Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Guzo

Místy nádherné animace - obzvlášť záběry na přírodu - a poměrně netradiční příběh (pro někoho, kdo si o ději nic nezjišťoval) dělají z Brave film, který určitě stojí za to vidět. Nejedná se o jeden z nejlepších animáků z poslední doby, ani od Pixaru, ale podíval jsem se na to s mnohem větší chutí než na pokračování nějaké zaběhlé série. 75 % ()

Puyi

No, tajně jsem doufal v něco ještě lepšího, ale je pravdou, že za poslední dobu je to jeden z těch nejlepších animáků, o čemž vypovídá i nominace na Oscara. Příběh je příjemný, konečně něco trochu nového, co se v pohádkách neobjevuje pokaždé... skvělá animace, dobré postavy. Takových 70%, solidní animák. :) ()

Kacounek

Do vtipné moderní pohádky ze starého Skotska se vešla pěkná příhoda o světě teenagrů a rodičů a nalézaní kompromisů. Moc povedená animace...a Rebelka má nádherné vlasy. ()

Koryntos

Tak přesně takové pohádky mám ráda, zajímavý příběh krásné prostředí, animace se mi opravdu líbila a je to film, který bych docela ráda viděla ve 3 D, narozdíl od Raubíře Raula. Po delší době animák, který má příběh a zajímavou zápletku, která se odvíjí od vztahu matka versus dcera Merida, která se opravdu nechová, jako roztomiloučká prineznička, ale jako pěkný sígr,ale jenom v tom nejlepším smyslu slova, Merida je opravdu číslo k pohledání, na rozdíl od upjaté přecitlivělé královny. Hudební podklad krásně dokresluje opravdu povedenou animaci skotské krajiny. Viděno v němčině, nerozumněla jsem úplně všemu, jinak bych dala asi plný počet hvězdiček. Můj 300 komentář. :o) ()

Myrreczech

Totálně neoriginální, předvídatelné a nepříliš zábavné. Jediné co stojí za zmínku je krásný soundtrack a to jak orchestr tak písně. Hezkou animaci a roztomilou komickou postavu z medvěda umí dnes udělat každé průměrné studio. Ale na Pixar je to slabota, vlastně nejslabší film jaký kdy udělali. ()

vyfuk

Nový Pixar připomíná spíš Medvědí bratry v Pixarovém stylu a k tomu ještě Jak vycvičit draka. Pixar si v poslední době hodně pohrává s mýty středověku. Přes Vikingy až po Skoty. Nicméně, mu to docela jde. Scénáře mají hlavu i patu a pro děti to vůbec nejsou špatné snímky, ale hlavně mají svůj Disney humor, který je k nezaplacení. Natož, že se dělal takový humbuk kolem Lucie Vondráčkové (a její písně), tak nakonec jsem ji ani neslyšel. Rebelka je hezké pokoukání pro děti a animák od Disneyeho a Pixaru jak ho známe a jak ho máte rádi. PS: Kdybych měl srovnávat ony mytologické animáky, tak Jak vycvičit draka bylo lepší. Takovéhle snímky se musí odchytit už v kině, aby z nich byl pocit co nejlepší a nejdojemnější. ()

MI-380

Jestlipak tuhle emancipační pohádku viděl nějaký muslimský duchovní? 80% (dosavadní průměr 11841 hodnotících přede mnou je 75%). ()

Bagr_007

Jo, jednou jsem se docela dojal, ale jinak je to celkem dost nudná pohádka, které chybí vtip a zajímavější charaktery. Pixar se na Disneyho Tangled vůbec nechytá. A Oscar naprosto nezasloužený. ()

corbeau

Hodně pixarovské hravosti a snesitelné množství disneyovského moralismu... pochvalu si zaslouží dokonalá animace (trailer jsem prvních pár vteřin považoval za hraný film) a zasazení do skotského prostředí, takže Brave toho oskara ze srdce přeju. Škoda jen, že příběh se až moc drží univerzální šablony dětských filmů, stačila trochu větší kuráž v tomhle ohledu a mohlo to být za plný počet... ()

Ravi

Pohádka je to pěkná, opravdu povedená, ale stále to není ono. Dříve mi Pixar dokázal navodit takovou atmosféru, že se na povrch dostaly silnější emoce, ale tady ne ... i když mi bylo královny líto. Já nevím, čím to je, ale animované filmy poslední dobou ztrácí dech. Koukl jsem se znovu na ty staré a ty mají stále stejnou sílu, takže se obávám, že mnou to až tak není, ale nevím. Pravdou ale zůstává, že Rebelka se vlastně celkem povedla i přesto, že slzu neuroním. 75% = 4/5 ()

Blackberry

Chápem, že to jedna časť filmovej populácie bude uznávať a stále je to rozprávka, ale bolo to príliš povrchné na to, že je to podľa škótskej legendy - chýbali väčšie spojivká v podstatných veciach. Jednoducho grafika nestačí, chýba prenosná emócia. ()

Dagoussek

Moc pěkná animovaná pohádka s pěkným a usměvavým příběhem. Rebelka chce změnit matku ve svůj prospěch a ta promění se v medvěda, díky tomu se sblíží. Neokoukaný námět. ()

PollyJean

konečně pohádka, kde ženská (dívčí) hrdinka neřeší první (a jak to v pohádkách bývá, zároveň i poslední, protože tu jedinou a pravou) lásku. Před jejím potkáním je totiž třeba pořešit ledacos v sobě - rodinné vztahy, své místo ve světě a tak. Proč ne. Do toho se tam skoro nezpívá (protože ještě Pixar a ne Disney, hurá!!) a je to opepřené spoustou dnes již asi nepoužitelných a nekorektních žertíků (protože viz předešlá závorka?). Tolik opěvované vlasové kouzlo mi přišlo úplně nadbytečné, formální vyhrávka. Z animáků pro děti okem dospěláka hodnotím hodně vysoko. ()

blechy

Ve 3D moc efektů nebylo .. tedy spíše žádný ... :D:D ALe jinak film super .. :)))) hodně komická scéna s čarodějnicí .. jen mě mrzí, že na konci Merida zůstala sama .. :))) ale tak všechno nemusí končit stějně ... Tvůrcům fakt díky za super film :) ()

Styxos

Ok, za ostatními pixarovkami to pokulhává, ale i tak je ten film zábavný, Doylova hudba skvostná, hrdinka sympatická a moje srdce fantazáka se telelilo blahem. ()

NDroo

Takovych 70%, dlouho jsem dumal mezi 3* a 4*...cekal jsem to vice podobne Secret of Kells. Zda se mi, ze je to uz bohuzel vice Disney (horsi kvality), nez Pixar, z cehoz je mi smutno...Uvidim, az to shlednu v originale, mozna to zmenim, dabing se mi tam (na Pixarovku) moc nelibil. ()

Hollohlaway

Oceňuji zajímavý příbeh, a skotské reálie opravdu pobavily. Nejvtipnější byla ale matka coby medvěd a to je dost málo. Gagů je tam pomálu a i když je to hezké a výborně animované, dle mého je to průměr. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014