři a půl hvězdy. Z popisu filmu a z jeho úvodu to nejprve vypadá na erotický rejd, ale nakonec se přece jen dostane na vhled do niter hlavních postav, což (alespoň u mě) na závěr filmu vyvolá několik zajímavých otázek týkajících se fungování vztahů.(1.3.2014)

• Bobik9

Asi jsem ten film moc nepochopil. Mám míň pracovat a udělat si čas na blízké? To se dalo asi propracovat i jinak. Jason Clarke je dobrej, Idris Elba je moc dobrej, Paz Vega je top, ale ten příběh nestojí za nic. Nuda o ničem. Bez humoru, bez napětí, bez šťávy. Dalo se to naštěstí dokoukat, ale nikdy více to vidět nechci.(11.3.2017)

Dokonale pohřbená šance. Budu SPOILERovat: čekal jsem celou dobu, že Paz Vega patří k té konkurenční firmě, a celé je to plán, jak srazit pana Wrighta na kolena a rozdupat ambice firmy kterou zastupuje do prachu. Vášeň a erotiku bychom čekali, ale nějak se zapomněla dostavit. Výhledy z ložnice jsou úchvatné, Vega ani sedm let po Sex a Lucía neztratila sexappeal, ačkoliv vrásek přibylo. Jason Clark je dobrý, námět je dobrý, napětí na začátku je dobré. Když ale Wright začne boxovat do všeho a všude, a zaplete se do toho starej Vegy, jde všechno do kopru a vy se nemůžete dočkat konce.(11.2.2017)

Zaujímavý príbeh o skrývaných tajomstvách, že niekedy aj maličkosť dokáže zmeniť našu povahu. Priznám sa že pri pozeraní filmu ma napádalo ako film bude pokračovať a ako skončí, ale našťastie sa nič s toho nekonalo a bol som prekvapený s toho, že film sa uberá iným smerom čo je len pozitívne, lebo sa film neuberá do klišé. Nie žeby to bola nejaká veľkolepá dráma, ale dokázala zaujať a držať v napätí ako sa bude film ďalej vyvíjať od začiatku do konca. Ďalej prekvapili výkony Jasona Clarka a Paz Vega, ktoré boli v skutku nadštandardné. Zasa jeden s filmov, ktorý je menej známy širokej verejnosti, bez reklamy a dokázal zaujať viac mainstreamové filmy s Hollywoodu. Posledný čas práve medzi takýmito filmami nachádzam ozaj zaujímavé kúsky.(5.10.2010)

• honajz

Tenhle film má k psychologii podobně daleko, jako Rákosníček k Jamesi Bondovi... Spousta pseudofilozofických keců, těžké "trauma" hlavního hrdiny, nejen zahrané do kouta, ale navíc ve výsledku naprosto směšně podané, Španělka, co si řeže žíly a hlásá rovnost, volnost, bratrství, to byl taky veselý příběh. Brand manažer chudák nemůže mít aférky, protože by nedošlo k nové akvizici (!). http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/hloubka-duse.html(25.2.2010)

• - Film měl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu na podzim roku 2008. Ocenění se však na festivalu nedočkal. (Terva)

• - Ve scéně na hřbitově je vidět náhrobek se jménem Makaveli 1971 - 1996. Tupac Shakur byl velmi blízký přítel režisérky Jady Pinkett Smith, která mu touto scénou vzdala hold. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)