Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

DrifterSoul

Příjemná retro podívaná z dob, kdy důležitější byl pro filmaře ještě (inteligentní) obsah než (povrchní, leč technicky dokonalá) forma. Z dob, kdy filmoví diváci ještě preferovali vtipné dialogy, před prostoduchými akčními scénami a krvavou brutalitou. I tak se tehdy dal natočit akční film s napínavým dějem, okořeněným komickými momenty a krásně korunovaný nepřekonatelnou Audrey Hepburn, "My Fair Lady" s nádhernýma očima... ()

motyka52

"Doufám, že budeme mít tolik chlapců, abych je mohla pojmenovat po tobě". Nic jsem o tomhle filmu před jeho shlédnutím nevěděl a obávám se, že za pár hodin na tom budu stejně. Působí to dojmem jako od Hitchcocka, ale pak zase úplně jinak a pak zase onak, je to příliš velký žánrový mišmaš. Paříž je pěkná, Audrey Hepburn ještě hezčí, Cary Grant šarmantní. Jenže oba už jsou mrtví, Paříž taky není, co bývala, a podobně asi zestárnul tenhle film. Nebudu těch 113 minut reklamovat, podíval jsem se na to rád, ale znova už na to nikdy koukat nebudu. ()

Zabriskie

Skoro celý film to vypadá, že sledujeme romantický film se špionážní zápletkou, ale v závěru Šaráda nabere úplně jiné obrátky a vrcholí honičkou v metru a la Francouzská spojka a přestřelkou v opuštěném divadle a la Vřískot 2. Ve spoustě situací mě ale dost zarážely naprosto nelogické reakce některých postav. Možná to je myšleno jako záměrná nadsázka, například Grant v jedné scéně zápasí s padouchem na život a na smrt a následně ho nechává viset na okraji střechy. Když se ale za chvíli znovu potkají, dělají jako by se nic nestalo. Tato a další podobně neskutečné scény by vážně míněné vyznívaly až komicky. ()

schebman.m

Parádní, do detailů promyšlený film se skvělým Grantem a jako vždy okouzlující Audrey (možná ještě více než kdy jindy ). Opravdu vtipné, jak se neustále "měnila" postava Granta, ale vše mu do sebe zapadalo i se závěrečnou pointou. ()

Petr Nectinec

Film Šaráda není silný film, je to průměrné řemeslo. Mnohokrát uváděné odkazy na Hitchcockovy filmy jsou liché jak trojka nebo sedmička. K příběhu samotnému není co dodat. Co neví ženská hlavní postava, neví ani divák, co se ona dozví, dozví se současně také, o čem má divák oprávněné pochyby, o tom v tu chvíli pochybuje i ona. Takto se nebuduje napětí, jak se snaží sugerovat výrobní anotace. Děvětapadesátiletý Cary Grant hraje průměrně a s čtyřiatřicetiletou Audrey Hepburn si přiměřeně dobře nahrávají divadelními, ve filmu nepříhodně působícími replikami. Film tak naprosto odpovídá jiným průměrným snímkům v době svého vzniku. Režie Stanleye Donena nestupňuje napětí ani obavy a strach, zdánlivě napodobující Hitchcockův přístup. Kamera ano, stylizovat záběry v duchu někoho jiného nedá takovou práci, jako věnovat se dramaturgii příběhu, proto obrázky mohou svádět ke srovnání. Film je v dobovém kontextu neoriginální a počítá hlavně s účinky zmíněné kamery a působení filmových hvězd. Kdo se nehodlá dvě hodiny bavit pohledem na krásnou, sem tam lascivní a vždy anorektickou Audrey Hepburn, odvádějící pozornost od této anomálie přečastými zmínkami o nikdy, zmrzlinou, steakem, večeří ani předčasnou snídaní neukojitelném hladu, neměl by plýtvat časem. Pokud neshledává právě tento rozpor nejvíce sexy. ()

Godlieb

Holandsko nám dalo Rembranta, automobilku DAF, variátorovou převodovku a....a Audrey Hepburnovou! Konečně se na plátně sešla jedna z nejzajímavějších filmových dvojic, Audrey Hepburnová a Cary Grant, v té nejlepší hitchcockovské parafrázi na Jamese Bonda. Ona, vdova po manželovi o kterém nic nevěděla, on, až do závěrečných titulků záhadný muž, snažící se od ní získat manželovy nekale peníze. Jenže není sám a do hry se zapojuje i agent CIA a tři bývalí přátelé zesnulého, kteří také chtějí svůj podíl ze zisku... Audreyina proměna byla dokonána, nyní již byla motýlem nejen krásným, ale i dospělým, pryč byla naivní dívenka (ach jo), vystřídala ji neméně půvabná, šarmantní a roztomilá dáma velkého světa (Už jenom ty šaty! Bože, ty musely být drahé!), brilantní scénář plný zvratů jí pouze nahrává a Cary Grant se stává nejprve spojence aby se vzápětí změnil v důstojného protivníka, možná už to je starší pán, ovšem pořád má silné charisma chlapa, vedlejší postavy se ale také nedrží stranou, Walter Matthau připomíná Seana Conneryho jako nikdy předtím ani potom, James Coburn má daleko do hodného hocha a na George Kennedyho s jeho hákem jen tak nezapomenete. Příběhu nelze upřít smysl pro výbornou nadsázku, nic není samoúčelné, nic není prázdné, vše přesně zapadá jako hodinový stroj, Stanley Donen si vystavěl tímto snímkem vysoký pomník, rozhodně nezapadne jenom tak v zapomnění. Hudební podkres je skvělý, nejlepší v sekvenci "honička v metru", trochu připomínající neméně slavnou honičku v Get Carter (vyjma toho konce). Chytré, vtipné, brilantní, hlavně v kině na velkém plátně a se skvělým zvukem, DVD verze zřejmě neprošla remastrem a trpí nevalnou kvalitou obrazu i zvuku (mám i původní kotoučovou verzi takže to nevadí). ()

lapaix

"Did you say marriage license? Oh, I love you Peter, Alex, Adam, Brian, whatever your name is. I hope we have a lot of boys and we can name them all after you." Tenhle film má všechno - romantickou zápletku, bezmála geniální dialogy, místy je to drama a občas to působí skoro jako parodie. A lepší herci v hlavních rolích snad už ani být nemohli. 90% ()

JARDAHONDA

Zapeklitá špionážní "Šaráda" hemžící se vtipem, trochou napětí, špetkou romantiky, báječnými herci a především okouzlující Andrey Hepburn napíná diváky od začátku do konce. Snímek byl inspirován filmy Alfreda Hitchcocka. Závěr = 85% ()

mina_harker

Nemůžu hodnotit jinak. Pro mě velké zklamání. I přes úžasnou Audrey Hepburn a dobré, vtipné dialogy. Nudila jsem se. Cary Grant mi prostě nesedl. Honička v metru byla ale napínavá. ()

andy60

Nemůžu si pomoct, zub času hlodá a mě tyhle filmy pro pamětníky moc neberou. I když musím připustit, že dialogy byly na svou dobu dobře napsané a celkem i vtipné, akční část - honička v matru, taky nebyla k zahození, ale jako celek to postrádá dravost, napětí, akčnost... ()

bilder

Tak trochu předvídatelná pointa, ale jinak pohodový film se skvělým hereckým obsazením. Napětí nečekejte, úžasná Audrey Hepburn bude stačit. ()

Eula

Na film jsem narazila náhodou, když z něj byla ukázka v Pretty Woman a naprosto mě dostal. Caryho Granta mám ráda. A je velká škoda, že si nemohl zahrát Bonda - byl by jistě skvělý. ()

sun.eagle

Za napětí a vskutku vyvedené zvraty a vypointovani příběhu by se nemuseli stydět ani současné thrillery. O Audrey snad nemá cenu mluvit. Ta její rozkošnost za každých okolností a ty její kukadla to se zkrátka neomrzí. Úžasná scéna s pomerančem to jsem Grantovi záviděl. Faktem je ze ten věkový rozdíl Audrey a Caryho byl do očí bijící skoro jako děda s vnučkou. Takový James Coburn by se mi v hlavní roli asi líbil víc. ()

Cuffini

Krásný film, na který jsem narazila úplnou náhodou a hned mi zlepšil den. Ta elegance, nenásilný vtip, mysteriózní případ v celém filmu, je naprosto famózní. Cary velmi šarmantní, škoda, že se takoví muži, ale i ženy, jako Audrey, na světě už moc nevyskytují. Galantní, empatické chování a nádherná, důstojná móda vystřídala neohleduplnost, ignoraci a lacinost s kýčem. ()

gggggg

Audrey v podstate milujem, Hitchcock je môj obľúbený režisér. Takže čo môže byť lepšie ako Audrey v mysterióznom filme na štýl Hitchcocka?? ()

StaryMech

Průnik romantické veselohry a detektivního thrilleru s hitchcockovskými prvky a často chytrými a svěžími promluvami. Věkový rozdíl dvojice je ovšem na pováženou. Někde jsem vyčetl zdůvodnění oné přiblblé scény ve sprše: šaty prý měly skrýt šedesátku na Grantově krku. ()

eoj

Scéna s pomerančem a pár dialogů je super, ale jinak už zub času vykukoval moc často. Na hraně 3 a 4* ()

Film Sokolov

Film Sokolov